Споделена история от Семейство

Проблеми с детето
Здравейте, незнам вече към кого да се обърна и как да постъпя.
Дъщеря ми е на 11. Но е много опърничево дете. С баща й сме разделени. Това и повлия много. Баща й е много строг. Много я наказва. Когато той я накаже тя бяга от при него и идва при мен и обратно. В училище не ще да учи. Не й пука какви оценки, ще получи. Измисля всякакви лъжи пред учителите ако няма домашно. Прави така, че да я съжаляват всички. Моля дайте съвет как да постъпя, срамувам се пред учители, незнма как да й говоря и с какво да я мотивирам да учи и как да я откажа от лъжите.

Коментари

1.   Няма никакъв смисъл да бъде отличничка и да учи всичко. Достатъчно е да учи най-важното, което ще й остане трайно в главата и да има добра обща култура. Да набляга на това, с което ще се занимава занапред.
Станете й приятел, вместо враг и тя ще загуби всякакво желание да бъде опърничева спрямо вас.
Ж28

4.   Ами тя с това бягане от единия при другия родител ви манипулира, както и изнася. Ако може с бащата да говорите и да направите общи правила. Той наказва тя идва при Вас и наказанието и продължава.
Добър психолог ще е скъпо, но може да спести много проблеми в бъдеще. А за оценките, еми не всички хора трябва да следват. Поговорете с нея и обсъдете с какво би искала да се запимава, примерно ако иска да стане ветеринар щу учи тези предмети които и трябват и може да я пратихе в някой приют да помага от време на време.
Може и на спорт да я запишете или танци, нещо което обича.

5.   Кажи и , че си и намерила работа и ще започва , ако имаш познати с работно място може да помолиш да я вземат за час , но май няма как да стане . Просто не слуша , но не са добре нещата .

6.   Ами и ти не си научила правописа, какви претенции имаш!?

7.   Здравей.. Моя съвет е да се консултираш с детски психолог. При мен стана така... Бившата си намери друг остави и детето на 5г момче и каза че не може да се грижи за него. Детето разбра всичко аз му казах а и (майкаму) и се почна тя иска да го вземе за 1 ден детето не иска да я вижда от там аз се притеснявам за детето тя също траби че навива детето срещу нея а аз мислех единствено как ще се отрази всичко на детето. Минахме през съд взех си правата. Но в самото начало се свързах с детски психолог и с рисунки въпроси наблюдение и редовни консултации се справихме. Вече 4г детето е спокойно отличник контактно абе щастливо дете и аз също че не му се смачка психиката. С психоложката се виждах сам и коментирахме всичко станало и поставяхме задачи за мен и детето. С детето се видяха на третата година пратиха ме за кафе.. Разговора е минал като че се познават цял живот и имам уверението че всичко е наред а и аз вече мисля така. Надявамсе да съм бил полезен

8.   С наказания не става! Седни и говори с нея, но не с назидателен тон, а като приятелка, нека се почувства като голям човек, а не като дете на което нареждат какво да прави и има повече шанс да те чуе. Иначе сега е лесно, но като стане на 18? Пак ли ще се грижиш за всичко? Не е важно да има 6 по всичко, а да знае какъв е реалния живот и да е подготвена за него.

9.   Благодаря за мненията. Ще опитам със психолог, който да поговори с нея.

10.   Единственият смислен коментар е на номер 6.
Номер 4, как се става ветеринар, явно не ти е ясно, така че - не се излагай.
Към майката - защо очакваш детето ти да е ученолюбиво, при положение, че ти си полуграмотна?

11.   На 11 години, вече сте изтървали срока за възпитание. На тази възраст вече не приемат, минавате във фаза, бий магаре - по магаре. Сега и хормоните й като забушуват, става най страшно, дано не си счупи главата.

12.   Леле боже какви коментари чета И аз съм бил на 11 години ама това на нищо не прилича. Самото дете си е такова разлигавено, колкото и да се държи опърничава на 18 години ще е вече по- зле . Аз нямам собствени деца и дай боже да нямам защото ако имам дъщеря и да се държи също опърничаво- бих се срамувал че ще бъда баща някой ден