Споделена история от Семейство

Ходите ли на море с родителите си и тези на мъжа/жена ви?
Здравейте!

Ходите ли на море с родителите си и тези на мъжа/жена ви?

Мъжът ми иска всяка година да ходим на море с фамилията (ние, техните, моите родители) и не приема 'Не' за отговор. Вече ходихме няколко пъти и ми писна, нито си почивам, нито е особено интересно. Виждаме се достатъчно често и нямам против да им платим почивката, но просто не желая да ходя с родители на море. Нямаме деца, нито финансови проблеми, които да ни спират да отидем сами или с приятели, но той иска да ходим цялата рода. Знаете как е с възрастни хора, отидеш на плажа и вече им е горещо и трябва да ги караш обратно в хотела. Това за мен не е почивка. Според мен те са възрастни вече за плажове и морета заради жегата, но това е отделен въпрос.

Преди да сме говорили тази година за лятната почивка, може ли да ме посъветвате как да подходя? Има ли някой с подобен проблем?

Жена, 27

Коментари

1.   В началото на връзката ни направих грешката да заведа мъжа си на море с моите родители и честно, беше кошмар!
Стигнали, не стигнали още на плажа и майка ми почваше да мрънка, че и е горещо и да сме се връщали. Всяка сутрин нашите решаваща къде ще ходим, какво ще правим, какво ще ядем...абе луда работа! Все едно бяхме на 10, а ние влюбени, искаме време само за нас. Накрая се изпокарахме жестоко, запалих колата и се прибрахме няколко дни по-рано. А нашите останаха да си доизкарат почивката.
От тогава си знам, обичам си ги, ходя им на гости, но такива семейни изпълнения нашите, вашите, сестра ми, сестра му, мъжете им и т.н. НЕ!
Всеки си ходи с половинката и това е. Пращам снимки по Вайбър, обаче до там. В крайна сметка идеята е да си починеш, нали? А не цяла отпуска да си миротворец и да внимаваш кой какво ще каже, че да не стане скандал.

2.   На 33мъж съм, от 18годишен, не съм ходил на море заради работа, тази година ще отида с баща ми, да е жив и здрав да си припомим спомените когато бях на 8, времето минава хората си заминават, само спомените остават... Ценете си родителите докато са живи, защото после ще ги търсите ще ви липсват, но няма да ги има и ще изникне въпроса, , защо не го направих, ,

3.   Категорично НЕ! Не ходя на море с родителите ми, откакто бях на 16.
Пращала съм ги на екскурзии и на море само двамата, на мои разноски, но и през ум не ми е минавало да ходим на почивки с тях.
Ж47

4.   То по-добре да им платиш почивката отколкото да ги водиш с вас. Колкото и да е скъпо по-добре ще е.
Нямам възможност да отида на море.

Рисковано е възрастни хора да ходят но плажа. Длънцето пече много силно.

5.   НЕ! Категорично не.

6.   Моят мъж също ми подхвърли, че иска родителите му да дойдат с нас догодина, защото са вече възрастни и не се знае. Но ние имаме деца и си представям как свекървата ще критикува, че не мажа децата със слънчезащитни пластмаси.. Ще диктува какво да купуваме и да готвим, защото ние не ходим по хотели, а наемаме къща. Ще има битови разногласия. Няма да мога да се обличам секси. Ще ми е неудобно да се натискам с мъжа си пред родителите му. Като децата заспят няма да си лягаме веднага, а ще стоим до късно с техните. Това значи по-малко секс! Не знам защо, но си представям само лоши неща. Нагласата ми е такава, за съжаление. Но ако бяхме в хотел в отдалечени стаи би било по-добре. Обаче едва ли някой от тях ще иска в хотел. Сега ме мъчи съвестта, но не искам да идват с нас!

7.   Как така не мажеш децата със слънцезащитен крем. Ти знаеш ли колко е опасно това.

Не е добре за възрастните да прекарват много време на плажа. Да го видят плажа е добре но не и да стоят с часове. Слънцето пече много силно.

8.   В тези горещини е убийствено възрастни хора да ходят на плаж.

9.   Ами, ние нямаме проблем, ходим, да. По принцип се събираме ние с мъжа ми, моята майка и неговите родители, брат ми и жена му с децата, майка й и брат й с приятелката си, ако има такава в момента, а понякога и някой братовчед иде с/без семейство. Една година и баба взехме с нас. Две години и сестрата на мъжа ми дойде. Лелини веднъж дойдоха също. На зълва ми вуйчови й дойдоха също една година. На мъжа ми по не му доставя кеф да сме толкова хора, но още като се взехме аз си му казах, че обичам подобни семейни прояви и да си има едно на ум, че докато сме гаджета може да ги избягва, ако не ще, ама ако сме семейство - трудна работа да се дели.
Честно казано, колкото повече хора сме, толкова повече време имаме само за нас двамата. Станем сутринта, вече има някой буден. Приготвя закуска за децата и мога да ги оставя да ги нахранят, а ние да се разходим по плажа. На обяд все някой ще прояви желание да се прибере до хотела/вилата/бунгалото/апартамента да ги приспи и пази, а ние си оставаме я на кръчма, я на плажа. Вечер бабите бързат да ходят да си лягат, тъй че децата пак с тях, а дори да ида аз да си ги сложа да спят, после има кой да ги пази, а ние да отидем пак на заведение.
Когато ходим само двамата с децата за мен е по-голям проблем, защото просто сменям мястото на което да търча след тях. Като отидем с родата, все едно съм пак на 17.
За мен ключът е всички да са наясно, че всеки си има различен ритъм на живот и да не кара другите да ходят подир неговия. Другото ключово нещо е да сме близо до плажа (на 50-200м), за да могат по-възрастните бързо да драпат обратно, а да не трябва да ги караш. Трето, задължително заведение наблизо, за да може като решим да ходим да хапнем вечерта навън, който иска да се прибира, да е на две крачки, а не всички да трябва да ставаме от масата. И четвърто, желателно е да не сме в една сграда (визирам примерно една цяла вила за всички). Хубаво е да има 2-3, в които да се пръснем, че да може да се наместваме по режими. По принцип по-възрастните отиват в едната жилищна площ, а по-младите се пръскаме по другите. С баткови в повечето случаи делим една и съща, защото децата искат да спят на едно място.
Аз вече говоря от положението на майка ама все пак и без деца, пак ми беше добре да идем повече хора. Весело е, винаги има с кой да си лафиш, някой навит да прави, каквото и ти искаш. Мъжа ми като кажеше "не" на нещо, отивах при някой друг и си намирах компания. Докато ако сме само двамата, все трябва да се съобразяваш, като не иска да ходи на разходка, да не ходите да речем. А като има други хора, нито него го оставям сам да гледа небето, нито пък аз ходя сама по улицата.
Никога обаче не сме ходили само с родители. Винаги се събираме поне десетина човека.

10.   И ти си права номер 9.

11.   оставете комфорта си но някой трябва да мисли и за здравето на възрастните.