Споделена история от Семейство

Кой плаща развода?
Здравейте, преди около година спонтанно се омъжих, под влиянието на романтични чувства, за по млад от мен турчин.

И вече няма какво да пояснявам, веднага става ясно, че направих огромна грешка и сега се чудя как да я поправям....

Искам да попитам някой запознат по темата с развод. При развод, не по взаимно съгласие, кой трябва всъщност да го плати?

Възможно ли е да подам документите за развод и да очаквам всички разноски да бъдат поети от страна на съпруга?

И възможно ли е по някакъв начин, ако успея да докажа, че се възползвал от мен и гражданството ми, да го банна от нашата държава?

И всъщност какво мога да направя? Тъй като ми изхарчи всичките пари, заради него зарязах работи, университети..

Предварително пояснявам, че знам колко съм тъпа и проста да допусна такава нещастна грешка, но не искам да продължа да съм такава и да давам хубав живот и бъдеще на един мизерен турчин село..

Коментари

1.   Тва жените колко сте прости не е истина... ама иначе искала той да плати целия развод. Бре ти да видиш

2.   Че то има ли още толкова наивни жени?
А ти не се ли възползва от рязания му?

3.   За това трябва да мислиш с мозъка си, преди да допускаш такива използвачи в живота си. Не знам кой ще плаща развода, но ти доста голяма цена си платила поради замъглената си преценка за човека от среща.
Ж20

4.   Има адвокати за тая работа!

6.   Загубилият делото плаща.

8.   За ебано дупе цяр няма, то си остава такова за цял живот!? Естествено, че който иска развода той ще си го плаща, турчина не иска развод. Това е тъпото при жените, че умът им идва след действието, а е нормално да е обратното! Ще си носиш кръста, никой не може да ти помогне. А ако е успял и да те напомпи, тогава съвсем си сгазила лука! Добър пример си за младите момичето, да си опичат ума навреме!

9.   "Възможно ли е да подам документите за развод и да очаквам всички разноски да бъдат поети от страна на съпруга? "

Ти си тази, която инициираш развода. Най-малкото, ще трябва да си платиш за адвоката. В най-добрият случай, съдът ще присъди "разходите по делото", които ще са сравнително малка сума, но не се надявай, че ще намериш адвокат за 5000 лева, а после ще трябва мъжа ти да плати за него.

"И възможно ли е по някакъв начин, ако успея да докажа, че се възползвал от мен и гражданството ми, да го банна от нашата държава? "

Реално - не!

"И всъщност какво мога да направя? Тъй като ми изхарчи всичките пари, заради него зарязах работи, университети.. "

Възможно е, ако имаш нужните доказателства, а той е взел пари, които не са били негово или е продал твой имот, да заведеш дела, но "дълга и широка". Ако просто си прънсала пари по кръчми за него и си му купувала дрехи, то това са си били лично твои харчове.

10.   За развода вече са написали. По взаимно съгласие трябва и той да е съгласен, както личи от името :-) Той дали е съгласен или си му е добре така?
Да го баннеш от България не виждам как ще стане, ако има легална виза :-)) По принцип турците вадят визи за целия ЕС, трябва да е извършил някакво престъпление, за което да го екстрадират, което явно не е случаят.

11.   Или жените наистина са в пъти по- малоумни отколкото съм предполагал, или темата е измислена.

12.   Дано да нямате дете, защото той ще ти го вземе. Подай молба за развод в България за да имаш някакви права, иначе турски съд кой знае какво ще отсъди. Иначе ти си плащаш на твоя адвокат - той на неговия.

13.   11, ти сериозно ли не си разбрал, че са толкова малоумни... А и в днешно време е супер "фешън" българка с циганин или турчин. Каквото сам си направиш... дето е казал народа...

И не я ли виждаш как продължава със същият манталитет, да инициира развод, за който той да си плати... Не заслужавал да му дава тоя "хубав живот" с нея. Типична киф... След няколко месеца ще я видиш по сайтовете за запознанства, че търси "сериозна връзка" и е супер взискателна станала. И естествено, не се дава вече на някакви "селяни"...

А иначе... госпожо анонимна, събирайте пари за адвокат... Най-малкото поне за една консултация при специализиран адвокат можехте да отидете и обясните точно ситуацията, не да разчитата на някакъв интернет сайт. Никаква поправка не виждам, същият акъл...

14.   Всеки човек прави грешки няма нищо жива и здрава да си!

15.   Ех, ако срещу 1000 лева повече няма да го видиш, не би ли ги платила с кеф?

16.   Тоя развод милион ли струва и да не е стока да се плаща? Плащаш хонорар на твоя адвокат, мъжа ти на своя. Някакви държавни такси са дреболии спрямо хонорарите.

17.   Който го поръчва! Ако изкарат ответникът за виновен, при добър твой адвокат, могат да му присъдят и съдебните разноски.

18.   Номер 2 има и още как даже и по тъпи от авторката ,моята сестра преписа апартамент на един мъж и продаде друг заради него изхарчиха парите ,но оставете това той поне да беше млад ама не е 15 год по голям от нея така че .А на въпроса на авторката който спечели делото той плаща разноските.

19.   Н 18, тъкмо напротив, който загуби делото, плаща!
А авторката е толкова нагла че, не се учудвам изобщо в какви се е забъркана. Правила си е сметките без майстора...
Омъжила се за по- млад, пък само той се възползвал хаха
Омъжих се- разведох се със собствени средства, даже приех че, моя вина (Не беше, но исках максимално бързо да го разкарам от полезрението си) и си купих собствено жилище веднага след като развода беше факт. Още скърца със зъби от бяс че, не можа да ме натика в някой ъгъл зависима, а че имах пари и за собствен дом пък съвсем не го очакваше. И майка ми и баща ми са ми казвали че, след три години брак можем да кажем че, познаваме човека с когото сме се обвързали. До тогава да не показвам всичките си карти...прави са!

20.   Загубилият делото плаща.