Споделена история от Семейство

Какво е мнението ви за брака?
Здравейте, случи се така, че жена ми(не по брак) забременя непланирано. За мен беше мн голям шок, но лека полека нещата се канализират(имам ли избор), та въпросът ми е посочен в заглавието- Какво ви е мнението за брака? Аз не искам да се женя по ред причини: Нямам излишни пари да хвърлям за сватба. За мен сватбата е излишна показност и каприз на някоя лигла "да се види облечена в рокля". Според мен хората го правят, за да се демонстрират пред другите колко много пари имат и колко много се обичат. И не на последно място, най-вече не искам да се женя, защото мисля, че когато жените се оженят, губят мотивация. Казват си: Ей го, оплетох си кошничката. Вързах го тоя(не че мен не ме вързаха с дете де), няма закъде да се трудя повече и да се самоосъвършенствам, аз моята работа си я свърших. Да не говорим, че има много нахални същества, които си мислят, че като са се напънали веднъж в живота и вечно някой трябва да им слугува. Според мен бракът прави точно това. Защото жената се труди докато се ожени, с мъжът се труди след като се ожени. Та точно поради тази причина не искам да се женя. Не искам жена ми да губи мотивация и да си мисли, че подписът и детето са й осигурили всичко, защото ако само единият дава, то съжителството рано или късно е обречено. Не казвам, че всички жени са така, но казвам, че има много такива и на каква ще налетиш си е и доза късмет, колкото и да гледаш, макар че аз не гледах много да си призная. Не искам да се женя, само и само да задоволя хорските прищевки. Хората винаги ще говорят лошо и ще намерят за какво. Дай Боже да ми потръгне животът, може и един ден да се оженя. Ясно ми е, че ще има много сърдити лелчета, но това е реалността. Ето тема за разговор. Кажете си мнението.

Коментари

51-58 от 58

60.   Някоя ги "връзва". Да връзва ги. Избират жена с която да прекарат живота си и да не си вадят топките на друго място. Ако не могат да приемат това нека го правят цял живот с която им падне и да не мислят за семейство. Ама в живота по-хубаво нещо от Семейството няма. Който не разбере истинското значение на тази дума, по-добре изобщо да не се жени пък и да го прави с презерватив. И някой да живеят заедно, без да се женят и да си кажат, че ще остареят заедно е същото "връзване" даже е за хора, които си вярват повече. И да си вярват, че ако се разделят(което е възможно за всички на света) жената ще остане с къща и издръжка. Издръжката може да се получи и без брак спокойно.

61.   59, аз лично не одобрявам много това, но в крайна сметка тези жени(които чакат в банките за сперма) не подвеждат никого, нали така?
Решили са, че имат финансовата възможност САМИ да си гледат децата и така процедират.
Има други, които си осиновяват детенце(по-приемливият за мен вариант).
Това обаче не обезмисля семейството като институция.
И правилно говоря за поемане на отговорност(юридическа, финансова, морална). Това важи за двамата разбира се, не само за мъжа.
Но жената по-принцип е в по-уязвима ситуация заради децата(тя обикновено остава в къщи с тях, тя стопира кариерата си, докато са малки, тя излиза повече в болничен заради тях, когато се налага.Работодателите обикновено избягват да наемат майки с малки деца и знам за случаи, когато такива са удобно "съкратени").
Затова , ако един мъж не може да декларира с подпис, че иска да е с мен и да поемаме тежестта на битието заедно, какво доверие да му имам, че и деца да му родя?????
Затова като се прави секс, се мисли с главата(горната), преди да си свалиш гащите.
Живеем в 21 век, има достатъчно предпазни средства , когато не си готов за дете , не искаш да се жениш и ти се ергенува.
Това, че мъжете не искате да ги ползвате, защото не зная какъв кеф ви било без, и место за 5 минути с презерватив, искате да свършите за 3 без, си е ваш проблем.И после си носите последиците, естествено.
А относно теми "как да го вържа с дете", лично мъж ми е разказвал до какви непочтени действия е стигал, за да се опита да забремени приятелката си, без нейно знание и съгласие.
Така че, има и такива мъже!

62.   Авторе, какъв брак? Вие нито се обичате, нито в една посока гледате. И какво значи "вързаха ме с дете" - някой пистолет ли ти опря в челото да свършваш в нея без презерватив? Детска работа. Той мушкал и се правил на мъж, ама после друг му виновен. Най-доброто, което можеш да направиш е да платиш аборта и следващия път като ти мине през ум да не ползваш предпазни средства, да си го държиш в гащите. Забрави за брак. Нито ти си готов за семейство, нито тая жена, щом и е толко акъла, че да се остави да забременее от теб.

63.   И номер 59, изключително манипулативни и неверни са примерите, които даваш.
В единия случай имаме жена, която САМА е решила да забременее и роди, чрез донорска сперма.Тя не търси отговорност от спермо-дарителя. ТЯ САМА си носи, ражда и грижи за това дете.
За мъж към момента най-лесната такава опция е осиновяване.
Става мъж на определена възраст, не желае жена, обаче иска дете-осиновява си( ако това се позволява). Или става приемен родител.
Или говори с жена да му даде яйцеклетката си и друга, която да му износи детето( защото мъжът не може да го направи). Разбират се жените да подпишат документи, че се отказват от родителска права. Тогава мъжът взема новороденото бебче да го гледа и възпитава САМ!!!
Реално жените, които сами забременяват от донорска сперма правят същото.Не ангажират другите с техния избор и САМИ си поема отговорността за създаденото дете!
Само че всичко описано трябва да е по-скоро изключение а не правило.
Дете се създава от 2-ма и се гледа от двама.
И първа стъпка , за мен, към поемането на такава огромна отговорност е брака.
Както да го въртите и сучете, това е истината.
Всичко друго е опит да се избяга от отговорност.

64.   Според мен ти не искаш да се жениш най-вече защото не ти се дават пари. А като нямаш пари, какво да те връзва жената? Тя ще се върже за един беден мъж, ще му роди дете и ще има ангажимент поне за 20 години напред. А мъж да слугува не съм виждала. Ходите си на работа и искате да ви е сготвено като се приберете да си починете. Е, жената такава попивка няма, така че да се ожени за теб би било чиста прецаквация за нея. Аз не бих го направила. А и какво лошо има да ощастливиш жената било то чрез сватба или друг начин? Много си тесногръд.

65.   Прави ми впечатление в голям процент от коментарите се изтъква, че подписа за брака е, за да си имате доверие. Сега разбрах защо са такова масово явление разводите. Ами то били само сметки тоя брак. Кой какво имущество имал, какви пари, кой кого осигурявал. За пореден път се отвратих от идеята за брака. Жена съм и не искам брак. С мъжа ми живеем много години заедно и имаме дете, което си е припознато от него и си носи неговата фамилия. И въпреки че няма брак с мен си гледа детето от първия му ден на този свят, сменял е памперси, хранил, разхождал и тн. И зная, че каквото и да стане човека си обича детето и то винаги ще си има баща. Това е доверие, а не - дай да се бракуваме, че иначе ще вземеш да ме прекараш нещо, да не се мина. Грозно е. Не искам мъжът да е с мен, защото видиш ли е длъжен, понеже бил подписал. Стига ми да е с мен, защото той така иска. Има пълната свобода да си тръгне. Това ме удовлетворява повече, отколкото чувството да съм вързала някого или както някои тук го наричат "да ме е избрал".

66.   65, човек винаги може да се прекара, с брак или без. Но ,ако с някой от родителите стане нещо, другият няма законни права на нищо. Нито пък детето . Защото пред закона сте съквартиранти. Без брак всеки може да си вдигне чукалата и да живее така с по двама-трима, че и повече на година. Защото нали е свободен, някоя не му е жена, а приятелка само. Едно е да живееш със съпругата си, друго е с приятелката на семейни начала. То така може да смениш 5-6-10 приятелки на семейни начела, с който да преживяваш по година-две, и да припознаваш деца. Но съпругата ще е само една, най-много втора да има.

67.   До номер 57

" Редно е детето да си има фамилията на бащата, да е припознато а не да е.. думата с К, завършваща на Е "'

Тук има една твоя грешка - ко. пе. ле е детето, което родено от двама родители ( мъж и жена), които НЯМАТ брак. Ко. пе. ле е извънбрачно родено и ПРИПОЗНАТО от своя биологичен баща ( стига той да иска).

Пред държавата и обществото родителите без сключен граждански брак са просто биологични родители и са приятел и приятелка, те НЕ са съпрузи. И най - учудващото, странно и ненормално е, че двойките с припознато / ти дете/ деца и без ГРАЖДАНСКИ ( и Религиозен) брак имат повече права и подкрепа в обществото, отколкото хетеросексуалните двойки, които имат Граждански ( и Религиозен ) брак и дете / деца, родено/ ни в брака.

Припознаване на дете има само, когато бащата ( мъжът) и майката ( жената) нямат сключен помежду им граждански брак ( повече информация за припознаване на

При граждански ( и религиозен ) брак НЯМА припознаване на дете - детето след раждането ( и при даден документ, че родителите му са в БРАК ) СЕ ВПИСВА, ЧЕ Е ЗАКОННО РОДЕНО дете, носи бащиното и фамилното име на баща си.

51-58 от 58