Споделена история от Семейство

Защо някои жени се депресират от това че не могат да имат деца
Защо някои жени се депресират от това, че не могат да станат майки. Извинавам се за темата, но наистина не разбирам. Това не е най-важното нещо на света или просто нямат за какво да се хванат в този живот
Съжалявам, но на мен ми изглежда доста ужасно да искаш да родиш дете предвид факта, че знаеш от къде излиза това дете. Знам, че няма друг начин за тези неща и че всички живи организми се размножават така, но все пак ми изглежда ужасно и предвид тези болки независимо дали е секцио или есествено. Простете ако съм обидила някого или пък съм прекалила

Коментари

1.   Какво чудно има, нещо, което за теб не е важно, за друг да е? Трябва ли на всички да им е важно едно и също нещо? Все едно някой да ти се чуди на акъла защо на теб ти е важно това, което ти е важно и да се обясняваш. Ами просто ти е важно и толкова. Всеки си има приоритети.

2.   Има много фактори - инстинкт за възпроизвеждане, социални очаквания, чувство на завършеност, егоцентризъм, ако щеш, закотвяне на партньора, желание за внимание, самоизтъкване и т.н. Не всички причини са благородни, масово се ражда без много мисъл.

И на мен ми е странно, когато видя колко много страдат семействата, които не могат да имат деца. Никога не съм изпитвала такава нужда, нито имам майчински усет. На тях пък са им странни тези, които не желаят да стават родители. Няма лошо, всеки е свободен да си решава. Знам какво е да искаш нещо, което и с кански мъки не можеш да постигнеш, докато толкова много хора успяват без никакви усилия. Прояви разбиране и не им казвай, че толкова ли нямат какво по-смислено да постигнат в тоя живот. Грозно е и е обидно също толкова, колкото да ти опяват, че трябва непременно да се размножиш и как това е най-важното нещо на света. Никой не обича да му налагат крайни мнения по толкова чувствителни теми.
Подозирам, че най-добрата ми приятелка направи точно това - не успя да се реализира и сега компенсира двойно чрез детето си. Даже зачена нарочно от мъж, който пределно ясно беше заявил, че не желае да е татко, просто защото ѝ "беше време". Тя си знае, важното е, че е щастлива и хлапето е много готино. Бащата го е отсвирила съвсем и си го гледа сама.

3.   Защото искат деца и не става, почти всички искат.

4.   Ами не раждай като не искаш дано не съжаляваш когато един ден останеш стара мома заобиколена само от животни около себе си!

5.   Това с излизането е най-тъпата причина да нямаш дете, както и евентуалното разваляне на фигурата. За страхливите има секцио. Не е задължително да станеш майка. Най-кофти е, че тия които най-много искат, се опитват да имат с години, или нямат или се примиряват с осиновено дете.

6.   Ако майка ти мислеше като теб, теб нямаше да те има. Що за глупаво, повърхностно изказване. Това само човек без цели, жена който никога не е раждал, може да го каже. Извинявай, но просто не мога да го разбера. Хората да раждаме и правим секс, за да създадем потомство, нали затова живеем ? Да създадем уютен дом, да се реализираме и да сме щастливи. Но хора всякакви...изглежда.

7.   Няма да те хейтя, но не съм съгласна. Приоритетите са различни при отделните хора и на различните етапи от живота. За много хора е важно да имат деца. Аз все още нямам ( тийнейджърка съм), но мисля, че това е собствен избор и е много неприятно да искаш да имаш дете, а да не можеш. Предполагам, че е трудно да отгледаш и възпиташ един човек, но това със сигурност носи и удоволствие и много обич. Ако не искаш да имаш деца, това е ок, просто други хора мечтаят за това.

8.   Искам да те питам, на колко години си? Мисленето ти е изключително детинско, особено с това изказване "знаеш от къде излиза това дете". Ти от къде мислиш си излязла? Естествено не изключвам варианта да си родена чрез секцио.
Съгласна съм с казаното от номер 2, а именно: "Прояви разбиране и не им казвай, че толкова ли нямат какво по-смислено да постигнат в тоя живот. Грозно е и е обидно също толкова, колкото да ти опяват, че трябва непременно да се размножиш и как това е най-важното нещо на света. Никой не обича да му налагат крайни мнения по толкова чувствителни теми." Прочети го отново!
Никой няма да те съди, ако си решила да нямаш деца, но не се изказвай по този изключително грозен начин. За някои хора това е силна болка.

10.   Ще добавя и още нещо, ако някой ден пък решиш, че искаш да станеш майка и се окаже, че имаш трудности със забременяването, което може да отнеме години наред или въобще не можеш да забременееш, повярвай ми, последното нещо, което ще искаш да чуеш е "Толкова ли нямаш какво да правиш с живота си, защо се депресираш?" Дано не ти дойде до главата.

11.   Как ги разбра тези болки, бе авторке, като не си раждала? О филмите? Аз имам две деца и мога да ти кажа, че големите трудности, отговорности и болки са след като родиш. Както и обратното - голямата радост. Но няма смисъл да пиша, все едно няма да разбереш.

12.   Аз съм мъж на 29 и не желая да имам деца. Честно казано се радвам, че мъжете нямаме тази слабост наречена майчински инстинкт. Никога не съм разбирал жените, които се оплакват, че не могат да имат деца!

13.   Здравей, аз също се чудех същото нещо и си казвах :Какво толкова, има много дечица, които нямат родители и могат да осиновят.
НО, дойде голямото "но"..намерих човек, който обичам безкрайно много, разбираме се, не мога да си представя ден без него.... Заедно сме от почти 10 години и решихме да направим опит за бебе...Забременях, но ме диагностицираха с извънматочна, наложи се лапароскопия.Благодарана съм, че го хванахме на време преди да има животозастрашаващи последствия..И започнах да се бичувам, обвинявам, за момент не можех да понасям тялото си, което ме предаваше. Спала съм само с мъжа си, ходила съм редовно на прегледи, храня се добре, а има дами пият и пушат и т.н. Лекарите казват, че мога да забременея и нормално, но не могат да гарантират.
Тогава осъзнах безсилието, странното чувство...болеше не заради мен, а заради него...Защото знам колко иска да има деца, колко много ще ги обича и ще се грижи за тях, а аз може да не успея да му ги дам. И почваш да се тормозиш и си казваш, че той не трябва да страда с теб...Ако в този момент не се стегнеш много лесно се отива към депресия.
Не ги съди, докато не минеш по техния път в техните обувки. Странно нещо е съдбата, сега съжалявам, че някога съм се изненадвала като теб на жени, които имат проблеми или не могат да имат деца. Извинявам се на ум на всяка една...

14.   До 13 номер, айде няма болка за умиране при теб, имаш време има и методи да забренееш, кво толкова хленчите.

15.   Защото това е някакъв дълбок инстинкт човек да предаде собствени гени на всяка цена, затова страдат, че не могат да имат собствено дете. Някои го преживяват по- тежко, други по-философски. Зависи от психиката. Но, когато има силно желание за отглеждане на дете, според мен то би трябвало да надделее и човек да приеме варианта да си осинови или да е приемен родител, пък макар и детето да не негова кръв. Просто хората са различни.

16.   "че всички живи организми се размножават така"
Хахахаха!

17.   Ми и теб майка ти те е родила. Искаш да не те беше ли? Изглеждало ти ужасно да се роди дете. Ти какво искаш? Населението на света да изчезне ли? Това, че ти не искаш дете си е твоя работа.

18.   Авторке, мисля че пропускаш основния момент. Тук въобще не иде реч за или против раждането на деца. Проблемът е другаде.

Едно е да нямаш деца и това да е резултат от осъзнат избор, който си направила - съвсем друго е да нямаш този избор. Човек винаги иска това, което не може да има. Всяка жена има правото да може сама да реши, дали да има деца или не. Едно е да застанеш зад решение, което си взела - друго е да не зависи нищо от теб и да се чувстваш жертва на обстоятелствата.

19.   Здравейте, според мен проблема е от биологично естество! Обикновено, когато мъж и жена споделят еднакви ценности е естествено да си имат и тяхно поколение. Това, което са способни да си дадат един на друг "плод" от тяхната любов! В най-добрия вариант. Но, не и за самотен родител. Вече живеем във времена, където жената е мултифункционална. Раждането (като самотен родител) не е равно на естественият подтик от любовта към дадения партньор! И от тук идват страха, самотата, съмненията и т.н.!

Жена, 34 г.

20.   Мине се не мине и айде такава тема... утайки бол.

21.   В интерес на истината искат да имат деца заради собствените си егоистични цели

1 За да имат власт над партньора осигурил бебето

2 За да имат кой да ги гледа на старини и да подсигурят бъдещето си.

22.   Ац не обичам да ям риба и не пускам теми да питам защо
другите ядат. Хайде спрете се и си намерете нещо смислено да правите.

23.   Аз съм на 29 и досега нямам деца по собствено желание, (колкото и учудващо да е за всички) просто не ми идва отвътре, и никога не бих се депресирала, ако разбера, че всъщност не мога да имам.. Има и други начини да дадеш смисъл на живота си, въпрос на мислене.
Много жени се комплексират, не толкова, че не могат, а че това постоянно им се натяква под някаква форма, чрез намеци, нетактични въпроси на хора, на които съвсем не им влиза в работата.. Понякога само от стрес може години наред да не забременееш, или пък в най-лошия случай - да забременееш само за да угодиш някому от всички тези идиоти, които нон-стоп ти дават зор...

24.   Наистина, както казва номер 29, някои жени, не че чак толкова имат желание, но просто се чувстват едва ли не длъжни да родят, само за да угодят на близки, роднини иши на обществото. Защото, разберат ли, че не могат да родят, един вид обществото ги сочи с пръст поради все още закостенялото мислене, както едно време са сочили с пръст мъжете, които са били негодни за военна служба и тива е било подтискащо за тях. По същия начин е насадено на една жена, че иска или не, трябва на всяка цена да роди, само защото така е нормално. А има и жени, които наистин.а искат да имат свои деца, без да се влияят от ничие мнение, но поради здравословни проблеми не могат, и затова им е мъчно. Просто причините са най-различни. Но пък наистина, тези които искат, но не могат да родят, съвсем не е лошо да си осиновят детенце. Така хем биха помогнали и дали дом и любов на някое изоставено.

25.   Дано този въпрос да е отправен от човек под 18 години, защото е меко казано жалко. Ако не можеш да ходиш, защо ще се депресираш? Дано разбираш неадекватното си писание. Почти всяка здрава жена има инстинкт да ражда, само редки изключения се отклоняват от правилото.

26.   Като не искаш деца, никой не те бие по главата да ги раждаш. Такъв ти е изборът и въобще не ме интересува защо си го взела. За чий ти е на теб да се интересуваш от чуждия живот? Коя си ти, че да ти се обясняват хората защо точно искат да имат деца, че и да съдиш дали им е смислен живота или не и кое е най-важно? И да ти се обяснява, няма да разбереш.

27.   , Извинявайте ама какво общо има ходенето? Та го сравнявате с раждане и изграждане на нормален човек? както по-горе са. написали трябват поне 20г. за да изградиш една нормална личност
От авторката

28.   Аз не съдя никого и не знам защо Вие ме съдите след като просто питам точно, защото не разбирам някои неща в живота и реших да питам тук. Не мога да разбера, защо е този хейт или просто живота ви е скапан?
Приятен ден от авторката

29.   От авторката
Благодаря и на тези от Вас които ми разясниха нещата или поне се опитаха! Благодаря много и Ви желая хубав ден!

30.   И на мен не ми е било цел да раждам дете, затова родих и по-късно, след големи кандърми от страна на мъжа ми, но при мен се получи само от един-единствен опит. Сигурно щях да се измъчвам единствено,ако имах мърморещ мъж, когото обичам, но който ми натяква, че много иска да имаме дете, но не би приел осиновено.
В момента вече има много варианти и дори "ощетените" се сдобиват с близнаци чрез инвитро, много често момиче и момче, а други ползват сурогатна майка.
Ако раждането по естествен път ти е противно, можеш един ден да родиш секцио. Ти си решаваш.
Но и аз не разбирах повечето си приятелки, които ми казваха, искам да имам дете, затова трябва да си намеря мъж и да създам семейство.Звучеше ми непонятно и странно, защото у мен желание да се репликирам липсва, но всъщност такива като мен са изключение, а не обратното, така че да се чувстват зле от факта, че не могат да имат деца е разбираемо.

31.   Не съм прочела коментарите,затова ако съм повторила нещо се извинявам.

Всеки има виждания за нещата от живота,но нито аз,нито който и да било се интересува от мнението "Защо някои жени се депресират от това че не могат да имат деца."

За съжаление не можем да обуем обувките на другите,затова много често грешим в изводите си.
Не съди човек за решенията му,както и не давай непоисквани мнения и съвети.

Какво знаеш ти за болката?
Раждането не е най-ужасната болка с която се сблъсква една жена.
Запита ли се,че може да те намушкат и гръмнат докато вървиш,това по-малко ли ще боли?
Запита ли се за жертвите на изгаряния,те по-малко ли страдат?
Запита ли се за болните от рак в напреднал стадий?

Изборът ти да нямаш дете не е оправдание да бълваш небивалици.

Който е решил да няма деца ок,не ме интерсува защо така мисли,нито ще му се бъркам да му казвам "колко е хубаво да си мама".

~darkgirl~

32.   авторка до ном 30
сега вече след като си майка какво чувстваш? тоест каза, че не си като останалите майки. интересно ми е просто :)
ном 31 няма нужда от хейт, благодаря!

34.   До номер 4 с неговия/нейния коментар "Ами не раждай като не искаш дано не съжаляваш когато един ден останеш стара мома заобиколена само от животни около себе си! ".

Скъпо немислещо с всичкия си създание, живеем в 21-ви век. Дали твоите наследници ще ти правят компания като станат на 18 и започнат новите си животи без теб? Всички в даден момент си тръгват и оставаме сами. Да не мислиш че ще умреш в компанията на някого? На масата за аутопсия няма да си с близките си, ще си сам/а, с патолога.
Не ми развивай такива глупави схващания.
Повечето българи затова си правят деца - да ги гледат на старини и да не са сами.
Обаче реалността е малко по-различна от това, което им се иска. Децата взимат от теб, растат и след това си тръгват по своя път, което е и съвсем правилен развой на събитията. Не можеш да искаш от никое дете да си захвърля живота, за да е покрай теб.
Аз лично няма да искам това от своите.
Ако видя, че не мога да се гледам сама, ще си отида в старчески дом, където да се грижат за мен срещу заплащане. Тъкмо и ще си имам компания.

Не виждам защо възприемате децата като способ да запълните празнотата в себе си.
Някои хора сме си цели, щастливи сме си, имаме си професии, любов, хобита, милион и един начина да сме щастливи и без деца.

До номер 6 и нейното "Това само човек без цели, жена който никога не е раждал, може да го каже. Извинявай, но просто не мога да го разбера. Хората да раждаме и правим секс, за да създадем потомство, нали затова живеем? Да създадем уютен дом, да се реализираме и да сме щастливи. "

Не, скъпа, това е ТВОЕТО виждане за нещата, не всеобщото. Ако за теб единствена цел е да забременееш и да родиш и това ти е представата за реализация, то мисля, че ти си човекът без целите, не е ли така? Наследство може да бъде оставено и под много по-различни форми, освен чрез надуването на корема и раждането на деца, които не можеш да отгледаш добре. Съдейки по изказването ти, възпитанието и мисленето ти са на базово ниво и едва ли можеш да дадеш на детето си необходимата интелектуална и емоционална храна, която да го направи стойностен човек. Още от сега си представям как децата ти друсат кючеци в Ориент 33.

Авторке, въпрос на личен избор е дали ще имаш детенце или няма да имаш. Важното е да го създадеш с човек, с когото се обичате наистина много, с когото сте семейство и имате капацитета да възпитате добър и стойностен човек, а не поредното комплексарче.
Почти всяка жена може да роди, но много рядко някоя наистина е МАЙКА и успява да отгледа красиви хора. Всяка като роди се смята за такава, но истината е, че за да си МАЙКА се изисква много повече от това да износиш и родиш дете, но това го осъзнават само интелигентните хора, повечето си мислят, че след раждането вече са някакви богини и имат пълни права както над детето, така и над мъжете си. Луда работа. Нищо чудно, че има и толкова самотни майки в последните години.

За депресията... жените се депресират относно това, защото им е наложено от обществото. Виж отговорите. Всяка кокошка кудкудяка и ти казва колко си шантава, че мислиш въобще такива неща. Имах една приятелка, която просто не искаше да има деца, поради лични си причини, и всеки път като излизахме в компания и някой покажеше снимки на деца, тя някак се изолираше. Нормално е. Натиск от обществото. Това е проблемът. Но не е задължително една жена да му се поддава. Можеш да имаш деца, можеш и да нямаш. Тялото си е твое, изборът си е твой.

А болката не е толкова голяма. Докато раждаш си в шок, не мислиш толкова за това какво се случва. Това не е проблем. Може да ти се струва брутално, но реално не е кой знае какво, забравя се бързо. И възстановяването след това също не е чак толкова неприятно.

35.   Аз имам дете но въпреки това и аз не разбирам как може някой да се депресира от това, че няма дете. Забременях непланирано и не мога да си представя как някой би искал да има планирано дете.

Може би за да се грижат за някого жените искат да имат дете.

Как странно разсъждаваш за раждането. Гнусно е да. Онова излиза през.