Споделена история от Семейство

Какво мислите за старите моми на 50?
Привет! Напоследък се сблъсквам с няколко такива на работа. Изглеждат ми много доволни и безгрижни, но ми е любопитно дали цялото това самочувствие и хармония не е театър и прикриване на някаква самота, защитен рефлекс, или са си щастливи така, без мъж и деца до себе си, цял живот сами? Доста се отличават от другите жени, с които общувам. Изглеждат някак по-самостоятелни, по-свободни да ходят насам натам, по-педантични и капризни в очакванията си от хората, от тях лъха някаква мистерия и пълнота сякаш са и мъж и жена в едно. Вчера една ми разправяше как самичка боядисала целия си апартамент и поправила мивката. От друга страна не са някакви мъжкарани и отпуснати, а много запазени и привлекателни жени, стегнати тела, с редовен маникюр, фини накити, ходят младежки с изпокъсани и боядисани дънки и с кецове и високи токчета, имат много младолики лица. Парадоксът е, че са социални и изглеждат много по-добре от семейните си наборки, а са самички и споделят, че никога не са имали мъж до себе си и живеят сами. Дали нямат такава нужда, от дете, от половинка, или не са хетеросексуални, или са преживели някакви травми и разочарования, или са по-страхливи да встъпят във връзка? Стана ми много интересно дали животът им е минал така щастливо, както представят тази "свобода" и удовлетвореност или прикриват самота и празнота и съжаляват? Имам дъщеричка и се замислих, че след години това може да е тя като гледам накъде отива света и момчетата.
М37

Коментари

1-50 от 68

1.   Не знам, аз предпочитам само стари моми на 85, те са най-независими.

2.   Малко са добре изглеждащите жени на 50 в България. Но съм виждал такива, които още хващат погледа на един млад мъж.

3.   Блазе им. Близко е до акъла, че живот си живеят след като не са нечии слугини и кошче за душевни отпадъци и комплекси. С тези без деца е същото, колкото и да се пенявчат прецакали те се злоби. Плюят тук колко ненормално и идиотдко било да не се ожениш и да нямаш деца, а те като ги имат се чудят завалииките как да се отърват от жените/мъжете си и на кой да си натресат дечурлигата, че да не се занимават с тях. Хахагахаха Още ли си вярвате, че някой ви се връзва?! А мен колко баби са ме заговаряли по улиците, и ако щеш вярвай всяка една ми казва не бързай да се жениш и да раждаш, ще си съсипеш живота. И доказателствата ги виждаме всеки божи ден.

4.   Всяка си ика своя история. Някои са лесбийки, други са хетеро но не искат деца, не искат да са майки. Трети са преживявали разочарования, четвърти биха искали да имат семейство, но не са намерили подходящия човек... С годините човек става все по-взискателен, не спрямо външния вид, а спрямо характера, интересите... След 25-30 години вече знаеш какво търсиш и какво искаш, не ти се занимава с глупости и не искаш да търпиш хора, с които нямаш много общо. Естествено че изглеждат много по-добре от омъжените ма 35-40. Майчинството изтощава и състарява. А в Бг заплатите не позволяват да гледаш 2 деца, пък и козметични процедури да си правиш, пък и на фитнес да ходиш. Свободните мадами имат време и пари, които отделят за външния си вид. Като гледам майка ми, горката толкова се е състарила, а на млади години беше изключително красива. След това я сравнявам с една нейна позната на около 50 години, неомъжена и без деца. Жената си е горе-долу каквато беше преди 20 години. Не е красавица, не е млада, но не изглежда зле.

5.   Толкова ласкателно написано май си е от стара мома, не от мъж. Аз старите моми, които познавам са разпуснати лелки, които се обаждат по 100 пъти на ден на майките си (според мен голяма част от причината да са сами).

6.   Мен жени на 50-60 без деца и мъж винаги ми правят впечатление на егоистки. Познавам много такива. Капризни са. Не умеят да се съобразяват с друг, освен със себе си. Изключение от тях правят рано останалите сираци.

7.   Това е нормално в днешно време. Действително е пълно със самостоятелни хубавици. Няма нищо лошо. Възможно е да не са хетеро, поне някой от тях. Или са, но предпочитат да са сами, пред това да се задомят с някой когото не харесват достатъчно. Най-вероятно не са имали късмета да срещнат "идеалният" за тях. Или са решили да се "забавляват" цял живот, сменяйки гаджета и необвързвайки се. Те си знаят, причини много. Дали съжаляват или не-сигурно е индивидуално, най-вероятно някой да, а други не чак толкова.

8.   Стара мома - най-вече може да се види в Украйна. 1 мъж се пада на всеки 2 или 3 жени.

Стара мома на 50 - може да е била омъжена и после да се е и развела. Това в Европа е феномен на 21ви век.

9.   Какво им е на момчетата?

10.   Има и семейни 50 годишни жени, които сами боядисват и сами си ремонтират неща из къщи. Къде, защото им харесва да го правят, къде по други причини, които е по-добре да не коментираме.
Има и семейни 50 годишни жени, които изглеждат доста добре.

Всеки човек си е в правото да води какъвто желае живот, стига да не нарушава законите.
Според мен тези жени от дете със сигурност нямат нужда.
Жените, които искат дете правят всичко за да се сдобият с такова, и категорично постигат тази цел.
Жените без дете просто не искат да имат дете и това не е престъпление, както е и при мъжете.

Сексуалния живот не е редно да обсъждаме, нито на несемейните, нито на семейните.

На мен ми се струва странно и смешно да се интересуваш от живота на разни хора, особено пък жени, при условие, че си семеен мъж. А и малко ми звучиш като някоя скучаеща 70 годишна - може би си доста повлиян от майка си, баба си...
Имам усещането, че такива като тебе изпитвате нещо като озлобление към несемейните жени.

Дъщеря ти ще стане или не семейна или несемейна според това какъв ѝ е харектерът. Както и много други неща, до голяма степен характерът се наследява от родителите. Момичетата взимат повече от татковците си, а момчетата от майките си. В този ред на мисли е много вероятно дъщеря ти да има сходни на твоите желания и виждания за живота, за добро или не. Но ако започнеш да ѝ дуднеш някакви философии за задомяване още в подрастващата ѝ възраст е много вероятно да не ти сбъдне мечтата да станеш дядо. А и щом имаш само едно дете е много важно да внимаваш да не я натовариш с разни твои очаквания и нереализирани мечти. Като си хване гадже също гледай да не ѝ се бъркаш, да не вземеш да ревнуваш, че малкото ти момичеца вече прави секс...

Има много други варианти за бъдещето на дъщеричката ти и, и ти трябва да имаш готовност да приемеш всеки един от тях. Може да бъде самотна майка - зарязана от бащата на детето си, или самата тя да реши да го зареже. А после да поиска да има още деца от различни мъже, или да си остане сама с детето. А може и да овдовее, и то още през по-младата си възраст и след това да реши да остане самотна майка, въпреки че 'още става' за мъжкото око...

Просто приеми, че светът е шарен, винаги е бил такъв, и винаги ще бъде. Подкрепяй дъщеря си незавидимо от кои жени ще бъде тя един ден. Родителите са за това - да подкрепят и да обичат безусловно.

ж31 съм и темата ми се струва поредната пусната с цел да се понаплюят директно или индиректно жените, които не желаят да бъдат домакини и майки.

11.   Това са дълбоко нещастни жени, но повечето го крият. Едните са ок, каквито ги описваш, но една значителна част са злобни, отмъстителни, особено към жени с деца. А за началнички са най-лошия късмет, който може да имаш на работа...

12.   Принципно да Ок, а са по-запазени именно, защото нямат деца и партньор, с който да се карат. Правят си квот си искат, чукат се с кой си искат....

13.   Предполагам има всякакви. И такива, които се чувстват самотни, и такива, които нямат нужда от мъж до себе си. Хора всякакви. Важното е да сме щастливи, нали така

16.   Авторе като ти чета темата някои неща ми се виждат измислени. Ти не говориш за една стара мома след 50, а за старите моми след 50. Тези стари моми след 50 ходели с изпокъсани и боядисани дънки. Извинявай, но още не съм видял жена на такава възраст да ходи със скъсани дънки. Ей тези твои описания не ми се виждат реални. А иначе защо има стари моми, ами причини много. Някои може да не си харесват тялото или някоя част от тялото. Други може да имат големи клитори или грозни вагини, а някои пък да са хермафродити. Преди близо 4 години една коментаторка казваше как дъщерята на приятелка на майка й никога не се омъжила, но умира неочаквано и когато я събличат да я окъпят виждат, че тя била хермафродит и тогава разбрали защо тази жена никога не се е омъжила. Така, че причини много може да има от най различно естество. Само не мога да повярвам, че доста от тях ходели със скъсани дънки.

17.   Нормално е да изглеждат по-запазени и младолики пред семейните си наборки, да се грижиш за семейство и деца е изтощаващо, децата носят със себе си притеснения, разболяват се, правят бели, разхвърлят, чупят и какво ли още не, което се стоварва върху родителите като ангажимент и усилие за възпитание. Докато несемейните нямат подобни грижи и цялото им свободно време е за тях - поддръжка и релакс.

19.   Ами и аз познавам няколко такива и не ми изглежда само да си дават вид да са щастливи.
Жените, които не са се женили и са без деца, са взели това решение просто защото са независими и самодостатъчни.
Правилно се казва, че ако не се излъжеш до определена възраст да се задомиш (поробиш) после поумняваш и не го правиш.
А изглеждат добре, защото не са се състарили от раждане и гледане на деца.

20.   Жените на тази възраст никога не са взели това решение поради независимост, а защото така се е случило. Нямат деца и мъж. Никой не иска да е сам. Никой нормален.

21.   Ами какво да мисля за тях. Някои просто са имали лош късмет в живота, а други сами са си виновни, че са останали стари моми.

22.   Познавам такава жена. Всъщност, не знам дали е точно преди 50 или на 50, но позовавайки се на наблюденията си върху нея и нейният начин на живот, е нормално такива жени да бъдат по- самостоятелни. Животът ги сблъсква с всякакви предизвикателства и те сами ги посрещат и се агаждат към ситуациите. Жената, която аз познавам, е професионален шивач, сама си сглоби мебелите за магазина за платове, върти бизнес със земеделие, наследен от баща ѝ, може да кара трактор, по едно време учеше нещо. Тя специално няма големи очаквания към хората, защото при нея ходят всякакви индивиди. Аз лично съм оставала втрещена от това с какви хора ѝ се налага да общува, понеже по едно време работих при нея за да изкарам пари. Не знам как издържа, но се е научила.

Black Sabbath

23.   Прекалено са ми млади.

24.   Тази тема е рай за хейтъри (мъже и жени). Някои от тях вече са се изказали, като са проектирали собствените си комплекси и неудовлетвореност върху така наречените стари моми.
Абе хора, гледайте си нещастния живот и разберете че има място за всички под слънцето.
Живеем в 21 век все пак. Какво е това стадно мислене!

25.   Нищо добро не мисля за тях. Всички си приличат. Капризни, завиждащи, с голямо самочувствие /без покритие/, много просто мразещи жените с деца, както и нормалните семейства. Радват се на чуждо нещастие. Не могат да съчувстват, не обичат да помагат, гледат само собствения си г. з. Животът им е абсолютно празен. Има и 5 % нормални, обаче без късмет жени.

26.   Познавам няколко такива жени. Те си знаят как се чувстват отвътре, но отвън - винаги са усмихнати, позитивни, работят съвестно, разполагат със собствени пари и жилище, пътуват, отвреме-навреме се впускат за кратко в някоя любовна авантра, без никакви очаквания, добри домакини са до една, грижат се за външността си, имат много приятели, водят активен социален живот и отсега се подсигуряват финансово за една по-късна възраст. Едната е управител на хотел и наскоро купи дял от този хотел, друга пък купи още едно жилище, което един ден да дава под наем, а трета направи частно училище. Не съм толкова неделикатен човек, за да ги попитам защо не са създали семейство, а и те едва ли биха ми отговорили сериозно. Само веднъж намекнах на едната, която ми е по-близка, а тя се разсмя и каза: "Един съпруг ще ми излезе по-скъпо от един любовник".

27.   25 - ама много те е яд, че има хора, на които им е кеф да си гледат собствените задни части, вместо да ходят по твоите или тези на други като теб. Егоист е дума, измислена от хора, вкарани в капана на стадото, които не могат да разберат как някой може да живее самостоятелно, без да очаква и без да дава на някой друг.
Размърдайте ги накрая тия мозъчни клетки и престанете да повтаряте клишета като латерни.

28.   Аз не познавам 50-годишни стари моми, но имам 40-и нагоре годишни самотни колежки, които са се запътили натам. Нито една не ми прави впечатлението доброволно да е в това положение на самота. Правят се на силни и независими, но отвътре са слаби и желаят някой да ги обича. Едната съм я виждал в Тиндър. Всичките леко флиртуват с мениджърите по един или друг начин.

29.   Това са жени, които с нищо не правят компромис. Те мислят, че живота черно и бяло. Живеят в измислен свят. Убедени са, че заслужават най-доброто и някой им е длъжен. Очакват нещо, което не съществува. Критериите са им за мъж са като за айти ти специалист, манекен и доктор в едно. Правят кариера, но се провалят в чисто човешките взаимоотношения. Съжалявам ги.

31.   Да си напълно самодостатъчен, ми изглежда невъзможно. Ако всички можеха така, нямаше изобщо да търсим общуване с другите по никакъв начин. Щяхме да си живеем самоцелно и да сме напълно затворени за външния свят и за другите хора. Някои хора остават сами заради лош късмет, други са наистина неспособни да направят какъвто и да е компромис и не допускат никого до себе си. Трети просто са крайно разочаровани от света и хората, за това виждат Свобода в самотата.
"Егоист" не значи просто някой, който мисли за себе си, а човек, който смята, всички други съществуват, за да му правят кефа и да му робуват.
Тук в коментарите виждам доста хора, неспособни да преглътнат гордостта си и да признаят, че има такива, дето сами са си виновни, че са останали сами и не са щастливи от този факт. Достойнството не винаги бива накърнено от общуването с останалите. Ако срещнеш точните хора и ти самият бъдеш "точен", ще имаш и достойнство, и свобода, и другари. Но зависи от много неща, включително и от теб самия.
Хората, останали верни на страховете и ината си, не са по-малко нещастни от тези, които робуват на другите.

32.   До номер 3

Ти явно не разбираш какво имат предвид бабите, които ти говорят така. Те ти казват, че ако избързаш със съпруг и дете, може да съжаляваш, че не си си по живяла или да се окаже, че си избрала неподходящ човек за баща на децата си. Това би съсипало живота ти. А не самото семейство. Ако съпрузите са стабилни, обичат се и се грижат за децата си и взаимно се уважават, няма нито слугини, нито робини, нито стари моми.
Бабите ти казват да подбереш внимателно евентуалния си партньор, след като си си изживява младостта. А не да не се омъжваш изобщо

Ще ме извиняваш за коментара ми, но ти самата ми звучи доста злобна. Да не би да за виждаш на щастливо обвързаните жени?

Както не е хубаво да си нечия робиня, така не е хубаво да си сам като куче. Разбира се, никой не може да задължи никого да се жени или да ражда.
Но и ти номер 3, не бързай да вменяваш твоите 'леко неправилно разбрани' идеи за живота.

За протокола, аз също не бързам с брак и деца, имам мъж до себе си, но не съм заритала за семейство. Млади сме.,все пак.

Както не е хубаво да вменяваш някому, че едва ли не е задължително да стане родител, така не е и хубаво да се бълват крайни феминистични лозунги, показващи нечии комплекси.

Всеки избира какво да прави с живота си, никой не е длъжен да сключва брак, да прави деца, нито пък да остава сам. Важното е накрая да не съжаляваме за изборите си.

33.   Старите моми често са като старите ергени. Някои от тях видимо не са искали да остават сами, други не са създали семейството, защото са избрали кариерата. Но често тези хора остават сами от страх някой да не ги зароби. Това важи и за жените, и за мъжете.
Спомнете си чичо ви Чарли. Страх от обвързване, безразборен секс, свобода и т. н., но в крайна сметка се оказа, че е дълбоко нещастен човечец, който заменя щастието с временни удоволствия.

Винаги ми е било интересно нещо с феминистките. Казват, че не желаят да слугуват, да чистят и да готвят. Еми те като са сами, пак си чистят и си готвят, пак си работят и т. н., но реално какво им е щастието в живота?
Деца не всеки иска, но да си нямаш другарче в живота, да си нямаш половинка, вече някак си не ми се струва нормално. Защото даже да имаш деца или внуци, те един ден порастват и тръгват по своя път. А да нямаш партньор, ми изглежда голяма драма, която много хора не искат да признаят. Професионалните успехи едва ли могат да заменят ласките на половинката.

34.   29 - от коментара ти разбирам, че ти мислиш в черно и бяло. Сама (нещастна) - омъжена (щастлива), кариера - семейство.
Излез малко от рамките и ще разбереш, че не винаги обратното на черното е бяло. Всъщност черен цвят не съществува, а пък останалите цветове окото не може да ги възприеме в пълния им спектър, поради вградената си ограниченост.
Авторът говори за жени, които са удовлетворени от себе си и очевидно не си търсят парньор. Аз също познавам такива. Леля ми е една от тях. Щастлива си е жената и не си търси половинка. Нито боклукчия, нито ИТ специалист. Не е и кариеристка. Изглежда много добре и винаги е в отлично настроение. Просто има по-различни интереси от това да се жени и ражда деца. Явно на повечето хора това им е невъзможно да го разберат.

35.   27, думата егоист е измислена от хора, които не получават това, което искат от тези, от които го искат. А ти не им влизай в полемика на разните тука, защото те само това чакат - да стане спорче, чрез което да поизпуснат парата, безплатно. Тези злобливите изказвания са все на хора, които изобщо не са задоволени от живота си - я работата им е гадна, я шефовете са им криви, я секса с партньора им от години вече хич го няма, разни комбинации от тези неща, и. т. н да не изброявам още, макар че има и още и още, че в много рани ще бръкна.
Просто ги остави да си пишат и слагат звездички, завалиите.

36.   Неслучайно има израз злобна стара мома. Вие си говорете каквото искате, но народа го е измислил отдавна.
М38

37.   Защо ги наричаш така грозно и изобщо ги обсъждаш? Това с дъщерята си го изсмука от пръстите, за са смекчиш грозното клюкарене...а път при мъж е направо отблъскващо!
1.На 50 не са стари!
2. Със сигурност не са и моми, тоест девствени!
3. Ти си по-млад, тръгнал да обсъжда хора, видели повече от този свят?
4. И кой ти каза, че като не са били в гражданското нямат мъж(е) в живота си!??

Я кажи, обвързаните щастливи ли са или само се преструват, криейки проблеми? Приятно ли ти стана от този въпрос? Защо правиш нещо, което нЕ искаш да правят на теб!

38.   Познавам дванайсет стари моми, между 40 и 50 г. Две са свестни, приятни жени, но явно без късмет с мъжете. Останалите са ужас - кариеристки, претенциозни, чуват се по сто пъти на ден с майка си, високомерни са, кисели, всички са им криви. Мразят семейните и обвързаните жени с деца. В същото време, флиртуват с всички мъже, а като не им вържат /както става обикновено/, ги намразват. Харесват ги само 60 и кусур годишни мераклии /женени/ и това ги нервира. Толокова от мен - това се свидетелски показания, така да се каже.
М 39 г.

39.   32 - правилни и неправилни идеи не съществуват. Има само твои и чужди идеи. Естествено, номер 3 ще си реши дали да "повярва" на твоите бръщолевици или да си остане на своето мнение.

40.   До 39

Абе не е точно така. Не става дума само за субективното „правилно“ или „неправилно“. Става дума за нещо конкретно, което се е казало на номер 3 от страна на другите.
Тя разбира се, ще си остане на нейното мнение за живота, но това не променя факта, че не е разчела правилно чуждите думи на бабите, които цитира.

41.   Вижте хора, 36ти и 38ми номер са един и същ човек - с еднакъв хаш са. Също така се оказва, че този човек явно си ляга и става със сайта сподели.нет - от tooltip-а можете да видите единия коментар го е писал на 18.12 в 21:22:05, а другия на 19.12 в 7:02:25. Аз лично подозирам, че това е и самият автор на темичката.
Според мене тоя е същият, дето пуска и разни други теми, свързани с жени в Любов и изневяра - Материалистка?, Къде да си намеря държанка, Късно ли ми е на 37 за връзка и семейство?, Търсите перфектният мъж, заповядайте тук... и други такива все за жените нещо там теми. Или пък за някакви гонещи 40 мъже, дето имали много пари, ма не можели да си намеряте жена.

Аз съм му писала в темата Материалистка - номер16
и в Търсите перфектният мъж, заповядайте тук... - номер10

Пожелавам весели празници на всички!

42.   Стари са, ама не са моми. Иначе какво де мисля? Като видиш една стока, дето от години залежава на рафта и никой не я взема какво си мислиш?

43.   Аз съм стара мома - 45 годишна, без деца, без партньор. Тъжно ми е, няма излизане от този затворен кръг. Искам да го срещна, но къде, все по трудно става.

44.   До 43 - н е си стара! Просто бъди по-активна, потърси го този мъж - няма специално място, просто общувай с повече хора. Пробвай и Тиндър, защо не? Важно е да общуваш, защото в затворения социален кръг, в който се движим обикновено, шанса клони към нула.

45.   До 43. Защо си стара мома, каква е причината? Много си ги избирала, труден характер ли имаш или имаш някакви дефекти в тялото. Сексуално нормална ли си? Правила ли си секс по-рано като си била по-млада, а и сега на тази ти възраст. Какво ти е отношението към секса. Като млада на каква възраст загуби девствеността си? Заядлива ли си, крив характер ли имаш. На колко килограма си, колко си висока. Как си със здравето? Кажи повече неща за себе си. Отговори на всичките ми въпроси искрено с подробности, дори притури нещо повече от себе си. Ако си искрен човек, а иначе си нормална жена, може би аз съм твоето спасение. Но най-важното е да бъдеш много искрена в отговорите си на въпросите които ти задавам. Чакам отговора ти.

46.   Ами не можем да ги сложим под общ знаменател. Всяка от тези жени си има история и своите си причини да не е омъжена на тази възраст. А и разбира се, всяка от тях си има свои характер, една е тип "веселата леля" радваща се на живота, друга е от тип "кариеристка", трета пък е вкисната и сякаш състарена преждевременно. Аз познавам няколко такива жени и да ти кажа, толкова са различни една от друга, че просто няма как да намеря нищо общо между тях, освен че нямат мъж и деца. А иначе, какво да мисля? Ами не ги съдя, но не им и завиждам. Така им се е стекал животът, така живеят, това е. А може би при някои е и въпрос на осъзнат избор, т. е. имали са възможност да имат семейство, на са се отказали по някакви си причини. На мен такъв живот ми се струва малко самотен, но както казах, хората са различни, с различни характери и цели в живота. Така, че щом са щастливи, какво лошо има?

47.   " на каква възраст загуби девствеността си? " е това вече е прекалено, 45. Изобщо, повечето въпроси, които си си позволил да зададеш как ще ти се стори, ако бъдат зададени на "стар ерген"? Аз лично прогнозирам, че ще има порой от единички към питащата/питащия...

43, по-добре "стара мома", отколкото да си една от майките с мъж алкохолик, които в България хич не са малко на брой. Много жени се хващат с кой да е боклук само и само да не са сами, и наплашени от най-различни неща и етикети като "стари моми". Но после цял живот си чукат главите..
Ако ти е писано, някъде във времето ще срещнеш някой, с който да си паснете по душа - дали някой разведен, или някой като теб. Както ти казва 44 - бъди по-активна, общувай с повече хора.
За раждане може и да ти е късно, но за любов - никога.

48.   № 43 съм
До 44 - Да, така е, съгласна съм с теб. Вероятно съм в това положение, защото аз наистина не съм активна, просто съм влязла в един ритъм и няма измъкване.

45- прекалено много въпроси. Съжалявам.

До 47 - Много е вярно това с етикетите, които се слагат. Абсолютно съгласна с теб, но тежи...

До 44 и 47, благодаря за насърчаването и позитивизма

50.   Според мен никой на никого не може да прави оценки дали е щастлив или нещастен. Дали живее пълноценно или си е пропилял живота. Очевидно щастието за всеки е нещо относително. Вместо да питаш тук, по - добре ги питай тях. Най - точен отговор ще ти дадат те.

51.   Малийй какви коментари само? Абе вие наистина ли така мислите, или само си чешете езиците. Страри моми на по 50??? Касви моми са това бре авторе? Дърти брантии дето мъжете не ги щат за нищо, а пък те и за нищо не стават. Моми били, ама друг път, на дърта баба червило да сложиш млада няма да стане. Че те на пръс миришат бе! Пък били засукани и секси?!? Сигурно като се съблекат ще трябва да ги изгладиш с ютия, за да им оправиш кожата. Да кажеш "стар ерген" си звучи похвално и гордо. Това е мъж дето плющи наред всичко младо женско дето мърда и му се живее. А, да кажеш "стара мома" означава жена с дефекти по тялото си или със сприхав характер дето мъжете не я харесват (ако е някоя умирисница), пребиват я и я изгонват от дома си. Жената си има много къс срок на годност и след 40-те вече вятър я вее на бял кон. До тогава не я ли избере някой мъж си остава дърта мома, като кобила без история. Мъжът и на 70 може да прави деца и може да направи хиляди деца, което значи че, е годен и за секс, а една жена без мъж е нищо. Колко деца може да роди една жена през целия си живот, а? Те нека си демонстрират женска независимост дъртите моми, само с това ще си останат и ще злобеят завиждайки на младите майки, разхождайки децата на мъжете си по паркове и детски площадки!

53.   номер 51, знаем те, че си женомразец, не се пали толкова. Също така знаем и сме сигурни, че и след 50 годишните мъже няма опашка от желаещи. Освен ако не е с красив портфейл. Не и заради друго, така че сппри да обиждаш жените. Така обиждаш и твойта майка също, апропо.

54.   №53, от кога истината за реалната стойност на жените е обида за тях? За какви опашки си фантазираш, мъжете са самостоятелни и си живеят безгрижно живота, след 50 пак са си мъже. Доставят си удоволствия според възможностите. Жените на практика са ограничени поради физиологичните различия с мъжете. След 40-те женското тяло се деформира (особено ако жената е раждала) и погрознява много. Поради по-бавен метаболизъм жените натрупват огромни количества мазнини, които придават много непривлекателен вид на женското тяло. Паласките и целулитът са характерни спътници на жените. Те трупат мазнини заради женския хормон естроген, особено в долната част на женското тяло....ханш, бедра, и дупе. Мъжете нямат този проблем. Първата и основна причина за по-красивото мъжко тяло е, че мъжете имат по-бърз метаболизъм от жените. Това е свързано с факта, че мъжете имат процентно повече мускулна тъкан от жените. Така поради това, че за разлика от мастната тъкан, мускулите постоянно изискват енергия, мъжете изгарят с 5-10% повече калории. Повечето мускулатура при мъжете е свързан с основния мъжки хормон тестостерон, който присъства и в женското тяло, но в 10 пъти по-малка концентрация. Тестостеронът е познат като мъжки полов хормон, но той също така увеличава производството протеини и спомага за натрупването на мускулна маса в мъжкото тяло. Повечето мускули, означават по-висок базов метаболизъм, или казано с други думи - мъжете горят повече калории, дори когато гледат телевизия пред дивана. №53, знам, че не ти харесва, но това е факт неоспорим. Мъжете са много по-съвършен пол от жените заради физиологичните различия между половете. От там идва и схващането в народопсихологията за висш и нисш пол. Сещай се кой от двата пола е висш и кой нисш!

56.   54, ами обясни "истинската стойност на жените" на жена си и двете си дъщери, тогава! И да не забравиш да ни споделиш после как реагираха (с бурни целувки и прегръдки, няма съмнение)!!

57.   Познавам много такива жени. Кардинално се различават от жените, станали майки (без значение родили или осиновили, защото познавам много осиновили жени на тази възраст, сами, които не слагам в тази категория). Да започнем с това, че повечето от тях недолюбват децата. Силно казано мразят, по-скоро ги смятат за досадни конски мухи. Голяма част от тях живеят с майките си и,или бащите си и те са им единствените близки хора. Много големи егоистки. Хипохондрички, ако умрат- света ще свърши. Състрадание към другите - нулево. Да изглеждат по-добре от майките? Вие сигурно се шегувате!

1-50 от 68