Споделена история от Семейство

Какво да правя със свекървата?
Ето и моята история! Първо искам да започна с това, че няма да се оплаквам от мъжа си - той е най-прекрасния човек! Искам да споделя с вас моята история, защото съм меко казано отчаяна! Запознахме се с мъжа ми преди 2 години - той живееше при родителите си. Баща му (бивш военен беше пълен психар и тиранин), а майка му пенсионер по болест.
За нея ще ви разкажа сега.

Когато започнахме да излизаме сериозно със сегашният ми вече мъж и аз общо взето да живея у тях свекърва ми изгони баща му, а го беше търпяла цели 30 г. Няколко години наред тя ходи по болници и никой не можеше да каже от какво е болна - има проблем с походката и е трудно подвижна. Така ние трябваше щем не щем да останем да живеем при нея за да й помагаме. В което няма нищо лошо... но! Винаги има едно НО! Аз забременях и решихме да подпишем.

От този момент тази жена не спира да се меси в живота ни. Още когато решихме да отидем да купим нещата за бебчо - легълце, кошче, дрешки и тн.. тя каза "Вземете ме и мен на пазар с вас! Аз знам какво ви трябва! Аз казах на мъжа ми, че това е най-прекрасния момент в приготовлението за бебо и тя няма място с нас, но тя му се примоли и му "даде" съвет че тя знаела по-добре и я взехме с нас...

После започнахме да правим ремонт за да освежим и обзаведем къщата за малкия човек, който очаквахме и се започна! Вие искате да ме уморите - не ми рушете къщата АЗ СЪМ БОЛНА ЖЕНА! ИНВАЛИД... защо ми изхвърляте нещата... Само да напомня, че аз бях бременна и всичките тези ревове и истерии ми бяха много натоварващи! Само още да кажа, че на въпросния пазар тя падна и си счупи крака и дадохме 2000 лв за имплант в тазо-бедрената кост за да може да се раздвижи по-бързо! През това време аз я гледах, защото мъжа ми ходи на работа.
И ето ви благодарност!

Постоянно мрънкаше за нещо, все ревеше и ни тормозеше, че е болна, а ние искаме да я уморим като правим ремонт и и изхвърляме старите мебели и тенджери. Аз през цялото време се ядосвах и тормозех, защото в крайна сметка заради нея сме там, а не в апартамента, който моите родители са ми оставили! Защото тя има нужда от нас.

После й сложиха една много лоша диагноза, но с много бързо развитие - казаха, че й остават няколко месеца ... Мина повече от година, а от влошаване в състоянието й няма и следа... Много съм объркана и не знам какво да правя!

Последния фасон беше на погачата на малката - стана скандал, че тя искаше да сложим на масата, освен сладки неща и сирене и салами, а аз знам, че на погача се слага само сладко - за да е сладък живота на детето.. Но не тя така знаела! И се разсърди и в деня на погачата се затвори в стаята си и каза, че няма да присъства, защото аз съм била в нейната къща и ТРЯБВА да се съобразявам с нея. Бях сложила един сладък ликьор на масата преди да дойдат гостите, тя стана и си го прибра в стаята... Трябваше в последния момент да моля една приятелка да купи като идва.... както и да е мина погачата - без нея разбира се - не се показа!

Мина още един ден - без да се храни и излиза от стаята си, ревеше и когато мъжа ми влизаше да я пита дали ще яде с нас или за какво плаче тя се правеше на жертва, че сме искали да я няма, да я уморим... Обаче той както винаги беше на моя страна и не й обърна особено внимание и я остави да се само съжалява в стаята си.

Явно видя, че няма да мине номера й и няма кой да й се моли и... о изненада! На следващия ден все едно нищо не е станало! Стана сутринта, дойде в кухнята "Добро утро, как си Ани?!" Като видя малката каза: "О на баба милото детенце" (тази същата баба, която не уважи това същото мило детенце предния ден и не присъства на празника му!!)...

Кажете ми какво да правя! Наистина не знам защото от една страна ми е кофти, че това е майка на мъжа ми от друга не издържам повече да живея при нея! Много пъти съм се канила да си събера багажа, да взема малката и да отидем в моя апартамент и съм сигурна, че мъжът ми ще ме последва на секундата! Но тя така си е поставила картите, че да те гризе съвестта - дали наистина е болна вече не знам... така казват лекарите, но фактите се разминават с диагнозата и!! Как мислите - въобразявам ли си или наистина в тази жена има нещо много зловещо? Може ли някой да се прави на болен за да не е сам???

Коментари

51-86 от 86

52.   50 за мен е прав и не искам за нищо на света 51 да ми е свекърва!!!
Опазил ме Бог!
Ние сме две момичета и баба ни ни каза - гледайте свекървата!

Бившата свекъва на сестра ми беше „сладка като мед“. Винаги миличка, подаряваше ни пижами и чехли, КОИТО НЕ ИСКАХМЕ. Като ходехме у приятеля ? да правим нещо на компютъра, тази влиза - носи сладки, напитки уж, а си сяда и шпионира, какво ще правим.
Казах на сестра ми да си решава. Слава Богу, се разделиха с това момче и сега друга (от селата) си живее у „златната“ свекърва.
Амин!

П.П. да не казвам, колко боклуци ни е купувала, колко храна в чанти е пълнила, които НЕ СМЕ ИСКАЛИ и не сме носили. Храна не се хвърля, но сме я раздавали, защото не може човек да яде всичко. Просто нямам думи. Бягайте от „сладки“ свекърви. По-добре дори да е люта, не само да се прави на „сладка“, да да слухти като пор около теб и да раздава „съвети“.

И да - ще имаме и сватби в бели рокли, и жилища, и мебели, и най-доброто за децата си, защото живеем в 21 век и в днешно време не чакаме на свекърви и свекъри. Да си гледат старините и мебелите. Ще им се ходи на гости по празници, ще има сладка дума и това е. Нито те ще ми се бъркат в живота, нито аз на тях. Същото се отнася и за моите родители. От сега съм им казала да си гледат своя живот, да не мислят за подаръци, внуци и глупости. Парите са си тяхни, да ходят на почивки, да си вземат кола (което и направиха). Като остареят, ще им взема една мед. сестра да ги гледа, ще покрия мед. разходите им и това е. Имам мъж и деца да гледам, старите хора да са живи и здрави, но не са вече част от семейството ни.

53.   "И да, аз се разсърдих на свекървата, че не платиха количка и кошара на детето което бях кръстила на тяхно име, нямахме достатъчно пари ние да си купим. "

Леле мале :) Защо го кръсти на тяхно име?
Абе жена.. името на детето е за самото дете... то не е подарък ма свекървата? :) Ми земи си котка и я кръщавай на които си искаш.. ама детето си. Тия деца за нищо ги нямате ей. Изкупителни жертви.. още не са прогледнали.
И ти си така - виж - не си длъжна на никого. Гледай си живота и това е. Ако детето ти е минало 17-18 години - гони го от къщата да се оправя. Това е най-доброто което можеш да направиш за него. Обичаш ли го? От 18 (даже по-рано) натам присъствието на мама силно трябва да се ограничи (от любезност не използвам "забрани")
Ако продължиш да му "помагаш" и след това - посланието е "Майче, аз ще те нося на ръце.. ти не можеш да се справиш без мен. Ти не ставаш! "

И викаш не ти купила кошара, а :)? Ей че лоша свекърва, брей! Говорим за съвсем други неща. Впрочем радвай се че не ти е купила кошарка - едва ли щеше да си в такива добри отношения с нея сега!!! Още щеше да ти натяква за тази кошара. Явно има какво да научиш от свекърва си.

"Без никаква помощ от тяхна страна, справяме се някак, но съжалявам за това, че греших. "

Ще се справяте ами. То остава и да не се справите. Имаш ли идея колко млади семейства се справят без старите? Едно време.. ехее преди около 100-200 години да - така е било - старите са дирижирали парада. В тях са били парите и властта - нормално е. Ама сега? Сега пари се печелят много по-лесно и бързо - стига да си протегнеш ръката и ще закачиш 100 лева.
Ама ти живееш в чужд.. стар филм. Плисни си малко студена вода. Поразтъркай си очичките и прогледни. Не съсипвай живота на момчето си. Махни се от там. Нека той те търси ако има нужда.
И.. не си грешила! Реакциите ти са били нормални - наранявана си била от свекървата - факт.

"Нищо, че според твойте писания №50 не трябва и за човек да я зачитам свекърва си /колкото неща ми е сторила/, сега аз ходя почти всяка седмица при тях, карам мъжът ми да идва, водя децата, ходим на кафе. "

Радвам се искрено за това, че се уважавате и че оценяваш майката на мъжа ти. Евала. Никога не съм твърдял, че трябва да не зачиташ някого! Твърдя, че всяка жаба трябва да си знае гьола. Колкото по-ненатрапница е свекървата - толкова по-добре ще е тя самата - толкова повече симпатии ще спечели. Толкова по-щастливо младо семейство.

54.   Всички сте кокошки това е. Снаха-свекърва, вечната вражда.
Ами какво ще кажат мъжете ви за вашите майки? Дори да не споменават пред вас във всяка мърка компания/на женени мъже/се вихри темата за "тая отврат тъщата.... "Това не го ли знаехте?

55.   44, а какво да кажем за родителите на булките, които масово се месят? Докато се оженят се меси бащата, не ще да дадае своята сладка принцеска, толкова е извратено, защото бие на педофилия и инцест. После се примирява, но гадната тъща започва да се меси и да брои колко пари мъжа дава на скъпата й дъщеричка.

56.   Факт е че снахите приписват и гладът в Африка на свекървите си. Те са виновни и за лошото им настроение, и за бръчките и за излишните им килца. А всъщност обикновено тъщите са тези, които се месят повече. Тъщите са адски противни и досадни същества. От както бутнах моята по стълбите и я вкарах в болница на гости у нас не е идвала.

57.   Свекървите лоши, най-лоши. Когато се намесят - защо се месят, ако изобщо не се месят в семейството - пак лошо. А тъщите, те са най-прекрасните същества на света и въобще, ама въобще не се месят, нали? Повечето тъщи се месят много повече от свекървите и все дават съвети на щерките си за живота и семейството, все едно някой им го иска.

58.   Пак почваш да плюеш напосоки 56, 57 - явно не можеш да се справиш с своята си тъща. Решавай си проблемите, защото само от младите зависи, дали ще ни се бъркат или не

60.   Тази история ми прилича на баба Джеврие и Фикрет от листопад. Само заради тази баба филма ме привлече...
Не може да я оставите болна, но за болните си има болници, не е ли така?

Нека отиде някъде на санаториум или в дом временно докатоп се оправи. А какво става със свекъра ви? Той как се държи, вижда ли сина си и внучето си? Няма ли намерение да се върне да сии се грижи за жена си?
Успех..

61.   Евала, 50-точно казано! Празно място няма! Всичко описано е преживяно..

62.   Номер 60... свекъра ми беше изгонен точно от въпросната свекърва в момента в който тя разбра, че синът им има сериозна връзка и можем евентуално да се изнесем в моя апартамент.. Но за него явно това е бил просто добър повод да се отърве от свекървата, остави ни там - ни в клин, ни в ръкав да я гледаме и си живее живота щастлив. Не го интересува нито синът му, нито внучката, за жена му да не говоря ( но сега като живея аз с нея мисля, е до някъде го разбирам - невъзможна е наистина!!! ). А на дамата, която от сега е свекървище, макар и все още снаха в живота ( тази с 9 годишния син, който милия не знае какво го чака като си хване гадже!!!! ) ще кажа, че живее в миналия век и, че ако иска детето й да е щастливо по-добре НИКОГА ДА НЕ МУ СЕ БЪРКА В ЖИВОТА и, че всеки живее собствения си живот и НЕ Е ДЛЪЖЕН НА НИКОЙ С НИЩО! Най-малко бъдещата й снаха ще й е длъжна с нещо - ако НЕ ДАЙ БОЖЕ й се наложи да живее с теб миличка, от сега знам, че и синът ти ще е нещастен и тя и детето им с такава свекърва като теб! Вампир, хранещ се с силата на другите, такъв, който мисли, че светът му е длъжен с нещо само защото видиш ли си родила дете... родила си го да си е твоя собственост ли? Да живее живота си така, че на теб да ти е угодно? Много ясно, че ако живее с жена си при теб тя ще е важната в случая! Защото, ако живеят по някаква причина при теб ще е не защото те са го искали, а защото ти би направила така за да си център на света! Жалко за клетото девойче, което ще има ужасната участ да е ТВОЯ СНАХА! Жалко и за сина ти, който има толкова егоистична майка!

63.   Авторката:
И нещо за финал защото май не е ясно: НЕ СВЕКЪРВА МИ МИ СЛУГУВА, А ТОЧНО ОБРАТНОТО! Аз върша АБСОЛЮТНО цялата домакинска работа в къщи - готвя, гладя, пера, чистя, пазарувам, ГЛЕДАМ СИ ДЕТЕТО, а тя само седи от стол на стол и прави фасони и драми! Никой никога в живота ми не ми е слугувал. Дори майка ми - тя работеше лекар-кардиолог в спешно отделение и работеше много - вземаше нощни дежурства и се скапваше от бачкане, така, че общо взето ние с брат ми сме се гледали - аз него и той мен! Айде стига по темата вече! Чао, хубав ден!

64.   Подкрепям номер 62 и Авторката.

Аз съм израстнала с майката на майка - тъщата, приютила е родителите ми в своята си къща, която сама е построила (станала е млада вдовица) и едно ми е казвала - ГЛЕДАЙ СВЕКЪРВАТА първо - най-добре да е под земята!
Тя се е напатила като млада снаха - дори са ги изгонили на улицата. Работили са като луди, за да си построят къща, но дядо ми умира и я оставя на 32 г. с две деца и основите. Цял живот бачкане за собствена къща, но без свекървища и обиди! ...

На 60 мога да кажа, че за мен всичко се изчерпва с примера ? от един ТУРСКИ СЕРИАЛ - който иска, нека живее като по Османско, останалите искаме да живеем като европейци - без свеки на главата, без караници, без балкански глупости! Всеки да гледа себе си - не искам да ми се помага при гледането на деца, сама ще си купя и апартамент, и къща ако трябва, нека старите си спестяват и си продават къщите, щом се разболеят, за да получат адекватна помощ и гледане в специализираните за това институции.

На мястото на авторката бих изгонила кучката. Мъжът ? се е отървал, хайде - действай и ти!!!

65.   от 60. Аз не казвам че трябва да живеят заедно 64, напротив. Давам съвет по какъв начин да се справят. Явно не сте прочели целия ми коментар.
Аз самата живея без свекърва и без майка. Всяка си е в къщата и всички много се обичаме, ето това е правилния начин.

66.   Моят съвет е взимай си детето и мъжа и се изнасяй махай се от това чудо.след като си имаш жилище нямаш никаква причина да те задържа там с тази проклетия :дзвер:манипулатор.пиша така защото и аз съм в подобна ситуация но за момента изчаквам да дойде и мойто време.ако 1 обичаш себе си и искаш да си съхраниш както психиката така и здравето като цало бягай по–бързо и не се обръщай никаква жал не проявявай след като си бърка носа в твоето семейство спасявай се докато е рано защото нещата може и да се задълбочат в твой минус.

67.   моя случай е подобен не мога повече да живея под един покрив с майката на моя приятел от доста време сме заедно в началото не ми правеше впечатление как се обажда за всяко едно нещо, но незнам какво ми стана в един момент много започна да ме дразни. Когато моя приятел има някакъв проблем той го споделя когато сме тримата на масата например като вечеряме и аз като кажа моята гледна точка майка му веднага - НЕ НЕ Е ТАКА, всеки път моето мнение не се зачита, аз като си простра тя минава след мен простира както и харесва, аз си нареждам козметиката по един начин тя минава и я пренарежда - ОТКАЧАМ вече и не е само това, почти всеки път в който приятеля ми влезе да се къпе тя все се сеща тогава да си вземе нещо от банята и като влезе той започва да и вика да излиза тя обаче все едно на нея не се говори минава през едното ухо заминава и следващия път пак същото а мен особено това много ме дразни как ще влиза в банята той като е там и тя наглата се обръща и му вика Е все едно не съм ти майка??? ОТКАЧАМ, като решим някъде да излизаме веднага се започва кога ще се приберете не закъснявайте, а ние деца нямаме млада двойка на 25 години сме. Искам да подчертая че приятеля ми тези неща не ги вижда понеже на него не му правят впечатление и аз нищо не съм му казвала да не го обидя все пак му е майка, но омразата ми с всеки изминал ден става все по-голяма и не издържам вече искам да излезем на квартира само 2мата но ме е страх ако го кажа това на моя приятел да ми откаже или ако му кажа тези неща за майка му които се случват да не се обърне срещу мен. Моля ви дайте съвет как да постъпя

68.   Ще се почудиш №67 но аз №51 съм на мнение, че не трябва да се страхуваш от приятелят си. По добре да сте наясно с мненията вместо да го оставяш да живее в лъжа /под прикритие/. Кажи всичко което казваш тук, кажи какво те притеснява, какво желаеш. Ако още от сега те е страх от неговите реакции значи не сте един за друг.

69.   Здрасти мила Ани. Да свекървите се преструват на болни за да не са сами. Ние живеем в малък град заедно с баба ми. Тя вече е на 90 години и е като кон. Цели 20 години казваше, че има диабет и камъни в жлъчката високо кръвно и т. н. Майка ми я гледа цели 37 години и през всички тези години вещицата само ни тормози и ни създава проблеми. Преди една седмица я заведоха в Пловдив на пълен преглед щото била болна оказва се че няма диабет и никога не е имала също така и няма камамъни в жлъчката докторът беще учуден дъртата вещица беше здрава като кон и доктора каза, че имала сърце и панкреас на 30 годишен може ли да си представите колко е здрава, а цели 20 години се преструва. А да не говоря за моята свекърва ние също живеем с нея и боже веднъж дори се опитах да се самоубия такова чудовище не съм виждала, но за съжаление мъжът ми винаги е на нейна страна. Сега мисля за развод ако питаш мен избягай на време после няма оттърваване от тези паразити

70.   Моя съвет е следния-изнасяте се по-най бързия начин в твоето жилище, където ще си на сигурно и спокойно. Край с доброволното ти слугуване там. започвате си нов живот. Ще видиш колко по-спокойно ще ти е.
Поговори с мъжа ти - да наемете жена за 2-3 часа дневно да речем да ходи и да навестява свекърва ти, ако има нещо нужда от помощ в домакинството. А не ти да се изнервяш и тормозиш. Ние така направихме с бабата на мъжа ми, която беше невъзможно да се изтрайва.
Не се чувствай длъжна ти да ходиш там. Мъжа ти да си я навестява от време на време, все пак му е майка.

71.   продължавам н 70 съм
Всъщност за навестяването май е по-добре и двамата заедно да ходите, за да не би когато той е при нея сам, тя да говори неща против теб и после да си имаш ядове с мъжа ти.
Иначе малко дипломация ти трябва-не е било необходимо да отказваш да сложи някакво мезе на питата, защото в крайна сметка само погача и мед е еднообразно. Можело е първо да сервираш меда с погачата, а след време да донесеш и малко солени мезета за който иска солено. Така и тя ще се почувства уважена. С изхвърлянето на нейни неща-тенджери и друга покъщнина мисля, че тук навлизаш в чуждо пространство и това е проява на неуважение към нея, както и тя го е изтълкувала. Просто ти си там в чужд дом и би трябвало да и цениш нещата, защото за нея те имат някаква стойност, макар за теб да са буклуци. Може някои неща да са със сантиментална стойност и е трябвало да проявиш разбиране, че чужди неща не се пипат.... Ето за това казвам, че най добре е да се отделите в твойто си жилище и ти там да си организираш твойто домакинство както на теб ти харесва според твой вкус. Защото докато си в дома на свекървата е редно да се съобразяваш с нея. На колко години е тази жена-не вярвам да е на 80-90 та да не може сама да живее и да се обслужва.
Най-добре е наистина да наемете някоя жена да ходи ежедневно при нея и да и помага за каквото има нужда. Ти не си длъжна да стоиш там и да я обгрижваш. Ти имаш нужда от свое си лично пространство и време за своето си семейство. Ще ходите понякога с мъжа ти и детето, но като на гости за 1-2 ч.
Не се чувствай длъжна да стоиш и да правиш това.
А като се изнесете, ще си запазите добрите си отношения, а и ти няма да си късаш нервите с нея всеки ден.

72.   Изместете си - така ще е най-добре за всички. Да, възможно е тя да е прави на болна, за да не е сама - никой не иска да бъде сам. Особено, ако съпругът ти е единствено дете на свекърва ти. Само се чудя как така е изгонила своя съпруг.

73.   Историята май е стара, но, за нейно добро, така и ще и кажете, ЗА НЕЙНО ДОБРО< което е истина, вие трябва да се изместите, за да е спокойна. Това не означава, че ще я оставите.
Напротив, ще я посещавате и тя да идва, ако иска.
Разбирам, да нямате възможност да се отделте, а вие имате.
Отделяйте се.

На времето моята майка не ме пускаше да ида в апартамента, че не бил довършен.

Аз се отделих и не съжалявам, иначе до ден днешен щях да съм стара мома.

Много мои познати приятели и момичета и момчета останаха стари ергени или моми, заради грешката да живеят с родителите си.

74.   до №50. Бивше семейство няма! Прекрасно, че имаш деца, те със сигурност ще разсъждават като теб! Не са животни нито донори- родителите, както ти сега се грижиш за своето семейство, така и те ще се грижат. Много е груб коментара ти и злобен, защо си озлобена или си много постигналаи то сама както и авторката? Защо и колко деца от домове са постигнали това което ти и авторката и защо не са стигнали до вашето ниво- защото не са имали подкрепата на родителите си. Да и двете сте се изучили- Браво! Алеко хубаво е казал:"Пази боже сляпо да прогледне". Ти си си купила кола- супер ииии, къде живееш ти №50, какво толкова постигна, на колко години си и ти сигурно около 30, както и авторкат. Как така на 30г имате по две висши образования титли, постижения и чак и сами сте си купили жилища? Странно, защото- колкото и сами да сте постигнали и образованието- то е било благодарение на родителите ви, защото са ви подсигурили добра среда, лример за трудолюбие и стимул за да стигнете до там. Дали са ви жилище или сте истеглили кредит? Така, че стига сте се наддавали, аз това направих, направих ремонт, купих грънци, а тя не ги харесва. Щом авторката е в нейният дом- да се съобрази с нейните изисквания, а тях да ги пречупи през своите и да създадат общ комфорт и за двете страни. Ако не и харесва- каза, че има свой дом. Там да си прави ремонтите и да й ходят на гости. Живота е колело и в различно време се вижда по разлбичен начин едно и също събитие. За финал ще ви кажа Всемогъща, Авторке и №50, на : Толстой е казал: "Човек представляма математичска дроб, числителят е самата личност, а знаменателят е това, което той сам мисли за себе си. Колкото е по- голям знаменателят- толкова е по- малка дробта. " Успех!

75.   Ужас, колко злоба се лее от почти всички постове.
Момичета, покажете малко уважение към по-възрастната жена, в крайна сметка тя е майка на вашето "съкровище". Бъдете малко по-дипломатични. Уважавайте и зачитайте другите ако искате и вас да ви уважават и зачитат.

76.   Права си, моето момиче! Разбирам те напълно и съм на мнението, че, ако наистина мъжът ти те подкрепя, да си заминете оттам. Той да ходи, когато може да й помага. Аман от свекърви, които искат да изживеят мечтата си да бъдат господарки и в семействата на синовете си. Не може да се обричаш на тревоги и напрежение заради една егоистка, която иска да й се въртите на пета. На 50 год. съм, на младини живях с такова чудо, а сега се налага да го гледам в къщи, но не мога да забравя миналото.... Завиждам ти, че мъжът тио е с теб, а не с нея, както е в моя случай. Зарязвай я, вземай си детето и мъжа и бягай колкото може по-бързо от нея! Успех!

77.   Баба ми е абсолютно същата, а пък съм само на 20 същата работа стана и когато сестра ми имаше рожден ден и ставаше на 9.
Баба отказа да празнува с нас Сестра ми много се разсърди - рождения й ден беше на 30. 01 и сега е още сърдита.
Аз исках да й подаря най- ценния подарък тя го прие обаче беше сърдита заради баба- не се сърди на мен.
Историята с баба ми е същата но не съм я написал.

78.   Номер 2 е абсолютно прав възрастните хора дори и над 60 годишна възраст рано или късно стават егоисти.

79.   Чета всичко това от позицията на страничен наблюдател, много полезни мъдрости с много правописни грешки ( номер 46-мъдрост, облечена с неграмотност). А ако момчето реши да пробва да доведе момиче вкъщи, за да види как ще реагира майка му, да имитират любов и когато майка му каже, че не одобрява момичето, и тогава момчето да изтърси реплика от рода-"Ех, мамо, това е постановка, аз никога не съм харесвал момичета, защото съм гей. Ако ти доведа момче-пак такава ли ще бъдеш...? ... "Е, споделям само друга развръзка за живота на една майка с пораснало синче. Благодаря ви за ценните съвети, продължавам да чета.

80.   Аз имам прекрасни свекър и свекърва. Много разбрани хора. Обаче въпреки това, никога не бих живяла под един покрив с други хора, пък дори и да са моите родители. Все пак това са две различни поколения и две отделни семейства! С каквото мога, винаги бих помогнала, но всяка жаба да си знае гьола!

82.   Не прочетох всички коментари, даже и до половината не стигнах, но много се смях на един коментар, че свекървата с право не харесва авторката, защото била изхвърлила старите й тенджери, купила нови, а пък ако вземе да ги загори какво ще прави!? Авторке, нали няма да убиеш свекърва си за някоя загоряла манджа!? Що за плиткоумие!? Не се заяждам, имах кофти ден и се засмях! Много материализирате нещата- то тенджери, апартаменти, кой в своя си, кой в чужд, но за да се разбират възрастни хора под един покрив (дори и самостоятелно семейство) трябва да се правят компромиси и да се проявява разбиране, за да има хармония и това от двете страни! Не съм в къщата на авторката, не знам кой е крив, кой е прав, може би свекървата не умее да проявява разбирателство, може би авторката не общува достатъчно. Като с тенджерите- ти пита ли я преди да ги изхвърлиш? хаха, в кръга на шегата е всичко, дано разбирате какво имам предвид :))

83.   Авторке, какво стана?

84.   Aвторке, не изчетох всички коментари, защото повечето те нападат, а според мен ти си си в правото, много повече от всяка друга в твоето положение, защото не ти зависиш от нея, а тя от теб.
Имам си същото чудо и вече 5 години ми трови живота, независимо от това, че грабнах мъжа ми и избягахме в друга държава само и само да сме далеч от нея. Миналото лято се прибрахме за 3 месеца, е не я издържах и си събрах парцалките. Токова драми на куп не бях виждала, ама нали тя за нищо не е виновна, пък щом толкоз ни пречела щяла да се самоубие и толкова.
Мъжът ми щеше да се побърка буквално заради нейните приказки само, а сега ни лук яла ни лук мирисала всеки път като си говорят ми праща поздрави все едно нищо не е станало. Само дето аз съм от ония хора дето много моят да си траят ама като им прелее канчето веднъж прелива и връщане назад няма. Не ща нито да я чувам, нито да я виждам повече. Да е жива и здрава и да си гледа жалкия животец както може, само с мен да не се занимава, че не знам какво бих направила ако ми се мерне.
Ако искаш дай някакви координати на темата си в другия форум (раздел и заглавие), за да те открия и да си поговорим, защото знам, че тук лични данни не се публикуват. Успех!

85.   Има ги такива свекърви за съжаление. Те се държат така от яд и злоба. Моята докато бяхме гаджета с сина й е не спираше да ме хвали. Ожених ме се и щом се появи първото дете се започна. То едни съвети клюкареше ме как съм неправилно гледала детето. Мислех по едно време да се развеждам, че не се търпеше. Съпруга ми поиска да си имаме 2-ро дете и това бе моя шан да обърна нещатата в своя полза. Казах му в прав текс-може, но първо имам условия. Тогава му разказах всичко. Родих 2-то и след време сукровището се разболя и трябваше да я гледам аз. когато всичко в къщи се падна на мойте ръце щом се опиташе да ме изкомандори нещо и отговарях подобаващо и с времето я култивирах по мой си начин. Да признавам, че доста годинки трябваше да минат, но търпението ми се увенча с успех.

86.   здравейте на всички. имам такава свекърва от 25 години, слава богу никога не съм живяла с нея под един покрив даже и за една минута, и слава богу мъжа ми слуша мен и двамата ни синове, които вече са големи на 23 и на 20 години. ние се оженихме малки аз на 16 той на 18 и започнаха едни циркове едни чудеса от страна на свекърва ми, но уви не и позволихме да ни се меси. отгледахме си децата с помощта на моята майка и така. сега аз съм вече свекърва на 40 години съм и съм в идеални отношения със снаха ми, харесвам я и им помагам с каквото мога, ще се радвам да стана и баба, но никога няма да кажа, че тя не гледа сина ми като мен или нещо такова-не съм толкова проста и глупава. радвам се на синовете си и на снаха си и изобщо не знам какво се случва със свекърва ми-тя не е била добра майка на мъжа ми- той самият ми е разказвал много неща, а и аз за 25 години с него видях достатъчно. така, че не обръщайте внимание на свекърви, тъщи и т. н вярно наблизо са, тровят, пречат, бъркат се, но като не им се обръща внимание става повярвайте ми -изпитала съм го лично.

88.   Мила, блазе ти че мъжът ти е на твоя страна! Аз бих се изнесла, може да е егоистично но всеки заслужава добър живот, а ти при тази жена само нерви ще получиш.

89.   Не знам, може да съм изключение от общата картина на отношенията снаха-свекърва, но аз бих искала свекърва ми да дойде да живее при нас, за да съм по-спокойна за нея. Тя е толкова деликатен човек, че и да има здравословен проблем, си мълчи, а аз се тревожа. Жилището ни е голямо, има свободна стая за нея, ще ми бъде приятно да е наоколо, обаче тя си е свикнала да е самостоятелна и това е. Много я обичам тази жена. Тя ми е не по-малко близка от родната ми майка. Съгласна съм напълно, че поколенията е добре да живеят отделно, но има моменти - болести, нещастия, когато семейството трябва да е сплотено и по-младият да бъде опора на по-възрастния. Съгласна съм и с това, че децата "не са длъжни". Но не от задължение, а от любов трябва да се грижим за родителите си.
Ако ще си позволя съвет към авторката, то е да погледне на майката на съпруга си не като на "свекърва", а като на близък човек, който губи здравето и силите си.

90.   Ани, свекърва ти е една дърта лигла! Как се отнася мъжа ти! Ако той е на твоя страна, изнасяйте се и я оставяйте сама да си кукува и да не се меси в живота ви! Аз имам една такава тъща - все болна все се оплаква, все тормози дъщерите си! Принципно е много проста и мисли че дъщерите и са и длъжни за всичко! Вдовица и голям тиранин, за дацата си е била! Всяка зима ми вгорчава живота защото жена ми я прибира на отглеждане, спи в детската и дъщеря ми (17 год. ) открито вече я ненавижда, не да я мрази - ненавижда я! Аз също не мога да я понасям, но я търпя заради жена ми! Но скоро ще имаме голям скандал с жена ми по тоя въпрос!

51-86 от 86