Споделена история от Семейство

Безотговорната ми майка
Здравейте приятели. Не искам да изпадам в дълги обяснения, а просто да споделя с някого за отношенията с майка ми, които много ми тежат.
Майка ми е изключително безотговорен и лишен от всякакви принципи човек. Тя е 50 годишна жена, която общо взето иска да си живее живота и това ме дразни адски много.
Когато бях на 5 години ме оставиха и с баща ми и занимаваха за Франция, да търсят работа. От тогава до 10тата ми годишнина съм ги виждала точно 2 пъти. Грижите за мен изцяло поеха нейните родители. В същата година майка ми роди във Франция и два месеца по късно си дойде с бебето в България.
Познайте... Дойде си поседя 1 месец и си тръгна при баща ми, но без бебето. То остана при нас и така до днес.
В момента съм жена на 27 години.
Имам дете и мъж.
Брат ми е тинейджър, а майка ми и баща ми са си в България от 4 години. Купиха си къща в едно забутано село и си живеят там. Брат ми живее при нас с мъжа ми, защото с тях е невъзможно всякакво съжителство, а баба ми и дядо ми са вече прекалено стари.
Родителите ми не искат да ни помагат по никакъв начин, даже напротив постоянно ни тежат. Не желаят да ни помагат с детето категорично. Така извъртат нещата, че малката се чувства по добре при нас, лъжат ме че при тях не се храни и куп други измислици, само и само да не я гледат. Предстоеше ми да започна мечтаната за мен работа. Помолих я гледа дъщеря ми и брат ми 1 месец за да се подготвя. Не се справи дори 1 седмица.
Другото, което много ми тежи,че тя не поема никаква грижи за родителите си. Ако не съм била аз много пъти са щяли да седят гладни. Тя казва да са мислили на младини и да са спестявали...
Не искам да ви отекчавам повече. Това беше моята история в много съкратен вариант. Просто вече не издържам и имам нужда да споделя!

Коментари

1.   Ужас, отпиши ги по-добре комшийка да ти гледа детето при тези условия.

2.   Просто я отсвири. Ще дойде момент да ти висне на врата, избегни го като я игнорираш. Това не е майка, а чист егоист. Това е био-майка и нищо повече. Справяйте се сами, помагай на брат ти докато си стъпи на краката и това е.

3.   Много ти съчувствам. Хора, като твоите "родители" категорично не заслужават да имат деца. Бъди различна от тях и се грижи за семейството си, което са и баба ти, дядо ти и брат ти. Сигурно ти е трудно и това не е твоя отговорност, но за съжаление във вашия случай няма кой друг да я поеме. А за жена, родила 2 деца, да не може да се грижи за такива 1 седмица, няма да коментирам. Хората, които биологично са те създали, не заслужават титлата майка и баща.

4.   Абе и твоята не е съвсем читава, но не си само ти виновна за това. Все пак баба ти ти дядо ти са ви отгледали, защо ги изоставяте? Айде ти си с малко дете, но брат ти не може ли да се грижи за тях? Разбирам, че искаш вашите да проявят грижа към теб и брат ти, но те не са ти родители, грижата са ви я дали баба и дядо, а сега си голям човек и е странно да търсиш помощ от родители. Детето ти има и баща предполагам, защо той не взе един месец отпуска да се подготвиш? Все пак е ваше детето, вие сте отговорни за него. Не прави грешката на майка си да си даваш детето по баби. Не може всичко наведнъж, имаш ли дете, работата остава на заден план. Ако искаш кариера на младини, изчакваш с детето. Майка ти е в правото си да си живее както си иска, пълнолетна е, децата големи, какво искаш от нея още? Ако си бяха останали в БГ, щеше сега да ревеш, че не са ти купували телефони и не си ходила на почивки. Те са живели както са могли, сега ти го направи по-добре като можеш. Обаче никой не е длъжен да ви помага. Помощта е доброволна вече. По-добре виж какво можеш да направиш за баба и дядо.

6.   Уф не ти е лесно. После ще остарее и ще трябва ти да я гледаш
Честито, ама че родители имаш

7.   Ами аз на твое място бих спряла да виждам и общувам с родителите си. Бих общувала с баба и дядо. С родителите-все едно, че не съществуват.

8.   Тези хора са егоисти, щом не искат да си гледат децата, пък да видим кой ще ги гледа на старини! Хубаво, имат къща, но няма да са вечно млади! Не им завиждам като остареят!

9.   А баща ти?

10.   А като гледаха децата и за да може тя на младини да "мисли и да спестява" ....докъто те с баща ти си веят трътките...Съжалявам за теб и брат ти .Но с кои акъл и оставяш детето си ?! Тя не може за никои да го направи а ти и оставяш най ценното си.Стои далеч .Оттърви се емоционално и физически от тия кукувици.

13.   От Авторката
Не казвам,че съм оставила баба ми и дядо ми но... Повярвайте ми много ми е трудно да се грижа за тях при наличието на две деца едното бебе а другото тинейджър. Родителите ми поемат финансовата част за брат ми но сметки храна и тн ние си ги плащаме. Изплащам две ипотеки. Мъжа ми си сцепва задника от работа и не мога да го моля да си взима отпуск за да гледа детето. Ако ме питате защо изплащам две ипотеки ще кажа така... Имам дете което трябва да подсигуря и едното жилеще е за него а другото за нас. Докато сме млади и можеме ще бъде така. Аз не мога да лиша детето си от дрехи, обувки и почивка всяка година. Искам детето да има специални моменти с родителите си, това което аз съм нямала. Колкото и егоистично да звучи ми е трудно вече с тази не лека задача да хрсня още 2 гърла.

15.   Здравей аз също съм на 27 и знам как се чувстваш. не го взимай навътре

18.   Истината е, че деца трябва да се правят като не може човек да ги постави на първо място. Това са хора които си харесват самостоятелния живот и така. Има и такива хора просто не е трябвало да правят деца.