Споделена история от Семейство

Възможност на мъжа да се откаже от детето
Надявам се този път темата да бъде одобрена. Нямам идея защо първия път беше отхвърлена, има къде-къде по-скандални такива и се публикуват без проблем.

Както и да е, искам да поговорим за идеята мъжете да имат правото да се откажат от бащинство по сходен на жените начин.

Сега ще обясня, защото ми е интересно да разбера какво мисли българския гражданин относно този въпрос (тъй като изглежда темата не е популярна в България).

Та, още преди години, международни движения за правата на мъжете предложиха да се даде възможност на мъжа да се отказва от това да бъде баща. Имаше доста статии по въпроса (Дания мисля, че първи са го предложили още 2000 година, Швеция преди години и те повдигнаха въпроса). Преди няколко дена пак срещнах подобна статия и се сетих да попитам българските граждани (било и в този сайт) какво мислят по въпроса, а още повече като е анонимен, то те биха били и искрени с отговорите си.

Нека вземем хипотетичната ситуация:
Двама възрастни (или не толкова) индивида правят секс и без значение причината (било то скъсан кондом, невременно прекъсване и т.н.) жената забременявам.
В днескашния свят само жената има думата и избора какво да се случва от тук насетне. Мъжа може изобщо в момента да не е готов за деца, да не иска такива, да е било просто секс, то в крайна сметка жената взема решението - ще се роди ли детето или не.
Мъжа може да иска детето, но ако жената не го иска, никой не може да я спре да направи аборт, но за съжаление обратното не е възможно.
Което поставя мъжа в ужасно неравностойна ситуация.

В случая, че жената реши да роди детето, то мъжа е длъжен да изплаща издръжка, а в някои случаи и страни - издръжка и за самата жена.
Та, значи получава се така, че жената има правото да каже - не аз не желая да съм майка и да пие магическото хапче или да направи аборт и да няма абсолютно никакви законови последици върху нея от това, а мъжа няма тази възможност - доста дискриминиращо, мисля аз, а вие?
Да поясня, аз не казвам, че трябва да се изземат правата на жената да прави аборт, а по-скоро смятам, че трябва и мъжа да има възможността да се откаже от бъдещото им дете.

Това става като примерно писмено в рамките на 1-2 седмици след научаването му, че ще става баща заяви, че не желае да има нищо общо с детето. То в този случай той няма да има никакви права над това дете - няма да може да го вижда, детото няма да носи неговото име, но няма и да има никакви задължения и отговорности спрямо него.

Та, какво е вашето мнение по този въпрос? Смятате ли, че подобно нещо трябва да бъде въведено по целия свят? Смятате ли, че и мъжете имаме правото, така както жените да се откажем от това да сме родители в случай, че детето е станало погрешка и нямаме желание да бъдем такива в дадения момент?

Ако имате интерес, можете да потърсите за Paper abortion в Google. Има цяла статия в Wikipedia и множество статии в различни международни сайтове.
Интересно ще ми бъде да видя какво мислите по въпроса. :)

Коментари

51-100 от 130

54.   Не ми се вярва майките да издребняват за 150-200 лв и поради тази причина да искат да се развеждат .
Ако детето е при мен (мъж съм) и си го гледам качествено -хубава храна ,маркови дрехи ,курсове за езици ,плуване ,футбол ,пращам го по екскурзии и т.н. тези 150 лв ще са капка в морето.

55.   Номер 52, похвално е, че споделяш житейския си опит с всички тук. Откакто ти резнаха топките и тръгна по мъже, повече жена ли се чувстваш вече?

- Кифлоприземител

56.   Познавах жена, която си имаше проблеми с нейния бивш съпруг, тъй като той предяви правата си да вземе половината от жилището ѝ, която тя изцяло изплащаше, докато бяха в брак. Детето им остана при нея, но те бе принудена да плати голяма сума на бившия си, тъй като не желаеше да дели жилището си с него. А той от своя страна беше безработен и не плащаше издръжка за детето, но пък се облажи с десетки хиляди левове така, както го правят много от жените след развод. Издръжката и желанието им да натрият носа на бившия си далеч не е единствената им подбуда за развод. Имотите и колите са апетитна хапка, плюс спестяванията на мъжа, дори и жената да не е раждала от него.

- Кифлоприземител

57.   От 47. Не очаквах да изпаднеш в такива откровения, но сега ми стана ясно, откъде идва това озлобление към целия женски свят и защо хапеш наред. Който хапе, трябва да носи на нахапване.Свиквай!

58.   Номер 49, защо така прибързано лъжеш, че:

"издръжката на дете струвала 5-6 лева на месец" ???

Това твърдение е написано само в твоето мнение в темата и в ничие друго.

- Кифлоприземител

59.   56 Излъгал си се в съда при делба на ОБЩО имущество може да се докаже кой е имал доходи да го изплаща и ако единия от двамата съпрузи е бил редовно безработен, а другия е имал сносни доходи за да изплаща или родителите са му дали спестяванията сии се доказва и жилището не се дели а остава за онзи с доходите.
Вече ако не можеш да докажеш от къде са парие с които си плащал жилище (вземал си възнаграждение под масата без осигуровки), въобще не тръгваш да доказваш че ти си платил жилището.
Моя позната се омъжи, и тя и мъжа й работиха, купиха жилище. Имаха дете на 8г. Разведоха се, при развода мъжа й доказа че баща му е дал първоначалните 25%, като е продал нивите си и мъжът изплащал жилището до момента на развода, съдът реши да си остане изцяло за него, тя излезе на квартира, защото по време на брака работодателя й я е осигурявал на минимална заплата. А детето се споразумяха половината месец да е при майка си половината при баща си, защото и двамата живеят на километър от училището в което детето учи. Така никой на никого не изплаща издръжка.

Виж ако си натрупал спестявания по време на брака, това означава че заедно цялото семейство сте пестили, следователно при развод делите. Дали скришно си лишавал семейството си от доход или насилствено си ги принуждавал да пестят е без значение, натрупаните по време на брак спестявания са общи.

60.   Да, смятам, че е хуманно мъжът да има право да се откаже от детето, но само дотам да свършват мъжките права. Дали детето ще се роди, или не, винаги е избор на жената.

61.   51, дразниш, защото умишлено се правиш на неразбрал!
Наблягам на ползването на презерватив, защото темата е свързана с нежелано БАЩИНСТВО!
Съответно, би следвало да се коментира как да се пазят МЪЖЕТЕ?
Най-ефикасните методи бяха повторени няколко пъти: вазектомия, въздържание, презерватив, секс с жена, която е минала детеродната възраст!
От всички най-приемлив за повечето мъже ми се струва презервативът, затова наблягам на него!
Не прочетох ти как препоръчваш да се пазят ЕФЕКТИВНО МЪЖЕТЕ?
Прочетох от теб обвинения и провокации към жените, общо взето на общо основание и че сексът без презерватив е по-хубав за мъжете!
Е, добре де, ама нали трябва да се пазят те, да пазят и парньорката!

За "хапчето на следващия ден" казах, че се пие РЯДКО, ЗАЩОТО Е ХОРМОНАЛНА БОМБА!
Не съм писала, че може да се пие САМО когато се е скъсал презервативът.
Обаче специалистите препоръчват да се пие НЕ ПОВЕЧЕ ОТ 2 ПЪТИ ГОДИШНО!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ го пият за забавяне на цикъла!Пие се макс. до 72 часа след полов акт, после няма ефект, остават само негативите от допълнително приетите хормони!
Чети преди да пишеш глупости!!!!!!!!!!!!!!!
И като си почнал да даваш примери, защо не дадеш примери колко жени са забременели от "прекъснат" уж полов акт, и уж пазени от мъжете!

62.   До 48/61 и всички като нея.

Ти за какво предпазване ще говириш за мъжете ве?

ВИЕ, ЖЕНИТЕ, трябва да се пазите!

Аз ли ще се пазя да не забременея? А у лево кифльоч!

Ако искаш си нахлузвай чорапогащника на шийката, за да се опазиш, не ме интересува! Дали ще пиеш хормонални бомби и шейкове, твоя работа.

ТИ ДА СИ ЧУВАЛА, ЧЕ ИЗВЪНБРАЧНИЯТ СЕКС Е ГРЯХ??????????

Като практикуваш извънбрачен секс, ще си сърбаш попарата.

Чука ѝ се на воля, ама след това някой друг трябвало да мисли за нея! Ти да видиш, какво е това егоизъм, алчност и злоба!

63.   Номер 59, и двамата работеха, но само тя внасяше вноски за апартамента, докато той си харчеше парите по неговите мотори и за други прищевки, а жилището се водеше общо. Тя плащаше и за сметките за тока, и за храната. Проблемът при тази жена беше, че се "влюби от пръв поглед" за един доста харесван самовлюбен мъж, който постоянно движеше насам-натам с аверчетата си с моторите. И това ѝ харесваше, защото други жени искаха да са с него, а тя усещаше някаква жажда да "победи" останалите жени и да го "спечели" само за себе си. Очаквайки, че ще го превъзпита и ще му наложи своя ритъм на живот. Да, но сбърка доста сериозно. Гледах как години наред той си вършееше където му скимне, а тя беше мъжът в семейството, макар че той също работеше. Тя напълня доста след раждането и не го знам дали е кръшкал с чужди жени, но като зная какви изпънати мадами се возеха на моторите на неговите приятели и в какви компании се движеше постоянно, ме съмнява с охота да е пристъпвал към ласки с жена си, докато тя беше над може би 100 кг. Следва да уточня обаче, че тя беше доста слаба преди да забременее и също беше мацка с кожени къси поли, якета и ботуши, плюс мрежести чорапи. Но рязко смени и стила си на обличане след напълняването, за да прикрива фигурата си и не вярвам той да се е радвал на тази пълна промяна у нея.
И сега недей да прибързваш с изводите и от един случай да твърдиш "Всички мъже сте такива!", защото почти половината мъже под 40 години дори не са татковци и сред останалите, които са татковци, много малка част са безотговорници. Безотговорници търсете сред тези, които жените ВЕЧЕ са си избрали в миналото като осеменители и след това са с провалени бракове или връзки, чиито последствия са пряко зависещи от собствения им избор на мъж. Никой мъж БЕЗ ДЕТЕ им не е виновен на зарязаните самотни майки или на тези майки, живеещи потиснати в неразтрогнати бракове и тръшкащи се как се е стигнало дотук. Жената си пати само и единствено от този гадняр, когото лично си е избрала. Факт е, че от жената зависи крайното решение кой измежду всичките кандидати ще е нейният осеменител, така че е двулично една такава жена с провален брак да бяга от лична отговорност и да се опитва непременно да търси вината "у всички мъже".

Номер 61, всичко в мнението ти е лицемерно и изопачено, но ще наблегна на едно от тях, което е още по-лицемерно и невярно:

"От всички най-приемлив за повечето мъже ми се струва презервативът, затова наблягам на него!"

Напротив, най-приемливо за повечето жени е мъжът да си нахлузва стягаща го гума, по ред причини:

а) Жените не усещат по-малко удоволствие тогава, а дори напротив - по-голямо е за тях, макар и многократно по-малко за мъже. Вече писах за причината в по-горно мнение: триенето със стената на влагалището тогава е по-голямо, защото кожичката на мъжкия член не се съкращава свободно. В допълнение, гумата се набръчква като латерна и това повишава триенето допълнително;

б) Много жени искат мъжът да си нахлузва гумичка с пъпчици, за да изпитват още по-голямо удоволствие, отново за сметка на по-малкото такова за мъжа;

в) Чувствайки пристягането и липсата на смазка, чрез нахлузената гума, мъжете свършват много по-бавно тогава (някои въобще не могат да свършат поради неудобството) и отново това неудобство за мъжа е добре дошло за жената, която бива чукана по-дълго време и получава своето удоволствие.

В грешка си и за това, че най-сигурният начин жената да не забременеела била вазектомията! Ако тя реши някой друг я опъне, пак ще забременее, така че на някой другиго ги разправяй тези врели-некипели. Най-сигурният начин жената при сношение да не забременее е като ѝ бъдат прекъснати тръбите на яйчниците. Тогава тя и в на 100 мъже креватите да скочи в разтворени крака, пак няма да има опасност някой от тях да я оплоди.

Друго твое по-открояващо се лъжливо и изопачаващо изречение е:

"НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ го пият за забавяне на цикъла!"

Единствено ти в темата си писала, че го пиели за забавяне на цикъла! Чети занапред без предубедени помисли, за да не се излагаш още повече следващия път! Аз бях писал, че жени са се шашкали след забавяне на цикъла и от притеснения са пили хапче за потискане на оплождането. Не с цел "за забавяне на цикъла", както ти твърдиш, а поради безпокойство след като той не е дошъл на очакваната дата!

- Кифлоприземител

64.   Никой не твърди, че клатиш краката пред клавиатуратa (все пак не сме 2006, а 2021), а ти се казва, че си човек, който живее в интернат: "Аз съм писал и от различни държави, защото за 7 години живях в 4 държави и периодично съм се връщал в България. Щом по твоите думи си чел(а) моите мнения напоследък, сигурно си наясно как бях споменал преди броени дни в поне две различни теми, че наскоро бях на море. Там използвах чужди Wi-Fi мрежи от телефона и лаптопа си, а сега вече съм си вкъщи и пиша или от настолна машина, или от телефона понякога, ако съм навън. Понякога съм и на гости на роднини в моя град или у приятели. :)"
Навън, на море, на почивка, на гости у роднини, у приятели - все в интернет, все в този сайт.

пп: не пействам цялото му изказване, за да не мъча модератора, а и другата част не е релевантна в случая.

65.   Номер 61, не се хаби с такива. Те са на принципа - на чужд гръб и сто тояги са малко. Щом се налага да им обясняваш такива елементарни неща.... Безнадеждно е.

66.   Номер 8 даде интересен повод за размисъл. Цитирам го:

"Да кажем тогава ,че една жена има 10партньора в живота си и забременява от 3 от тях ,т.е. три деца и никой не иска да поема отговорност за децата ,жената не иска да абортира,защото е против аборта и какво искаш тези "бащи" да продължават да осеменяват наляво и надясно без да им се търси отговорност поне от издръжка ,Еми няма как да стане ,тези деца са техни и ще носят отговорност ,ако не са искали да се случи да слагат презерватив или два един върху друг за по сигурно"

Споменавайки отговорността от безразборни забременявания, следва да си зададем въпроса: Що за жена е тази, която се чука с 10 различни мъже и забременява и ражда от трима от тях? Къде в цялата тази картинка е нейната отговорност, като човек, от когото пряко зависи и зачеването (такова е невъзможно, ако не реши да си разтвори краката и да позволи на мъжете да свършват надълбоко във влагалището ѝ), и самото раждане (тъй като после целенасочено не е искала да прекъсне бременността)?
Значи, ражда тази жена от един мъж, а след това установява как бракът/връзката ѝ се оказва провал. После пак позволява на друг мъж да се празни в нея, отново се оказват провал опитите ѝ за сериозни отношения или брак. И вместо да се поучи от тези свои предишни два провала, тя решава да избере и трети мъж, който да се празни в нея и тя желае да роди и от този третия. После отново следва провал и да остава сама с три желани от нея деца от трима избрани от нея осеменителя. А на останалите 7 мъже в примера на номер 8 не става ясно дали жената е давала да се празнят в нея или не. Просто тримата други са я оплодили успешно, което в този разказ не става без изричното желание на майката.
Номер 8 правилно спомена, че тези деца са на родители им и последните трябва да носят отговорност за тях, ако ПО ТЯХНО ЖЕЛАНИЕ са се родили деца. Майката носи основната отговорност за това дали и от кого ще забременее и роди, какво вече написах в горния абзац.

Номер 64 за пореден път търси под вола теле. Човек бил използвал интернет в чужбина, навън или като е на море. Голямо прегрешение, голямо събитие - няма що. :) Добре, че не спомена как адски много жени и момичета са забили носовете си в телефона часове на ден и киснат във FB, бегемама, Instagram, Tik Tok и къде ли още не. А, и да не забравим "задължителното" за много съвременни жени приложение FaceApp, използвано от тях за умишлено лъжене и изопачаване (пардон, за разкрасяване) на външния им вид пред останалите. Жените го използват повсеместно с цел да се представят за по-млади, красиви и стройни, отколкото са всъщност. Голяма част от снимките, които виждате качени от хората (почти винаги жени), са минали през това приложение.
Познай защо ето тук виждаш мъжка сянка зад "жената"!? Защото това лице е създадено от програмата, а първообразът е мъж. Такива примери в Интернет можеш да намериш колкото щеш. https://i.imgur.com/THwrqur.jpeg

- Кифлоприземител

67.   Номер 63, Кифлоприземителя, само да те светна, че презервативите се ползват не само да предпазят жената от забременяване, ами и ти да не лепнеш някоя приятна венерическа болест. Тогава предполагам голям кеф ще ти е.

68.   Номер 67, нормалните хора обикновено си правят прегледи с тестове за болести, преди да пристъпят към полов живот, неизменно съпроводен със смесване на телесни течности. Ако чак толкова те е страх да не хванеш болест от някоя жена с бъкано от вредни бактерии влагалище, просто не си с нея и готово.
Ако пък сте вече изградена двойка и с времето сте се доказали, че имате основание да се радвате на взаимно доверие, едва ли ще лепнете венерически болести, след като никой от вас не се чука с чужди хора зад гърба на половинката си.

Никога не съм ползвал гумичка и с жените до мен през годините никога не сме имали подобни проблеми с болести, предавани по полов път. Просто или някоя от жените сами сме настоявали и заедно сме отивали на преглед. И само не ми казвай, че това са глупости или, че "хората ще ти се смеят", ако го сториш, защото грижата за здравето е отговорно нещо и по-добре човек да подходи към това с нужното себеуважение. Ако си мислиш, че гумата сигурно те предпазва от някой спинозен или носещ една камара други полови болести, много се лъжеш. Особено, ако са замесени целувки с език, масажчета, страстно стискане или дращене с нокти по гърба и т.н. Също и свирки и лизане, при които една раничка е остатъчна, за да се предаде заразата.

- Кифлоприземител

69.   Номер 44, в една съседна тема беше даден съвет да се използват влагалищни хапчета "Фарматекс". Какво е мнението ти относно това противозачатъчно средство? Имаш ли личен опит с него досега?

- Кифлоприземител

70.   Кифльо, продължаваш да манипулираш, словоблудстваш и изопачаваш!
1. Защо не отговори на въпроса: как препоръчваш да се пазят ЕФЕКТИВНО МЪЖЕТЕ?
2. Ако на някое момиче му харесва по-релефна стимулация, на пазара има достатъчно еротични играчки, така че не е единствената алтернатива релефен презерватив.
Той се ползва за да предпазва,а релефа и аромата(за тези, които го предпочитат) е добре дошло, но в никакъв случай не е основното!
Странно защо защитната му функция е пропусна??Случайно???В тема за нежелано бащинство????
3. За въпросните хапчета за не знам кой път ти пиша, че се пият максимум до 72 часа след половия акт.
С други думи :няма как да сте правили секс в началото на месеца , цикъла на момичето да трябва да й дойде в края на същия месец, да закъснее и тя да пие такова хапче! И 5 хапчета тогава да вземе, ако е бременна се отива към аборт!
Защото действието на хапчето е максимум до 3 календарни дни след акта. Даже се препоръчва да се вземе до 24 часа(ефективност около 90%), а като се вземе на третия ден ефективността пада на 50%!
След този период, просто се обезмисля приема му!
Затова се казва "хапче на следващия ден", а не "хапче до следващия цикъл":)
4.Вазектомията е решение за МЪЖЪТ, който не иска да става баща!Така си гарантира, че с която и да спи, тя няма да забременее ОТ НЕГО!
Може да забременее от някой друг, но не и от него и няма да го търсят за бащинство и издръжки!

71.   Кифльоче, ти уж казваш, че жената си била избирала некачествени мъже за връзки, а точно твоите приятелки не са ли се оказали същите, а? Ти защо си си ги избирал такива и защо си тръгвал с тях, като по думите ти си личи, че са били с теб само заради изгода, хм?
Ама сега да не тръгнеш да се оправдаваш, че умело са прикривали характера си и видиш ли после са си показали същинското аз или се били променили, защото доста яко ще си противоречиш, ако ми излезеш с този довод.

По принцип харесвам, че пишеш добре структурирани абзаци с много аргументи, отчасти базирани на личен опит, обаче не е лъжа, че прекалено много си изсмукваш от пръстите с цел винаги да излезеш прав. В много случаи от които не си.

73.   71, ми когато жената си избира цървули, тя си е виновна, защото не може да избира, а когато аз си избера парцал, то пак жената е виновна, че е парцал. Аз никога не съм виновен, все жената е виновна.

Кифладжията

74.   Спрете да се е**те като изтървани с когото ви падне и всичко ще е наред.

75.   73, абсолютно си прав:)
Има типажи като кифладжията, които са манипулатори и все прехвърлят отговорността на другите, биейки се в същото време в гърдите колко са "отговорни":)
Ето пример - секс
Нашият лирически герой казва, че си прави изследвания, грижи се за здравето си и казва, че за него то е важно!
В същото време ,обаче, пропагандира идеята да се прави секс без презерватив, защото не го кефело.
Той , пича, можел да се контролира и "предпазвал" партьорките си!
Като обаче сам пише, че една от тях е пила хапчета след полов акт с него и уж "неоснователно" се шашкала:)

От медицинска гледна точка, прекъснатият полов акт , както и календарният метод са най-неефективни са предпазване от бременност!
Но пича, който е абсолютно медицински неграмотен, твърди, видиш ли, че няма проблем!
От физиологична и човешка гледна точка, мъжете не са машини с таймер, за да се контролират до такава степен, че да гарантират безопасността на пропагандирания от него метод.
Напротив, много бебета виждат бял свят от уж "контролиращите" ситуация татковци!
И после теми като тази тук:" Възможност на мъжа да се откаже от детето":)
И съм сигурна, че пак ще прехвърли топката на жената, защото тя износва плода и ражда.
Ако го питаш, обаче, защо не е ползвал презерватив ,след като ТОЙ не иска да става баща, ще почне да ти развива теории как жената искала презерватив, ама само за нейният кеф, щото бил релефен:)
А, че не всички харесват такъв релеф и че основната му функция е друга ,не му се е родило още в акъла като идея:)
И сега очаквам да пише, че каквото и да правиш, могат да станат засечки.
Могат, но процента на "засечките" е различен при различните методи. И обикновено се избират тези методи, при които процента е най-малък, а в същото време здравето НА ДВАМАТА е съхранено!

76.   Номер 71, повечето ми връзки са били в периоди, когато съм бил с много ниски доходи и са неоснователни предположенията ти, че жените са били с мен заради изгода. Да кажем, че на младини съм бил негрозен и това също е помагало да ме избират пред редица други мъже. Една от тях дори ми беше казвала неведнъж, че е тръгнала с мен заради грижовното отношение, но накрая е останала с мен заради чукането (да, зная, че звучи тъпо това да се заявява от мъж, защото веднага ще се намери някоя киселячка да изтърси, че било самохвалство) в период, когато е искала да се хване с богат мъж и да си уреди живота, но не го е сторила с месеци само поради тази причина.

А в други теми съм споменавал, че когато на два пъти съм си стъпвал на краката финансово, някои от жените до мен са напускали работа и са решавали, че "няма да се трепят за дребни стотинки", след като аз печеля в пъти повече от тях. Това е често явление в обществото ни - жените напускат работа и изцяло лежат на финансовия гръб на мъжа, когато влязат в сериозна връзка. И оттам са тръгвали и два основни проблема:

- Изведнъж се оказват без ежедневните си отговорности, но пък с много свободно време и това се е оказвало предпоставка в мое отсъствие от скука да започват да мислят как да си разнообразяват деня с глупости. Поведение, което не са показвали в началните месеци или години от връзката ни, когато са работели и не са имали излишък от свободно време; тогава и двамата сме ходели на работа и вечерта сме излизали на заведения или разходки. Появата на умните телефони и лесният достъп до много безплатно внимание (от мъже) в интернет също не е са били в полза на съхраняването на връзките ни, докато аз бил на работа, а жените са скучаели поради избраната от тях безработица. Точно така се е стигало до търсене от тяхна страна "от любопитство" на профилите на бившите им и малко по малко са започвали да си общуват и флиртуват тайно; уж невинно в началото.

- Усещайки колко е сладко да не се ходи на работа и същевременно мъжът да получава много по-голям доход, малко по малко свикват на такъв лесен живот и започват да имат все повече очаквания и изисквания по отношение на подаръци, по-скъпи ресторанти, почивки и т.н. Една такава жена след време става неприятна с поведението си и спира да бъде жената, която в началото е била работлива и дори ме е възпирала да я черпя много или е отказвала да хващаме таксита, за да ни остават повече пари за по-важни неща.

Имало е и два случая да ме зарязват след претърпени от мен злополуки, което ми е показвало що за хора съм имал до себе си. Предаността или липсата на такава не се усещат така явно в условията на обичайното ежедневие, когато сме имали все хубави моменти. Неслучайно народът е казал: "Приятел в нужда се познава". Важи и за връзките. Даже вторият път беше преди малко повече от половин година и с думите "Винаги ще си част от мен, каквото и да се случва!", когато ме изпращаше в болницата. И след ден се обади да каже, че не искала да си пропилее най-хубавите години с инвалид, явно очаквайки, че ще съм обездвижен за цял живот. :) Извадих късмет и след месец се изправих на крака.

- Кифлоприземител

77.   Ето този известен с опита си пич сякаш чете Сподели и е вчера е направил едно видео по тукашната тема, споделяйки неопровержими доводи за това как изцяло женско е решението дали и от кого да забременее жената:

https://youtu.be/1d2NqQ0zY3Y

- Кифлоприземител

79.   Номер 75, за 4 години е вземала не повече от 3 хапчета, и то наистина без основание, защото никога не съм свършвал в нея отпред и десетки пъти се случваше цикълът ѝ да дойде на по-късна или по-ранна дата. Включително и в период от 3 месеца, в който беше болна и докато се грижех за нея, не го правехме.

Вие, жените, следва да бъдете по-малко лековерни и повече да разсъждавате с ума си! Всеки мъж пределно ясно усеща кога му идва и по свое желание може да извади самолета навън, за да не се изпразва в жената. СТИГА ДА ГО ИСКА! Ако обаче жената си е избрала някакъв несъобразяващ се с нея себичен ръб и съвсем съзнателно МУ ПОЗВОЛЯВА МНОГОКРАТНО да се гаври с нея, като се празни в нея с цел собственото си удоволствие за сметка на нейните тревоги, значи тя добре трябва да се позамисли чий го дири при такъв мухъл. Нормалните хора не търпят подобни изстъпления и се разделят, след като като виждат, че насреща си нямат разбран и отговорен човек. Важи и за двата пола.

- Кифлоприземител

81.   Здравей.

Отказване от бащинство? Защо? За да си жививееш живота? Не. Това е неморално. По закон трябва да се забрани.

Не е честно за детето. Детето не е избрало да бъде създадено. Не е честно детето да изпитва финансови страдания, след като би изпитвало страдания от липса на интелектуална, морална, любовна (принадлежна, подкрепяща) страна и прочие, поради липса на баща (след като е жив и ако е здрав). (Всъщност според начина ти на мислене дори и да си там, надали би бил добър баща и ти и такива като теб). Детето не трябва да страда защото човек си е търсил СВОЕТО си щастие и е създал друго същество заради своите си нужди да си търси смисъла на живота. Не е честно и за това ако е родено след секс без предпазни средства за да си начеше човек крастата.

Децата трябва да получават подкрепа. Просто не е честно иначе. Не е морално. Не е редно.

82.   Да реши някоя си жена да задържи дете от теб може само, ако си много богат, за да те изнудва за пари, а богатите си дават сметка затова и знаят как да се пазят.Никоя жена не би решила да става самотна майка, защото едно дете значително намалява шансовете й за бъдеща сериозна връзка.
Колко млади и омъжени жени загубиха живота си при раждане у нас през последните години, а вече е 21 век? Всяка втора жена има трайно увреждане след раждане, което не е видимо, но внася доста дискомфорт в бъдещия й живот,а някои получават толкова тежки увреждания след аборт дори след първо раждане, че не могат повече да имат деца.
Мъжът има избор да се държи като мъж, а не да бъде полов орган, който се разпасва под път и над път и да има по-дълга връзка с една жена. Да не говорим и затова, че един мъж може умишлено да забремени една жена, защото искала я обвърже или да й отмъсти.
Права ще имате, когато децата започнат да се отглеждат в изкуствени утроби, дотогава всяко раждане и аборт крият сериозен риск за здравето и живота на жената, а така или иначе тялото на една жена вече никога не е същото след раждане.
Дано провидението даде подобаващ урок на автора!

84.   Мъж, който не се грижи за потомството си , не е никакъв мъж, а отрепка и безсърдечен егоист. Аз съм баща на 2 деца от 2 жени. С първата се разделихме, когато детето беше на 4. Не мога да си представя да имам своя плът и кръв и да не го гледам. Плащам си издръжката, взимам го редовно, обичам го както и другото си дете. И още 5 деца от 5 жени да имам, ще ги обичам и никога не бих се отказал от тях. Да се откажеш от детенце, само щото не си го планирал говори за безоотговорност, цинизъм и егоизъм! Кви мъже сте вие бе алоо????

Ама и жените са за бой, че си лягат с такива отрепки, които освен, че са безотговорни са и умствено изостанали, че се празнят вътре и не ползват презервативи! Българските мъже, които не пазят жените с които не искат сериозни отношения са досущ като пиян циганин, който се празни само вътре в циганката!

85.   Мъж, който се отказва от собствена плът и кръв е нищожество и отрепка! Аз имам деца от различни жени. И през ума ми не ми е минавало таквоа нещо.

Съвременните мекотели с тестиси не бива да се наричат мъже. Измислете си други наименование или най-добре станете евнуси, така поне няма да създавате нещастни дечица, които да растат без бащи, нито ще ви лежи на съвестта убийството, наречено аборт!

Мъж, който не иска да бъде баща и не поема отговорност ако е забременил жена е по-долно същество и от най-пропадналата разпоретина! Същото важи и за мъж, който кара жена да прави аборт.

86.   Мъж на 37 години съм и ме е срам, че има такива хора от моя пол! Подобни индивиди само настървяват жените срещу мъжете, а подобни теми само доказват, че в БГ мъжете силно намаляват. Все повече се срещат някакви същества (неориентирани недорасляци), които не искат да бъдат мъже, но искат да ебат. Е няма как пичове, сексът е отговорно нещо. За да сте мъже, не стига само да ебете. Това го може и бай мангал, дето се къпе веднъж в месеца, не плаща ток и не носи отговорносст за никакви свои действия. За да сте мъже, освен, че трябва да можете да ебете жени, трябва и да можете да сте бащи. А това изисква да сте отговорни хора, които се трудят и грижат за детето и жената. Като не можете, няма да ебете бе!

Иначе жените такива, жените онакива. Да, голяма част от жените не са стока, ама като гледам и какви "мъже" има, ми е ясно защо в БГ семейството е на изчезване. А от там изчезва и клетия ни народ........

87.   Кифльо, а ти за предеякулационна течност чувал ли си?
Която се отделя доста преди "салютният залп" и мъжът не може, а и няма как да я контролира.Там се съдържат сперматозоиди, достатъчно жената да забременее.
Това е една от основните причини прекъснатия полов акт да е от най-неефективните.
И аз за 3 път ти задавам въпроса, на който умишлено не ми отговаряш: как препоръчваш да се пазят ЕФЕКТИВНО МЪЖЕТЕ от нежелано бащинство?

88.   Номер 87, препоръчвам ти да се образоваш относно мъжката полова система и в частност смазката, отделяна от Булбо-уретралната жлеза! Тази смазка излиза още при първоначалната възбуда на мъжкия член и няма нищо общо със смерматозоидите! Тя периодично се изпуска и по време на половото действие и по никакъв начин не представлява опасност за оплождане на жената, тъй като сперматозоидите се намират на съвсем различно място - в тестисите! Самите сперматозоиди представляват средно около 3-4% от цялата семенна течност и повече от половината от нея е именно смазката, за която споменах! Те се смесват заедно едва след като най-накрая дойде моментът мъжът да свърши.

В допълнение, напомням, че неколкократно съм писал, че никога не съм използвал гумичка и въпреки това съм опазил от бременност всичките жени, с които съм бил, като преди любене съм пиел вода или портокалов сок (жените го предпочитат, ако проявят желание после да гълтат топлото млекце на мъжа) и съм отивал по малко нужда в тоалетната. По същия начин съм прочиствал канала на самолета и след свършване, за да можем да продължим с любенето отново и отново. С една от жените съм го правел по 5-7 пъти на нощ в продължение на години и никога не е имало засечка. А с друга по 3-4 пъти, но по-дълго и бавно. И, да - правил съм си изследвания за плодовитост (и тези жени също) и всичко е било в нормите. Вече няколко пъти ти обяснявам как съм се предпазвал от нежелано бащинство и повече няма да го повтарям. Ако желаеш да те науча на още нещо, като например що е то обноски, насреща съм.

- Кифлоприземител

89.   Много ми е сладко да не ходя да работя. Бих хукнала веднага,но...
Оцеляваме с ок 1000 на месец.
Мъжът ми е с 20 години по стар.Има поне 3 болести-да ги кажа ли-тромбоза,инфаркт, епилепсия. И да-избрала съм си го.Не съжалявам. Добър човек е, Има си неговите кусури-като всеки човек на тая земя.
Нарича се ПРИОРИТЕТ.
Възрастна свекърва с операция . Преди 20 години ме ругаеше...сега ме прегръща...
Животът е палачинка.
А най най най важното е..да не съдим, да размахваме пръст назидателно,да се имаме за винаги прави...
Кифла,разкарай се от сайта ,с добро ти го казвам днес.
Утре може да не съм на кеф.
Не обобщавай,не реди фермани ,дълги,не манипулирай и не съи хората.
Отсега ще се подписвам с името Алекс Кабът.
Моля модератора да одобри коментара ми.Надявам се да е коректно написан.

90.   Кифльо, благодаря ти от предложението да ме научиш на обноски, но няма нужда, моите са си наред:)
1.Ти прочети повече за половата система на мъжа, за това що е предеякулационна течност, както и какво може да съдържа.
2.Отново не отговори на въпроса(за сефте). Той не е формулиран как ТИ се пазиш, а как препоръчваш да се пазят ЕФЕКТИВНО МЪЖЕТЕ от нежелано бащинство?(мъжете, мн.число:).
Все пак темата е обща и не се коментира само твоя случай!Ако искаш си направи тема за себе си и си се коментирай колкото искаш:)
3.Съмнявам се, че има мъж, който може да гарантира, че никога, при никакви обстоятелства не би се изтървал, дори и малко през целия си полов живот, колкото и да е отговорен.
(За неотговорните въобще не коментирам)

91.   Имам чувството, че повечето пишещи жени (че дори и 2-3 представящи се за мъже) въобще не са чели внимателно темата на автора и бързат вкупом сочейки с пръстчета да осъждат целия мъжки пол за нещо коренно различно от засегнатото в темата. А тя е за правото на мъжа да не желае едно зачеване да бъде използвано от жената с цел тя самоволно да реши да износи в следващите 9 месец плода и да роди бебе! А тук половината мнения сипят хули как мъжът бил гадняр, защото се отказвал от детето си! Вие правите ли изобщо разлика между "отказ от родено дете, заченато с желание от двамата родители" и "жена, самоволно решаваща против волята на мъжа да износи плода"!?
Авторът беше дал и пример с често случващото се скъсване на гумичката, което в повечето случаи е нежелано и от самата жена. А някои от вас забиха в съвсем друга посока, с едничката цел да покажат що за предубедени схващания имат спрямо другия пол и колко наставнически могат да се държат, пренебрегвайки същността на темата и първопричината тя са съществува.

- Кифлоприземител

92.   Н 91,
Жените са хитри. Ще мълчат, че са бременни до четвъртия месец, когато вече не може да се прави аборт, и тогава ще те сюрпризират! Единственият начин е да се пазим с всички средства.

93.   Номер 90, умолявайки мъжете да я помпят отзад и да я пълнят там, а не другаде, ще гарантира на всички, че тя няма да забременее. Така и тя ще е доволна, и мъжете. За целта обаче жената трябва да е привлекателна, иначе мъжете няма да могат да го вдигнат, ако гледката не ги възбужда. Мъжете в множествено число, тъй като почти няма жени, които да не са минавали през множество мъжки кревати. По отношение на количеството безразборно клатене с неподходящи хора, масовата българка води в пъти спрямо повечето български мъже. Не е лесно да си човек, харесван основно заради наличието на един отвор, който другият пол не притежава, тъй като привидно големият избор води и до необходимостта от поемането на лична отговорност. Много жени обаче поемат много пишки, но не поемат отговорност за този си избор.

Аз пък никога не съм бил с жена, от която да не желая дете. Ти с какви мъже си лягаш? Такива, които не искат дете от теб ли? Гледам, че все натам накланяш въпросите си. Що за качества на личността има жена, която мъж няма да иска за нещо повече от изпразване в нея?

- Кифлоприземител

94.   Кифладжията, не знам случай жена да е изнасилила мъж и да се забременила от него насила. Като не иска да има дете с някоя си, да не ляга с нея, никой не го бие ни по горната глава, ни по долната, по-сигурен начин няма. Да кара на ръчки и ще е супер спокоен, че никоя няма да го излъже.
Какво си правил ти, ял, пил, пикал и др. подробности от твоя живот може и да ни спестиш.

96.   Хубаво приказвате аза вазектомия, ама ако ми посочите лекар, който е адекватен, както и цена, която не изисква да продам къщата, дето ще направи процедурата, на човек не под 40, а под 30 години, ще се радвам, ама много... Защото на 17 годишен искам, но НИКЪДЕ не се получава. Един лекар най-накрая, след 20 мейл-а ми общо взето ми каза следно:
- Никой няма да ти направи вазектомия, ако нямаш поне 30 години и не си женен с децА (да, поне 2) и не заведеш жена си на среща, което... абсолютна глупсот.
- Ако не си женен, повечето ще искат да си на 35-40.
- Дори да замразиш семенна течност, не се променя нищо.
- Хора, които са готови да извършат процедурата за подкуп, едва ли ще са добри професионалисти и рискът е голям.

97.   До 91 Кифльо в момента в който има плод то той е плод не само на жената но и на мъжа който го е направил. Плодът не е само собственост на жената тя не си го е направила сама.
Всъчки хора на този свят трябва да носят отговорност за последствията от действията си, а сексът е действие и щом си го правил трябва да си понесеш последствията.
Жена може да бъде изнасилена и да забременее от това затова тя е в правото си да може да се отказва от плода. Но все още няма такива данни да насилят мъж и да забременеят от него насилствено.

98.   Кифльо, продължаваш с манипулациите и словоблудстването!
Не казваш нищо по същество, само директни или индиректни обиди към жените, а иначе предендираш за диалог:)
Темата, да напомня, е нежелано БАЩИНСТВО, затова на там накланям въпросите!Предполага се че МЪЖЪТ не иска дете, той ще става БАЩА!
А що за мъже си лягат с жени, от които не искат деца, питай автора!Той я е пуснал!
Чети, ако не си разбрал.
Ама само с обиди не става, трябва разум, диалог,нещо което в твоите коментари липсва.
А така като гледам и капацитет да разбереш:)

99.   Темата е за нежеланието жената да се възползва от мъжа така, че умишлено и против неговата воля да зачене и после да роди от него. Авторът спомена и за случай на нежелано забременяване, получено след неволно скъсване на гумичката. Има жени, които пък умишлено забременяват от мъжа, включително и вкарвайки си сами с пръст семенната течност на мъжа, която преди това е била изхвърлена навън или в гумичката. Тези жени целят да "вържат" мъжа по този начин, против волята му. Пишещата горе да не с прави на ударена и незнаеща за тази порочна практика. Ако пък не е чувала досега за всичките тези случаи на женски своеволия и игра на живот и смърт с нещо толкова отговорно, като зачеването на нов живот и обвързването на човек с това да става родител против волята му, то нека първо да се осведоми, преди да се изказва прибързано.

- Кифлоприземител

100.   До номер 3. Не това не е вярно, бащата няма право магически да не припознае детето, ако майката предяви претенции, че ще се грижи за това дете тя има право на издръжка. Проблемът е, че с мъже като Вас, господине е истинска трагедия за майката да отгледа това дете. Тя не само има право да Ви търси издръжка- тя е длъжна на това.

101.   Кифьо, не знам за коя пишеща по-горе имаш предвид:)
Автора спомена както за скъсан презерватив, така и за прекъснат полов акт.

При скъсан презерватив, обикновено жената пие хапче,тъй като и тя не е искала бременност.Но едно е да пиеш хапче тогава(което е относително рядко), а друго е да ги вземаш като ментови бонбони, за да може на мъжа да му е кеф на макс щото не желае презерватив!

Прекъснатия полов акт е един от най-ненадеждните методи за предпазване от забременяване и това се знае(или би трябвало да се знае) от всички, които водят полов живот.
Да, може да има жени, които си вкарват сперма в тялото с пръст против волята на мъжа, но те са пренебрежимо малко в сравнение с мъжете, които практикуват прекъснат полов акт и после светът им е крив, че станала "белята".
Нека да говорим за правилото, за болшинството от случаите, а не да вземаш някакви единични случаи и да се опитваш да ги превърнеш в правило, като в същото време поощряваш безотговорността на мъжете, водещи полов живот!
Твоите коментари относно презерватива са едни от най-неадекватните в темата!
А се оказва, че ти не ползваш презерватив, но всъщност си искал дете от партньорките си и ако беше станало, нямаше да е драма, поне не за теб!
Да, ама мъжете, които не искат, смятат че им е рано, не искат такива отговорности? Всички ли попадат на жени вкарващи си сперма в тялото с пръст?!?:)))))
Това е толкова смешно и абсурдно, като и опита ти да представиш презерватива като някакъв средновековен уред за мъчение:)
Ще кажеш, че мъжът си го слага и отива при Светата инквизиция, а не да прави секс:)
Честно, смешно ми е да ги обяснявам тези неща на 40 годишен мъж!Ако беше на 14-да, ама...
В момента се разработват и други методи за мъжка контрацепция,като хапчета , само временна стерлизация и т.н., но са още на експериментален период!

И накрая пиши какво може да направи мъжа, за да не попада в такава ситуация!
Представи си, че говориш със сина си, какво би му казал:
"Синко, не се пази, не си слагай презерватив, а ако стане "белята", то жената е вкарала умишлено спермата ти в тялото си с пръст!":)

102.   90 кг на 171 сантиметра си е ... затлъстяване.

103.   Всички изказали се мъже по темата с уклон жените да се оправят, ще си стоят още много дълго сами, защото жените надушват от разстояние мършата - онази себичната, егоистична твар, а в тази тема много такива се изказаха. Накрая от немай-къде ще се съберете с някой свръхзакъсал крокодил, който поне да пере и чисти и ще го карате на ръчна пред монитора. Е, не се чудете, защо все сте сами. Мършата смърди отдалече.

104.   Редно е мъжът да е съгласен по принцип, НО много меркантилни жени например наистина мълчат до 4 месец. Аз се събраха с възрастен и беден мъж, който страшно много се радваше на бременността, за която разбра веднага с мен и после ме изостави бременна под предлог ковид и изкарах самотна и ужасна бременност. После се събрахме, все пак се е появило дете, но ми остана горчивият опит в устата и след безброй случки установих, че този мъж не ме обича, както и никога не ме е обичал за дългите години заедно, а е играл роля пред мен - че харесва интересите ми, влеченията ми, способностите ми. Сега както преди се радваше, че чета много книги и ми купуваше книга, сега ми се смее в очите, че се правя на учена.

105.   Ако двамата родители искат, могат да се откажат от детето и да го оставят на институциите. Самотен родител (когато другият родител е неизвестен или е с отнети родителски права) или сам родител на полусираче (когато другият родител е починал) също може да се откаже. Така детето може да бъде осиновено след това. Но ако двамата родители са живи и единият от тях (независимо от пола) се грижи за детето, то той може да съди другия за издръжка. Това е в интерес на детето и законът е еднакъв и за двата пола. В противен случай всеки ще може да прави дете и после да го захвърля на другия родител без да поема отговорност. Това не е в интерес на детето и заради това законът е такъв. А ако родителят не е искал дете да е мислил по-рано. "Който се страхува от мечки да не ходи в гората." Или поне да е добре екипиран и да взема всички предпазни мерки. В противен случай има последствия. Това е.
Ж33

106.   От автора:

Интересно, темата явно е предизвикала интерес, защото вече е събрала доста коментари. Не бях влизал в сайта от доста време, така че си отделих малко време да ги поизчета.

Голяма част от тях обаче доста се отдалечават от същината на темата, а именно - РАВНОПРАВИЕТО.
Това, което исках да кажа пускайки темата е свързана с това, че аз смятам, че всеки човек без значение от пола трябва да има еднакви права и задължения.

В случая обаче с темата за забременяванията, децата и т. н. жените получиха с годините множество права, докато мъжете си стоим на едно и също ниво от стотици години.
Те получиха и множество варианти за предотвратяване на бременост, докато мъжете имаме едно - презарвативи (което впрочем доста сериозно рефлектира върху удоволствието и секса като цяло).

Това, което обаче жените получихте като право е правото на аборт. Правото да се откажете от детето по собствена преценка и желание и никой на този свят не може (вече) да ви каже - не нямате право да направите аборт.

Мъжете обаче нямаме това право! Не можем да кажем - не нежелаем това дете. Закона ни ЗАДЪЛЖАВА да участваме директно или индиректно (примерно под формата на издръжка) в живота на това дете. И тук въпроса дори не е само в кирливите 200-300 лв. издръжка, тук проблема е, че плащайки я ние до края на живота си (или поне следващите 18 години) сме малко или много свързани и ангажирани с тази жена и това дете (дори никога да не сме го искали).

Докато ако жената прецени, че ще направи аборт - то в последствие тя може напълно да се раздели с мъжа и абсолютно нищо да не я свързва с него.
Това имам в предвид - мъжете все още нямаме никакво законно право да се откажем от нежално от нас дете, никакво!

Единствения сигурен за нас вариант е: или да не правим секс или вазектомия (но на това ще се спра малко по-долу).
И тук въпроса е, защо жените имат правото ако желаят да правят безразборен секс и при евентуален гаф да пият магическото хапче или да направят аборт, а мъжете да нямат подобна възможност. Това е въпроса - ЗАЩО?

А относно вазектомията:
Първо, това е супер краен вариант. Как бихте се почувствали ако на вас някой ви каже - еми вържи си тръбите. Много добре знаете, че това са сериозни и доста крайни варианти. Това, че даден мъж не иска в момента дете, не значи че след 5-10-15 години няма да пожале такова. Вазектомията крие риск за мъжа да остане безплоден до края на живота си, защото на теория е възможна обратна вазектомия, но на практика не винаги се получава успешно.
Другото е, че е много трудно да намериш лекар, който да ти я направи, особено ако си сравнително млад без жена и деца. Директно ти отказват и те пращат на психолог.

107.   Тука пишете, че мъжът може да не признае детето. Може, но след това жената може да заведе дело за бащинство и съдът да реши, че ще му е баща. После ще плаща и разноските по делото. Така че има логика да направи декларация, че не иска да бъде баща.

108.   Авторе, не засягаш много важен аспект от въпроса с абортите и правата на жените и липсата на права за мъжете.

Ако аз спя с дадена жена и тя зачене, аз мога да искам това дете, но тя може да не го иска и би направила аборт. Точно тук в момента мъжът няма думата.

АЗ ИСКАМ ЩОМ ЖЕНА Е ЗАЧЕНАЛА ОТ МЕНЕ ДА БЪДЕ ДЛЪЖНА ДА РОДИ И ОТКЪРМИ ДЕТЕТО!!!

Разходите бих ги поел аз. Сега мъжете нямаме думата. А жените са се превърнали в безнаказани убийци на неродени деца. Трагедия.

51-100 от 130