Споделена история от Семейство

Жена ми настройва детето срещу мен!
Не мога да повярвам, че съм съжителствал с такъв социопат, който умее да лъже и да те гледа в очите, а накрая да го съжаляваш.
Миналата година се разведохме официално с бившата ми жена след 10 години брак. Имаме момченце на 8 годинки. Хванах я на калъп - романтична вечеря с любовника си, във въпросния ден щях да съм нощна, но се размених с един колега и се върнах да я изненадам. То в хола беше сложена трапеза, пуснато гръцко и тия се прегръщаха. Простотия голям. Аз исках да ги убия, но се сдържах - стана само скандал, че целият блок чу и ги изгоних. После не се съгласих да я прибера, защото съм такъв човек - имам достойнство, обичах я, грижех се за нея, обожавам детето, но не мога да живея в лъжа.
Не съм останал с най-добрите чувства, но не съм тръгнал да злорадствам срещу майката на детето ми. Отказах да я приема обратно, а като причина за развода пред всички посочих непреодолими различия. От нейна страна обаче бях изкаран изрод и половина. Успя да накара всички да съжаляват нея докато в очите още ми се мазнеше. За детето се разбрахме за общи родителски права - седмица при мен, седмица при нея. Направо я заплаших, че ще започне война, ако намеси детето и ме отдели от него. Дотук добре. Напоследък усещам как детето бива настройвано срещу мен и му се говорят глупости. Че тате е лош и иска да убие мама. Че тате е "мерзавец", това му е било казано и той попита каква е думата. Ясно, че вещицата се опитва да го насъска и да провокира мен, но аз съм много балансиран, че да избухна на тия жалки обиди. Обаче не искам да успее, детето доста я обича, много е привързано и към мен. Аз не искам да го карам да избира, а тя точно това прави. Бях готов да останем в една къща без отношения заради него, но тя тогава каза - "След като ти слагаш край, аз не мога повече съпруг ли да имам, по-добре отделно да живеем". Почнах на цялото неуважение да се дразня вече. Също така детето е научило изрази като "педерас". То е смешно, но е жалко и долно. Тя разправя лъжи, мога да й го върна, но нашите отношения нямат общо с детето. Да се обърна ли към съда, да имам ли сериозен разговор с нея?

Коментари

1.   Вземи си детето!

2.   Обърни се към съда веднага!

3.   Забелязвам, че мъжете винаги се опитват да се изкарат невинни и жертви. Авторе, за да те нарече жена ти мерзавец, значи има причина. Не е било без нищо, и сигурно много й е писнало. Не вярвам, че жена, ако е щастлива в брака, ще търси любовник. Потърси вина и в себе си.

4.   Успокой се малко, детето е достатъчно голямо за да може да се говори с него. Може да му се обясни, че понякога мама е ядосана и говори неща които не са верни.
Плюс това живеем в България и колкото и да не ти се вярва, всяко 8г дете лесно научава неприятни думи, то има достъп до интернет, ходи на училище, където и децата на неговата възраст ползват мерзавец и педерас без да ги осъзнават.
Детето ти е объркано, до вчера е имало родители с за пред него нормални отношения, а сега майка му мисли колко е лош баща му, а баща му я мисли за вещица и я заплашва. Когато споменв за баща си пред майка си или за майка си пред баща си вижда омразата в погледите им. Авторе ако на теб на 8г ти се случи да виждаш омразата в очите на родителите ти, на 8г за детето родителите са всичко целият му свят и изведнъж те се мразят.

5.   За да се обърнеш към съда първо трябва психолог да ти даде заключение за детето.
Попитай адвокат при какъв точно психолог да го заведеш, даже да ти препоръча такъв който и друг път е правил заключения за съда.
Чак тогава можеш да заведеш ново дело срещу нея за отнемане на родителски права, с право на свиждания с придружител и задължителен курс при психолог за нея- да се научи как да комуникира с детето.
Определено жена ти освен крайно злобна има и признаци на социология, никой нормален човек не причинява нещо подобно на детето си- да му трови съзнанието за собствена изгода, в случая емоционална (душевна чикия).
Не оставяй нещата така, но не отговаряй със същото пред детето. Действай по най- бързия начин и без тя да се усети.

6.   Обърни се и поискай пълни права. Чак ти се чудя защо не си я издал тази курва още в началото! Иначе добре те разбирам и съм сигурна, ме точно това прави. Свекърва ми е същата - в лицето е най-мазната, сама издва да се умишлква, а зад гърба ти настройва всички срещу теб.

7.   Авторе, защо и пазите имиджа на тази изневеряваща бивша? Кажете на роднини и приятели как сте я хванали да ви изневерява, кажете на съда също, намерете любовника и го помолете да свидетелства и детето ще ви го присъдят на вас!

9.   Плати на двама мангала да и запушат устата.

10.   Бори се за детето си кажи истината в съда, че средата в която майката го отглежда не е здравословна, което е самата истина иначе нямаше да се научи на мръсни думи на такава крехка възраст! Бори се докато не го е отдалечила още повече от теб! Мой бивш колега сега страда, че не е виждал сина си от години. Той хваща си бившата си жена как малтретира детето в негово отсъствие биейки го с пръчка и на секундата подава молба за развод. Онази и роднините и обаче имат връзки и успява да спечели делото и не само го печели ами и отдалечава детето от баща му. Човекът до днешен страда, че не може да бъде до детето си и не го е виждал от поне 2 - 3 г. ( вече 15 годишно) макар и да има още един син на 7 месеца от втората си жена.

11.   Не си и дал втори шанс. Може да е било просто залитане от нейна страна. Трябваше да и простиш и да опитате отново заедно. Не си прав, ама изобщо

12.   Вземи си детето, как може тая жена да говори такива неща - и това ми било майка . Бори се за детето .

14.   За да се научат жените, как трябва да се отнасят към децата си, трябва със закон, да огтлеждат децата само докато дойде време за училище и после само бащите трябва да ги възпитават, само така ще станат хора! Жената е само биоинкубатор, себе си не може да възпита, а камо ли децата. Затова обществото се скапа, защото жената си навири носа и се мисли равна на мъжа, да ама не, всяко второ семейство се разпада и децата остават невъзпитани. Какво може да се очаква от такива деца. Ясен пример с автора, свестен мъж-баща, майката курва, какво дете може да възпита такава жена?

15.   Обърни се към съда.