Споделена история от Семейство

Сега накъде ? Какво да правя с живота си ? Моля ви за помощ !
Здравейте на всички. Най добре да започна направо. На 28 съм, от Пловдив. Все още живея с майка си, досега съм нямала приятел, вероятно се досещате, че и секс все още не съм правила... А на всичко отгоре - само преди няколко дни ме съкратиха от работата, която съвсем наскоро и много трудно си намерих. Нормално да предпочетат да се откажат от мен - която съм само от няколко месеца, отколкото от хора, които са на тази работа с години. Това ми е напълно ясно, и перфектно го разбирам. Но се питам - защо живота ми напоследък, пък честно казано - и като цяло, е пълен провал? В мен ли е грешката, или не съм аз виновна? Какво мога да направя в създалата се ситуация, за да променя положението си? Най лошото е, че ме съкратиха по член 71 алинея 1ва от Кодекса на труда. Тоест - това значи, че страната в чиято полза е сключен трудовия договор - обикновено работодателя, по време на изпитателния му срок - най често 6 месеца, може да го прекрати по всяко време без никакви предизвестия, и съкратения няма никаква защита по какъвто и да е начин... Просто не знам как да кажа на майка си - направо ще полудее, ще ми вземе и лаптоп, и телефон, и телевизор, и просто абсолютно всичко. Всякакви информационни и комуникационни технологии, а в днешно време, честно казано - без тях няма как. Не стига карантината и изолацията, ами и вкъщи да няма какво да правиш. Предварително много благодаря на всички за коментарите и съветите - очаквам ги с нетърпение. Ако редакторите на сайта преценят - нека преместят темата ми в нов раздел, но много моля да я публикуват, защото наистина спешно имам нужда от сериозна помощ.

Коментари

1.   Тук проблема ти е друг - на почти 30 си толкова съзависима от майка ти, че те е страх да ти вземе вещите. Няма това право! Ти си пълнолетен индивид на почти 30 и доста над 18, много жени на твоята възраст имат дете, някои и второ. Докога ще позволяваш на майка ти да те наказва като бебе?

2.   Аз само не разбирам как на 28 позволяваш майка ти да ти взима каквото и да било, та и да се бърка в живота ти. Да ти дава съвети ок, ама да го управлява не е ок. Или не си на 28 или от това съжителство почваш да развиваш психологически проблеми. Семейството, колкото и полезно, толкова и токсично може да бъде.
Голяма жена си вече, какви са тея работи. Намирай нова работа и се изнасяй, ако ще и сервитьорка да си, какво лошо има, ако е за малко, ама да не живееш с вашите.

3.   Целия проблем е че ти позволяваш да бъдеш контролирана от нея и позволяваш да ти вземе нещата. Подай сигнал за домашно насилие. Търси си друга работа и се изнасяй да живееш сама или си търси спонсор хем секс ще правиш.

4.   Как така майка ти ще ти вземе лап топа, защото са те уволнили? Това не го разжирам наистина. Що за отношения? Тука нещата са гнили из основи, не е проблема в уволнението.

6.   Има една приказка, че човек на избира картите, които съдбата му е раздала. Единствено как ще ги изиграе.

Твоето ми звучи много като това. Разбира се, в живота на човек, има много фактори, които са от значение.

Но това да живееш с майка ти е твое решение. Как е протекъл животът ти до голяма стешен също е твое решение.

Не знам каква помощ очакваш от непознати хора в анонимен сайт?

Братан.

7.   На 28 се държиш като на 15... повечето жени на годините ти се справйт сами в живота и дори имат деца...

8.   На 28 ходини си, а се притесняваш, че майка ти ще те накаже като ти вземе телефона, компютара и телевизора.
Я порасни и се стягай веднага
На 28 си. Сигурно си завършила. И се притесняваш да не те накажат родителите или да кажеш, че са те уволнили.
Ставай веднага и наюери начин да оправиш проблема. Намери си работа и направи нещо с живота си.

9.   Мойте родители се изнесоха от вкъщи, когато бвхме на 20 със сестра ми, майка ми е сложен характер, за съжаление не е между живите, но ако бях живяла с нея, щеше да е кошмар. Ще си намериш работа, просто не се отчаивай, а тя работи ли. Аз съм на 29 с две деца, търси си и приятел, млада си. Мисли положителноо...

10.   Майка ти ще те накаже, защото са те освободили от работа? Достатъчно възрастна си да осъзнаеш какъв е проблемът. Търси си работа, взимай си багажа и се изнасяй да живееш самостоятелно, предполага се, че вече можеш сама да се грижиш за себе си.

11.   От къде на къде майка ти ще те наказва и ще ти взима нещата и то на тази възраст?! Това изобщо не е нормално...

Аз като ви казвам и по другите теми, че човек до 23-24 годишна възраст трябва вече да е излетял напълно от гнездото и да разчита единствено и само на себе си, не ми вярвате. Ами ето това става в обратния случай....

12.   И аз мисля, че не е редно да ти взема вещите, но пък един не те попита тук ти имаш ли пари да платиш сметката за тока и телефона? Без работа си изцяло зависима от нея, ако нямаш нещо спестено, което бързо свършва и хляб ще ти купува пак тя. Търси и се хващай да работиш каквото и да е. Сега покрай карантината нямаш много шансове, но защо не си потърсиш приятел? Пробвала ли си сайтовете за запознанства? Приятелки нямаш ли? Въобще направила ли си нещо, освен да си под опеката на майка си?

14.   Държиш се като тийнедър и съответно майка ти се държи с теб като с тийнежър, нейното е ответна реакция на твоите действия и решения.
Разбира се че точно в момента на тази пандемия трудно ще намериш работа, за да си финансово стабилна и да се изнесеш, обаче преди извънредното положение, защо не си работила през последните 10-12г защо не си станала финансово независима, защо не си се изнесла. Защо се сещате че имате нужда от промяна чак когато стигнете до безизходица?
Съветът ми към теб е да си поемеш наказанието за момента, няма начин, зависима си за храна и покрив в този момент. И междувременно да търсиш каквято и да е работа за да има за какво да се хванеш за да изплуваш от положението си.

15.   Не ти остава друго, освен да се сложиш на някой чичко паричко и да си подредиш живота. Учи се от кифлите. Почти на 30 си, нямаш време за отлагане, без пари, без работа, без подкрепа си загубена. Остава ти да си хитра като всяка жена, да си вържеш някой льолю, а после ще си подредиш живота както искаш ти!

16.   Аз пък не разбирам някои от коментиращите как точно си мислят, че са от полза с публикациите си, които са съсипващи. А сега към авторката. Първо - нито ти си провал, нито животът ти е провал. Има и други като теб и мен. Не се възприемай като тотално несъответствие на реалността. Не всички сме уверени, не всички имаме самочувствие, не сме си избирали родителите. Затова понякога пишем тук, за да получим подкрепа, разбиране и съвет. Моят съвет е да се престрашиш и да поговориш със специалист. Не правя реклама, но наскоро в социалните мрежи открих терапевт, който сега, по време на кризата и извънредното положение предлага безплатна 30-минутна консултация по телефон. Терапевтът е Валентина Димитрова family.terapy.bg Мисля, че е далеч по-добре от това да четеш критиките и нападките тук. В София е, но поне като за начало е добра стъпка. Моля модераторите да публикуват това. Все пак целта на сайта е споделяне както на проблеми, така и на решения и съвети.

17.   Не съм съгласна с повечето коментиращи. Когато си стигнал до това положение има много причини затова и повечето са точно заради обществото. От малка съм забелязала как толерираха момичетата с разюздано поведение за сметка на скромните момичета. Ако добавим бедното семейство, липсата на емоционално разбиране от околните - всичко се нарежда прекрасно.
Моят случай също е доста неприятен. Живея с родителите си, защото така се налага, няма кой да им помогне - вече са възрастни и някой трябва да им помага с пазаруване и други неща. А съм единствено дете.
Завърших две висши по области, с които се справях най-добре от класа, докато бях ученичка. Бях мотивирана от нещата, които уча, завърших в СУ - с висок успех. И какво от това, не успях да се реализирам след това. Работих глупави неща, докато не ми писна и не записах поредното висше там, с идеята, че този път ще успея, че не са ме излъгали, че ще имам стабилна работа, която да харесвам.
През годините мъжете не ме харесваха заради външния ми вид - приличам на 13 годишна. А като разберат, че имам възрастни болни и безработни родители всички бягат от мен...
Отдавна да съм приключила с всичко, ако не са хората от чужбина. Общувам с различни хора от чужбина и се чувствам добре от това.
Не мога да понасям подценяващото и злобно поведение на българина.
И така, днес съм на 26 сама, никога не открила човек, когото да харесвам. Другите се женят, имат деца, аз гледам всичко отстрани винаги сама.
Мога да разбера авторката много добре. С изолацията си човек натрупва страхове постоянно. А моят личен най-голям страх е, че ще се проваля за пореден път и този път няма да го понеса.
В ученическите си години бях и жертва на тормоз от други деца и до днес това ми влияе. На интервю за работа човек трябва да изглежда уверен, а аз колкото и да се старая изглеждам срамежливо.
А тук хората се чудят, защо жената е пуснала тема. Е, ще ви кажа защо.
Защото се надява, че ще разберат нейният проблем и ще и дадат съвет.
Но не и че ще я питат, защо е пуснала тема.
Това е от мен. Надявам се да успееш авторке, да бъдеш себе си, да се почувстваш щастлива въпреки всичко. Не вярвам, че е лесно на нашите хоризонти, но все пак ти желая успех.

18.   №16,безплатно е само сиренцето в мишият капан, всички други уловки се заплащат. Този специалист, който дава безплатни сеанси по половин час, добре си препечелва от тези телефонни разговори. До скоро имаше подобни уловки със секс телефони, тази не е по различна.

19.   Имаш ли висше? Преди това работила ли си или поне мислила ли си за работа? Разбираш ли, че изглеждаш като на 15, с това "Майка ми ще ми вземе телефона и лаптопа" Ами ако не и ги дадеш какво ще стане? Остави момчетата имаш ли някоя приятелка при която да отидеш замалко? Мисля даже, че досега си нямала гадже и не си правила секс, защото е нямало как да скриеш от майка ти. А други роднини нямаш ли? Баба, дядо, баща, брат/сестра? Майка ти бие ли те? За твоето положение на 28 ти си си виновна. Майка ми роди брат ми на 30.

20.   17, не се предавай. Надявам се всичко да се нареди при теб един ден.

21.   Ти си смотана.