Споделена история от Семейство

Име за момченце
Здравейте,
Скоро предстои най прекрасния момент в моя живот-раждането на нашия син. Все още се колебаем за име и ще се радвам ако споделите кое от изброените Ви харесва най- много.

Габриел
Даниел
Делян
Калоян
Иван
Ангел
Йоан

Коментари

1.   Йоан ми допада най-много. Леко раждане!

2.   От тези Габриел и Даниел
Само това ли са изборите? Бих препоръчал Мартин и Кристиан - хем български, хем международни.

3.   Делян :)

4.   Един съвет. Името трябва да има естествена и подходяща съкратена форма, с която да се обръщат приятелите му към него. Затова ГАБРИЕЛ, да речем, хич не е добро. Момчетата приятели хич няма да се юрнат да му викат „ГАБИ“, защото звучи женско, и може би ще опрат до „ГЪБА“ поради липса на друго. Така беше с Габриел от моя клас.

Аз лично не харесвам името ИВАН. Не ми звучи красиво.

От предложените мисля, че ДАНИЕЛ е най-перфектно. Дани е супер готино и вървежно да му казват всички, а пълното Даниел звучи изискано и красиво.

АНГЕЛ е прекрасно. Може би някак си твърде прекрасно - все пак онзачава ангел. А и ще му викат АЦА, което не е върхът.

Познавам КАЛОЯН, на когото викаме КОЧ...

Към ДЕЛЯН не се сещам как може да се обърне човек, освен „Деляне“. При ЙОАН - пак така, но някак си му отива, според мен, да се ползва несъкратено за обръщение.

Та да обобщя, според мен Даниел няма конкуренция сред останалите. Прекрасно е по всички параграфи.

5.   Даниел

6.   Ангел

7.   Калоян

8.   Калоян, Даниел, Ангел, Йоан, Иван също така може да помислите и за Ивайло.

9.   Йоан

10.   Даниел-има варианти за галено име, което лично за мен е важно и това галено име не звучи поне за мен гадно и грубо. От изброените само това име ми се набива на очи-Ивановци бол, също и Ангеловци. Габриел също звучи готино, Делян ми идва грубичко , също и Йоан.Поне според мен името трябва да има възможност за галени имена и да са такива, които ще ви харесва да произнасяте.

11.   Калоян - супер много се кефя, че нашите са ме кръстили така.

12.   Делян или Даниел

13.   Адриан

14.   Йоан - защото това е името на любимия ученик и апостол на Господ

15.   От изброените имена моето е едно от тях, но Ви
препоръчвам името АНГЕЛ! Ще е с повече късмет и по-бързо ще стане самостоятелен!
Нека да е АНГЕЛ!
М 32

16.   Ангел :) Да Ви е живо и здраво :)

18.   Май настръхнах от "Габриел", не знам защо. Не съм го чувал скоро това име.

19.   Мисля, че всички са хубави, но аз лично харесвам най-много Калоян и Даниел. Може би понеже познавам все хубави хора с тези имена.

22.   До н. 10. Така бих разсъждавала ако си избирам име за кученце. Един мъж трябва да излъчва сила, внушителност, респект и името му трябва да носи същите вибрации.
Не се чудете защо има увеличение на гейовете в днешно време, точно поради тази причина. Още от самото раждане си третирате синовете като пуделчета. Галено и нежно име подхожда за момиченце, а не обратното. Макар, че и това се среща в днешно време да се кръщават момичета с по-груби имена като Бориса например. Това е лично мнение разбира се.

24.   Избра ли?

25.   Всички без Йоан имат варианти на галено. Даже като се замисля и на Йоан може да казват Йони или Йо. Калоян - Кало, Кала, Коко/и, Иван - Ваньо, Ванка /о, Габриел - Габчо, Габо, Агнел - Ачо, Геле, Даниел - Дани, Делян - Дидо.

26.   Без никакво колебание - Даниел!

27.   Калоян и Иван са близки имена дори си приличат . Даниел също ми допада

29.   Габриел и Даниел ми харесват.