Споделена история от Семейство

Дайте ми съвет!
Момиче на 13 год. искам да помоля за съвет, защото просто нямам на кой друг да споделя ): Родителите ми постоянно се карат нямам нито ден спокойствие баща ми псува майка ми, крещи ѝ, даже я бие опитвала съм да му обясня че не се чувствам добре в такава среда но не този тормоз продължава плакала съм пред тях, умолявала съм ги да спрат, но не става вече не ми се живее мислила съм за самоубийство но не искам да постъпвам така не знам към кого да се обърна за помощ те ми нанасят психически тормоз моля дайте ми някакви съвети и предварително съжалявам ако има правописни грешки но пиша това през сълзи

Коментари

1.   Явно вашите са олигофрени и няма да постигнеш нищо.Обърни се съм отдел Закрила на детето към Дирекция Социално Подпомагане във вашия град

2.   Свали си приложението Анима. То е предназначено за психично здраве. В сайта на уницеф има телефони на институции , които могат да ти помогнат - https://www.unicef.org/bulgaria/насилие-над-деца

3.   Здравей.Аз съм момче на 28 години и при мен положението е абсолютно същото.Баща ми е алкохолик и комарджия ,заложил е апартамента и постоянно се кара с майка ми и я обижда.Не си единствената.

4.   Имаш ли дядо и баба при които да отидеш да живееш?
Иначе може да потърсиш възможности да бъдеш настанена в приемно семейство.

5.   И аз живях в такова семейство до 15-годишна. Не успявах да им кажа нищо, но много, много се караха и си крещяха постоянно. Не след дълго се разделиха и аз се радвах, защото всичко вкъщи се успокои, аз и сестра ми живяхме само с майка ни, а тя се чувстваше много по-добре без баща ни, което пък се виждаше от всички. Така че всички се успокоихме и сме доволни от тази раздяла. Опитай да говориш с нея.

6.   Говори с психолога в училище или просто по улиците където видиш да има психолог, влез при него никой няма да ти откаже да поговорите и да се търси решение. Понякога родителите са отвратителни, недей да мислиш да се самонараняваш заради тях. Просто ги гледай и си мечтай как ти няма да допуснеш това в твоя живот за напред. Майка ти трябва да вземе решение какво е правите ама това така няма как да продължи до безкрай.

7.   Има служба "Закрила на детето", обаждаш се и разказваш това което споделяш с нас. Ще предупредят родителите ти и ако не се поправят, от службата могат да ти помогнат по техни си начини. А баща ти може и в затвора да влезе за домашен тормоз.

8.   Обаждай се на горещите телефони, затова са, не да бездействат там разни лели. Може да ти намерят по-благоприятна среда, ама дали ще я предпочиташ пред собствените ти родители? Иначе, ставаш на 18 и се оправяш сама, това е изхода, ако нямаш баби или други роднини.

9.   Душичка, това показва, че си осъзната и интелигентна. Просто се изправи пред тях и си изкрещи всичко,което ти тежи на душата. Не ги обвинавай, а кажи, как се чувстваш.

10.   Това, което преживяваш е нещо много много неприятно. Твоите най-близки хора се карат и обиждат, а дори и се стига до насилие, което е ужасно.Още повече, че такова действие е и незаконно.Моят съвет е, ако нищо друго не помага, да убедиш майка ти да действа.Има психолози, брачни консултанти,които в някои случаи могат да помогнат да се изгладят различията. В противен случай, тя трябва да подаде сигнал в полицията и ако се наложи да се разделят. Може да ти се струва жестоко, но така ще е най-добре.Те ще се успокоят, а също така и ти.Ако това се случи, обаче, едва ли ще сте вече семейство, но това е пътя за някакво нормализиране на ситуацията.
Мислите за самоубийство са разбираеми,но ти нямаш вина и недей да се обвиняваш. По-добре потърсете изход от ситуацията.

11.   Има десетки такива теми в сайта.