Споделена история от Семейство

Черните овце
Чувствали ли сте се сякаш ви подценяват, сякаш не се вписвате? Дори вкъщи се съмняват във възможностите ви? Опровергавате ли ги, или е по-лесно да ги оставите да си мислят, каквото решат?

Коментари

1.   Това идва от прекалената доброта и скромност, която в днешно време пречи адски много. Това пречи и в семейство и сред приятели и в работата...

2.   И аз съм така и съм сигурна че има и много други хора които се чувстват така. Не виждам смисъл да споря с тях защото за да се държат така-значи толкова им е акъла.
Ако не ми харесва как някой се отнася към мен го зарязвам и спирам да поддържам контакт защото знам че няма да се промени. Добрите и качествени хора на този свят са много малък процент

3.   Хе,колко познато,сякаш за мен е писано.Аз съм точно това поради следните ми качества.На работа не злословя,не правя интриги,не крада,не вземам рушвети,старая се и доколкото мога гледам да се развивам.Е,няма такава злоба,завист,клюкарене по мой адрес и маса,маса мръсотии.Само чакам подходящия момент когато някой ще настъпи котето по опашката и....ще влезем в новините.
Вкъщи-имам малка спретната градинка,на която отделям доста време,в нея има какво ли не,например къщички за птици,хранилки,алпинеумчета,цветя и други неща изработени от мен,рядко купувам готови неща.Сутрин намирам в градината хвърлени торби с боклуци,памперси,много хора като минават плюят вътре,други гледат сиво и злобно,а веднъж някой беше влязъл и изпотъпкал нарочно много неща,защото имаше отпечатъци от обувки.За кражбите да не говорим.
Когато мога помагам на хората когато ме помолят,а като резултат получавам приказчици зад гърба си,номерца,завличане с пари и прочее балкански постъпки.
Та и на работа и в квартала съм черната овца незнайно защо.Е,аз няма да стана никога като заобикалящата ме сволач,такъв път съм си избрал в живота и го отстоявам с цената на всичко.Сега в тази здравна,финансова,духовна и душевна пандемия злобата,завистта,наглостта и всичко друго в българина като че ли избуя със страшна сила,всеки лъсна като тиган на месечина и показа истинското си лице.
Така че авторе щом ти също се чувстваш така значи най-често си има причина да си отхвърлен/а,а това означава,че си неминуемо на прав път.Мнозинството винаги греши,повярвай ми и нито е критерии,нито е еталон за поведение.Макар че си черна овца всъщност си бяла лястовица,а това рано или късно дава своите красиви и сладки плодове.

4.   Трябва да се съглася с 1... Навремето им викаха "черни овце". В днешно време по-правилното име е - "бяла овца" в черно общество. Бий за да те уважават, такъв е живота, особено днес. Може да не струваш 5 стотинки, но хората имат респект към теб стига да имаш самочувствие и да си гледаш интереса. Наобратно - подадеш ли им ръка, видят ли слабост, как да те захапят, ще те изядат, колкото и неща да си доказал в живота. Това са правилата на джунглата. И да, до голяма степен важи и за собственото ти семейство.

В тоя смисъл забележи как гледат примерно хора като Киану Рийвс. Неговото добродушно поведение им прави впечатление, но в позитивен смисъл, защото той вече е толкова нависоко, че не могат да го стигнат. Той си е аристократ, друг ешалон. Чак тогава ако покажеш добро, ще го оценят, защото не асоциират неговото добро като слабост. Примерно дори от приказките можеш да извадиш малко народо-психология - добрият трябва да е "рицар" или "принц", демек някой по-високо стоящ от тях, със синя кръв, по-силен, предизвикващ страхопочитание... Общество не може да разпознае някой като "добър" ако той идва от самото това общество, и е наравно с тях. Защото даването, както обичта те прави уязвим. И няма отстрещна равностойна страна която да го оцени, а звяр който надушва кръв...

5.   Понякога да,но това показва едно,вероятно го излъчвам,а защо е така?

6.   Да, често и навсякъде се чувствам така! Животът става все по труден

7.   Да, и аз съм черна овца.