Споделена история от Семейство

Баща ми не одобрява връзката ми
Здравейте!
Пише ви момиче на 16. Преди някоко дни баща ми разбра, че имам връзка с мюсюлманин (аз съм атеистка и религияте не е никакъв проблем за мен) и той каза някои доста груби неща по адрес на мен и приятеля ми и от тогава не си говорим. И аз изпаднах в нещо като депресия, но това не е важно. Исках да попитам дали според вас ще свикне някога с идеята, че това момче е перфектно за мен и ме прави истински щастлива или цял живот ще ми се мръщи? Ако може споделете ваши истории/гледни точки.
Благодаря предварително! <3

Коментари

1.   На 16 нямаш връзка, имаш захласване...

"според вас ще свикне някога с идеята,"

Много преди това, ще си го забравила и манала на друг... Въпросът е единствено с какви поражения.

"аз съм атеистка и религияте не е никакъв проблем за мен"

Ти може да си атеистка, но той ако е религиозен, не знам как ще ти се получи. И да си малка, трябва малко да мислиш как нещата изглеждат от неговата страна, не само твоя... Ако започне да ти казва как да се обличаш? Или какво можеш да правиш или не? Или реши да живее в Турция? Тези религиозни/културни табута не са се появили просто така. Когато към естествените човешки различия, добавиш и тези другите... какво общо изобщо имате освен "химия"...

"това момче е перфектно за мен"

Почети малко от жени тук, които са си казвали точно същото... Мозъкът се развива докато навършиш 25, преди да се захвасваш по филми, аз ти предлагам да навършиш поне 18. След това легално отговаряш за себе си, и какво мисли баша ти няма такава тежест, така както и той ще си помисли добре дали после да ходи да те спасява...

2.   Атеизмът е доста краен - има Бог, просто трябва да намериш подходящия начин да общуваш с него. На мен лично православието изобщо не ми допада.
По принцип на 16 си много млада, за да прецениш кой е идеалният мъж за теб. Някои хора са си заедно от гимназията, а други - не. Изборът на партньор в живота е много комплексен, не е само до пеперуди в стомаха.
Баща ти може да се притеснява, защото като цяло мюсюлманите не признават жените за нищо. Била ли си в мюсюлманска държава? Жените им ходят забулени, нямат право на никакво мнение, не ги третират като хора. Ако не се подчиняват, мъжете им могат да ги убиват, без проблем. Аз съм пътувала доста и мога да ти кажа, че като клиент в 5-звезден хотел ми се е случвало обслужващ персонал да се опитва да ми държи сметка, защото съм жена, в отсъствието на мъжа ми! Мюсюлманите са много отвратителни и в мюсюлмански държави нивата на изнасилвания са изключително високи. Това момче може сега да се прави на много мил и добър, но, по-късно може да започне да те третира като някоя бяла ханъма. Такава е културата им. Да не говорим, че религията им проповядва борба срещу друговерците, тероризъм и после им обещава 40 девственици. Каква ценност е бракът според теб за тях? Аз също не бих се зарадвала, ако дъшеря ми доведе мюсюлманин и го разбирам. Много си млада и зелена още за дръзките изказвания, които правиш.

3.   Според мен зависи той колко е вярващ! Ако е вярващ смятай, че след време ще иска да слагаш забрадки, бурки... да си стоиш вкъщи и всичко привично на мюсюлманството!
Отделно си помисли дали искаш децата ти да носят имената Ахмед, Мехмед, Мустафа и т. н., да говорят турски....
Има доста неща върху, които да помислиш, а не само да ли ти е хубаво сега с този човек!

4.   А има ли значение? След 2 години си пълнолетна и може да правиш каквото си искаш. Радвай се на хубавите моменти, не разказвай на вашите, за да не те тжрмозят и толкова.

6.   Мисли бе момиче.