Споделена история от Семейство

Имена за тризнаци.
Здравейте, пише бъдеща млада майка на 22. Преди ден бях на лекар и разбрахме пола на бебчетата. Ще си имаме 2 момченца и 1 момиче. Чудим се за имена още от както разбрахме, че са 3. Бащата е швед и не се знае къде ще живеем за напред. Искаме имената да звучат добре и в двете държави. Иска ни се да няма доминиращо име от всички, тоест всички да звучат равни. Благодаря, предварително за предложенията. Поздрави и целувки.

Коментари

1.   Кръсти момчетата, със стари български имена на царе и владетели (Петър ,Павел ,Симеон,Борис,Калоян,Кубрат,Тервел,Крум,Наум,Борил,Самуил ) Момиченцето може (Анастасия ,Мира,Даяна,Елизабет,Йоанна,Белослава,Екатерина) само гледай да не звучат еднакво и да не са с една и съща буква , защо е нелепо :D ! Също много мразя Бг майки да кръщават децата си с имена като Кевин ,Ерик,Айвън...звучът като марка на перилин препарат !
П.с Няма по-величествени и благозвучни от българските имена Накарай съпругът ти да се навие да ги кръстите с български имена. Дано се родят живи и здрави ! Успех :)

2.   А какво е доминиращо име?

3.   Български имена могат да звучат добре в Швеция (и интересно), както и обратното. Не сте дали насоки какви да са, поне с какви букви да започват. Може да са кратки примерно, но не знам...
Иван, Никола, Мартин, Филип, Галин, Иво, Виктор... За момиче Ива, Ели, Ая, Рая, Нели, Крисия. Дали звучат добре на шведски, както и за шведски имена, бащата ще каже, едва ли някой тук знае.
Честито иначе!!!

4.   Александър и Виктор за момчетата.

5.   Александър, Матей/ Матеус, Михаела, Валерия

6.   Даниел например, Виктория, Дария. Имена има много. Виктор. Даже може едното момче и момичето да имат еднакви имена. Младичка мама ще си, браво и успех.

7.   Александър, Мартин и Виктория. Масови имена, . но класика

8.   Мария като най известното име в света, Томас ми звучи интернационално и другото момче Мартин също е интернационално

12.   Момче: Александър , Мартин , Кристиян , Даниел , Виктор , Филип, Емил , Габриел, Антон .Момиче :Анна ,Мария , София ,Даниела , Габриела , Кристина , Мартина , Каролина , Катерина , Андреа , Антония , Антоанета , Виктория , Карла ,Карина , Мая .

16.   Здраеейте, от авторката.
Ще ми се Александра и Александър да не присъстват, понеже аз съм с това име. Име с, , М, , ще има със сигурност. Под доминиращо име имах предвид едно от имената да не звучи по силно от другите или пък по слабо. Надявам се, че сте ме разбрали и не съм ви объркала, ама бременен мозък.

17.   Честито за тризнаците. Не знам имена.