Споделена история от Семейство

На кой етаж живеете
Здравейте, интересувам се на кой етаж живеете и какви са предимствата и недостатъците.

Наскоро реших да си купя апартамент, но не разбирам на кой етаж е добре, споделете мнението си.

Коментари

1.   Най-лошо е на първи и последен етаж. На първия дишаш всички прахоляк от вън и зимата няма стопляне, на последния пък лятото е жега и няма охлаждане, зимата няма стопляне и покрива ако протече, го отнасяш ти и най-често ти плащаш целия ремонт макар че не е само твоя собственост. Най-хубави се водят 2. и 3. етаж. Хем не е прекалено високо и дори може и да не ползваш асансьор, хем по-трудно могат да оберат, както е на първия. 4-5 също са добре. Аз лично не предпочитам по-висок етаж, защото имам фобия от високо, а и ако асансьора не работи някой път не е много приятно, особено ако си с малко дете и трябва да мъкнеш колички. Ако трябва да обзавеждаш апартамент, също не е много приятно, защото не всичко влиза в асаньора и става мазало. Освен ако не е с тия големите асаньори, но те са само в много високи блокове (над 8-9 етажа). Но пък тия блокове са по-уязвими от земетресения и при продажба се продават по-трудно и на по-ниски цени.

2.   На 5-я. Ако имам аснсьор е супер, но освен етажа е важно и колко са визоки околните сгради. В моя квартал всички сгради са на макс 5 етажа и си ми е супер, слънчево и имам гледка. Ако обаче наоколо има 20 етажни блокове... По принцип аз харесвам високите етажи, слънчево е, има гледка, по-тихо е. Проблемът е като се прецака асансьорът.

3.   Зависи. В София живея на втория етаж т.е първият етаж е приземния, на едно ниво с входа. Удобно е, защото мога да се качвам пеша без да чакам и да се возя в миризливия асансьор. Но пък има недостатък, че всеки може да гледа през прозорците ми от разстояние и реално доста досадни комшии го правят. Също, ако бях на по-горен етаж, щях да имам шанс за по-хубава гледа и ослънчаване. На ниско дърветата около блока хвърлят сянка.

4.   Живея на 8 етаж и съм много доволен! Не съм в София, разбира се!
На морето съм! Над нас има само каратаван, преди 11 г. единствените същества, които напомняха за това, че живеят над нас, бяха гълъбите, но извикахме хора и ги махнаха, защото от тях се въдеха хлебарки, после замрежиха вентилационните отвори и им ограничиха достъпа и когато ходя на гости, винаги чувам я тропане, я скърцане на нещо по пода, което е немислимо да се чуе у нас! Това е предимството да живееш на последния етаж! А също и панорамата, която може да се наблюдава от терасата!

5.   На 3 ти етаж живея , отдолу има магазини така че е малко по-висок 3 ти .Добре е никой не ме засенчва , удобен е , топъл , не знам какво повече да кажа , ако се сещаш за нещо -питай

6.   Живея на 5 последен етаж, краен апартамент. Зимата беше зверски студ, няма стопляне, ходех с 2-3 блузи, топлих 1 стая и плащах стотици левове ток, а сега е зверска жега и макар че ходя абсолютно гола (живея сама), цялата съм потна и сутрин се будя от жега. Освен това имаше счупен прозорец на тавана зимата и протече над леглото ми в спалнята. Няма дупка, но пада боя и има огромно петно, така че никога не си избирай последен етаж и краен апартамент.

7.   Би ми се искало да е на някой по- висок етаж, че като ми писне да се ...

8.   Живея в малка двуетажна кооперация на втори последен етаж краен апартамент. Нямам никакви проблеми, че е краен апартамент, изолиран е супер, лятото не е жега зимата си е доста топло. Никой не ме засенчва от горе и доста ми е слънчево в жилището. В бегето живеех на 15-тия етаж панаромната гледка беше невероятна. Няма такъв кеф. Но сега не бих живял на толкова високо.

Чингис Хан

9.   Аз живея на 6тия - коридора е като радиатор -

10.   Имам три апартамента. Два от тях на последен етаж, единия на предпоследен. Той ми е ваканционен. Чак ми е странно като ми се хлопа отгоре, защото не съм свикнал. Ако покрива е направен като хората, последен етаж е супер. Дори и да протечеш, то си е обща част. Един съвет- гледай и изложението. Избягвай запад.

11.   От 3ти нагоре е по-светло и безопасно (откъм грабежи). При авария, всичко се изсипва на първия. До 4-5ти е ОК дори асансьорът да се развали.

12.   Аз живея на първи, източно изложение. Зимата вярно, че мааалко по-трудно се отопляваме, но не е кой знае какво. Лятото пък се държи доста по-хладно от останалите апартаменти. Имам куче с което не се притеснявам да си играя, понеже няма никой под мен. Ако бях на по-горен етаж може би нямаше да хвърлям така играчки наоколо.

Верно ли на последен етаж е толкова зле? Защото мислех следващата ми квартира да е точно на последен, понеже ми писна от малоумни комшии(отгоре), които нямат елементарно чувство за морал, при съвместното съжителство.

13.   Брей че интересна тема. Аз живея на 6 етаж.
Гадно е ако няма асансьор.

14.   Аз живея на 6 етаж.

На първия е добре от гледна точка но това. че нямаш да изкачваш много стълби.

15.   На 5-ти последен. Без асансьор.
Предимства-хубава гледка. По-тихо и спокойно е. Няма кой да тропа отгоре. И не чуваш кора, които се качват или слизат по етажите. Не ти крещят деца под прозорците.
Недостатъци-
1. по- студено е през зимата, защото никой не отоплява отгоре. 2. През лятото се нагрява повече.
3. Заради липсата на асансьор се налага да правиш повече усилия да се изкачишносенето на багаж е изпитание

16.   Живяла съм на първи етаж. Не ми харесва. По- шумно е. Минават повече хора. Под прозорците се събраха деца и викаха, шума от колите също се чуваше повече, отколкото на по- високо. Задължително беше пускането на завеси или щори, защото се вужда отвън.
Хубавото е, че не си зависим от асансьори

19.   Ние сме на втория етаж и е много добре. Като малка винаги съм си мечтала да живея на високо. Да, хубаво е на високо, особено с красива гледка, но недостатъците надминават желанията ми и предпочитам на ниско, първо защото няма нужда от асансьор, второ лятото, когато е адска горещина, каквато е тука по Търново за жалост, на ниско е по-хладно, а на високите етажи е направо ад, особено с южно изложение.

20.   Да и на втори е хубаво.