Споделена история от Семейство

Жена ми забременя и иска да махнем кучето
Повечето жени обичат животните ама аз как уцелих на изключение. С жена ми сме заедно от пет години, живеем заедно от четири. Аз съм на 36, тя на 31. Когато се запознахме, бях лудо влюбен, тичах след нея. И още много я обичам и правя, каквото мога, за да е щастлива. Не ѝ липсва нищо кой знае какво - помагаме си в домакинството, изглеждаме добре, печеля не лоши пари, в секса няма оплаквания, изневери не е имало или поне не съм я хващал. Проблеми и караници сме имали в рамките на нормалното и без особени грубости, камо ли насилие.
Кучето е с мен от преди нея, на осем и го имам от бебе. Хора, които не са гледали домашен любимец няма да ме разберат, той е най-добрият ми приятел, обичам го и за мен е част от семейството. Когато го взех бях в период на тежка депресия и малкият на практика ме спаси от това да се пропия. Има си и научно обяснение за подобен ефект.
Жена ми така и не успя да се привърже към него, но не е имала и особен проблем. Когато я помоля, го е извеждала, хранела и гледала, докато съм в командировка. Но като цяло аз се грижа за него и това ми доставя удоволствие. Странно ѝ беше, че чак толкова се старая да му готвя, да му реша козината, да играя с него, но това го правя за кеф, зарежда ме.
Жената преди няколко седмици, вече в пети месец, ми сервира, че е време да търсим нов дом за кучето. На недоумяващия ми поглед тя отвърна с "ама какво, с нас ли ще остане? Мислех, че се подразбира, че като имаме дете... ". И взе да ми обяснява, че можело да бъде опасно, детето да развие алергии, че нямало да има време. Отказах категорично. Няколко пъти водихме спор, опитах да ѝ обясня, че кучето е добре обучено и няма никаква опасност. Че за детето е добре да расте с домашен любимец. Обясних ѝ, че му остават вероятно между 4 и 8 години живот още, а после няма да вземаме друго. Заведох я при едни приятели, които имат куче и после им се родиха две деца. Но тя не мирясва. Преди десетина дена открих, че е пуснала обяви из някакви групи, че подарявала куче. Скарахме се жестоко, тя се разрева, истеряса, заплаши, че ще изхвърли кучето. За пръв път побеснях, разкрещях ѝ се и я заплаших, че по-скоро тя ще изхвърчи, но кучето остава. А като се роди детето, по-добре да ми го даде и да се маха, да не го трови. Не можа да повярва, при положение, че винаги съм я носил на ръце. И аз не можах.
Преди три дни ми заяви, че ако не му намеря дом, ще иде при майка си. Пак се скарахме, накрая ѝ казах прав ѝ път и ако се стигне до раздяла ще мислим вариант за споделено родителство.
Все пак се замислих за варианта да дам кучето на близки хора и да мога да го виждам. Питах майка ми, сестра ми и някои близки приятели, но на никого не му трябва животно. Колкото и да обичам жена си и да искам да съм с нея и детето, няма да допусна най-добрият ми приятел да отиде при непознати, които я го гледат добре, я не. И да свърши в приют или на улицата. Не искам и детето ми да се ражда с такова проклятие, заради него да бъде изоставено животно. За мен стопанин да зареже кучето си е едно от най-лошите предателства. И колкото и да е грозно, или жената ще се кротне, или ще я оставя да си тръгне. Аз съм расъл с разведени родители, кофти е, но не се умира.

Коментари

51-100 от 126

51.   50, хората живеят с други хора, не с животно. За какво можеш да разчиташ на животно? ! Дай списък.
Мъж и бил. Брак имат ли или съжителстват само? Жертва бил. Голяма. Цени животно вместо хора. Лигава работа. Ако ще и кучето да е било акушерка на майка му, нищо не оправдава подобно мислене. Просто тук кучелюбството е на почит. Хората хранят бездомни четириноги, които са бая ошишкани в сравнение с всеки бездомен човек.

52.   Авторе, каквото и да направиш от тук нататък със семейството ти е свършено.
Ако махнеш кучето ти ще трупаш злоба към жена ти, че те е накарала да правиш такъв избор.
Ако не го махнеш, дори и да останете заедно, жена ти ще натрупа злоба, че кучето за теб е по-важно от нея и от детето ви и бъди сигурен, че ще предаде това разочарование и на детето си и вероятно ще успее да го настрои срещу теб, дори и несъзнателно.

53.   52, това е крайно изказване. Нещата могат да се оправят и да се намери решение, но с добра комуникация, с диалог и с взаимно уважение. Както чета автора обаче, тези неща липсват и на двамата, така че не съм оптимист.

54.   В цял свят хората гледат животни и деца. Само тук се проявява този гаден манталитет. Имахме котка преди, но почина от старост. Ако някой ми беше поставил подобно условие бих го изритала от живота си на часа. Никога няма да бъда с човек, които мрази животни.
Не махай кучето. Ще го убиеш. Ти си целия му свят.

55.   54, още една, която цени животни, но не себеподобните си. Която ще зареже уж любим заради животно.
Цял свят бил- ти храниш, ти държиш в клетка.

56.   Авторе, жена съм, но напълно подкрепям твоята гледна точка. Домашното животно е до теб в моментите, когато ти е най-зле и когато близките ти обръщат гръб и не са в състояние да помогнат. Обича и се радва безусловно и е абсолютно зависимо от теб. Престъпление е да го изхвърлиш. А жена ти, ако успее да се наложи сега за кучето, после ще иска за всичко да се налага по този грозен начин - със заплахи и скандали. А и ти ако отстъпиш, няма да можеш да и го простиш и ще се настроиш постепенно срещу нея.

Сестра ми като роди и си взеха куче, специално за да расте заедно с малкия, защото е добре за детето. Преди това нямаха. Не мога да си обясня реакцията на жена ти - явно винаги я е дразнело кучето, но преди да забременее си е премълчавала, а сега мисли, че по право всички трябва да се съобразяват с нея. Няма разумна причина да не иска детето да расте с домашен любимец. Просто има хора, които не обичат да имат животно вкъщи. Няма лошо - хора всякакви, но не е трябвало да те заблуждава, а още в началото на връзката да си каже, как стоят нещата. А тя подлярски си е мълчала и е чакала да се ожените и да забременее, че един вид да си и в кърпа вързан и да може да те изнудва с детето и с развод и да поставя ултиматуми.

57.   Номер 55, а жената на автора нима не заплашва да зареже човек заради животно???

Та тя предпочита детето и да израстне без баща, но не и с куче. Не и пука, какво е добро за детето - използва го за да стане на нейното. И при най-малкия спор тропа с краче, заплашва да се изнесе и почва да чати с бивши? Съпруга - мечта, блазе му на автора.

59.   57, значи доброто за детето е да живее с баща, който обича куче, не майка му и него. Да диша куче всеки ден, да слуша лай, да гази в косми. Част от бюджетът да отива за прескъпа кучешка храна, ветеринари и други такива. Живот-мечта.

60.   Труден казус, но аз лично смятам, че тя никога не е понасяла кучето. Просто е съжителствала с него…
Предложи да ограничите достъпа на кучето до стаята с детето. После като почне да пълзи все тая с куче или без. Ще яде всякакви боклуци. Отидете при лекар, който да потвърди, че няма да има проблеми за детето.
Като цяло жена ти не обича животни според мен, което ме навежда към мисълта, че не е много добра душа.
Вече ти си прецени дали искаш да живееш с такъв човек. Кой нормален човек пуска обява без знанието на мъжа си..

61.   59 - Можеш да обичаш и децата си и животните. Вкъщи винаги е имало животни, но това не ни пречи да си отглеждаме децата.

63.   61, не, не могат да обичат никого освен себе си. За тях е "какво получавам насреща". Неспособни са да обичат. Тези, които можем, нямаме лимити и/или сметки "тези ще обичаме- другите не".

64.   61, няма лошо за животни, ако става въпрос за къща и пространство. Ама да натъпчиш 3-4 човека в панелка плюс куче е мазохизъм. И е скъпо.

65.   63, като чета коментарите, повече се обичат животни, не мъже, жени и деца. Луда работа.

66.   65 ако приемем максимата че всяко същество обича себеподобни, то онези които обичат животните повече от хората са си животни.

68.   №50, напълно съм съгласна с Вас! Има много хора, които с лека ръка могат да изоставят същество, което не може да изрази чувствата си с думи! Дори и да можеше, едва ли дамата с невероятното си въображение би почувсвала някъкво снизхождение към по-низшите същества! Обикновено, егоцентрични хора с толкова развита фантазия, създават големи проблеми около себе си. Мисля, че авторът ще бъде благоразумен и ще вземе правилно решение и за двете невинни същества! В противен случай неговата любима е обречена! Всяко действие има противодействие! Отнемаш... ще ти бъде отнето, независимо под каква форма е това! В някои хора центърът на милосърдие не е развит добре и не могат да разпознаят истинската обич, те просто я имат за даденост. В случая, авторът с обичта си е поставен много ловко пред шахматната дъска, за да бъде матиран, психически сринат и да не дава Господ, човекът да се върне към алкохола! Красивите, но деспотични жени, отвръщават мъжете с характера си и това знаем до къде води. И като последно ще цитирам : „За величието на една нация и моралния й прогрес може да се съди по отношението й към животните. “
Махатма Ганди

69.   68, тоест любимата е кучето? ! Ще се пропие заради куче? !

70.   Преди време по ТЛС гледах за една жена до такава степен обесена от любимците си декоративни плъхове, че 25 г и брак и се разпадаше заради това. Беше завъдила 19 по плъха в къщата си, че и на сина си беше промила мозъка и той вярваше, че гризачите му били като братя и сестри. Това нормално ли ви се вижда заради едни плъхове да си разбиеш семейството градено с години? Ами младежът ще може ли да създаде здраво семейство след като майка му вече го е увредила до степен да смята плъховете за родини? В друго предаване пък жена беше превърнала дома си в заешки обор, в резултат на което се беше отдалечила от децата си и внуците си. Те пробваха да и помогнат уви тя отказа помощ. Дано един ден осъзнае, че няма как зайците да са по -важни от близките и.

71.   Авторе!!! Прочети внимателно (2-3 пъти) какво са написали номер 40, 43 и 47, особено 40.

Самия ти си сляп, както и останалите коментатори - кучелюбци и кучемразци, нямате трезва представа за нещата. Само посочените 3 коментара доколкото видях бяха обективни.

И да има решение вашия проблем, то двамата с жена ти нямате достатъчно разумна и силна връзка за да достигнете до това решение! Иначе по-рано щяхте да сте го избистрили това, в момента най-доброто е аборт, или ако се роди детето го дайте за осиновяване на по-добро семейство...

72.   Преместете се в къща под наем, а дайте апартамента под наем. Така ще има място за всички.

73.   71, какъв аборт в 5-ти месец!? Той като се знае какво мекотело е, защо изобщо се занимава със жени, да си живее с кучето, щом то е по ценно от жените. Да даде на жена си да прочете тази логорея която е написал, сигурен съм, че на часа ще го зареже. Допусках и съм виждал даже подобни отворковци, но не съм допускал, че има чак толкова отвратителни. Чак ми се повдига от такива.

74.   Само ще кажа, че бих дала всичко моя приятел да разбираше чуествата ми към кученцето ми както автора. Евала! За това, че разбираш, че верния и вечен приятел е ценен и скъп въпреки, че не е човек, че животът на всяко едно живо същество има смисъл и значение... За жалост рядко се срещат хора със сходни виждания, принципи и разбирания това е най-гадната част от живота.

75.   до автора

След години си представям какво ще каже "жена ти" на детето ви - оставих баща ти защотото искаше домашен любимец. Да знаеш то ще я разбере.
Сперед мен тя си търси оправдание. И си прав - не ставай мъж под чехъл.

И друго - сигурен ли си, че не я клати "съученика й" или някой друг?

76.   Номер 75, ти не бъди много сигурен. По-скоро жена му ще обясни на детето, че е оставила баща му, защото той е обичал кучето си повече от собственото си дете. И предвид, че тя ще има едни 20 години да му го внуши - ами вероятно детето ще застъпи нейната гледна точка.

77.   Номер 13 - абсолютно права!

Иначе ако съм аз ще разкарам кучето веднага. Веднага.
И не си представям съпругът ми, когато бременея да избере пес пред мен. Просто няма как да се случи - първо, ние животни не бихме искали. Второ - да имахме и да беше казал "махаме го", добре. Юе се съглася с него, защото това е просто едно животно. Кучелюбците сте нещо потресаващо и злобно.
"Странно ѝ беше, че чак толкова се старая да му готвя, да му реша козината, да играя с него, но това го правя за кеф, зарежда ме. " - да, странно е. Още по-странно е, че избираш един помияр пред семейството си. Ужас! Защо създаваш поколение?

Малеее, добре, че съпругът ми не е такъв нещастник! Аз съм страшна късметлийка, че човекът до мен е разумен и не би избрал никога друг биологичен вид.

"Преди три дни ми заяви, че ако не му намеря дом, ще иде при майка си. Пак се скарахме, накрая ѝ казах прав ѝ път и ако се стигне до раздяла ще мислим вариант за споделено родителство. " - Еха. Ти си жестоко същество.
"Аз съм расъл с разведени родители, кофти е, но не се умира. " - не се умира, но ти ще си виновен.
Ти не си мъж, ти си някакво подобие на нещо си.

Остани си с песа, ама да не ревеш като умре след няколко годинки. :)

78.   Надявам се темата да е поредната провокация. В случай, че не е авторчето е достигнал дъното. Ако ми се разкрещи мъжа ми и ме заплаши да си гледам сама детето заради една кирлива мастия ще се погрижа никога да не си види детето! Горката жена…

79.   Повечето сте луди - избирате животни пред хора???

Мале, мале. Почвайте да се размножавате със животни - не става нещо, нали? Що така бе?

Това не е, както някой се изрази "верния и вечен приятел" - какъв приятел бе? След 10 г. е пукнало. Вие не сте наред. Такива като вас трябва да си останат сам сами!
Не сте за хора - абсурд.

Мда, номер 78, авторчето е достигнал дъното.

80.   Авторе, приеми искрените ми съболезнования, че си допуснал грешката да напълниш фурната на подобна “жена”, с такава жена, по-добре без.
Била съм в подобна на твоята ситуация “приятелят” ми да ми поставя ултиматуми за домашния ми любимец. Разбира се, че избрах него - домашния любимец. :)))
Тези приказки, че щяла да ходи при майка си, ги разправя, колкото да плаши гаргите.
Ж23

81.   Ами, кучето е вярно животно, а жената не е, доказано във времето.

84.   Защо изобщо го смятате за мъж, той е обикновен кучкар. Жалко за жената, че се е полъгала по този помияр, че и в себе си го е допуснала!? Това което този боклук прави е домашно насилие, как може да тормози жената с някакъв въшлив помияр? Да ги изритва докато е време, и двамата!

85.   Откачени, крайни консуматори- не е въпрос на избор между човек и куче! Само бездушни същества могат да направят подобни сравнения.
Тук не се мери любовта към кого е по- голяма или кой ще избере, изобщо не трябва бъде поставян пред такъв избор. И факта, че го е поставила жена му "или- или" доказва, че е като някои от вас "ще ти меря "любовта" на грамове, всичката да е за мен, каквото аз кажа- това да става, само така ще се приеме за любов"!
Една душа може да обича много същества. А конкретно към кучето освен, че го обича като член от семейството има и отговорност!
Жалки манипулатор, консуматори, паразити на два крака без души сте много вече явно... "

86.   Привет, авторе,

Ще се включа да те подкрепя. Жена съм. Имам 2 котарака, единия си го взех точно както ти твоето куче - в труден за мен момент да си имам другарче. След първото коте, срещнах съпруга си, после прибрах още едно от улицата Мъжът ми е като жена ти - храни ги когато има нужда, но не ги обича така както аз ги обичам. Казва, че котките са проклети животни и не са верни като кучетата. Хора и хора, подминавам коментарите му.

Миналата година забременях, за съжаление всичко приключи със спонтанен аборт. Още в началото и той каза - време е да махнем котаците, но аз му казах не, в никакъв случай. Говорихме за алергии, четохме в интернет какво трябва да направим, от какво да се пазим, как да процедираме и така. На следващия ден получих подарък - прахосмукачка робот да ми помага в чистенето на котешките косми и да намали риска от алергии. Разбрахме се, разбира се, ако има проблеми при появата на детето да го обсъдим пак.

Но така, разговор между хора. Стана ми жал за теб. Разбирам болката ти и ми е мъчно, че жена ти не те разбира. Аз лично не изпаднах в такава ситуация, при нас беше просто един човешки разговор. Предполагам и аз бих тропнала с крак като теб...

Ултиматумите са грозно нещо. Щом си стигнал да пишеш до тук, явно никакви разговори не помагат. Все пак ще те посъветвам да пробваш още един път с добро - да ѝ обясниш, че иска от теб да махне частица от душата ти. Че те поставя в ужасна ситуация да избираш между същества, които обичаш. Помоли я да не те кара да избираш. Дано е осъзнала, че няма да отстъпиш и да има ефект.

Пожелавам ти успех!

87.   85, точно си е избор между човек и животно. Приоритет при семейство трябва да са жената и детето, не кучета, котки, рибки, хамстери и прочие. Детинщина е да избереш животно пред човек.
Резултатът е ясен- ще си кукува с песа в празното, студено жилище, а жената сама ще си гледа детето.

88.   Номер 80 - дано на такава като теб никога не напълнят фурната!!
Когато ти се прииска ще и е спрян отдавна тока!!!!

89.   Нагледното доказателство, че кучкарството си е психическа болест. Сигурен съм, че не си лош човек, ама да поставиш кучето над жена си и детето си. Що за изкривяване е това? !?

90.   За твое огромно съжаление, номер 88, има прекалено много кандидати, които искат да ми напълнят фурната и ме преследват с години. Иначе дано ти се сбъдне пожеланието, защото и аз не искам.
От номер 80

91.   Не е права жена ти да иска да махате кучето. Донякъде разбирам притесненията й като майка. че кучето може да навреди на детето но това не е сигурно детето още не е направило алергия. но може да помислите за компрмисен вариант при който кучето да няма достъп до детето. да го дадете за известно време при роднини. които да го върнат ако няма проблем с детето. Начинът по който жена ти иска да се наложи е ужасен. Тя не уважава твоите желания. Дори да приемем. че е притеснена за детето би трябвало да те убеди с подходящите аргументи защо кучето е вредно за детето. ако трябва постоянно ще го повтаря. ще ти даде да прочетеш статии за вредата от кучето. ще те заведе на лекар за да се убедиш. ако трябва ще се разплаче. ще наблегне на това. което е добро за детето. Много подло е постъпила като е пуснала обява без твоето знание.
Но ти също трябва да разбереш. че ще ставаш баща. отговорността ти е към детето и към жена ти. Кучето остава на втори план. Не казвам да се оттървеш от него а да се грижиш най вече за жена ти и за детето ти. Трябва да мислиш за това. кое е добро за детето.

94.   Към автора : Авторе аз също мисля. че ти не разбираш достатъчно жена си. И двамате трябва да проявите разбиране към гледната точка на другия и да намерите компрмисен вариант за до може детето ви да бъде щастливо. Не е добре детето да расте само с един родител но по–добре с един отколкото с двама. които се карат.

95.   До номер 24 Не кучето е по-важно от детето а желанието на автора. Ако жена му го обичаше нямаше да му поставя такива условия.
Така ли постъпвате вие карате любимите си хора да се откажат от нещата. които обичат?
Да. човек. който не уважава моите желания не е важен за мен без значение за какво се отнася за куче ли. за котка ли. за предмет ли. за телевизия ли. за камък ли. за бонбон ли.
Човек. който ми показва аргументирани причини нещо да се махне или да не се случи и уважава моите желание е важен за мен. Не приемам да ме изнудват карайки ме да се откажа от нещо. което обичам просто ей така.

97.   Да. някои хора. които не са живяли от дете с куче са доста безчувствени. Мислят обикновената любов към куче за кучкарство. По–добре дете да живее от малко с куче за да няма повече такива безчувствени говеда като тях.
Не. не съм кучкарка. в момента нямам куче но съм живяла с куче.
Нормално е човек да се привърже към кучето. което гледа но за някои хора това е ненормално.

104.   Направо съм потресен в какви безчувствени уроди са се превърнали хората. В съседната тема масово смятат, че кариерата на жената е по-приоритетна от възпитанието на децата; тук пък интересите на кучето са сложени над интересите на майката и детето. Кога деградирахме толкова? ... :((((((

105.   Жена му го кара да избира не между детето и кучето а между това да се наложи тя и собственото му желание.

106.   Да бих избрала кучето, ако човек ми постави такова условие без обективна причина както и да го разбират някои.

107.   До номер 55 и аз мисля. че авторката заплащва да се раздели със съпруг а си ако той не изрита кучето. Тя първа говори за раздяла.

108.   Но ако жената ще се натовари прекалено с кучето и с детето тогава не е честно автора да я оставя да се грижи сама с тях. Лошото е. че авторката не посочва обективни причини а се опитва да се налага.

109.   Хора. които могат да изоставят животно могат да изоставят и човек.
Както жената на автора иска той да се откаже от кучето си така може да поиска той да се откаже и от детето си.

110.   Добре де, кучемразците, ваше право е. Никой не ви кара да имате животно. Но защо си избирате тогава партньори с животни и после ги карате да се откажат от тях? Като не ви кефи, намирате си някой без кучета, котки. Или кучкарите да търсят други подобни на тях.
Ако пък толкова се влюбят двама души, да ги изговарят тези неща преди да се стигне до семейство - ще остава ли животното, няма ли. Все някой трябва да се адаптира.
Никой не ви кара да смятате кучкарите за нормални, мразете ги, ама не се събирайте с такива и да ги тормозите да се променят.

111.   110, който иска цял живот да си гушка кучето, да го реши като любима жена или дете, да го милва и целува. Да му дава в устата храна.
Кучкарството е болест.

112.   Както и го кара да избира между кучето и това да остане с нея и детето.

113.   о 104

Интересите на кучето не са пред тези на майката мой човек.
Тук става въпрос, че човекът, който обичаш и си живял с него изведнъж ти поставя ултиматум, при условие, че довчера всичко е било точно.
Това е лицемерие и предателство от най-висша форма. Директно ти заявява, че ти за нея не си нищо повече от един провайдър. Ти, кучето ти и желанията ти нямат значение. Има значение само жената видиш ли.
Къде дрема та не му каза по-рано, че не иска куче? Ама не, по-лесно е просто да го поставиш пред свършен факт. Тъпанарите не могат да разберат, че кучето не е пред майката, а че жената буквално ти потъкпва всякакви желания, достойнство и право на избор, само и само тя да е центъра на света и всичко да се върти около нея и тя да взима всички решения. Под предлог, че детето трябвало да е в безопасност.
Познавам 100 семейства с по 2 кучета и с по 2-3 деца. Как па едно нямаше проблеми с алергии и какво ли не?

114.   Жена му може и да му постави условие да изостави майка си или друг нуждаещ се от грижа човек.

51-100 от 126