Споделена история от Семейство

Раздяла
Иска ми се да попитам тези от вас, които са се разделили или развели с човека до тях след дълга връзка или брак, какви бяха причините? Зная, че е твърде лично, болезнено, но ако някой има желание може да сподели. Мисля, че на мен самата ми предстои раздяла, имаме и дете, просто някак искам да видя при другите хора как се е случило, дали и колко трябва да се търпи в името на семейството и трябва ли въобще да се търпи. Кое за вас беше непростимо или се случи малко по-малко до момента, в който си казваш не мога повече. А при тези от вас, които имате и деца, успяхте ли да запазите що годе нормални отношения, така че да не е толкова голяма травмата за децата? На мен самата ми се иска цивилизована раздяла, свикнах на компромиси и сега бих направила такъв в името на детето ми, да не става свидетел на скандали и разправии. Общо взето това ми е въпросът, защо се разделихте?

Коментари

1.   Системни изневери заради, което любовта умря. Не чакай за нова крачка животът е прекалено кратък за системни компромиси
Ж30

2.   Ние няколко пъти вече сме били на крачка да се разделим/разведем, но детето ни спира, защото ни свързва най-силно. При нас няма някаква фрапантна причина, просто сме различни характери и често говорим на различни езици и от там произлизат караниците. Обаче още се обичаме и знаем, че за детето ни е най-добре да има нормално семейство. А не да живеем разделени, да го подмятаме насам-натам, да му представяме новия приятел на мама/новата приятелка на татко и накрая то да знае къде се намира и какво е това семейство. Аз съм на мнението, че когато поемеш отговорността да създадеш дете, трябва да оставиш себе си на заден план и да мислиш как да му осигуриш щастливо детство. Иначе си е чист егоизъм да гледаш само собствения си кеф и да караш детето ти да преживява последиците, произтичащи от един развод.

3.   То се търпи в името на детето,да,но до някаква степен.
И както казва н 1,животът е кратък за прекалено много компромиси.
Не казвам,че не трябва да се правят..но наистина идва момент,в който не можеш повече да търпиш каквото и да било.
"Чашата се пълни с много капки,но прелива само с една."

4.   Зависи, мен мъжа ми ме дразни много, мислила съм за раздяла, но не ми се иска. Брака с деца е труден, не е като филмите. Ако има изневери и лошо отношение,, тогава да.

5.   Преди години се наложи да се разделя с любимия си. Много страдах не издържах и пак се върнах при него. Оттогава сме неразделни.