Споделена история от Семейство

Момиче което ще съсипе сина ми
Здравейте, аз съм една отчаяна майка, която се тревожи за сина си. Сина ми е на 29 години, завършил висше, работещ с добра заплата, амбициозен интелигентен, добър и много наивен, имал е две по-сериозни приятелки с които не му се получи, запозна се с едно момиче преди 3 години във фейсбук, и от тогава той е влюбен, загубил си е ума тотално по нея, а тя е изключително не-читаво момиче. Не съм онази зла свекърва от приказките, има защо да съм против нея. Тя е на 25, има дете на 7 години, няма дори средно образование защото е заживяла с приятеля си на 17, от който е детето, всеки прави грешки, но няма и намерение да го вземе задочно. Стои вкъщи готви, чисти пере и това е всичко. Не работи, и няма такова намерение, тя е принцеса, баща й я издържа, като единствена дъщеря издържа и внучката си. Той гледа, да я ожени за да се отърве от дъщеря си поне финансово от части, издържа и майка й тя също не работи и говори за сватба, прави намеци за дете, да си направили едно бебе и т. н. Ние сме от голям град, а тя е от село близо до нашия град. Попитах я не смята ли да работи или да учи, тя смята, че това, че има дете и не си е абортирала детето я прави свестно момиче, а не като другите, които са си убили децата, че това, че не е учила колкото другите не я прави по-малко от тях, че е имала само една връзка преди сина ми и тази със сина ми ще е за цял живот. Сина ми не взима съвет от мен, и ми казва, че аз само се опитвам да настройвам него срещу нея, че я приемал такава каквато е, както и детето й, на което той купува скъпи подаръци, купува дрехи на детето. Тя пуши купува й цигари, купува й дрехи, купи скъп телефон на принцесата на тати за Коледа защото, нейния вече не работи. Купил го е и ще го изплаща 2 години, не бих имала против, но ако тя беше момиче което е свестно, достойно и читаво. Искаше златно синджирче за рожденния й ден с името й получи го. Моят наивник вече иска да покани принцесата и детето й, у нас да живее с нея. Страх ме е, че това момиче ще го върже с дете, и след това тази ще го цока за пари, тя пари не отказва. Нито аз нито мъжа ми, никой не я одобрява, но моя син я иска и няма очи да види, че тя не е за него. Излизам лоша в очите му, като зла свекърва която ревнува сина си, не е ревност, а загриженост. Как да го измъкна от това? Помощ.

Коментари

51-56 от 56

52.   до 51.
аз не бих искала да съм в тежест на никого като остарея.
Искам да си плащам да бъда обгрижвана от мед.персонал. Не бих причинила това на децата ми, а пък на чуждите снахи-съвсем.

53.   51 подкрепям с две ръце идеята ти за поканване на младите да заживеят самостоятелно, да се оправят със собствените си доходи, без дондуркане и дотации. Само подкрепа в правилните за родителите решения, ако решът да теглят ипотечен кредит за жилище, бих помогнала.
НО никой дори майката, няма право да оценя партньора на детето си. Да наречеш ненужен търтей някого, само защото имал дете от предишна връзка или защото имал по нисък образователен ценз, е неприемливо. Щом синът на авторката си я харесва, това само по себе си означава, че тя има качества, на които няма как вие да бъдете свидетел, и съвсем не говоря за секс, а за грижа за партньора, за еднакво разбиране за възпитание на децата и т.н.
Какви са тези глупости "върже с дете", нима е вързала бащата на първото си дете? Ако мъже се вързваха с деца нямаше да има толкова много самотни родители. Комунизма отдавна отмина, в 21 век не може да вържеш мъж с дете, колкото и да ти се иска. В 21 век, ако ще изоставяш жена, лесно можеш да си вземеш детето, особенно ако тя е без образование и не е работила.
За вас щастието може да е в приятелство и общи идеи и хобита, но за други хора не е точно така, ако хобито на даден мъж е автомобилни двигатели или на дадена жена хобито е рисуване на нокти, как да си намерят партньор със същото хоби? И равностойно партньоратво съвсем не означава, равни заплати и еднакво образование. Равностойно партньорство е разбирателство, да го подкрепяш за идеите и хобито му, както и той теб.
Като свекърва знам, че на мъж все някоя ще му "яде" парите и по добре да е тази, която той харесва и одобрява, от колкото да е друга, която майка му одобрява. Защото не се знае човек колко ще живее и колко време през живота си ще има шанса да е щастлив. По добре сега три години щастлив с нехаресваната снаха, от колкото да стои сам търсещ снаха, която майка му да харесва, преживените досега три щастливи за него години, никой никога не може да му отнеме. Всеки ден на земята е ценен и ако може този ден да е щастлив е най-добре. Ако днешното му щастие след време го направи нещастен раздялата е лесна работа.
Какво повече ще постигне сина на авторката, ако вземе жена, която има висше и няма дете, но пък не отговаря на неговите разбирания за семеен партньор? Ще изкарва и тя доходи и ще живеят по богато ли, не е точно така, това че някой изкарва пари не значи че не харчи повече от колкото изкарва и то за глупости. В интерес на истината жените на всички успели и богати мъже не работят и обикновенно имат по нисък образователен ценз от мъжа си. Следователно за да бъде един мъж по успавящ и издигащ се в професията си до него трябва да има жена, която хем да го подкрепя, хем да поема всички домашни задължения за да не бъде той натоварен с тях. Изборите на порастналите деца трябва да са техни, те имат различни разбирания за щастие от родителите си. Би трябвало за родителите да е важен всеки момент на щастие преживян от децата им, а не родителите да търсят своето щастие във връзките на порастналите си деца.
Аз като свекърва и бъдеща такава /имам и по малък син/, бих предпочела сина ми да е щастлив със снаха като на авторката, от колкото някоя висшистка без дете заради моето одобрение. Предпочитам синовете ми да са влюбени и да има кой да се грижи за тях, вместо те да готвят вечеря на някоя висшистка, която да им тъпче самочувствието с това че изкарва пари колкото тях.
Всъщност все ми е тая каква ще е снаха ми, важното за мен е синът ми да е щастлив. Нямам проблем с това, дори той да е домакинът в семейството им, ако да им готви го прави щастлив, нека готви за семейството си. Нямам проблем, ако след като жена му роди той излезе в отпуск по майчинство, щом така са решили и така ще е щастлив. Подкрепям всичко, което го прави щастлив.

55.   37 Той и да я издържа, вкъщи за него не остава работа, прибира се и му е сготвено, чисто и комфортно.
А, дали е добре жената да прави всичко вкъщи и да си плаща сама всичко, тогава за какво и е мъжа?
Нека видят дали ще им се получат нещата, но на квартира. За едно дете е най-добре да прекарва повече време с майка си.

56.   От коментарите се вижда, че най-много събрана злоба има у свекървите. Аз имам семеен стаж, като се сетя колко наивно момиче бях и как се надявах да имам втора майка в лицето на свекърва си, когато се запознах със семейството на мъжа ми. Приех ги с отворено сърце, но уви. Уважаеми свекърви повечето млади момичета гледат на вас с наивност и чисти помисли, когато създават семейство със синовете Ви. Вашето отношение и злоба ги свалят на земята малко по-късно. Реалността в повечето случаи е грозна. Сблъскват се с лъжи, пренебрежение и злобни приказки, които дори нямат причина и смисъл. Няма угодия, независимо какви качества и умения притежава момичето и колко добре се грижи за момчето Ви и внуците Ви.

57.   Хайде, бе... Много лоши хора. Че не искали да гледат чужди деца. Особено да живеят у вас. Снахичката с ремаркето да се натресе на готово и да ги храните вие.
А таткото на детето къде е? Той защо не си поема отговорността? Да не би плана да е и той да дойде у вас?

59.   Кое я прави лоша, не разбрах. Това, че има дете ли. Децата са благословия. Не е твоя работа дали ще учи или работи. Ти си много стисната. Не, тя ти ще съсипеш живота на сина си с това мислене.
Остави сина да реши дали тя е добра за него или не. Страх те е да не го върже с дете. Страх те е да дадеш една стотинка за това дете. Ти си алчен егоист. Няма гаранция за правилен човешки избор, нали. Всеки може да сгреши в този живот.

51-56 от 56