Споделена история от Семейство

Плюете по жените, че търсят мъже с пари, а бедните ги изкарвате светци. Далеч не е така, прочетете.
С тази история искам да кажа, ще животът с обикновен мъж доста често е по-тежък, отколкото с богат такъв, защото в много семейства присъстват скандали, тормоз, алкохол и тн. А при богатия мъж просто се развеждате и всеки поема пътя си, като ви свързват само децата с които се стремите да поддържате добрия тон, както с тях, така и с баща им.

Най-напред, мъж съм, всички знаем, че мъжете се оплакват относно това, че жените били с високи изисквания за мъжете. Винаги има изключения разбира се, срещат се жени, които нямат нямат такива изисквания и парите не са важни за тях. Жени, които мислят, че щом мъжът НЕ е важен човек с пари, имущество, висок социален статус и тн, то тогава той ще е по-добър човек, няма да изневерява. Мислят, че животът с такъв мъж ще бъде по-спокоен, по-хубав, отколкото с мъж, който може да има всяка. Грешите, много често "скромните" мъже, каквито се изкарват, градейки свой фалшив образ са огромно нещастие. За съжаление това късно се разбира. Нека ви разкажа една история за една моя жена, която избра такъв обикновен мъж, като доводите за избора ѝ съм ги написал отгоре. Ще говоря в минало време, защото случилото се беше отдавна, минаха над 15 години, откакто историята приключи, казвам приключи, не започна. По-надолу ще обясня и защо тя не можеше да го напусне, а ако го направеше, обичаше децата на още по-голяма мизерия.
Тази жена се ожени за мъжа, като той дори нямаше къде да живее, едва плащаше квартира. Прие го при себе си, не беше от богато семейство, но благодарение на труда на родителите ѝ, съответно на нея и на братята ѝ, те бяха на финансово ниво над средното, имаха голяма къща, 3-етажна, също и около много ниви, даже викаха работници, защото не можеха сами дс се оправят с тях. Отделно от това баща ѝ, вече покоен, беше занаятчия, много търсен и много уважаван майстор из района им. Работеха много, имаха много, всичко заради трудолюбието им. Както и да е, отклоних се, съжалявам. Та, в началото мъжът се изкарваше жертва, родителите му не го искали, изхвърляли го без причина, той бил много добър, не правел проблеми и тн, лъжи накратко. Е, не правеше проблеми, докато не се родиха децата, имаха три деца. Две момчета и едно момиче. Едно след друго родени. Първите години най-много да се скараха 1-2 пъти в месеца, тоест докато децата още са нямали и 5 години. Мина време децата станаха ученици, тогава започна да пие алкохол, доста сериозно и то. Всяка вечер беше пиян, наистина, в месеца 3-4 пъти да го видиш трезвен. Той работеше, не беше мързелив, но всичко ходеше за алкохол. Сещате се, че родителите на жената не биха търпяли подобни прояви, затова ги изгониха от къщата си. Те отидоха на квартира за известно време, след което решиха да изплащат апартамент. Тогава мъжът ѝ беше решил да не пие "никога повече". Когато почнаха с вноските децата бяха на около 10-11г. С времето той пак почна да пие, малко, малко и изведнъж отново беше ежедневно мъртво пиян. Жената и децата ѝ търпяха, търпяха, докато малките не станаха тийнейджъри, тоест изминаха още 4-5 години лъжи, че няма да пие, без скандали и тн. Този човек много често гонеше децата си от вкъщи, просто така от комплекси, обиждаше ги, псуваше ги, просто, защото така беше решил. Това не им се отрази добре, момичето беше изключително интелигентно, само отлични оценки имаше, грамоти, успехи. Бешес голям потенциал. Образованието беше най-голям приоритет. Всички казваха, че е перфектна дъщеря. Минаха още 1-2 години. В резултат на алкохолизма му момичето тотално се промени, равали се. Почна да излиза с грешните момчета, лоша компания, пушене и тн. Стана к*рва, както биха се изразили много хора. По-големият син не желаеше да вижда това и просто не се прибираше, сякаш изчезна. Много рядко го виждаха дори родителите му, не знам къде ходеше и какво правеше, но много рядко се срещаше. Беше казал на майка си, че не иска да има никакъв контакт с тях. Тя знаеше, че той е прав за себе си и доколкото знам единствено периодично ѝ се е обаждал понякога, за да каже, че всичко е наред, тогава той беше към 18-годишен, не помня с абсолютна точност. По-малкият син беше решил да се стреми да избягва конфликти, но баща му беше почнал да му посяга, в резултат на това нещата приключиха с полиция, която майка му извика. арестуваха момчето, защото почти беше убило баща си. Говори се, че се сбили и синът му счупил шише от главата му, той (мъжът) беше в болница след това, с доста шевове в областта на слепоочието. Явно е истина. След този случай по-малкият син отиде в друг град, с цел да учи, дали го е сторил само той знае. Минаха има-няма 2 години. Мъжът почина заради алкохолизма си, нямаше и 50 години, около 47-48 беше. Няколко години след смъртта му съпругата му, заедно с децата си бяха изплатили апартамента, който сега стои празен. Именно там и е починал мъжът. След като го изплатиха всичко сякаш се потули. Жената отиде да живее при майка си, в родната си къща. Дъщеря ѝ също с нея. За най-големия син се говори, че живее в чужнина и е постигнал солиден успех. Той не беше перфектен ученик като сестра си, но беше добър математик, другото не го интересуваше много, много. Хитър беше, находчив, щом се беше справил след като ги напусна без стотинка от тях, не бих се очудил да е станал работодател на 10-15 души. Момчето беше много дисциплиниран човек, дори и като по-малък рядко се смееше, усмихваше. Сигурно заради преживяното беше изстинал дълбоко. За по-малкият син казват хората, че може би е заедно с брат си, но не се знае, може и да не е така. Нищо не знаят хората и майка му за него, а може и да знае тя, но да не казва.
Сега ще кажете, да го напуснала рано, да се върнала при родителите си, имало място за всички. Това не беше възможно, баща ѝ и майка ѝ не разрешаваха в никакъв случай, те бяха обидени заради това, че са приели съпруга ѝ в къщата си, а той е постъпил неблагодарно с тях. Не бяха лоши хора, но не даваха човек да се подиграва с тях. Отделно от това, ако бяха отишли при тях, трябваше да работят от сутрин до вечер, а това нямаше да се хареса на децата ѝ, а тя беше свикнала да работи по много. За нея нямаше да е проблем. А дори и да се изнесат някъде на квартира как сама жена да гледа 3 деца?
Родителите ѝ помагаха с пари главно заради децата, но не са били достатъчно, за да се изнесат. Можеха да дадат повече, но не желаеха. Като наказание заради действията на съпруга ѝ. Така жената около 20 години бе в затворен мъчителен кръг. След като баща ѝ почина, майка ѝ се смили да я пусне у дома заедно с внучката. И без това вече жената беше на възраст, трябваха ѝ те двете да и помагат. Мина време и тя се спомина. В днешно време живеят само жената и дъщеря ѝ в огромната къща. Дъщерята няма деца. Едва ли и ще има. За най-големият син не се знае, дали има деца или няма. За по-малкият син, всичко около него е неясно. Казват, че дори и майка му не знае какво се е случило с него. Слухове, а дали са истина може само да се гадае. И сега ще кажете, не може ли да я питат на жената нещо на тази тема, как е, къде е и тн. Това е тема табу, така да кажем. Страх ги е хората. Едно момче преди години беше решило да се шегува с тях и казваше, че, ако по-малкият ѝ син умре, тя няма да може и да го погребе, защото не знае къде изобщо се намира. След няма и година това момче се разболя изведнъж от тежка болест и бързо си отиде и то. Чисто младо, още нищо не беше видяло от живота. Казват, че го е проклела и затова си е отишъл още млад. Оттогава никой не смее да пита абсолютно нищо жената или дъщеря ѝ за синовете ѝ или за мъжа ѝ или нещо на тази тема. Те двете са напълно нормални, излизат, общуват с другите, работят, но на тази тема не се говори, дори и не се споменава. А братята (3ма са) на жената живеят по други градове, те си идват понякога, но и тях никой нищо не ги пита на тази тема.

Коментари

1.   Не го прочетох цялото, но това дали един мъж е качествен не се определя от имотното състояние..

3.   Да, хубаво е най-после всеки, който има грозния навик да разпитва разни хора за това и онова, за живота им, битието им, близките им, да се отучи от това си поведение. Ако някой е чак толкова съмнителен е редно органите на реда да се занимаят с него, а не познити, съседи, околни. Клюкарите и любопитковците трябва да си знаят мястото.

Казваш "една моя жена". Не разбрах само как тази жена е една твоя. Иначе като цяло си прав, но не всички незаможни за отрепки и злобари, както и не всички заможни са кротки и емоционално уравновесени, та дори и достатъчно трезви хора, които биха се съгласили връзката им да приключи с един кротък развод. Обаче в никакъв случай не защитавам такива като този мъж де. А да се плюе по жени е любим спорт на много хора.

4.   И аз ми доскуча не го прочетох цялото, но имам мнение по темата разбира се.
Жена съм и като се огледам в нормалните квартали всичките мъже, които са на по една заплата са женени, следователно онези жени които търсят мъж с пари са по скоро рядкост, повечето жени са си създали семейства с мъж с нормална заплата.

5.   Нямате ли си друга работа, та се врете в живота на хората, и разправяте истории отпреди 15 години!

6.   Авторът: Допуснал съм грешка, историята е за една моя позната, не моя партньорка, както съм написал в началото.

7.   Съгласен съм с но. 1 . В общи линии това което автора е написал е една турска сапунка с която генерализира твърде много . В общи линии е до интелигентност. Не е до пари. Факт е и, че обикновено интелигентните хора са по-успешни в живота и печелят повече. Когато има конфликт подхождат повече с разбиране , отколкото с юмруци. Има разбира се и изключения. Има и новобогаташи - мутри ,с беден ум и пълни джобове. Има и интелектуалци , които са пък социални инвалиди и психопати.

В общи линии,когато една жена избира , не трябва да гледа само един ,а доста фактора. Това че е работлив нищо не значи. Пак може да е насилник и пияница.

8.   Човече, самото заглавие крещи /според пола ти/:
1. при мъж - "аз съм богат и ми писна да имам всичко без правото да бия бедните в състезанието за най-добър мъж, я да им плювна така хубаво по нашенски, та дано някой повярва, че ги превъзхождам, защото съм свикнал да имам всичко, което поискам".
2. при жена - "искам да спрат да ме наричат такава или онакава, но не съм навита на саможертвата да тръгна с бедняк, затова ще взема да плювна така хубаво по ония клошари, та дано се приеме за нормално да бъдеш меркантилен".

Не сте разбрали нещата. Въобще не става дума за това дали бедните са светци, а какви са богатите и жените, които се лепят на такива. Пък бедните могат и да са лоши, но ако ти си по-лош, на кого му пука какви са бедните? Затова спрете да вините другите за своите решения и вземете да станете пред огледалото и да решите кое ще промените и с кое ще живеете /в това число и с последствията от него/! Много е лесно да правиш каквото искаш, а после другите да са ти виновни, защото не одобряват действията ти! И аз искам така, но през пубертета си отгледах нещо, наречено съвест, та то не ми дава да бъда безотговорен и нагъл. Всяко наше действие има последствия и в това число са подобни коментари, които ви влудяват. Или ги понасяте, или променяте поведението си. Трети вариант няма и никога не е имало!

П.С. Това "просто развеждане и всеки по пътя си" при богатия преди или след подписването на предбрачен договор, съдебните битки при липса на такъв или нарушен такъв и... момента, в който Джеф Безос олеква с една солииииидна сума при развода си? Там, където са заложени много пари, няма такова нещо като просто се развеждате. Ти вестници четеш ли, Интернет ползваш ли?

9.   Ами жената е трябвало веднага да се разведе с пияницата, а не да стои и той да им съсипе живота. Освен това има противозачатъчни. Като е усетила, че той не е свестен можела е да.вземе мерки. Нейнире родители също не са били прави,че не са я подкрепили наяреме.

10.   От 3
Сега намерих време и нерви да прочета историята.
Разказа ти е не само непълен, заради фактите с които не си запознат, свързани с това семейство, но се изказваш и предубеден, някък защитаваш жената, а нападаш мъжа. Може би защото жената е твоя позната, а мъжа ти е непознат и чужд.
За протокола съм жена.
Въпреки това смятам че за да стане един човек алкохолик си има причина, при все че е работлив, при наличие на съпруга, три деца, съжителствали са със според теб добро и задружно семейство, и на никой от тези хора около него не им е направило впечатление, не са забелязвали проблема когато е нараствал, оставили са мъжа, съответно бащата на внуците си да затъне в ямата на алкохолизма.
За мен ако след 8-10 годишен брак, свидетелстваш че децата са били на 7г, партньора ти стане алкохолик другия партньор има не малка вина, той не е бил на мястото си, не е бил партньор в живота, най често и вината е на партньора.
Защо човек търси утеха в алкохол питате ли се? Започва да се налива защото е неразбран, невинен а обвиняван, или редовно му се карат без да знае защо. Хората залитат за алкохол защото той им дава шанс да забравят за проблемите си поне за няколко часа. Но каква е причината жена му да не забележи навреме, да не го възпре, каква е причината тъстовете или дори шурейите му, да не забележат какво се случва с него и да не му позволят да затъне, да му подадът ръка и да го извадят от плаващия пясък?
1000% човека е имал проблеми с хората с които е живял, проблеми с които ти не си запознат. Отдалеч доста от хората в чуждите семейства изглеждат много приятни докато не заживееш с тях. Пък и ако ти се случи в родното си семейство да си черната овца, да заживееш при новото семейство и там да си черната овца, не само ще се пропиеш а може и да се самоубиеш. Това ти го казвам за да спреш да си вадиш изводи без да си се запознал подробно с всички факти. Ето аз не съм се запознала с всички факти, само нахвърлих предположения. Озаглавил си темата че бедните мъже не са светци, а защо изкарваш невинни светици жените им?
Напълно съм съгласна, че вечер на всеки мъж чорапите му са мръсни и е много по лесно ако той има достатъчно пари за нови чорапи всеки ден вместо да ги пере жена му, но и женските задължения в един брак не са само да ражда и готви, тя има задължения да следи за емоционалното състояние на мъжа си и ако той няма достатъчно доходи за психолог тя да бъде неговия, той да й споделя деня си да й споделя кое го е зарадвало и кое го е натъжило. Мъжете не са нежния пол, но и те имат нужда от гушкане.

11.   Авторе, познавам всякакви хора - бедни, богати, със средни доходи и т.н. Всеки със своята си съдба и семейна история, най-богатият от тях мрази жена си и спят в отделни стаи от години, най-бедният я носи на ръце. Лично аз се разведох с богат мъж и се омъжих за беден... Но съм склонна да се съглася с тезата ти по няколко причини.
Има една приказка: "Когато бедността влезе през вратата, любовта отлита през прозореца", и тя в много случаи е вярна. Когато един мъж не е притеснен финансово, той е по-спокоен, по-уверен, по-уравновесен психически, по-ведър и сговорчив. Това са моите наблюдения. Което не е гаранция за щастливо семейство, разбира се, но поне е предпоставка. Мизерията съсипва човека, тласка го към пороци, агресия, създава му комплекси за непълноценност, които той избива чрез изневери, домашно насилие, алкохол и прехвърляне вината за собственото неблагополучие на другия. Пак казвам: не във всички случаи! Има щастливи птички божии като сегашния ми мъж например, които абсолютно не ги е грижа с какво ще платим тока, той е над тези неща; ако го спрат, ще живеем романтично на свещи и ще се топлим с любовта си - така казва. Мен обаче вариантът да зъзнем в прегръдките си под юргана и щастливо да му пера чорапите на ръка не ме устройва. По тази причина се скъсвам от работа. Аз вече дори не броя ангажиментите си, затрупана съм от тях просто. В резултат аз се изнервям, чувствам се претоварена, преуморена и взех да пия вечер, иначе не мога да спя от мисли с какво ще посрещнем зимата и как ще се справя с всичко, като на целия хал съм и болна, а пари за лекарства няма. Това, че "все някак ще оцелеем", което чувам, нещо не ме успокоява.
С бившия ми мъж не се топлехме в прегръдките си, имахме парно отопление за тази работа, имах най-добрите домакински уреди, можех да си позволя хубава козметика, отлични медицински грижи, когато се наложеше, всеки ден ходех на басейн, работех само на едно място и то защото обичам професията си, бях здрава и никога не съм гледала цените в супермаркета, просто купувах необходимото. Но! Ние нямахме връзка просто... Той беше диктатор, на когото всички трябваше да се подчиняват. Държеше се като работодател, не като съпруг и накрая хлопнах вратата отвън.
Затова гласувам за златната среда. За мен идеалният мъж просто трябва да може да покрие основните нужди на семейството. Говоря за елементарни разходи: осветление, отопление, храна. Жената да има някаква базисна сигурност. Оттам нататък вече с труд и двамата ще надграждат, ако имат нужда от повече.

12.   Това мажеше да го събереш в много по-малко тест. Не четем романи. И какво го пишеш, като това е поредната житейска история. Къде е драмата? Просто балканеца има други нрави, женицата трябваше да го махне от живота си и да си намери друг партньор, но заради децата, съседите и времето трябва да са заедно. Мая позната млада жена работеща в училище, като учител се омъжи, нещата не вървяха и се разделиха, нямат деца. Директорката на училището я извика, да й чете морол, за тяхното престижно училище и как тя се е развила. 21 век България. Е и двамата вече са в чужбина. Какви отношения, възприятия, как разказваш историята, като нещо невероятно, а всъщност това е просто съдбата. Нищо кой знае какво.

13.   И защо е тази логорея, запълване на време ли?

15.   номер3 съм, но не съм номер10. Одеве го писах това, но вие модератори явно сте го счели за спам. Изглежда на пръв поглед маловажно, разбирам го това, но не желая да ме свързват с мнението на 10, затова пиша. А тя май всъщност е 4.

16.   Не съм искал да нападам никого с историята си, исках само да кажа, че невинаги нещата са такива, каквито ги изкарват повечето хора и има изключения, каквато е и историята. Виждам, че много хора нападат жените, че били с големи изисквания. На тези хора исках да лажа просто да погледнат нещата и от друга гледна точка.

17.   Добре де, всеки си има драми и проблеми в живота. Един по-големи, друг по-малки, но никой не живее без тях. Така, че с какво е толкова уникална тази история? Мигар всеки от нас не познава такива семейства?
А на любопитните ще кажа, че не им е работа да си врът носове в чуждия живот. Ама къде бил големия и син, ама какво станало с малкия... Вас какво ви интересува? Нямате ли си собствен живот и собствени семейства, че да се тревожите за другите? Такъв и е бил животът на жената, така е живяла, сега живее по друг начин и толкова. Тя си знае къде са и децата и как живеят, вас какво ви интересува?

18.   10, как се произнася "шурейите"?

20.   Аз съм скромна. Не искам много пари.