Споделена история от Семейство

Неосъщественото семейство
Повлияна от разказа на Ани за историята с нейната болна свекърва, реших да напиша и своя.
Аз също имам подобна история, но с малка разлика. И най - вече въпроса за това, кога човек може да намрази някой толкова много, че да иска да го няма на този свят.

Преди 12 години срещнах едно момче (тогава беше момче на 22г.) с, което се сближихме до толкова за около половин година, че забременях от него.
Аз бях на 26 години. Исках това дете много защото просто исках вече да имам дете, обичах и въпросното момче. Той беше склонен да приеме да свържем живота си, но тогава се намеси неговия баща.

Така го беше обработил, че той се отдръпна и ми каза, че не може да бъде баща и, че трябва да направя аборт. Отделно баща му ни се обади, на мен и на моето семейство: майка ми и баща ми и ни напсува и нарече с какви ли не епитети, които няма да споменавам. Банална история. Както и да е, аз реших, че ще го родя и ще го изгледам с него или без него.

Взех решение да не го съдя за бащинство защото баща на сила не се става. През цялата бременност плаках всеки ден, по цял ден, беше ми много тежко, въпреки, че семейството ми ме подкрепяше. Родих прекрасно момиченце. Когато поотрасна започна да иска да види баща си, (пропуснах да отбележа, че когато ме е питала къде е баща и аз й казах, че той е починал, но по - късно й разказах истината, защото смятах, че така е по-правилно) тогава беше на 9 години и в период на 1 седмица ме молеше да го намерим.

Уговарях я, че вече може да си има семейство и деца и да не очаква много, но тя настояваше. Накрая се съгласих и го открих за 1 минута в скайпа по интернет. Изпратих му пълномощно, на което той откликна, но трябваше да съм сигурна, че е той затова се представих за 19 годишно момиче, по този начин разбрах кога е роден и къде точно живее. Писахме си в продължение на 3 дни. Тогава вече ми омръзна да го лъжа и му написах следното: (Как можа да не ти трепне нещо в сърцето за детето ти?)

Последва мълчание сякаш го полях със студена вода. След това веднага започна да звъни и поиска да дойде и да я види - дъщеря си. Макар че беше 11ч. вечерта взе едно такси и дойде веднага. Излишно е да казвам, че беше станал мъж на 32 години. Срещата беше много вълнуваща и за тримата. Оказа се, че още не се беше оженил и живееше при майка си и при баща си.

Оттогава започнахме да се виждаме всеки ден, но мина доста време докато им каза, че се срещаме. Аз живеех с майка ми тъй като баща ми почина и това доведе до много дългове. Живеехме трудно. Имах крещяща нужда от съпруг и баща на детето си. Но трябва да кажа, че чувствата ми към него се възродиха с пълна сила и аз отново бях влюбена.

Той също се привърза към нас, всеки ден искаше да се виждаме. Заживяхме заедно в моя апартамент. Това ме направи много щастлива. Но щастието ми беше за кратко... Отново баща му се намеси в живота ни. Започна да му се обажда по 10 пъти на ден. Идваше и говореше, че трябва да направим тест за бащинство за, което аз се съгласих веднага, но така и не го направи в продължение на 2 години и половина.

Междувременно дълговете ни толкова нараснаха, че трябваше да си продам апартамента тъй като вече бяхме на 3-ма съдия изпълнители и въпреки, че майка ми замина за чужбина за да работи пак не можехме да минем без продажба. Сега сме на свободен наем. Баща му има апартамент 100 кв.м. празен и къща на село, в която живее, но ние трябва да сме под наем. Кажете ми, вие няма ли да го намразите този човек до такава степен, че да не искате да го има на този свят. Дано да ми прости Господ!

Коментари

1.   :(((

2.   Защо "неосъществено" семейство? Защото сте под наем, докато баща му има празен апартамент ли?

3.   Историята ти няма нищо общо с тази на Ани, тя има избор ти не. Апартамента на свекър ти си е негов, ако иска празен да го държи да си го взима в гроба /с извинение/. Но да се мъчи да решава синът му с кой да живее и чие дете /дали е негово или не тук няма значение/ ще отглежда, да търси ДНК. Обърни се и му кажи да търси ДНК на своя син дали е негов, защото никога не се знае.
Купете си малко жилище, защото нищо не се знае, пък и дори свекър ти да ви позволи да живеете в неговото жилище, ако един ден майка ти се прибере в БГ няма как да я приютиш там ще има проблеми и ще се чувства зле жената.

4.   Защо баща му е постъпил така преди? Какви са му аргументите?

5.   Защото е изрод!
Ей за това е постъпил така.
Имаш пълното право да го мразиш този мелез.
Той няма право да контролира живота и да промива мозъка на сина си!
Надявам се да си намерите апартаментче и да си гледаш дъщеричката! Успех!

Ладия

6.   Благодаря за подкрепата ви а колкото за неговия празен и ако искал да си го държи така да си го държи до гроба

7.   ОТГОВАРЯМ ЗА АРГУМЕНТИТЕ МОЖЕ БИ ЗАЩОТО СИ Е ЛОШ КАЗВАЛ МУ Е ИЛИ АЗ ИЛИ ЖЕНА ТИ ТОЙ ИМА ПЪРВИ БРАК И СИН ОТ НЕГО КОЙТО Е КАЗАЛ ЧЕ ЩЕ ОТИДЕ С БЯЛ КОСТюМ НА ПОГРЕБЕНИЕТО МУ СЪДЕТЕ САМИ ЩО ЗА ЧОВЕК Е

8.   Авторке, спокойно - ти семейство имаш, то не е „неосъществено“.
Гледайте си вашия живот, далеч от този човек.
Иначе, ковчезите нямат джобове. Имането няма да си го носи в гроба.
Вие като семейство гледайте да изплувате, да не разчитате на никого.
Как и защо направихте тези заеми? това ви е проблемът, не някакъв луд дядка. Гледайте да се измъкнете от мизерията, другото е лесно!

9.   Започвам да си мисля че е луд-от автора

10.   Някой пита защо неосъществено семейство, явно не е чел историята ми добре

11.   Работата е там че любимия ми се разкъсва между мен и баща си

12.   Заемите са от безработица. Аз бях регистрирана в бюрото по труда и са ме пращали поне на 20 места с нито един отказ от мен, а също и оттоплофикация