Споделена история от Семейство

Съвет" как да продължа"
Първо искам да помоля модераторите да добавят историята ми защото се нуждая от съвет.
Здравейте на всички които четете историята ми. Аз съм момиче на 19 години. Живея живота си без родители и от 5 годишна съм по домове. Имам майка която е в чужбина но на нея въобще не й пука за мен. Нито е дошла да ме види, нито ме търси да ме чуе как съм, нито нищо, просто аз за нея не съществувам. Но мен много ме боли това че не се интересува от мен, а само от братята ми. Преди ми беше казала че ще ми прати пари колкото хората да не кажат нещо. Опитвам се да я отрежа, но не мога. Въпреки че не ме търси и не се интересува за мен аз не мога без нея. Опитвам се но не мога и това е. Бих искала някакъв съвет или нещо да ми кажете защото се нуждая от помощ. Другият проблем който имам е че аз постоянно и със всеки се карам. Опитвам се да не правя конфликти, но постоянно си мисля че хората ми мислят лошото и не знам как да си помогна. Стигнах до тук от много преживян тормоз психически физически и сексуален. Като малка бях нежелано дете и сега това дава отражение. Просто някой човек като ме погледне малко така или някой хора като си говорят винаги си мисля че е заради мен, после осъзнавам че не е заради мен. Много ми е трудно. Не знам как да се оправя. Как да не се карам с хората просто не съм научена и не знам как да действам в определени ситуации. Найстина понякога си мисля за какво съществувам. Не вярвам че всичко ще се оправи защото така е от много време. Дайте ми някакви съвети, ако ме разбирате.

Коментари

1.   Поела си по правилния път - осъзнала си нещата. Трябва ти време и макар още горчив опит, докато се научиш сама. Просто се мъчи да си правиш поуки и следващият път да реагираш както смяташ че е правилно. В един момент вероятно ще преминеш в другата крайност , ще станеш меката Мара и ще почнат и теб да тъпчат, но така ще намериш баланса си. Зарежи я майка ти. Явно те счита за грешка. Съвсем нормално е майката да е най яркият образ за един човек, но твоят копнеж е толкова силен, защото имаме склонност да придаваме особена тежест на нещата от които имаме нужда, но никога не сме имали. И в любовта е така и във всичко останало. Опитай да не пиеш вода. Колкото повече време минава, толкова повече се нуждаеш от нея.За щастие нуждата от друг човек, макар и майка, не е жизнено необходима. Трудно е, но се пребори. Изгради се като самодостатъчна личност, за да не прехвърлиш тези си дефицити един ден на партньорът си или децата си.

Успех! умно момиче си, ще се справиш!

2.   Благодаря. Много ми помогна.

3.   Родителската любов, която на някои от нас ни липсва в повечето случаи се отразява на самите нас- търсим я навън, а когато не я получим се държим зле с останалите, чувстваме се разгневени..
Живота е даден и за да се учим от грешките си, да придобиваме опит сами, защото няма кой да ни научи. Нека не те мъчат мислите за майка ти, тя е избрала своя път.. остави я колкото и тежко да звучи и се съсредоточи върху своя живот! Най- важна си ти в момента, обгради се само с хора, които имат нужда от присъствието ти и те ценят! Тези хора няма да заместят родителите ти, но поне ще знаеш, че въпреки огромната липса имаш хора за които значиш нещо!

4.   Благодаря за съвета.

5.   Аз също съм растяла по домове. От 4 годишна и те разбирам напълно и на мен винаги ми се е искало майка ми да е до мен. Желая ти много успехи. Поговори с нея искрено каци ѝ как се чувстваш. Жена на 23