Споделена история от Семейство

Свършен съм
Момче на 21. Изгубих си всичките пари за хазарт, исках да забогатея за да се махна от България, но сега изгубих всичко останах с 12 лева, нямам работа. Уволниха ме преди 3 месеца защото съм некадърен, но тогава не ми дремеше, защото работата беше гадна и имах над 1000 лева. Прекъснах преди месец висшето, защото не исках да го уча, пък и баща ми го искаше аз не. Вече няма значение какво съм направил, въпроса е какво ще правя. Никога не съм бил щаслив тука и съм се изолирал отдавна от хората. Ако почна пак работа тука, пак ще ме тормозят колегите и ще имам гаден работодател, пък и аз нищо не умея, така че може би е справедливо. Не виждам друг начин освен да се самоубия и без това съм нещастен цял живот не е трябвало да се раждам на балканите.

Коментари

1.   Хахаха ужас и аз съм същия бастун и изгубих 4 хиляди по същия начин за да забиогатея хахаха. Така забогатях, че нямам 1 стотинка. Повече няма да играя решил съм го. Наистина много голям крах настъпва и се обезсърчаваш. Ще ти мине споко. Просто трябва подкрепа. Виж са. Не е важно колко пари изкарваш, а е важно работата да не е стресираща и хората да не са лоши около теб и да ти минава бързо и лесно работния ден. Ето такава работа си търси и не гледай толкова парите. Няма да залагаш щото няма смисъл и след няколко месеца ще си стъпиш на краката
Това е. Друго решение няма според мен
И

2.   Това със самоубийството е шега нали? Не мислиш сериозно?

Тъпата истина е, че никой на никого не е длъжен. И или се справяш или не. Не можеш да разчиташ на никого в този живот. Животът обича силните и смелите. Или се стягаш и си впрягаш живота в ред, или .. си оставаш на дъното, братле.

Проблемът е в корените. Познавам една книга, от един Цар, който е бил най-богатият и умният човек по онова време. И в нея разказва какво и как е правел и т.н. ала нищо от това не му носело удоволствие, а накрая се депресирал. Това е като една игра, която вече някой я е играл и ти споделя тайни ходове. Същото е и в живота. Някой вече е пробвал и е грешал и сега ни дава тези тайни наготово. Горещо ти я препоръчвам да я прочетеш не е дълга, а ще добиеш много мъдрост. Напиши в търсачката Еклесиаст. Там ще видиш всичко.

А и все пак без ценностна система не става в живота винаги ще страдаш - от грешните си избори, разбира се. Не от съдбата, нито от кармата (макар, че има доза истина, това което правиш на другите се връща към теб) или друго казано - каквото посееш, това ще пожънеш.
Започни от нулата. Иди на църква.

3.   Проблемът не е че си се родил на Балканите, а в теб самия. Ако беше се родил в Германия щеше да си маргинал на социални помощи, с които да живееш в стая 9 кв. м в общежитие с обща кухня, общ кенеф и баня и да ходиш да получаваш бракувана храна от супермаркетите, където стотици други подобни на теб се блъскат като животни за някакви келяви марули. Ако беше се родил в Америка, щеше да си още по-зле. Имаш само две опции - или се бориш срещу мързела си, или се вглъбяваш в себе си и се отказваш от всичко. На човек не му трябва много да живее, примерно и една дупка в земята му стига за да се подслони. Иди някъде на село, гледай там 2-3 кокошки, ако ще и корени копай за да се нахраниш, а през останалото време лежи в безтегловност.

4.   Мноооого си зле най лесно е да кажеш ще се самоубия, децка работа.

6.   Трябва да отидеш в Бангладеш или Камбоджа и бързо ще оцениш на колко хубаво място си се родил. Всеки иска обстоятелствата да му уредят живота и после да гледа отвисоко нещастниците под себе си.

7.   Първо, събери смелост и кажи истината на родителите си. После, върви на психолог. след това, като се поуспокоиш, помисли какво ти харесва да правиш и поработи малко, колкото за самочувствието. Никой не си е постигнал мечтата с игри на хазард!

8.   А в чужбина те чакат с червеното килимче на летището, мислиш ли?