Споделена история от Семейство

Баща ми не приема мъжа ми
Пиша тук заради безизходицата в която съм и с надежда да ми помогнете. Имам два развода зад гърба си и две деца, вече големи - на 16 и 22. От 4 години живея с третия ми мъж (нямаме брак, но сме на семейни начала). Всичко е прекрасно, но щастие ми е трудно да изпитам, заради проблем с баща ми. Той реагира много остро на втория ми развод, имахме скандал когато разбра за новата ми връзка, дори известно време не си говорехме. После си проговорихме, но той ме предупреди да правя каквото сметна за добре с живота си, но не искал повече „зетьове“. Приех го като гневна реакция и реших че с времето ще омекне. Но не би. Минаха 4 години и през цялото време аз съм се прибирала до родния ми град за да видя майка и татко сама. Всеки път по празници аз се раздвоявам и се тормозя, защото искам да се прибера да ги видя, но трябва да оставя сам човека, с когото споделям лошо и хубаво. Той е чужденец и няма при кого да отиде за празниците. Преди дни опитах отново да повдигна темата.... по-скоро майка ми, защото тя приема връзката ми и дори се познава лично с мъжа ми, но за съжаление неуспешно. Баща ми се разстроил, развикал, повторил пак същите неща - че не иска да вижда повече мъже. Проблемът е, че временно не мога да шофирам и единствения начин да отида да ги видя е да пътувам с автобус или влак, а разстоянието е голямо - над 400 км... и някак си се надявах, че най-после може да размисли баща ми... и да пътуваме с мъжа ми, да ги запозная най-после. Но не би. Много ми е тежко и не знам какво да правя. Знам, че е безсмислено да говоря с него в момента... Моля ви, посъветвайте ме...

Коментари

51-57 от 57

58.   52 съм. Просто предлагам да приеме факта и да върви напред. Не баща и, а тя се е вдетенила. Разведена съм от 10 години и съм сменила 3 -ма мъже, с които съм живяла. Никога не съм ги натрапвала на баща си, а още по - малко съм искала да ги сближавам с него. Просто връзката с тях не се получи. Баща ми е такъв човек, че не иска да ме вижда с различни мъже. Това е негово разбиране за живота, той има право на такова мнение и аз не се стремя да го оборя. Най -важното, че той никога не ми се е месил в живота.
Татко е на 73 г., аз съм на 47 г. Отгледал е мен и сестра ми сам. Мама почина, когато аз бях на 5, а сестра ми на 3г. Не ни е водил жени, за да ни стават майки, нито пък е чукал любовници в къщи. Каквото и да е правил, правил го е извън дома. Постара се да ни даде цялата си обич и да ни бъде едновременно майка и баща. Живееше за нас и ни даде тласък в живота. Какво повече да искам от него? Обичам баща си такъв какъвто е и не бих го заменила с никой, а още по-малко да се цупя и да се карам с него за някакви глупости. И 10 мъже още да сменя това си е моя работа и не е необходимо да ги натпрапвам на баща ми само за това, защото са ми любовници и партньори в живота. Останалото са празни приказки, че не ме обича, че ми пречи ми в живота и защо, защото не мисли като мен. Айде моля ви се.
Авторке научи се да различаваш зрелите коментари от тези на пубертетите и празноглавите тикви.

59.   Баща ти не приема мъжа ти, не за това че е чужденец, а защото е черен. Можеш ли да го обвиниш за това?

60.   Какво ти пука, че баща ти не приема мъжа ти. Не си малко дете. Най-важно е да си щастлива със мъжа ти.

62.   Авторке, баща ти още ли не го приема?

63.   На кой родител ще му стане харно, че дъщеря му с двама мъже не е сполучила, раждала деца сигурно от всеки от тях и сега с трети мъж се пъне?
Не приема, защото за него твоите несполучия с мъжете са като негов личен провал. Един път си се женила и развела, защо ти трябва и втори брак, че и трети сигурно? Явно ще подражаваш на една известна дама, която имаше май 3-4-5 брака.

64.   63, родителите не могат да казват на децата си с кого да бъдат и никой не се интересува какво чувстват като личен провал и какво не. Много го знаеш що за съпруг е бил баща й и какъв пример й е дал в живота. И защо да няма 3-4-5 брака жената? По-добре в пореден брак отколкото в първия, но нещастен. Аман от закостенели бай ганьовски стереотипи.

65.   Може би баща й й е дал такъв пример в живота. Ако тя има 2 или 3 несполучливи брака той я е възпитал така, че да не разпознава измамниците навреме.

51-57 от 57