Споделена история от Семейство

Оставяте ли бебето /детето при баба?
Оставяте ли детенцето си при баба, по специално вашата майка? Колко често, на каква възраст за първи път? Сърдят ли ви се, и те и таткото примерно?
Моя случай е следния - живеем с моята майка в един град, виждаме се всеки ден, за разходки за кафе. Преди няколко дни ми зададоха въпроса, защо не я оставям да спи при баба си. Оставяла съм я, когато се е налагало да изляза да свърша нещо.. А аз не изпитвам нужда да се разделям с детенцето ми за повече. Наслаждавам се и се радвам на всеки миг. Виждат я постоянно и й се радват... както казах, в един град сме.. За ислям се, греша ли? Какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Искам да ги оставям, за почивка, но само свекървата е жива, много не и се занимава, тежест и е.

2.   Оставяме децата всеки месец по един уикенд при свекърва ми и си организираме време като двойка. Честно казано децата не ми липсват за една вечер, почивам си, наслаждавам се на времето с мъжа си и даже мисля, че това време крепи връзката ни жива и страстна. Тоя живот не е само работа и деца, човек трябва да се грижи и за себе си, особено жената- да е красива, да е в мир, да е доволна от себе си, да не забравя коя е. Ние имаме толкова роли в живота си, искаме да сме добри дъщери, добри майки, добри съпруги, добри приятели, че понякога забравяме да сме добри и към самите себе си и да се грижим за личността си.
Мисля, че ако приемеш такава помощ ще осъзнаеш, че почивката те прави по-добър родител. Особено ако си твърде фокусирана върху тази си роля.

3.   Да, оставяме детето на едната баба предимно. За по 1, 2 нощувки, понякога за повече. Повече от 4 нощувки не сме, обаче. Добре е, ходим в мола, на кино, шляем се, гот е. После пак си взимаме детето и си го гледаме. Но понякога си има нужда и по сами да останем.

4.   Да, оставяме децата на бабите, когато искаме да отидем някъде и се налага или предпочитаме да не са с нас.
Доколкото разбирам от постове, пък и от познати и приятели, в повечето случаи център на семейната вселена стават децата. Не знам защо, но при нас не се получи така. Може би защото много бързо създадохме отрочетата си след като станахме партньори. Ние с мъжа ми имаме нужда един от друг, от време само за нас, от време за чиста проба любов. По принцип ни стигат вечерите след като децата заспят, а и през деня се чуваме, като има свободно време, но като усетим недостиг един от друг просто палим джапанките и бягаме за уикенда някъде.
Иначе самите баби и дядовци понякога мрънкат, че отдавна не сме ги оставяли, и им ги водим за вечерта и без да излизаме от града. Радвам се, че имат желание родителите ни да се грижат за тях и се радвам, че децата ни имат щастието да се глезят при тях. Това са спомени, които ще останат.

5.   Ние също оставяме детето. Даже в момента е на село с едните баба и дядо. Има си нужда човек да обърне внимание малко на себе си, да почине, да отдъхне. Няма нищо лошо в това. Разбира се, основните грижи си остават на нас родителите, детето е нон-стоп с мен, все още не работя, но като има възможност, която не е толкова често, го даваме за няколко дни да си се погледат с баба и дядо.

6.   П, да определено искаме малко време за себе си, сшмъжа ми не иска да задължава майка си да ги гледа някоя вечер, хубаво би било да отидем някъде само двамата някоя вечер, но засега няма.

7.   Гледайте да ги оставяте по толкова време, че докато станат на 18 да са прекарали повече време с вас, а не с баба и дядо.

8.   Все още самата аз нямам дете, но когато бях малка родителите ни редовно ни оставяха при бабите. По цели лета сме карали с баба на вилата докато нашите са били на работа, защото както е известно отпуските да по-кратки от лятната ваканция. И за да не се чудят какво да ни правят в апартамента в града, ни поверяваха на баба. Това са ми едни от най-щастливите спомени! Не знам, предполагам си зависи от бабите, но моите и двете бяха невероятно грижовни и винаги са ни гледали. Даже май са ни гледали повече от родителите ни, защото живеехме с едните ми баба и дядо, а нашите бяха по цял ден на работа, та баба ми беше тази, която ни прибираше от училище, помагаше ни с домашните, готвеше ни, играеше си с нас и т. н. докато мама се прибере от работа. И то далеч преди да тръгнем на училище. Така, че ако бабите ви са като моите, изобщо няма от какво да се притеснявате!