Споделена история от Семейство

МЕКИЦИТЕ НА РАЗДОРА
Здравейте,
пиша Ви ОТНОВО, защото първия път историята ми не се публикува, не разбирам!!!
Ако мислите, че ИСТОРИЯ Е ИЗМИСЛЕНА, е за съжаление не е!!!

аз момиче от скоро семейна със съпруг, на 24години съм, имах щастлив живот до преди няколко дни, когато една купа с мекици не преобърна живота ми!!!
Вече целия ми свят е сринат, заради едни мекици!!!
На кратко, аз съм на 24години със съпруга ми се оженихме рано, заради неговите родители, защото са болни и искаха, да ме видят като булка, аз естествено нямах друг приоритет, когато бях на 19г., след гимназия веднага вдигнахме сватбата.
След това заживях при семейството на мъжа ми, защото са стари хора и няма, кой да им помага.
Неговото семейство, отначало мислех, че ме харесва, освен етърва ми тя от самото начало ми подлива канче със студена водичка, да я наречем с името Невена, жената на брат му на съпруга ми, не знам каква е причината така силно да ме мрази.
Аз никога не съм имала нищо против Невена, върших цялата домакинска работа в къщата сама, а тя по цял ден си почиваше.
Обаче, майка му и сестра му все не бяха доволни от мен и ми се караха да чистя по-добре, но аз реших да търпя.
Баща му пък постоянно ме караше да ги карам до болницата винаги аз трябваше да се справям със всички ангажименти, направо сили не ми оставаха, не успях да запиша висше образование, защото бащата на съпруга ми беше против също и сестра му ми каза, че това са излишни разходи, съгласих се.
Една сутрин докато правих закуската, готвих мекици, сестра му ме бутнат в гръб и аз изтървах на земята купата с всички мекици, да се разпиляха точно тогава дойде съпруга ми удари ми шамари, каза ми, че не се грижа достачно за домакинството и ми поиска развод, останах в шокирана, разревах се, но аз сама трябва да се справя с проблемите в семейството ми!!!
Моля за съвети!!!

Коментари

1.   Такъв мъж не ти трябва, отиди при вашите.

2.   Момиче, бягай , отваря ти се златна възможност, съдбата ти прави подарък след толкова мъчение, унижение, подигравки и неуважение от мъжа ти и семейството му! Нямаш деца, млада си, с един развод ще си оправиш живота, тя тук седнала да се вайка и да реве. Давай развод, събирай си крушите и здравей живот! Реве, че ще се отърве от робство и прислугване, луда жена.

6.   Горните два коментара припокриват на 100% това, което щях да напиша и аз.

7.   Развеждай се с този нещастник на мига! Не е трябвало да жертваш бъдещето си заради него. Щом веднъж ти е посегнал пак ще го направи, щом нито един път не се е застъпил за теб да те защити от роднините си няма и да го направи. И не той трябва да ти иска развод ти трябва да намериш смелост да му се противопоставиш и да сложиш край на това мъчение. Бягай няма да става по-добре! Хората са го казали "Вълкът козината си мени, но нрава не". Отървеш ли се от него ще ти е по - добре може и да се запишеш да учиш не е късно. Ж27

8.   Аз на твое място, ако историята е истинска, щях да пукна тапата на шампанското при молбата за развод. Така като чета за тези мекици, май по-хубаво от това да се изнесеш от тази къща няма и да ти се случи. Просто е 10/10, дано го осъзнаваш.

9.   Моят съвет е да спреш да пишеш глупави измислени истории и ще обясня как те разбирам, че пишеш глупави измислици. Казваш, че си се омъжила на 19 г. Защо не отиде да следваш веднага? Ти на 19 г., мъжа ти да е бил на твоите години или най-много на 22,23г. Той на такава възраст, родителите му да са били най-много около 50 годишна възраст. Ти казваш, че са билИ болнИ (и двамата) и трябвало да ги караш до болница. Колко често не казваш. На 50 годишна възраст малко хора са болни, че да имат нужда от помощ. И защо пък точно ти трябва да ги караш до болница. Ти не работиш ли някъде? Ясно ми е, че ти с алгебрата си зле. Ти и мъжа ти=2, брат му и жена му=2, неговата сестра=1 и неговите родители=2, общо ставате 7 души. Тази къща или апартамент трябва да има минимум 4 спални за да живеят 7 души в нея. Съпруга ти идва точно в момента, когато изпущаш мекиците и ти удря шамарИ и ВЕДНАГА иска развод. Такива неща никога не се случват, до развод се стига с няколко разговора и натрупано негодувание от негова страна към теб, а не изведнаж. Така, че авторке историята ти е тотална лъжа. Няма никаква логика в нещата описани от теб в измислената ти история. Спри да пишеш глупави измислици. Моля редактора или честен модератор да публикува този мой коментар. Предварително благодаря.

11.   Бягай оттам. Изгубила си няколко години с тези нещастници, но всичко още е пред теб. Хубаво е, че поне не те е вързал с деца. Използват те като слугиня и не те уважават, няма причина да стоиш повече там, предвид че и мъжа ти даже вече се е настроил срещу теб и не те иска. Нямаш бъдеще до човек, който си позволява да ти удря шамар. Връщай се при вашите и се запиши да учиш нещо (най-добре задочно, за да можеш успоредно и да работиш, за да имаш собствени средства). Загубила си 5 години, не е нужно да губиш целия си живот.

14.   Махай се от там. Това с етървата е често срещано,рядко две етърви стават приятелки, но е наистина лошо ,че и родителите са открито срещу теб. С дете ще стане в пъти по-лошо, повярвай ми, а си личи ,че си много млада и нямаш опит как да се справиш. Според мен трябва да празнуваш,че ти е поискал развод. Започни живота си наново, започни да учиш и си намери работа. Успех и повече никога недей да живееш с роднини на мъж. По-добре сама.

Ж. 33

15.   И ти още си с този?

16.   Вдигай банкет, че се махаш от тези хора. Сериозно. Коктейл също може и да ни поканиш. Празнувай свободата си, радвай се, ще се махаш. Прегръдки!

17.   Това май, ще са най щастливите мекици! Мислех, че в днешно време няма жени, които да слугуват на родата на мъжа, но е на, има. Как искам да го видя този мъж с жена, която ще постави на място и него и родата му. Да му свие сърмите за няколко секунди.

18.   Номер 9
Е ТИПИЧЕН ГАНЬО,
лайно ще ми ядеше, момиче е обяснило прекрасно, защото не е записала!!!!
Но балканците сте ужасни мнителни човечетата!!!
Момиче, ти решавай какво искаш свобода или да си робиня до края на живота си!!!

19.   Пий си халдола, това е съветът. И се научи да пишеш грамотно. Май след даскало е трябвало някой друг приоритет да имаш. Висшето образование явно ти е извън способностите, но поне да не предъвкваше езика.

20.   Глупости! Пълен фейк!

22.   Веднага се махай от тия пиявици! Сега му е времето, радвай се, че поне нямаш дете от него!
М 26

23.   Колко ще да е як, хубав тоя , че да си заслужава слугуване на целия род?

24.   Главата горе, подписвай развод и се махай. Поживей малко, събери си мислите, поуспокой се, бъди щастлива, забрави за неприятното им отношение към теб, търси щастието си и не мисли, че трябва да правиш семейсто по-същия начин само, че без мъжа ти да ти иска развод. Всичко трябва да е в синхрон, да се закриляте, да сте щастливи, отношението да ви е добре 1 към друг. Най-добре да сте сами ти и съпруга ти, без родители във вашата къща, които могат да се месят когато си искат в живота ви, това не означава, че детето не трябва да има баба и дядо, но баба и дядо да не ви се бъркат в отношенията.

Гони си щастието, то някой ден ще донесе не само онази половинка, с която да сте взаимно щастливи, но и други приятни неща. Успех!

26.   До 23

Еми ей толкова. Някой хора си заслужават. някой хора са просто ... по-добри от всички нас.

27.   Не се връзвайте, бре, хора, не си губете вемето със "съвети". Елементарна психология: най-големият тъпак и серсем да е един мъж, няма да се реши на развод заради едни мекици. Да избухне и да каже нещо грубо в яда си, заради това, че му е съсипана закуската, може. Да вдигне скандал, че трябва повече да се внимава, когато човек държи горещи съдове - също. Но чак да поиска развод, ай моля ти се...
И ние с мъжа ми два-три пъти сме имали разправии заради кухненски инциденти, но се поцупим ден-два и толкоз, а те са били далеч по-сериозни. Веднъж запалих кухнята, защото зарязах един тиган пълен с олио на газовия котлон и то се запалило, оттам - кърпите, оттам - пердетата. И това се случи точно на рождения ден на мъжа ми. И след като овъглих всичко, влязох с торта със запалени свещички и взех да пея хепи бъртдей ту ю, а след мен в хола нахлува кълбо дим. Гостите изпопадаха от смях, но на рожденика не му беше много смешно, понеже после му се наложи ремонт да прави. И какво? Днес тази случка я разправяме като виц на приятели.
Та, като съчинявате истории, драги любители на литературното творчество, гледайте поне да им придадете някаква психлогическа достоверност.

28.   Във всяка връзка е много важно мъжът да те уважава. Този явно не те уважава. Млада си, защо си зачерняш живота да живееш с мъж и семейство, което не те уважават и те използват? Как ще те удря заради някакви мекици? Утре ще те пребие заради мусака, а после ще те убие заради нещо друго. Спасявай си живота и бягай надалеч от този и семейството му.