Споделена история от Семейство

Какви сте такива мъже
Здравейте! Имам следният проблем :
Мъжът ми не си чисти тоалетната след себе си, не ми помага с абсолютно нищо, освен че в повечето случаи пазарува и плаща сметки. Като се върне в къщи само вика по мен да взема детето, радва му се за малко. Гледа ме, че мия съдовете дпри не вечеряла, обаче той си седи на дивана. Подминава играчките на детето и след като му кажа пак не иска да ги събере с оправданието, че е пийнал (няколко играчки). Как е при вас? Кой върши домакинските задължения? Мъжете помагате ли в чистенето? Според вас има ли шанс да се промени или ще си остане мързелив и нищо неправещ и накрая ще си иде при майка му да му върши всичко и миялната да му мие нещата? (Тук въпросът не е и ние да си купим миялна, защото според мен мъж, който не може да върши основни неща, не става нищо. А и да добавя -дрехите постоянно си ги оставя разхвърляни и масата с всички хартийки където е ял.

Коментари

51-53 от 53

56.   Това че мъжът ти е мързелив скъсан капут с ориенталски манталитет, не прави всички мъже такива. Ако не си доволна от някои неща, седни го и добре си поговорете.

57.   51, 49 съм. Мъжът ти не може да изкарва повече пари, защото не му плащат достатъчно за работата, която върши, а ги дават на работещите жени, дето няма никаква полза от работата им. И, права си, виновен е феминизмът, и ако няма какво да се направи, то е само временно, докато нещата не се нормализират. Днес се дават грешни пари на "работещите" жени, за да са независими от мъжете и да се противопоставят на мъжката зависимост. Така обаче, стават зависими от системата и ядовете им се увеличават, а от това губят и двата пола. Похвално е за теб, че искаш да си нормална жена, да си гледаш домакинската работа и да си възпитаваш децата в добродетели, вместо да израстват под либерастно "възпитание", да нямат чувство за отговорност и да стават престъпници по воля и неволя. Само че, докато царува феминизмът, това не може да стане. Мъжете започнаха да се събуждат от летаргията и някои от тях започнаха да наказват феминистките подобаващо. Все някога (дано стане по-скоро) ще настъпи мъжка консолидация и мъжете ще сложат с физическа сила жените там, където им е мястото. Тогава няма да съществуват женски заплахи насърчавани от законите отправени срещу мъжа, когато жените знаят какво ще последва за тях, след това. Така ти ще си спокойна за утрешния ден, и ще имаш брашно осигурено от мъжа ти, което ще омесиш и изпечеш за общата трапеза. Народна мъдрост е фразата: - "тати носи, мама меси"! Разбираш ли ти сега, за какво иде реч? Щом, като жена ще е началник на мъжа в производството, или където и да е, тогава мъжът няма как да носи достатъчно средства у дома, и няма да дава максимума от себе си за да изкарва повече. Казах, че и жената може би е човешко същество, но по начина си на действие и с претенциите си без покритие трудно ще бъде възприемана от мъжа, като такова. Теолозите още спорят, дали жената има душа, и повечето твърдят, че няма, а статистиката за отношението на феминизма към мъжкия пол сочи, че жената е най-големият душманин на мъжа. Проявява душманията си благодарение на мъжкото благородство, което и разрешава този женски произвол, вместо да я смачка, като хлебарка, плъзнала навсякъде, замърсяваща средата за живеене. Но, както навсякъде казват, мъже и жени всякакви. Докато не се проумее от цялото общество, че мъжът е много повече от жената и не се остракират женските мераци за власт над мъжете, положението ще е такова, каквото го наблюдаваме днес. Ако се кастрира мъжът, може да заприлича на жена и да намалеят способностите му на мъж, но на жената ако и дадат мъжки хормони и поникнат брада и мустаци мъж няма да стане, но и жена няма да остане, а ще е напълно ненужно същество, вредно за човечеството, каквито са в момента феминистките. 51, ти си жена мечта за всеки мъж, който иска да създаде семейство, да има деца, които да са неговото продължение!

58.   Ами моят мъж по професия е готвач и с готвенето поне нямаме проблеми, понеже той го върши. Чистенето е предимно моя грижа, понякога той разбира се, когато аз съм на работа, когато е той - аз и така. Това е нормално, а вашето изобщо не е нормално, дори бих казала противно. Махай го тоя мърльо, изобщо не ти трябва, момиче! Страхотни мъже ходят по тая земя, просто трябва да си отвориш очите и сърцето за тях. Не бъди толкова предубедена заради такива мърлячи, а повярвай ми той няма да се промени, даже по-зле ще става и няма да си щастлива нито ти, нито децата ви по тоя начин. Успех.

Ж, 21г

51-53 от 53