Споделена история от Семейство

Как да се справя без каквато и да е подкрепа?
На 31 съм, жена, преди няколко месеца си загубих работата и в момента нямам доходи. Скоро и осигуровките няма да мога да си плащам, нито наема, който пак ми вдигнаха...
Живея сама.
Приятели нямам, които да ми помогнат.
Имам майка, със собствен бизнес, но тя никога не ме е харесвала и не ми е помагала, издържам се сама от 16-годишна.
Помолих я за помощ за първи път от ученическите си години насам и ми отказа категорично.
От месеци не мога да си намеря работа.
С висше образование съм, развита съм в няколко професионални направления, а не ме викат дори на интервю за продавачка в Лидл, нито за чистачка.
В момента съм буквално на прага на силите си.
Не съм яла от 5 или 6 дни, защото пестя за сметките.
Ще ходя утре да си продам якето и да си заложа телевизора.
И ви пиша това, за да знаете, че положението е зле.
Ако не сте го разбрали, прогледнете.
А на всички в моето положение, които са стигнали до моята "история"... Ами...Понякога изход няма, братя и сестри. На всеки може да се случи. Ще се видим някъде из улиците, пък живот и здраве, някога може да имаме пак нормално съществуване.
А на държавата...пожелавам скоро да бъде заличена от картата на света и всички дебели свине в Парламента... да няма какво да сложат в устата си с месеци.
Това е от мен.
Бъдете здрави и се опитвайте да помагате на близките си.
Моментът е тежък. Малцина ще оцелеят. И аз виждам ясно, че няма да бъда от тях.

Коментари

1.   Запиши към Бюрото по труда на първо време. Щом досега си имала работа, би трябвало да получиш пари в продължение на минимум 4 месеца. Също така бих се отказала от наема и бих помолила майка си временно да поживея с нея, като си определя ясен срок, до който ще го правя. Изход винаги има, но ще трябва да преглътнеш егото си и да помолиш майка си. Ако имате някакви отношения, не би ти отказала, особено,ако определиш ясен срок, до който ще живееш при нея и го спазиш. Тежко е за много бизнеси и хора, които са в работоспособна възраст, но когато човек не се отчайва, а се опитва и се бори, ще намери решение.

2.   Регистрирай се на борсата. И аз трябва да го направя. Даже отдавна трябваше да го направя.