Споделена история от Семейство

Грешка
Здравейте, искам да споделя с вас мойте грешки и мисли
Когато споделя с някой познат, веднага ме нападат. Била съм глезла,имало жени в по тежко положение и други глупости
Искам да бъда щастлива. Това е моят живот и аз ще решавам, какво мога да направя компромис и с какво не
Мойте изисквания към мъжа ми бяха следните:
Да имаме вечери за романтика
Аз и децата да сме на 1 място, не да чакаме
Да ми помага с децата и да ги учим и възпитаваме заедно
Да не ходи на работа събота и неделя, за да има време за нас.
Когато аз съм без енергия и нервна, той да гледа децата, за да не ме виждат такава. Аз го правя Без той да каже
Отглеждаме си децата сами. Нямаме помощ. Живеем в чужбина и аз не знам местния език
Моля за дръжте си негативните коментари относно правописа или образуването ми
Да, глупава съм. Знам си го. Нима не заслужавам добро отношение?
По същество..
Снощи се скарахме. Събота пак отиде на работа. Трябвало да работи дъра - бъра. На мен цял ден ми беше нервно. Прибра се и легна и заспа. Трябваше да отидем до магазина. Хладилника беше празен а неделя не работят. Можеше и по късно да отидем, но предишните ни уикенди само киснеше на телефона или пак събота е на работа. Казах му да си върви и му ударих шамар. Той ми отвърна с тупаник и ритник в бедрото. Сега съм синия. Миналата недяля реших да ходя на маникюр. Никога преди това не съм ходила. Аз се облякох и за чаках. Момичето, което щеше да ме заведе до мястото. Питах моя мъж дали, ще изкара децата навън. Той каза: може. После ми казва искам така и така да гги облечеш за на вън а аз ще пуша цигара
Какво му пречи да облече и изкара децата.
Имаме 3 деца на 4 г, 2г.и 5 месечно бебе.
Големия сам се облича, но средния не позволява да се облече
Рита, вика бориш се с него сякаш е крокосил
Бебето също.. Когато види коамонавчето и лошо и става
Сутрин като излизаме за градина ни трябват 2 часа приготвяне
Бебето иска постоянно на ръце.Обличам средното бблузка после държа малко бебето, защото плаче и така се редуват . Спи по 10/15 мин. Какво да свърша по напред?
Вечер имам чувството че ръцете ми са разтегнати. Имам големи гърди и гръбначния стълб също ме боли и вечер съм загинала. Всички заспиват към. 22. Бебето понякога става в 3:0 Казах на мъжа ми да ги преспиване по рано а той казва че 22 е добре. Когато му пойскат нещо или се оправдава с мен или им го дава, след като само мрънка ли малко и така свикнаха да мрънка и да им се дава наскоро каза на големия ни син. Да гледа по малкия и да му се кара, когато прави пакости. ИЗсипаха прахта за пране и моя мъж се скара на големия. Защо е бил позволил на малкия да прави ббели
Преди правеше и по големи гафове. Търпях го. Говорила съм с него че вече нямам нерви да търпя. Да пораства вече казах мму че не съм му майка. Той ми казва защо да не ми казваш, като мойка като греша. Казах му че искам да съм жена една от възрастните а не само аз. Имам проблем. С нервите и с търпението вече споделила съм му го ама. На него не му пука.
Как мислите много ли съм зле или имам все пак някакво право
Обмислям. И лечение с специалист, за да продължа сама без да очаквам него

Коментари

1.   Преди да мислиш за без него учи език и как да печелиш пари защото бъдеще не виждам какво имаш с три деца. Агресията отключва агресия така че се въздържай, а това че кара големия да контролира малкия е правилно.

2.   За мен като жена вината си е изцяло твоя, а и изход нямаш, къде ще идеш с три малки деца?
1. Ти си си виновна че децата ти не са възпитани, да не реват и да не се лигавят. Твърдиш че сама ги гледаш, защо не са възпитани?
2. Мъжът ти работи и събота и неделя за да изкара пари за да издържа многочленното семейство, това е даже похвално за него.
3. Кой те караше да набълбукаш три деца за 4 години, нима с две ти беше лесно, физически и финансово, че роди трето?
4. Всеки мъж би отвърнал с тупаник и ритник, в отговор на гонене от квартирата и шамар и то защото работел и бил уморен. Даже е учудващо че си отнесла само един тупаник. Как ще гониш мъжа и ще го шамарасваш, от къде го гониш от квартирата, която той плаща?
За всяко дребно нещо вината си е в теб. При наличието на три малки деца, как е възможно да оставиш праха за пране на място където те имат достъп, ами ако детето на 2г изяде една шепа, какво ще правиш?

3.   С деца е много трудно, разбира се трябва да се включва.
Направи не знам как се оправяш, за трето не смея и да мисля, има ли градина? На колко си? Ако не достигат сили наемете някой за час, два. Аз се чудя как Хората успяват хем с деца, хем всеки ден да са на работа. Аз работя сега на 4ч карам две смени по 12ч седмично, после вкъщи гледам децата и направо не знам как бих могла на пълно работно време.

4.   Както в повечето случаи, истината е някъде по средата. Ти явно си преуморена и изнервена край децата и всеки проблем ти изглежда огромен. Няма да питам защо си родила 3 деца през толкова малки интервали, когато си сама с тях и нямаш никаква помощ. Ако беше изчакала поне с третото, големите щяха да са поне малко самостоятелни и да ти е по-лесно. Не знам как си предсавяш романтика с 3 малки деца :-))
Както и да е, децата ти са факт и нямаш друга възможност, освен да стиснеш зъби и да потърпиш докато пораснат. Дотогава имаш да поработиш над отношението си към мъжа си, иначе нещата няма да се развият добре за теб. Доброто отношение не се постига с тропане с крак и цупене, още по-малко с шамари и бой. Доброто отношение се постига с добро отношение, колкото и да си изнервена. Като не се сеща да помогне, помоли го да свърши нещо, кажи, че си уморена, пък все ще се получи нещо.

5.   Оправи си правописа първо. Второ, рядвай се, че човека му се работи повече, не като няшите да се успива и да го уволняват. Иначе, и ти имаш право, децата са обща грижа.

6.   Нормално ти да поемаш домашните задължения щом не работиш. Ако искаш да ги делите и да си почивате през уикенда, научи езика и си намери работа. Ти хем искаш да си седиш вкъщи, хем да те издържат, хем да ти помагат в домакинството. Какво предлагаш в замяна?

7.   Как да си добре, като освен с мъжа ти и явно българската интригантска общност ти нямаш други контакти. Ясно е, ще си кисела. С 3 деца в чужбина и ти без език. Нямаш никакво оправдание за неученето на езика. Мъжа ти работи в събота, защото парите са важни и защото му е по-спокойно на работа отколкото вкъщи. Има много възможности, но ти няма как да ги видиш, като нямаш комуникация. В колко ще приспиваш децата зависи от теб, а не от мъжа ти. На 2 г. му обличай просто едно яке, бързо и лесно. Бориш се с космонавт.

9.   Не си права. Кой ще ви издържа ако не работи. Парите са си пари.
Щом не те бие, не те тормози какво се оплакваш.