Споделена история от Семейство

Борат 2 - Срам
Срам ме е че съм българин.

Другите страни стават известни със учени, креативност, иновативност.

Как все нацията с която ме асоциират, специфично хората които съставляват нацията и я представят са все хора ориентирани към простотия, наркотици, побоища, мафия, проституция, корупция.

Деца ако имам - българи няма да ги нарека. Няма да ги науча на български. Български имена няма да им дам. Религия няма да им дам. Празници и обичаи няма да знаят.

Да изчезне тази идентичност дано. Егати болката и егати срама все.

Егати рекламата на страната

Коментари

1.   Затова сме на това дередже, заради такива като тебе. Все гледаш да се оплачеш в някой форум, вместо да подобриш нещо!

2.   Ти си съвършен глупец! Щом се идентифицирам с проституция, мафия т. н. нормално е да се срамуваш, но от себе си, не от българската нация като цяло!
Аз се идентифицирам с древните ни прародители, още повече защото съм пряк потомък на създадели...
Нося в себе си тази генетика, генетичната и "друга" памет, страшно съм горда от тях, от миналото, но и от настоящите.
Не ме е срам заради избора на някои да бъдат престъпници или на "лекото- мекото" те са вид "вторичен отпадък" ти също щом в тях се припознаваш.
Недей да се жениш за българка (може да попаднеш на горда като мен, ще те дръвче и изплюе за отрицателно време ако се обърка да ти посвети макар и малка част от живота си) не давай на децата си български имена, ще е срам за мен гени като твоите да носят български имена.
С две ръце подписвам да се претопите такива сред други нации/раси...
Ти и много други ако само знаехте някои истини за първите, създателите... срам ме е от теб и тези "много други" които себе си дори не познават.

4.   Много грешиш. Най-добрата слава е скандалната слава. Примери колкото щеш - Мадона, Галена и прочие. И се гордей, че си българин. Другите нации не са по-добри от нашата.

6.   Между другото италианците в САЩ са реагирали по подобен начин, когато е нашумял Кръстникът.

7.   Нямаш друга опция освен да се гордееш.
Иначе сам се натрисаш на развалени яйца.
Пък боклуците нация нямат.

8.   Живея извън БГ. Много хора са емигрирали по същите мотиви на автора. Аз нямам толкова крайно мнение, ноооооо- само като си представя, че може в училището на децата ми да дойдат сънародници, ъъъъъъ, как да го кажа по деликатно - дано не се случи. п? п. Хич не ми се иска, но автора е прав. Разбирам родолюбието на тук пишещите, но...

9.   Всички не спират да хвалят момичето за страхотната и смела роля и в момента снима още филми в САЩ. Само бай Ганьо се кефи на изпълнения в стил Фермата. Филма е просташки и не е за всеки, да, но в предаването на Джими Кимел се говореше български и хората ръкопляскаха. Това е повод за гордост, таланта на българско момиче от малък град е повод за гордост. Срамувайте се от ББ с нашите пари в нощното му шкафче, защото политиката и реалносттта в България не е лош комедиен филм, а нашия живот.

10.   Както винаги ганьо нищо не е вденал. Филма не усмива проституцията и корупцията ни, а вас- ганьовските женомразци. Нелепите туземци в 21ви век, мъчещи се да третират жената като роб и животинче, защото ия те самите виждате колко са нелепи. Но нищо ново, ако кухите ви комплексирани глави отбираха нещо, то те нямаше да са най-усмиваното нещо в цял свят и нямаше да виете тук колко сте много отхвърлените и девствените.

11.   9 Бургас малък град?!

12.   Да се гордееш или срамуваш със страната си е глупаво. Гордей се с постиженията си. Срамувай се от постъпките си. Къде си се родил не зависи от теб, че да е повод за гордост или срам.

13.   Поинтересувайте се, хора. Невежеството ви е потресаващо! Мога веднага да ви оборя с примери:

Асен Йорданов – български изобретател, инженер и авиатор. Участва в разработването на редица самолети, включително и на летящите крепости. Името му е вписано в „Книгата за почетни граждани на Ню Йорк“, а портретът му е изложен в „Залата на славните“ в нюйоркското летище „Ла Гуардия“. От него се учи Армстронг. „Йорданов залив“ на Земя Греъм в Антарктида е кръстен на него.

Петър Петров - български инженер и изобретател. Работел е дори за НАСА. Изобретява първият ръчен дигитален часовник, първата компютъризирана система за измерване на замърсявания, първият в света безжичен сърдечен монитор и т.н. Морският нос Петров на остров Брабант в Антарктика е наименуван в чест на инж. Петров.

Има още много българи, блеснали с положителни качества и оставили името си в историята, заслужаващи нашето уважение.

14.   13, аз бих добавил и Игнат Канев и Шефкет Чападжиев, нищо, че последният е помак.

15.   до 11 -

да.

17.   8, късмет кураж и свястна жена, браво завиждам ти.

18.   Актьорът играещ Борат влиза в роля като казахстанец. Никъде във филма не се споменава България. Единствено главната актриса е българка, но тя играе дъщеря на Борат, тоест като казахстанка.
Така че авторе, ако някой можеби трябва да се чувства обиден, то трябва да е някой от Казахстан.
Не живея в България, информирам се само от англоезични медии, и да ти кажа, никой дори не подозира (и не го вълнува) че има българска следа във филма. С нищо ролята на младата актриса не е оронило от реномето на България.

19.   Толкова ли едностранно го виждате това.. става въпрос за национална марка тук и за извадката от това как света вижда какви са българите като нация, като култура, манталитет, развитие..

Нали от там идват решения за туризъм и към нашата страна и решения и за инвестиции за създаване на работни места.

Това за 'скандална слава' от там евтино и тънко печели само един на гърба на всички

20.   Егати какви коментари има и какви рейтинги имат..

21.   N17 на какво завиждаш ?

22.   Не те разбирам.