Споделена история от Семейство

Жени, които не искат да имат деца.
Има ли такива жени и колко често се срещат? Въпросът ми е насочен към тези жени( ако ги има в този сайт), както и към хора, които са срещали такива. Нямам предвид жени, които не искат също и връзка с мъж, а жени, които искат да са обвързани, но без да имат деца.

Коментари

1-50 от 75

1.   Аз съм жена и не искам да имам деца. Познавам още 4-5 такива. Не мога да кажа, че е често срещано явление, но определено се счита за нещо нормално в моя кръг от приятели и познати. В други среди това, естествено, все още си остава скандално, егоистично, безобразно и т.н.

2.   Да, аз съм от тези жени. Никога не съм искала деца. Дори в детството си не си играех с кукли, а с разни кубчета и мечета. Просто нямам майчин инстинкт явно. Бях готова да родя дете на първия ми съпруг, защото "така трябва", забременях, но получих спонтанен аборт още във втория месец. След това той ми призна, че е изпитал огромно облекчение, оказа се, че и той не иска деца, но бил склонен пак защото "така трябва". Решихме, че не искаме да сме родители. След 16 години брак се резведохме и аз се омъжих повторно. Трябва да призная, че при едни други обстоятелства бих искала да имам дете от мъжа ми, но вече съм на възраст, в която това е много трудно, а и желанието ми не е непреодолимо. Само като си представя, че трябва да зарежа всичко, с което съм свикнала да се занимавам, и моментално отминава. Той си има голямо дете от предишния брак, така че не страда от липсата на наследник. Но ако се бяхме срещнали преди едно 15 години, със сигурност бих родила, макар че към днешна дата не изпитвам някакъв сериозен дефицит. За мен детето е плод на любовта между двама души, тяхно желание да материализират, да продължат тази любов. Не разбирам жени, които раждат, за да запълнят някакви свои лични емоционални или социални дефицити. А пък онези, които го правят, с цел да впримчат мъжа и да има кой да ги гледа на старини, направо ме отвращават.

3.   Това е МНООООООГО странно за мен! Приемам, че има и такива хора (и по-добре че си го прознават), които не стават за родители и нямат такъв инстинкт. Но... въпреки приемането в сърцето си не мога да осмисля как човек живее цял живот като пълен егоист и няма желание да се грижи за нищо друго освен себе си и собственият си задник. Моя близка роднина смяташе така живота за безкраен и, че е вечно млада. Сега бие 42 и инвитрото не помага. Според мен рано или късно човек се “осъзнава” и с напредването на годините тази мисъл започва да те преследва. Все пак като си на 70 и няма кой да ти отвори врата? Добре ли е?

4.   Има много такива. И аз бях така на 20. Все си казвах, че ще имам деца възможно най късно. Е, родих 2 преди 30 годишнината ми и съм горда с тях. Моите приятелки, които поддържаха такива отношения, загубиха мъжете си, защото те искаха. Едната сега е на близо 40, раздели се с мъжа който обичаше и даваше всичко за нея, но искаше дете. Сега е с много по млад от нея, който не иска деца, а тя вече иска. А като се реши дали ще може е друг въпрос.

5.   Срещат се все по-често, според мен. Аз съм една от тях. Предполагам, че ако партньорът ми иска, може да осиновим, но да раждам е изключено.

Ж22

6.   Да, имам такава близка роднина. Останала е сираче като малка и се е борила да оцелее. Не иска да има деца, омъжена е и няма.

7.   Срещала съм какви ли не хора. Това, което видях с очите си, е че всеки иска да има семейство и дете, но не винаги среща правилния човек, с който да създаде поколение. Когато един човек е отгледан правилно и е бил обичан, имал е нормално семейство, то тогава той иска това и се стреми към него, такива сме хората, нормално е. Но има и хора, които не са видяли обич и добро семейство или са разглезени и по ред други причини, те не искат ангажименти. Но рано или късно всички са тъжни и сами. Забелязвам и на работа има няколко стари ергени и моми по на 35-45г, ами доста са себични, кисели, намусени и злобни, защото са сами, а им се иска да имат семейства. За мен хората, които говорят против брака, половинките и децата са просто дълбоко нещастни хора и никога не взимам мнението им на сериозно. От милиони години хората се събират и имат поколение. Ако беше гадно отдавна това нямаше да се прави. Не говорим за овчи манталитет. Доста неща в тази насока са спряли. На всеки 100 г има някаква промяна, но никога семейството и децата не са излезли от мода. Сега мненията против брака зачестяват, защото берем плодовете на някогашните дебели чички с лоши гени, но много пари, които създадоха деца преди около 20 - 30 г. и точно отрочетата им пишат тук как не искат да работят, да готвят, да перат, да имат брак, дете. Искат само да си чоплят носовете и да ходят в Дубай, да си слагат силикон и джуки и да имат ролекс. А, и лайкове!!!

9.   Моя близка приятелка не иска да има деца. Тя е по-нервен състезател, много бързо губи търпение. Не харесва децата с игрите им, шума им, как се цапат постоянно. Чисто и просто няма нервите да бъде родител и не го иска. Случвало се е да излезем и дете да се спъне на сантиметри от нас. Аз инстинктивно го подпрях, за да не падне. Дори не се замислих, беше естествена реакция. Действително брат ми и всичките ми братовчеди са доста по-малки от мен, та съм ги гледала и съм се занимавала с тях. Вероятно затова бързо превключвам на вълна "Хвани го да не се убие". Приятелката ми се изнерви, че детето не гледа и че майката е далеч от него (на пейка на метър разстояние).
И двете сме на възраст между 20 и 25 години. Може би след време ще иска деца, а може би това никога няма да се случи. Аз съм на мнението, че човек не бива да създава дете, ако не иска да го гледа.

10.   7, ти, като една много щастлива и изобщо незлобна госпожа съдейки по изказването ти, излиза, че основно седиш в тоя сайт и четеш... мненияТА, събираш ги в главицата си и бъркаш ли ги бъркаш, докато не стане един як буламач, от който синтезираш в разни темички като тая, която е една поредна стара песен на нов глас, даже всъщност се съмнявам и да е на нов. Съвсем ясно е, че си срещала какви ли не хора, ама най-вече из разни коментари в мрежата. Не влизай в заблуда, че за хората има реално значение дали ги взимаш на сериозно, по-добре се замисли колко хора теб те взимат на сериозно, особено най-близките ти.

11.   Жена, на 25. На този етап от живота си имам други цели и приоритети, на които желая да отделям по-голямата част от времето си. Дълбоко се съмнявам, че някога ще поискам да стана майка, но ако все пак се събуди този майчински инстинкт и респективно желание за разширяване на семейството (обвързана съм от почти десет години с чудесен мъж), вероятно ще осиновим дете.

12.   7 Чиче, много ясно, че ще си живеем живота, ще си чоплим носовете и ще си почиваме на плажа и ше си слагаме силикон. И много ясно, че не сме лични слугини на разни смачкани ганьовчета, които толкова си мечтаят за жени робини, нали някак трябва да си избият комплекса, че не стават за нищо горките. Така сме, защото така ни е кеф, защото САМО И ЕФИНСТВЕНО НИЕ МОЖЕ ДА РЕШАВАМЕ ДАЛИ ЩЕ ИЗНОСВАМЕ И РОДИМ друго човешко същество и никоя жалка твар няма право да ни се меси. И точно за това чичовците, лелите и останалите прецакали се и затънали в мизерия плюете по нас докато ви излезе пяна от устата без нито един смислен аргумент. Единствените аргументи на прецаканите- егоисти са, мързеливи са, не можело без деца. Безпочвената мантра на комплексарите, които по цял ден са заети да обсъждат хората около тях и да плюят. Кои ли са егоистите, егоцентриците и злобните? ! ;) А най-забавното, е че 99% от тея утайки, които имат деца изобщо не стават за родители и все се чудят къде да си зарежат детето, че да не ги занимава.

13.   "Все пак като си на 70 и няма кой да ти отвори врата? Добре ли е?"

Номер 3, ако очакваш като си на 70 порасналото ти дете да ти седи до полата и да се изявява като болногледач, мисля че има нещо доста извратено в мисленето ти.

14.   До 12. Е, добре ние, които имаме деца сме утайки и комплексари, а ти си горда феминистка, с широко скроени разбирания за живота.

15.   Някои хора е по-добре да нямат деца, но именно те се разможават най-усилено...простите, циганите, тези които ползват детето като банкомат...Няма справедливост и хармони. Нека всеки си решава. Тъжно ми е не за хората, които не искат да имат деца /защото те малко или много са си просто завършени егоисти/, а за свестните хора, които жадуват детенце, но не могат да имат.

16.   Темата е за жените, които не искат да имат деца, а пак се почна с прането, готвенето и слугуването. Познавам много жени, които не искат и нямат деца. И тези жени са щастливи, защото са изградили живота си, както им харесва. Аз имам две деца и сме ги създали не защото трябва, а защото и двамата с мъжа ми сме искали деца. Ако има значение, живея в Германия.
А по темата за домакинската работа. Има жени и мъже, за които тя е удоволствие. Ние не сме от тях. Обичам само да готвя и да пусна пералнята/сушилнята и да разтребя. Имаме си чистачка, която идва 3 пъти в седмицата. Времето, което спестявам от чистене, го инвестирам в децата и мъжа си.

17.   Аз съм на 47 и никога не съм искала да имам деца. Не че имам нещо против тях, просто не желая аз да ставам майка.

Що се отнася до егоизма, няма по-егоистично нещо от това да имаш деца. Това означава, че не си самодостатъчен (т. е. си зависим от околните) и гледаш да си уплътниш живота като се грижиш за някого, от когото очакваш да получиш най-малкото емоционална подкрепа в по-късната част от живота си.

Хората, които нямат и не искат деца, нямат проблем да се справят сами със живота си, а си го живеят като пичове труден или не.

18.   Най-много обичам да чета коментари от типа на "Жените, които се женят са глупави робини на ганьовци, които по цял ден висят на печката" - Еми, хубаво, но не е баш така. Ако не се ожениш няма ли да си сготвиш една мусака или супа? А ако го направиш, защо да не споделиш с близък? Или живеете с мама и тя ви готви? Същото се отнася с чистенето и прането. Вие за грижа не сте ли чували. Да обичаш някого и да полагаш грижа, макар и малка. А той за вас също, като например да ви качи покупките, защото тежат, да ви закара с кола някъде? Защото ви обича? Явно никой не ви обича.
Също ме кефи като кажат, че раждат само простите хора с нисък коефициент на интелигентност и започнат да ми говорят за Айнщайн, без дори да са прочели, че той е имал три деца.
Прост народ сме и за съжаление в този сайт повечето отрепки на около 20 са се събрали и пишат небивалици....

А относно номер 7, моите мнения са на база реални хора, които познавам, е на на мнения на жалки хора като теб в сайт. Научи се на грамотно писане, от километри личи, че си на не повече от 18г и в главата още няма никой. Като станеш на 30 пак ще си говроим искаш ли деца, не искаш ли....

Мързеливи деца, глупави... това е днешното поколение. Не искам моето дете да е като вас и правя всичко за да не е. Впрочем, то на 3 г е доста по-умно от вас...

20.   Аз съм семейна, не искам и нямам деца. Сред приятелките ми има както такива с деца, така и такива без, които не искат. При мъжете наблюдавам същото. Мисля че по отношение на децата, всеки трябва да слуша само себе си. Избор не се прави заради хорското мнение.

21.   Да на 23 съм, и никога не съм искала деца, и не няма да си променя решението. Децата не са за всеки, ако повече хора го осъзнаят, няма да има толкова изоставени и нежелани деца.

23.   18, изобщо не се съмняваме, че е умно. Обзалагам се, че вече активно ползва таблет!

Наистина, темата не е за готвене. Поздравления за номер16!

24.   23, няма таблет и не ползва телефон. Хаха...

25.   18, с четене на коментари от типа на "тези" или "онези" няма да си вдигнеш самочувствието, по-скоро ще го свалиш още. Нито ще успееш да опознаеш хората.
Има толкова много хора, които дори не ядат мусака, камо ли да я готвят - това е факт, с който просто трябва да се научиш да се примиряваш. (тук не възприемай значението на думите "готвене" и "мусака" само буквално)

26.   Хайде стига се се надприказвали, и вие модератори стига сте трили коментари. Не че ми пука, но по този начин разпалвате омраза, която си мислите, че ще потушите. Няма такова нещо, жена да не иска деца! Има феминистки-дефектни жени, които завиждат на жените-майки. Мъжете често пребиват от бой такива жени, които подстрекават техните да не се подчиняват и да си мислят, че без деца ще им е по-добре. Без деца няма да има човечество, а народът е казал Голям и жив пенис-весела къща! Забравя се обаче една малка подробност от съществено значение. Бащата! Ако мъжът реши да няма деца, ще е много жалко, защото мъжът е основният фактор за репродукцията на човешки фактор, а не жената, дето уж не искала деца. Това е като лисицата и гроздето, дето било кисело!

27.   26, и сам си знаеш, че всичко това е само в мечтите ти, защото иначе нямаше да има застаряващо население в цяла Европа. А ти не пропускай да си пиеш успокоителните.

30.   26 мисля, че е ти имаш нещо, нали ме разбираш психически. Посети психолог, няма да ти навреди.
М23

31.   "30. 26 мисля, че е ти имаш нещо, нали ме разбираш психически. Посети психолог, няма да ти навреди.
М23 "

М23, ти си толкова М, колкото аз съм гинеколог. Със сигурност си Ж, нали ме разбираш? Нямам нужда от психолог, но явно ти имаш, след като мислиш по този начин!

"27. 26, и сам си знаеш, че всичко това е само в мечтите ти, защото иначе нямаше да има застаряващо население в цяла Европа. А ти не пропускай да си пиеш успокоителните."

27, редовно си пия по 50 гр. Смирноф всяка вечер за спокойствие. Имам си още 12 стека от време оно! Не разбрах само как си изтълкувала мечтите ми, и ги свързваш със застаряващото население в Европа. Бездетните жени-феминистки тровещи ума на останалите жени са причина за застаряващото и намаляващо население в цяла Европа. Там, където мъжете не еманципират жените и не вирее феминизъм, човешкият фактор расте непрекъснато, където младите са много повече от старите!

34.   Всичко това т.е. "Няма такова нещо, жена да не иска деца! Има феминистки-дефектни жени, които завиждат на жените-майки. " е само в мечтите ти. Сега схвана ли? Ако не беше така и всички жени действително примираха да имат деца, щяха при всеки възможен случай да раждат, а не най-старателно да се пазят от забременяване. Сега едно изречение като за твоя темперамент: Бялата раса е обречена, а твоите внучета един ден ще се възпроизвеждат с чернокожи и азиатци, примири се с това :)

35.   Номер 31, не номер 27 а точно ТИ имаш нужда от психолог. Даже не от психолог, ами направо от психиатър. Това твоето е вече адски зле и си е за психиатрична клиника. Тия феминистки дето постоянно дрънкаш за тях, явно са те изнасилили в задника като малък и сега от травмата ревеш постоянно в нета, щото си ядосан и разсърден на всички жени, само заради тия конкретните феминистки които са те травмирали. Еми кво сме ти виновни ние, че са те били и изнасилили жени феминистки и оттам нататъка вече си се озлобил срещу всички жени, това си е лично твой проблем? ! Препоръчвам ти да отидеш на психиатърКА жена, щото мъжете психиатри са тъпи и са по некадърни в работата си от жените, както във всичко друго. Ако нямаш достатъчно пари аз ще ти помогна. Само трябва да направиш най важната първа стъпка, която е да осъзнаеш, че имаш проблем и всичко оттам нататък е вече лесно! Успешно лекуване!

37.   31 просто се лекувай сигурен съм, че не съм първият и последният, който ти го казва. Ще патиш доста, но не очаквай никакво съчувствие, баща ти не те е бил достатъчно ако питаш мен, винаги може и още с такъв син.
M23

42.   Не никакви деца, не ми е приоритет в никакъв случай. Планета е пренаселена.

43.   Аз също няма да раждам.

44.   Няма да родя заради 26, настръхвам при мисълта, че детето ми може да стана дебил като него. По - страшно е от всеки филм на ужасите а сега отивам да си лея и куршум.

45.   Аз съм мъж на 29. В началото на 20-те се замислях, как след 2-3-5 години ще дойде време да създам семейство и да имам деца. За съжаление във времето се сбърках психически и в момента и през ум не ми минава да имам деца.

46.   Аз мразя децата по страшно много причини. По-точно мразя дивашкото им, откачалско, неандерталско пищене и изобщо целия шум около тях. Ноо за това са виновни тъпи родители, които не ги възпитават как да се държат. Свое вероятно бих родила и бих искала, ако и любимият иска, но ако е против деца, с радост ще си спестя тичането покрай бебе/дете. Ако пък все пак родя, ще е възпитано ангелче, а не малък дебил, който да оглавява квартала. Шум ли е и излишни ангажименти - не, мерси.

Ж,23

47.   Аз също не искам деца

50.   Да 34 кажи му го , аз съм жена и аз решавам кой, как и дали ще създаде живот с мен. Когато реша да родя, със сигурност ще да някой азиатец да ме опъне, по - добри са в секса за гени да не говорим то си се вижда.

53.   "46. Аз мразя децата по страшно много причини. По-точно мразя дивашкото им, откачалско, неандерталско пищене и изобщо целия шум около тях. Ноо за това са виновни тъпи родители, които не ги възпитават как да се държат. "

Кой точно от тъпите родителите е виновен за това, майката или бащата?

"Свое вероятно бих родила и бих искала, ако и любимият иска, но ако е против деца, с радост ще си спестя тичането покрай бебе/дете. "

Пак говориш глупости и го знаеш. Свое ще родиш, ако любимият ти иска и ако въобще си фертилна. По целия свят (с изкслючение в части от Европа) жените раждат (тези които могат) без да ги питат дали искат или не искат, ако мъжете го искат. А, такива жени дето не раждат, мъжете не ги искат, защото искат да имат наследници, и то от мъжки пол. Така че, успокой топката, повече зависи от любимия ти, дали ще раждаш или няма ако изобщо можеш.

"50. Да 34 кажи му го, аз съм жена и аз решавам кой, как и дали ще създаде живот с мен. Когато реша да родя, със сигурност ще да някой азиатец да ме опъне, по - добри са в секса за гени да не говорим то си се вижда. "

Ще решаваш кой да създаде живот с теб, ама друг път! И може много да чакаш някой азиатец да те опъне. Те азиатците са на път и под път и чакат някоя като теб да пожелае да я опънат. Най-много да те опъне някой от мургавите "братчеди", те много не избират и опъват де що женско мърда, изпречило се на пътя им, а и предполагам са много добри в секса, пък за гени да не говорим, то си се вижда. В тоя сайт смърди на феминизъм, и липсващите коментари го доказват, но здраве да е. Кой каквото прави на себе си го прави и когато копае гроб други му, сам пада в него!

55.   Номер 46, ти дори не си жена, какво се изказваш и ти в темата? Ти си още малка п*кла, прощавай. Рядко в живота се случва както сме планирали, не се знае от плиткоумното ти мислене какво чаве ще се пръкне, някое недодялано като теб. За съжаление.... По-добре не се и размножавай... Ама докато станеш жена има няма още 6 - 7 години, дотогава колко вода има да изтече...

56.   26 е типичния селяндур, не прочел и една книга, биещ жена си, която вероятно проклина деня в който се е забъркала с такъв урод. Тотална липса на възпитание, морал и адекватна самооценка, човек без интелект, и в тотален ущърб на модерното и развиващо се общество. Само си представям колко елементарно е устроен мозъка му, то иска да яде, спи, ходи по нужда, да се възпроизвежда без да мисли дали, ще може да отгледа човек или нещо подобно на себе си, и да злослови по адрес на по - успелите от него, които често са и точно жени.

57.   Авторе, не казваш ти дали искаш. Не се заяждам де, но е хубаво като засегнеш някаква тема, да споделиш и своята гледна точка и възраст, разбира се.

Аз съм на 23 и съм против и за деца в съотношение около 70 и 30%. Ако имам любим човек, надежден, сериозен, обичаме се и се разбираме, ще искам да имам деца от него, но не задължително. :) Би било хубаво да се "слеем" чрез дете, но ако не иска, бих уважила решението му. Тъкмо ще си спестя излишни нерви, шум, безсъние, ангажимент за цял живот, напълняване, разтягане, болки, евентуални усложнения и т.н. Абе накратко бременността скапва жената отвсякъде - психически, физически и ако не завинаги, то поне за дълго.

Иначе съм против децата - с такива трудно бих могла да живея спокойно и в тишина. А аз обожавам тези неща и без тях умирам. Пищят, цапат, реват, хленчат, постоянно искат нещо, не те оставят на мира.

Ноо от друга страна, въпреки ненавистта си към децата, срещнах човек, чието семе си представих да износвам в себе си. Един единствен път ми се случва, така че дори и мразиш децата (като мен), вероятно е да срещнеш жена, в която толкова силно да се влюбиш, че поискаш да е майка на децата ти. И аз не вярвах, но се случва.
Любовта променя човека из основи.

61.   "предполагам са много добри в секса, пък за гени да не говорим, то си се вижда. "

53, и ти откъде знаеш? ! Явно от личен опит, а? :)))

62.   46, ако така чувстваш към децата, значи ти самата си била наказвана за това, че си дете. Шумно, емоционално и нуждаещо се от обич. Децата са прекрасни и чисти, и е жалко ако не успяваме да го видим, забулени в собствените си травми.

По темата: жена на 45 съм, с двайсетгодишен брак. Трудно беше на моменти да се преборя с хормоните, но винаги съм знаела, че не трябва да имам деца. Лабилна съм психически и страдам от депресия заради детството си, естествено. Не бих рискувала да предам състоянието си на едно детенце. Мъжът ми е на същото мнение и децата не ни липсват, защото имаме постоянен контакт с тях. Пазимм децата на приятели и дружим с тях, имаме племенници и съседчета. Гордея се с решението си.

63.   26, 31,53 ясно се вижда, че си един и същи човек. Би ли ни разказал как протича твоя брачен живот, със сигурност на много хора, би им било интересно да разберат повече за твоята вдъхновяваща персона. Сподели с нас, житието и битието си, на мен лично ще ми бъде много интересно да го прочета.

64.   57, споко и в тишина без деца пак ще умреш някой ден, мъчително и самотно... сега ти е широко около врата и си готина...

66.   Всяка жена тайно мечтае да стане майка. Дали? Това вероятно е мит от времето на нашите баби. Оказва се, че днес далеч не е така.

Доказва го статистиката – една от 10 жени не само, че не мечтае да станe майка, ами и изпитва неистов страх от раждане и забременяване. И стига до диагнозата - токофобия. Тя идва от гръцки tokos – раждане и не е особено популярна.

Болест на века

Причисляват токофобията към новите болести.

За първи път през 2000 г. British Journal of Psychiatry публикува статия, в която се описват симптомите на панически страх от бременността и раждането. Така психичното състояние получава название и влиза в класификацията на болестите.

12 години по-късно изследване на американски психолози публикувано в сп. Industrial Psychiatry Journal сочи, че 13 на сто от жените изпадат в стрес от перспективата да забременеят.
И това, което истински ги плаши, е самото раждане. Паниката, която ги обзема, е толкова силна, че част от тях се отказват от майчинство или го отлагат неопределено дълго време, без да имат каквито и да е гинекологични заболявания или репродуктивни проблеми.

Преди време дори известната холивудска актриса Хелън Мирън съобщи, че причината да няма деца е именно страхът от бременност и от самото раждане, с който не е успяла да се справи цял живот.

Табу

Проблемът остава табу, за него малко се говори, но според психиатрите състоянието въобще не е рядко и диагнозата напоследък се поставя все по-често.

Обяснението

Фобията има своите корени още в детството. Свързва се с негативни обяснения за секса, бременността и раждането, които слагат белег върху отношението на момичето към собственото му тяло.

Влияние оказват реални или измислени истории за проблемно раждане, усложнения и смърт. В ранните етапи на детството негативно влияние може да окажат и филми, които натуралистично показват раждането.

Силно въздействие може да има и разказът на майката на страховити истории за нейната бременност и раждане. Фобията може да се отключи и в зряла възраст в резултат от прекарана тежка бременност и психически травми от самото раждане. Или твърде много справки и четене по проблема в интернет и в женски форуми, твърдят психолози.

Решението

Като всяка фобия и тази се лекува. Първата стъпка е жената да разбере, че има такъв проблем и да потърси помощ.

А щом психологът стигне да причините и до корените на нейния проблем, вероятността да ѝ помогне е реална.

70.   57, не си на 23 (а на около 2 пъти по толкова), но не си и от най-умните. Умееш да завърташ изречения, но само дотам.

66, и тази стратегия няма да мине. Аз лично не искам да раждам не толкова заради самото раждане, а защото наистина не желая да бъда родител. Смятам, че повечето хора, които не искат деца, мислят като мен.
Вярвам, че ако действително има такава фобия, то тя изобщо не е пречка на жените, които наистина искат да бъдат майки, да станат такива. Аз например имам фобия от игли, но кагато съм имала нужда, съм изтърпявала по някоя и друга инжекция по здравословни причини. Та една жена, ако толкова силно иска да бъде майка, родител, е много вероятно да роди дори и да има фобия. Защото нуждата винаги надделява, особено пък ако е емоционална!
Също може да си осиновят бебче, или да се възползва от сурогатно майчинство. Да, в България не е законно, но например в съседна Гърция е. Както казват много хора - има ли желание, има и начин. И ако щеш вярвай, но всеки който иска да стане родител намира своя начин, дори да му се наложи дооста да го потърси.

71.   няма да чакам вече ме е опъвал и много ми хареса. Уча висше в Южна Корея, така, че да тук ги виждам под път и над път. И колкото и да пишищ да АЗ ЩЕ РЕША ДАЛИ ЩЕ ПРОДЪЛЖА РОДА СИ ИЛИ НЕ! Жалко и наказано от живота човече като теб, не може да си позволява да ми определя житейския път.

72.   66 аз имам токофобия, никога не съм била изложена на факторите които посочваш. Не смятам да имам деца, и не смятам да се опитвам да я преодолявам, защото така си ми е добре. Разбира се, ако една жена силно иска дете, но това я възпира със сигурност би имало нужда от консултация със специалист. В заключение със или без токофобия има жени които не искат деца, някои просто защото не търпят шум както забелязах от по - горните коментари. Решението дали да имаш деца или не не се свежда само до това, дали те е страх да ги родиш, а и дали ще си годен да ги отгледаш.

73.   "Децата са прекрасни и чисти... " Да, бе, ние падаме от Космоса и не ги знаем какви са - пищящи, реват, цапат, пречат, правят бели и т. н. и т. н. Кого се опитваш да заблудиш - нас, или себе си?

Затова във всяко училище обиждат, бият и се подиграват с по-бедните или болните. Затова крадат, убиват животни, правят бели на безпомощни пенсионери. Има даже деца убийци. Сигурно е заради чистотата и прекрасността...

Но трябва да призная, че понякога има точно такива деца - прекрасни и чисти. Аз бях такова дете, но родителите ми не ме заслужаваха. Сега съм същото дете, само дето пораснало. :)

74.   26 когато човек се хвали единствено с междукрачието си, е ясно за какво иде реч. Съветвам те поне да се опиташ да осъзнаеш, че доводите и глупавите ти изказвания, не биха били подкрепени от нито един разумен и образован човек. Изпаднал си в една огромна заблуда, която няма да те доведе до добри социални отношения с околните и сам можеш да си го обясниш.

1-50 от 75