Споделена история от Семейство

До всички "самотни" майки
Уважаеми дами, напоследък забелязвам тенденция, че разведени жени с дете се наричат самотни майки, което не е истина. Самотна майка е тази майка, чийто баща на детето е неизвестен. Както и да е исках да уточня тази важна подробност преди да мина по същество. Така, забелязвам че въпросните разведени майки с деца си търсят партньори (до тук всичко е нормално), но също така търсят и нов "баща" на детето си. Уважаеми дами, няма как новия ви партньор да е баща на детето ви, защото то си има баща, това че двама човека са се развели НЕ означава, че са се рвзвели и с децата си. Ще дам пример със себе си. Аз съм разведен и имам дете, което по силата на съдебно решение живее при майка си, а за мен са ми определени смешните 4 дни месечно да бъда с детето си и смятам скоро пак да заведа дело за повече дни, защото смятам, че 4 дни месечно са абсолютно недостатъчни и смешни, но това е друга тема. Аз ОБОЖАВАМ детето си, както и то мен (в моя случай детето ми е момче), малкото прекарано време от 4 дни го изкарваме по уникален начин и много се забавляваме. Освен мен детето ми е много привързано и към баба си и дядо си, към сестра ми и нейните деца. Осъден съм да плащам 200лв издръжка, но всеки месец харча поне още 200лв за дрехи, обувки, играчки и какво ли още не за детето си, както и когато се случи да е болно аз съм до него и лекарства му купувам и по лекари го водя и т. н Така че уважаеми дами, търсете си партньор в живота ви, но този партньор НИКОГА няма да бъде баща на детето ми и никога не може да го обича повече от мен. Детето ми е моята плът и кръв и ще направя всичко за него.

Коментари

51-70 от 70

54.   Авторе, според мен трябва да насочиш вниманието си към новия мъж на бившата си съпруга и с него да изясните ситуацията. Мъже сте, ще се разберете. Много е важно между вас двамата да няма конфликт и детето да знае това. Позволявам си да ти дам съвет, защото съм минала през това. Съпругът ми се разведе и се ожени за мен. Има дъщеря от първия си брак. В началото естествено майката на детето беше настроена срещу мен и откъсна момичето от баща му. Но защото нямаше как чисто технически да забрани срещите им, аз използвах това време, за да изгладя отношенията между нас двете. Винаги съм й се обаждала да я попитам дали позволява едно или друго - да заведем хлапето на еди кой си филм, да му дам ли да яде сладолед, след като кашля, разрешава ли някакъв подарък, смята ли го за уместен, от каква точно дрешка малката има нужда и т. н. Постепенно враждата утихна. Двете започахме да се виждаме на кафе, да си пращаме поздрави чрез момиченцето и т. н. Само тя си знае всъщност какво точно изпитва към мен, но факт е, че с общи усилия успяхме да постигнем здравословна атмосфера на взаимно разбирателство, в която детето да расте без комплекси и страхове. Успях да докажа, че не се отнасям безхаберно към дъщеря й и че извън месечната издръжка, която детето получава от баща си, то може да разчита на помощ от всякакъв характер - частни уроци, медицински грижи, образователни екскурзии и т. н., всичко това сме поели ние. Първата стъпка обаче, беше постигане на доверие между всички участници в ситуацията. Затова си позволявам да те посъветвам - каквито и да са чувствата ти към новия мъж в живота на жена ти - да се опиташ да се сближиш с него. Помни, че залогът е бъдещето на детето ти. Ако двамата се справите добре, то ще отпадне и ограничениетоо от 4 дена, в които да виждаш сина си. Дъщерята на мъжа ми например отдавна сама решава с кого ще прекара уикенда, има си стая у нас, кани си и приятелки, а това лято пожела да иде на море с нас, а не с майка си. Така се образува нашето странно семейство, състоящо се в очите на детето от "аз", "мама", "тате" и "леля" (моя милост). "Чичо" още нямаме, но ако се появи, то правилата вече са установени и ще му се наложи да се съобразява с тях.

55.   Авторе, в днешните "модерни" времена, заради еманципацията на жените феминизмът се е срастнал с властта и прокарва закони унизителни и омерзителни за мъжкия пол. Насилието над жените и убийствата им дето непрекъснато се увеличават не са случайни. Престъпление срещу природата е, жена да отнеме момчето на мъжа без негово съгласие. Законите днес присъждат децата на жената, като нейна собственост. За да има равнопрпавие би било правилно момчетата да остават при бащите си, а момичетата при майките си при развод и никой на никого да не плаща задължително издръжка. В един друг свят, три пъти по-голям от нашия, децата са собственост на мъжа, заедно с майката. Там животът на хората (мъжете) не минава по съдилища, а човешкия фактор расте в геометрична прогресия. Незначителният женски пол не трови живота на обществото и си знае мястото, като единственото му задължение е продължението на човешкия род, и с това се изчерпва неговото предназначение. Докато пипалата на Сорос и сие обхващат Хр. свят, жените ще се гаврят с мъжкия облик. Женската наглост е, че те вече са си "извоювали" права, дето ги устройват юридически, и сега мъжете трябвало за се борят за своите. Това извращение с мъжкия авторитет трудно се понася и на мъжете им се налага да раздават мъжко правосъдие, защото се чувстват онеправдани, както е и твоят случай! Надежда все пак има, защото вече има и организация на бащите, на които жените са им отнели децата чрез закони за репресия на мъжкия пол. Трябва всеобща мъжка консолидация с промяна в конституцията, като се забранят всички женозащитни НПО-та, работещи срещу държавата. Ако жените ще са майки, да са майки издържани от мъжа в семейството, където той е глава. Ако пък ще са работещи наравно с мъжете, и с равно заплащане, тогава да им се плаща за свършена работа, а не за място в мъжка професия, и никакво майчинство добавки и разни отпуски, дето ще са на гърба на работещите мъже. Така го разбирам аз равенството! Докато жените паразитират на гърба на мъжете, гаврейки се с мъжкото достойнство и демонстрирайки недосегаемост-юридическо покровителство, това "равенство" винаги ще ги устройва. Ще дойде време и ще платят пре-скъпо за извращенията си срещу мъжете!

56.   Автора съм. Здравейте приятели, изчетох мненията ви и ви благодаря за тях. При мен обаче положението се влоши много. Майката от около 1 месец отказва да ми даде детето дори и в дните, които са ми определени от съда, под предлог, че има Корона вирус и мога да го заразя, въпреки че аз съм абсолютно здрав и много се пазя и спазвам стриктно всички мерки за безопасност. Още преди 1 месец тя ми заяви, че докато не минела пандемията нямало да си виждам детето, въпреки че тогава в България все още нямаше никакви ограничения, а след това "сме щели да видим". Освен че не ми дава да си видя детето ми отказва и да го видя по видео връзка или да го чуя, а освен това за този 1 месец, в който нямам абсолютно никакъв контакт с нея и детето ми, от общи познати чувам, че са я видели с детето и новия й приятел да се разхождат я в парка, я на някоя детска площадка. Направо съм съсипан, детето ми липсва много, а нито мога да го видя, нито и да го чуя... Не знам какво да правя, а не мога и да си потърся правата, тъй като и съда не работи...

57.   Драстично увеличение на глобите за родители, които не изпълняват съдебно решение за упражняването на родителски права и режим за контакт с детето гласува днес Народното събрание.
Именно в тази връзка беше променен и чл. 182, ал. 2 от НК, който урежда санкциите за неизпълнение на тези решения. Преди измененията той предвиждаше, че „родител или друг сродник, който не изпълни или по какъвто и да е начин осуети изпълнението на съдебно решение относно упражняване на родителски права или относно лични контакти с дете, се наказва с пробация или глоба от сто до триста лева, а в особено тежки случаи – с лишаване от свобода до шест месеца или с глоба до три хиляди лева“.
Днес парламентът премахна възможността това престъпление да се наказва алтернативно с пробация или глоба, а регламентира, че ще се налагат задължително и двете. И увеличи глобата на от 2000 до 5000 лева, а в особено тежки случаи – на от 5000 до 10 000 лева.

И моят съвет към теб е:
Когато трябва да взимаш детето си ,отиваш ,като предварително си я предупредил ,че ще ходиш да си вземеш детето,ако ти каже,че няма да ти го даде не я слушай ,защото НЯМА ТОВА ПРАВО ,в съдебното решение щом не го пише значи тя го нарушава и ти си в правото си да я осъдиш без да ти мигне окото.
Та....въпреки,че ти е казала,че няма да го даде ти отиваш с копие от Изпълнителния ти лист (задължително го носи винаги с теб,само копие ,оригинала трябва да го пазиш в"рамка" мн е ценен),звъниш и че си долу и чакаш детето си ,ако до 10-15мин не го даде звъниш на 112,,казваш за случая и полицията е длъжна да дойде до адреса.
След като дойдат би трябвало и те на добра воля да и кажат да ти го даде ,ако откаже не я моли да не става цирк пред детето(Коронавируса е предтекст,тя не изпълнява съдебното си решение).
След това много важно нещо ,казваш на полицията че отиваш с тях в РПУ-то и да заведат случая черно на бяло в архива си(това ще е бъдещото ти доказателство в съда !!!!!!),увери се ,че е записано ,защото после само адвоката ти има право да го изисква както и съда или прокуратурата!!!.
Така.....преглъщаш ,че не си видял детето си,стискаш зъби и идва следващата събота и неделя ,когато трябва да я вземеш.
Ако пак не ти я даде ПОВТАРЯШ АБСОЛЮТНО ВСИЧКО ,което ти написах да направиш за първия път,пак ЗАДЪЛЖИТЕЛНО да се заведе в архива им!!!!!
И накрая след като имаш мин.2 неуспешни ,но заведени в РПУ-то опита ,ако имаш финансова възможност (300-400лв) и добър адвокат завеждаш изпълнително дело,имаш доказателствата от полицията и 99,99%го печелиш ,връща ти парите за адвоката ,киха солена глоба(навярно прочете колко са завишени вече)и бившата ти трябва да поглежда към небето да се моли съдията да е по -благосклонен за да не я прати в сливенския (въпреки,че в поправката в закона пише,че вече няма или ...или...).
Та приятел това е от опит ,при мен подейства ,няма да пиша как я наказаха ,че тук има много зли бивши:) да не сеят омраза:)
Успех и се бори за детето си!

58.   55 съчуствам ти повече отколкото на автора .За него има шанс ,а за теб не .Автора!Хайде моля те дръж се като мъж и като грамотен родител.Казвам го добронамерено при това съм жена .В момента водя дело от друго естество .Да съдилищата не работят с хора .Но това не значи ,че никои не работи.С адвокатката ми разменяме мейли , документи по мейл , а също добрия стар телефон .Какво имам предвид " дръж се като мъж" .Не "оди" раздай юмручно право , разбира се .Използвай нейното самодоволство в момента.Тя мисли ,че ти извива ръцете .Остави я в заблуда.Сниши се не вдигай врява, не споделяй .Така ще я направиш предпазлива.Намери адвокат .Чети консултирай се .Подготви всичко .В момента не се водят дела , но е възможно да може да се предяви иск .Не съм грамотна по темата достатъчно не искам да те подведа .Но правилния начин не е да се тъжиш тук и до тук да стига бунтът ти !Ти имаш право да си родител на собственото си дете и мисля , че закона и добър адвокат могат да ти гарантират това .Дебело подчертавам -добър адвокат!Не оставяй отношенията ти с детето в ръцете на майка използвачка и манипулаторка !

59.   58, 55 съм! За какъв шанс за мен и за какви пет лева говориш? Я кажи коя жена днес в Хр. свят не е използвачка и манипулаторка, с идея да ограби мъжа след развода и да го лиши от децата му, които забележи в един друг свят са негова собственост? Такива жени с такива права в арабския свят не съществуват. Това съм искал да кажа в предишния си коментар. Посягането на мъжката чест от жена се наказва със смърт. Можеш ли да се представиш, ако жена там отнеме по някакъв начин момче собственост на мъж какво ще и се случи? И не е нужно озлочестеният мъж да убива собственоръчно наглата жена. Обществото задължително я наказва със смърт. Дори и ти №58 говориш за съд, адвокатка и закани срещу някого, и предлагаш решение за автора, което не винаги ще е добро за него. Аз бих му предложил друго решение, което ще е 100% ефектно и в негова полза, но модовете няма да допуснат коментара ми. Женската извратения и гавра с мъжкия пол в "демократичния свят" няма да спре, докато мъжете (някои от тях) продължават да толерират феминизма. Ако всички омерзени от жените мъже като автора се обединят с искане законите да се променят и ако не може да се отнемат женските права, то поне да им се отнемат привилегиите, защото в съда всяка жена е много по-равна от мъжа и винаги може да се изгаври с мъжкия авторитет. Тогава няма да я има женската заплаха към мъжа от рода: - "Искаш ли да те изгоня от дома ти, да ти отнема децата и да ми плащаш издръжка до живот, ако не ми се подчиняваш?" При такава заплаха-изнудване-психическо насилие, на мъжа не му остава друго освен да извърши това спрямо жената, което извършват всички мъже, които няма какво повече да губят. Авторе, ще ти е много трудно, но все пак има шанс и за теб, но не какъвто ти предлага № 58. Все някога карантината ще свърши и ще имаш възможност да си със сина ти. Майка му винаги ще го настройва срещу теб и ти трябва да отвърнеш по същия начин. Покажи му че мъжът има огромно превъзходство над жената и му дай възможност да се почувства като голям мъж. Ти също си бил дете и си искал неща, които са ти забранявани. Дай на момчето възможност да прави и има това, което иска, ако няма да навреди на здравето му. Като порасне достатъчно момчето само ще остане при теб, а не при майка му!

60.   До номер 55 - 59 от номер 52

Извинявай, но искам да те поправя и да ти кажа едно нещо : Православното Християнство НЕ подкрепя феминизма. Като цяло Православието, Римо- католицизма, Протестантство ( което съставят т.нар Европейския Християнски континент) НЕ подкрепят феминизма. Православната Църква неведнъж се е изказвала против извращенията на обществото - феминизъм, хомосексуализъм, содомия, узаконяване на дететубийствата ( абортите), самоубийствата, евтаназия, донорството.

Във Византия и Средновековна България също НЕ са се допускали гаври върху мъжете, защото даже и Църквата и Светото Писание ( Светата Библия) ясно учат, че жената трябва да се покорява на мъжа си!

За съжаление, феминизацията е разпространена в Европейския континент, поради отстъпление от Християнската Вяра , морал и правила.
Феминизма вреди на самите жени, за съжаление, малко са тези жени, които разбират това и не подкрепят всякакъв терор и насилие над мъжа.

Иначе изцяло подкрепям коментара ти. Мъжете ИМАТ права!

Авторе, не се отчайвай! Твоя син ще избере теб,защото ти си му баща и има нужда от теб, а не от новия приятел на майка си.

61.   60, 55-59 съм. То е ясно, че нито една религия не подкрепя феминизма и не приема женското равенство с мъжа. Точно за това днес феминистките се борят срещу религиите. Дефиницията за равенство между половете сама по себе си е извращение с природата. "Най-лошата форма на неравенство е да изравниш нещата, които не са равни! " - Аристотел! Архитектите на НСР добре знаят, че като подстрекават жените съм злодеяния спрямо мъжете чрез унизителни за мъжкия пол закони, разпалват войната между половете, прилагайки римското правило "разделяй и владей! " Жените да се чувстват недосегаеми и да предизвикват мъжете, а мъжете да отвръщат с физическа сила, за да доказват, че жените не са им равни. Християнството метафорично казва, че ако ти ударят шамар по едната буза, обърни и другата. От това се възползват идеолозите на феминизма. Той превъзнася женските качества и насърчава жените към извратения спрямо мъжете чрез властта. Те са решили да удрят шамари на мъжете и си мислят, че това ще остане безнаказано. ДА, ама НЕ! Мъжете пребиват, че и убиват такива жени, и въобще не си поплюват. Къде по света след ратифициране на ИК насилието и убийствата на жени е намаляло? Напротив, увеличило се е и то драстично. Във Франция убийствата на нагли жени надхвърли 100 за по-малко от 5 месеца след ратификацията, а Франция е люлката на феминизма. За Турция да не говорим, нищо че конвенцията е наречена истанбулска. Женската гавра с мъжете е очеизвадна, случаят с автора е доказателството, но защо мъжете го допускат, това е странното!? Изглежда на малък процент от мъжете им харесва жени да властват над тях. Този мъжки мазохизъм е трудно обясним, като се прибавят и девиантите хомосексуалисти, педофили, зоофили, некрофили, и останалите парафили-женофили, истинските мъже остават значително малко. Днес тенденцията за качествен мъж е, мъжът да е жена. Мъжествеността била токсична!!! Е, как да не отвърнеш на такава извратения с физическа сила?
Авторе, ти си щастливец, защото имаш мъжки наследник. Жена ти иска да те направи нещастен, понеже не си и направил момиче (може би) и стремежът и за женска доминация у дома не се е осъществил. Днес всичко се променя динамично, и никой не знае какво ще е утре. Природните закони обаче си остават винаги непроменени и мъжкото превъзходство над женския пол не може да бъде променено с наложени от вън граждански закони. За това ти си щастливецът, а не съпругата ти!
Поздрави!

62.   До 61 от 60

Забравих само едно нещо да напиша в предишното ми мнение. Това е важно. Християнството, за разлика от исляма и някои езически религии , признава и учи , че мъжа и жената са равни пред Бога, защото " няма мъжки пол, ни женски; защото всички вие едно сте в Христа Иисуса. " И въпреки, че са равни пред Бога, разликите между мъжа и жената важат и до ден днешен и те не отпадат.

Християнството не смята жената за животно, а за достойна човешка личност само при условие и само когато тя е всеотдайна и грижовна майка,обичаща децата си, любяща, вярна и покорна на мъжа и съпруга си съпруга. Когато жената постъпи неразумно и противоречи на тези добродетели, към които тя е призвана, нещата отиват на зле и това влияе отвратително както за самата жена, така и за семейството й, така и за обществото.

Феминизмът и феминистките са чужди и противни на Църквата и тя никога няма да ги приеме.

Светата Библия и Църквата учат, че жената трябва да се покорява на мъжа си, защото ( колкото и да не са съгласни повечето съвременни жени) мъжа е главата на семейството, мъжа е първият създаден от Бога, и за да има спокойствие , мир, любов и щастие в едно семейство и дом, редно е жената да се съобразява с мъжа, да му се подчинява и да го слуша.

В Православието се почита Най- Святата Личност и Жена за всички векове- Пресвета Богородица и Дева Мария. Не случайно , на големите Богородични Празници - Рождество и Успение на Божията Майка , българите имат хубав обичай и казват с голяма обич и любов " днес ( в зависимост от Богородичния Празник) се почита Голяма или Малка Богородица или се почита Зимна Богородица ( когато е Сретение Господне)".

А когато е Благовещение ( 25 Март/ 7 Април) - по мои наблюдения, има мъже, които подаряват подаръци на своите майки, баби, лели,тъщи, свекърви, съпруги, жени, приятелки.

А и на този Празник и Ден нежната половинка ( прабаби, баби, майки, лели, сестри, свекърви, тъщи, учинайки, стринки, братовчедки, кумици, кръстници, етърви, тетки и др.) се радва много повече , отколкото на феминистичния " празник" 8 март!

А Празника Въведение Богородично ( 21 Ноември/ 4 Декември) в България се почита и като ден на Християнското семейство.

Църковните празници , посветени на Пресвета Богородица НЯМАТ нищо общо с феминизма и феминистките!

В Българските благочестиви обичаи, българската, която роди мъжка /мъжки рожба/ рожби, се почита много в семейството. Не се пренебрегват и се почитат и тези българки, които са родили на мъжете си момичета.

Има и български добри обичаи, посветени на мъжете - на Петльовден ( стар български обичай, започващ още по турско време) и на Сретение Господне се почита мъжката рожба. В календара има и дни, посветени на бащата и мъжа!

Дано българките разберат, че те не биха станали майки, съпруги, и толкова почитани и обичани ако НЕ бяха българските мъже. Дано българката разбере, че един дом и едно семейство се гради, само когато тя е послушна и отдадена на мъжа си - българин. Защото ако тя обича своя мъж, тя тогава ще направи всичко само и само да не го огорчава и ядосва.

Дано българките разберат, че феминистките са се отказали от женствеността, от женския пол, от женската същност и че феминизмът означава гнусна война не само срещу мъжете, но и срещу нормалните жени.

Защото феминистките са обявили война и срещу традиционното семейство и общество и добрите обичаи и нрави.

Дано българките и въобще нормалните жени разберат, че тези достойни призвания и почит към тях НЕ са за феминистките и НИКОГА НЯМА И ДА БЪДАТ за феминистките, защото тия НИКОГА НЯМА да усетят тази радост и призвание на жената!

Номер 61,

Извинявам се за дългият пост. Има много вярни неща в твоя пост,с което и се съгласявам, но мога да ти кажа само едно - Християнството не подкрепя феминизма и женската гавра към мъжа. Ние сме мюсюлмани, че да убиваме жените. Не отхвърлям обаче шамарите, колкото и пискливите феминистки да го смятат за " насилие" към жените.

Искрено съчувствам на автора и други мъже, изпатили от такива жени. Защото това, което се случва на повечето мъже е НЕСПРАВЕДЛИВО. И понеже се зачестяват случаите на женската злоба и злоупотреба с мъжа и мъжкото търпение, редно е българските мъже да основат организация ( мисля, че даже и има), която е в подкрепа на правата на мъжа. Редно е мъжете да си търсят правата, защото ги имат - било то писмени или не. По какъв начин, мъжете са по- умни и знаят най- добре, само да не се стига до убийство.

63.   От 58 до 55. Ти си болен за това казвам че няма шанс за теб. Какво аз говоря на автора и какво ти си разбрал няма да разисквам. Способноста ти да изопачаваш е по голяма от желанието ми да бъда разбрана точно от теб. Не ми цитирай нито законодателството на арабските държави нито религии. Автора има проблем в България. Ако можеш му дай съвет приложим на тия географски ширини. Ако все пак много ти харесва маниера на арабските мъже -отиди там. Но уверявам те ти ще издържиш там по малко и от една бяла християнка. Жалко е, че си имал такъв живот и хора в него, които са те довели до това изкривяване. Мъжът и жената са с равно право да проявяват собствената си природа. Не жената да пие бира с крака на масата, а мъжа да лъска чинии опасан с престилка... Банален и глупав пример, но за да разбереш по -лесно. Мъжа има право да е силен, а жената слаба. На всеки и силата и немоща му са в една и съща черта. Мъжа има право да прояви мъжкарскато си природа, а жената женската. В тоя смисъл са равноправни. Съгласна съм за жалост, че твърде много жени се държат като мъже, но искат да си запазят и женските блага -нечестно е. Иначе не мога да ти отговоря коя жена не е използвачка и манипулаторка. Аз до сега с жена не съм живяла и не съм имала семейство. Но като майка ще ти кажа, че много бъркаш като казваш при развод -сина на бащата, дъщерята на майката. Децата задължително трябва да имат контакт и с двамата родители. В противен случай психиката им не е пълноценна. Женското и мъжкото в тях не могат да съзреят напълно. Да отделиш едно момиче от майка му? ! Женското му самоопределяне би се увредило. Но повярвай точно толкова се поврежда, ако е отделено от бащата. Същото важи и за момчето. Тук разбира се говоря за качествени Майка и Баща. Повече не смятам да споря пък ти ако ще ме оборваш -заповядай. Но ако намериш някога нормална жена дори да не я имаш за равна поне не я действай като предмет. И най -обичащото сърце се изморява.

64.   Последните 5 мнение ме карат, да се чувствам добре, че има Covid-19 криза и не се налага, да излизма много много, че АМАН ОТ ПСИХОПАТИ, ЕЙЙЙ! Един защитава тея, дето си убили от бой жените, и другия още не е сменил календара, а последния, все едно чета старогръцки, защото пунктоацията му е почти лиспваща. Чат-пат се сетил, да добявя някоя точка през 10 думи, за хубост.
А до 57 - Да, осъди майката, да я глобят с 10 000 лева и се "кефи", а колкото до адвокатското възнаграждение, има една дума "прекомерност", която се споменава закона и почти винаги, съда намаля сумата, кяото трябва да плати загубилата страна, до минималната от закон, а тъй като няма имуществен интерес, говорим за ... 30 лева.

Айде, адиос и се потърете помощ!

65.   "От 58 до 55. Ти си болен за това казвам че няма шанс за теб."

63 пак съм 55! Нямаш представа колко здрав съм си физически. В средния курс ми измислиха прякор Херкулес и повярвай ми имаше защо. Постоянно поддържам физиката си и освен във фитнеса, продължавам физическите натоварвания и извън салона. Минах 50-те, но почти няма мъже в обкръжението ми и по на 35-40, които да ми се опрат. Днес никой не е застрахован и още утре може да се разболея и корона-вирусът да ме порази, но в момента не съм болен и съм напълно здрав и физически много силен. За това, не се тревожи за мен. Не ти цитирам законодателството на арабските държави или религии. Просто живях и работих половин година там с немска фирма и знам какъв е животът на хората. Живеят много по-добре от която и да е държава в Европа, изключвам България. При нас извратенията с женските права е минала отдавна границата на допустимото и лечението ще е много трудно. За това няма как да дам съвет на автора как да си реши проблема, защото няма да допуснат коментара ми. Авторът трябва да се абстрахира, че майката на сина му е жена заслужаваща уважение и сам ще намери решение, заобикаляйки феми-законите. Днес много мъже в неговото положение раздават мъжко правосъдие, но го правят много демонстративно отмъщавайки си показно. Има много ефикасни начини за отмъщение и възмездие за женската наглост. Мъжкият пол е много по-умен и изобретателен и винаги жената ще е губеща. Феминизмът унищожава семейството, и е много по вреден за жените. Прочети внимателно коментар №62, и анализирай днешната ситуация. Тогава ще разбереш наистина за какво иде реч. Сама признаваш, че много жени се държат като мъже, само дето нямат мъжки атрибути, а на мъжете им се налага да доказват с физическа сила, кой е мъжът и къде е мястото на жената-мъж. Разбира се, че децата имат нужда и от двамата родители, но коя е причината днес да има толкова разводи и женски произвол, а мъжът да е ощетен всячески от законите и да се чувства винаги омерзен? Патриархалният начин на живот е доказал превъзходството си над неуспешния експеримент с феминизма и с женското равенство. И, няма нужда да ме пращаш в ислямския свят, бил съм вече там и ми харесва, но съм се родил тук и искам и тук да е както там.
"Където глупостта е образец, там разумът е безумие"! - Гьоте!

66.   От Автора: Хей, хора, благодаря за мненията ви, но стига с тези изторически теми и на религии го обърнахте. В моя пост искам съвет от вас за да взема най-правилното решение. Така, при мен положението е следното: нямам абсолютно никакъв контакт с бившата и с детето ми, отказва да изпълнява съдебното решение. Същото така имаме много общи приятели, защото бяхме много години и в една компания и от тях научавам, че бившата ми кара детето да нарича ТАТИ новото и гадже, а на мен не ми позволява да видя детето си, дори и на снимка. Бесен съм и отчаян едновременно.....

67.   Номер 55, като почваш да износваш и раждаш бебета и за теб ще има майчинство, отпуск и всичко, което се полага на жените. Обещавам!

68.   До Автора

Авторе, какво повече да ти кажем как да постъпиш ти? Съветите са ти дадени.

Прояви търпение. Може много да си ядосан на приятелката ти заради тази несправедливост към теб, но почакай и прояви търпение. Изчакай до края на този месец, тъкмо и да се успокоят нещата, знаеш сега какво се случва. Приятелката ти гледа да те ядосва, изпитва удоволствие, когато си ядосан, не й се поддавай.

" нямам абсолютно никакъв контакт с бившата и с детето ми, отказва да изпълнява съдебното решение. "

Пак ще ти кажа, прояви търпение, защото приятелката само това и чака- да се ядосаш и тя да те унизи. Към края на месеца, началото на последната седмица на този месец можеш да се разправяш с нея - даже и чрез полицията и по законен ред тръгваш да си търсиш правата. Номер 57 ЯСНО ти е казал какво точно да направиш, НО това го направи чак към КРАЯ ( или към ПОСЛЕДНАТА седмица) на този месец!

" бившата ми кара детето да нарича ТАТИ новото и гадже, а на мен не ми позволява да видя детето си, дори и на снимка. "

Авторе, ти имаш ли акта за раждане на твоя син? ТИ СИ ВПИСАН в този документ,че си биологичния баща на твоя син, така че не се притеснявай! Ако имаш акта за раждане на сина ти, носи си го и пак ще ти повторя, действай спрямо приятелката ти към края или последната седмица на месеца!

Относно детето ти, не си мисли, че то ще те забрави, майка му не може да изтрие по какъвто и да е начин спомена и паметта му за теб. Малките деца имат памет и много добре знаят кои са им родителите. Не се отчайвай, едва ли детето ти ще изрече това. Дори и майка му да го кара, то няма да чувства новия й приятел за свой баща, тъй като, пак повтарям, детето много добре знае, че той не му е баща и че в акта му за раждане, биологичният му баща си ти!

Успех и ако искаш, можеш да пишеш.

70.   До 64

Правиш се на остроумна, ала не си. Личи се,че ти си много НЕАДЕКВАТНА и НЕ си наред с психиката. Откачаш , защото освен липса на витамин Д и ти липсват и други неща. Ти си знаеш кои, но може да предположим, че си имаш и проблеми с гаджето и секса или пък си незадоволена. Или си прекалила с някое вещество или напитка. Сигурно е така, щом си толкова злобна и толкова изригваш. Освен това ти си проста и необразована. Хубавото е, че такива отракани женички като теб, които не блестят с ум, рано или късно си намират майстора. Повтарям, майстора и то в мъжки пол.

А доколкото до Автора, ти номер 64 съвсем си се объркала. Автора е в правото си да търси правата си дори и по съдебен и законен път. Той преспокойно може да осъди приятелката си за това, че тя НЕ спазва закона и постановленията на съда, тъй като тя не дава на автора, който е и биологичен баща и е вписан като такъв в акта на раждането на детето му, правото и необходимото и полагаемо от съда време и дни, в които той да види детето си.

До Автора
Само пак ще посъветвам Автора да не избързва сега да прави каквото и да е било. Като дойде края на месеца ( може и той и в началото на последната седмица на месец Април) да действа, но и трябва да събира доказателства , а също така и да заведе в съда свидетели.

Авторе, гледай да се представиш добре в съда, важно е и материалната база, която предлагаш за детето си. Не се отчайвай, ще успееш. В твое право е да искаш по съдебен път да бъдат твои родителските права за твоя син . Не обръщай внимание на простички, злобни и безсилни женици като номер 64.

71.   №67, когато пък ти зарочнеш да се самозаплождаш за да раждаш, да работиш по опасни строителни обекти с физически натоварвания, когато се премахнат дисциплините мъже-жени в спорта и реално започне да се заплаща на жени и мъже за действително свършена ПОЛЕЗНА работа (миньорска, автомонтьорска, пожарникарска и др.), тогава ще имаш право да си равноправна с мъжете. Сега си равнопоставена, но само по получаване на заплата, без да вършиш нещо полезно, както всяка жена (ако си жена), живееща паразитно на гърба на мъжкия труд! Днешното майчинство, отпуск и всичко което жените получават в същност не им се полага, а е откраднато с феминистки закони от работещите мъже, чрез които се поддържа животът на планетата!

72.   " а е откраднато с феминистки закони от работещите мъже, чрез които се поддържа животът на планетата"

Хахахаха! А кой СЪЗДАВА живота на планетата!??? Тоест от ЕДНА оплодена клетка правя цял ОРГАНИЗЪМ способен да оцелее извън утробата!??

73.   "Хахахаха! А кой СЪЗДАВА живота на планетата!??? "

72, живота на планетата го създава (зачева) мъжът!!! Жената само го износва, а това може да го направи и изкуствената утроба, която мъжете отдавна създадоха, като оплодят мъжки яйцеклетки, които вече са създадени! Знаеш ли какво е "панспермия"? Мъжът е по-съвършен и може да се самовъзпроизвежда, За това е и по-висш пол, защото притежава и двете хромозоми, докато жената има само една два пъти! Без Y-хромозома няма живот на планетата, а жените след време ще станат абсолютно ненужни и ще ги има само с мъжка благословия! :(

76.   Не искам да бъда самотна майка.

51-70 от 70