Споделена история от Семейство

Имам нужда от помощ :( не издържам вече...
На 24 години съм и вече имам две прекрасни деца и мъж който ме обича.
Аз съм в социално майчинство и не работя
Мъжът ми е на минималната 600 лева.
Всеки месец едвам връзваме края
Повечето от времето сме на прага на беднотията
С тези общо около 800 лева успявам да платим сметки, заем и да покрива е поне част от нуждите главно на децата.

Винаги ни е било трудно но като сега никога не сме били.
И в момента нямам и стотинка в джоба си
А като родител всеки ден гледам очичките на моите деца като ме молят за нещо сладичко иии умирам..
Едното има рожден ден на 11 декември а другото на 16 декември и чакат торта подаръци.. Въобще празник
А аз им давам празна маса и много сълзи и извинения
Идва Коледа Нова Година. Това е най-любимия им празник но тази година ще е по-различно. Няма да окрасяваме старата елха, защото там няма да има подаръци. Няма да слагаме коледната покривка, защото там няма да сложа нищо. И няма да седна на топло до камината и да гледам небето в коледната нощ, защото моите мечти никога не бяха збъднати и чути :(

МНОГО СЪМ ТЪЖНА. АЗ СЪМ ДОБРА МАЙКА. И ДЕЦАТА МИ СА ВИНАГИ ВЪЗПИТАНИ, МИЛИ И ДОБРИ. НАХРАНЕНИ И ОБЛЕЧЕНИ КАКТО И ДРУГИТЕ ДЕЦА НО ТОВА Е САМО В ОЧИТЕ НА ДРУГИТЕ. ЧУВСТВАТА МИ СЕ БЛЪСКАТ ЕДНА В ДРУГА. СЕГА СЪМ ТЪЖНА, ПОСЛЕ ЗАБРАВЯМ И ПАК СЪМ УСМИХНАТАТА АЗ, ВЕЧЕ ЗАБРАВИЛА ЗА ПРОБЛЕМИТЕ.
НО ТЕ СИ СЕДЯТ ТАМ И ЧАКАМ ИЗНЕМОЩЕЛИ ДА СЕ БОРИМ С ТЯХ
ВСЕКИ БОЖИ ДЕН..
ВЕЧЕ НЕ ИЗДЪРЖАМ. ЗА ТОВА СПОДЕЛЯМ ТУК, ЗАЩОТО КРИЯ ВСИЧКО ОТ ДЕЦАТА СИ.
И СЕГА СЕДЕЙКИ РОШАВА, НЕДОСПАЛА И МОЖЕ БИ ДЕПРЕСИРАНА СИ МЕЧТАЯ НЯКЪДЕ ТАМ, НЯКОЙ ДА ПРОЧЕТЕ МИСЛИТЕ И МОЛБИТЕ МИ. ИМАМ НУЖДА ОТ ТОПЛИ ОБУВКИ ЗА МОЯТ СИН И ТОПЛО ЯКЕ ИЛИ БЛУЗКА ЗА МОЯТА ЕДНОГОДИШНА ДЪЩЕРИЧКА. ТОВА ЩЕ СА ПОДАРЪЦИТЕ ИМ ЗА КОЛЕДА. ЩЕ СЪМ БЛАГОДАРНА АКО НЯКОЙ СЕ ОТЗОВЕ НА ЕДНО ИЗСТРАДАЛО СЕМЕЙСТВО !

Коментари

51-53 от 53

60.   До 56

Не го държа за себе си, а лобирам за него и го НАЛАГАМ! Разбираш ли? Свърши се вече с тая лудост, работещият да носи мързеливия! КРАЙ! Няма повече! До 10 години НЯМА да има финансови помощи за превилигировани групи, като твоята!

62.   Здравейте. Отново е № 46. Авторке поздравление за работата. Дано да се задържиш.
@ 47 Честно да ти кажа аз не бих го направил. Ако съм от така наречените работещи бедни, които за съжаление са по-голямата част от българите не бих правил деца. Може би защото моите родители също бяха такива след като дойде демокрацията и знам какво е да отраснеш в нищета и лишения.
Чудя се на такива като авторката след като са живели в мизерия дали някога са си задали въпроса "Е, аджеба това ли искам и за моите деца? " Искаш да оставиш нещо след себе си. Това е чудесно. Всеки иска. Но дали си даваш сметка, че оставяш две недохранени деца, защото сама казваш, че им даваш по няколко филии хляб на ден и често масата е празна? Дали осъзнаваш, че с доходите които имате със съпруга ти не можете да осигуриш екзистнес минимум, като освен храна така дрехи, подслон, образование и здравеопазване на едно дете, камо ли две колкото сте си направили? Признаваш си, че оставянето в дом /пожелавам ти никога да не се стигне до там/ е било на дневен ред. А на кои мислиш се пада издръжката на децата от домовете? Ще ти отговоря, на нас работещите с данъците които ни взема държавата всеки месец. Отделно, че тези домове най-често създават изпечени престъпници.
Говориш за злоба. Аз лично в тази тема виждам злоба само от една страна. Не тази на писалите в темата ти. Ти си арогантна защото наричаш хората които са ти отговорили "група нещастни душици. " Явно си мързелива, защото ако си беше направила труда да прочетеш всичките отговори щеше да видиш, че повечето хора всъщност те подкрепят. Тези които ти чудим как без никаква подсигуреност си направила две деца сме съвсем малко. Дори някои хора включително и аз бяхме готови да ти изпратим някаква помощ за празниците ако тук можеха да се споделят координати. Замисли се и ти на какво учиш децата си.
Поздрави,

63.   Мислех, че в този форум ще се надпреварвате да помагате на жената а вие само плюете. Какво ви интересува вас защо тя си е направила две деца. С какво право й държите сметка. Вас ли да пита колко деца ще има. Мислех, че това е личен избор но май съм се заблудила. Ще си направи колкото деца иска. Ако не можете да помогнете поне не плюйте. Нямате ли капчица жал в сърцето за тези деца. Каква вина имат те, че майка им няма пари. Само знаете да плюете. Но в живота всичко се случва и на вас може да се случи да останете без пари тогава ще плюят по вас. Хората може би са изпаднали във финансово затруднение. На всеки може да се случи. Кой е очаквал, че някога е възможно да се случи ситуацията с ковид кризата. Ресторантьори, пицари, затварят, остават без пари. Вие не сте злобни а сте безчувствени хора. Авторката все пак е започнала работа, браво, видяхте ли, че и това се оправя. Но авторке един съвет от мен. Планирай дали можеш да се грижиш за трето дете и ако не можеш не прави. Иначе станалото станало. Важно е оттук нататък какво ще се прави.

51-53 от 53