Споделена история от Семейство

Жена ми забременя и иска да махнем кучето
Повечето жени обичат животните ама аз как уцелих на изключение. С жена ми сме заедно от пет години, живеем заедно от четири. Аз съм на 36, тя на 31. Когато се запознахме, бях лудо влюбен, тичах след нея. И още много я обичам и правя, каквото мога, за да е щастлива. Не ѝ липсва нищо кой знае какво - помагаме си в домакинството, изглеждаме добре, печеля не лоши пари, в секса няма оплаквания, изневери не е имало или поне не съм я хващал. Проблеми и караници сме имали в рамките на нормалното и без особени грубости, камо ли насилие.
Кучето е с мен от преди нея, на осем и го имам от бебе. Хора, които не са гледали домашен любимец няма да ме разберат, той е най-добрият ми приятел, обичам го и за мен е част от семейството. Когато го взех бях в период на тежка депресия и малкият на практика ме спаси от това да се пропия. Има си и научно обяснение за подобен ефект.
Жена ми така и не успя да се привърже към него, но не е имала и особен проблем. Когато я помоля, го е извеждала, хранела и гледала, докато съм в командировка. Но като цяло аз се грижа за него и това ми доставя удоволствие. Странно ѝ беше, че чак толкова се старая да му готвя, да му реша козината, да играя с него, но това го правя за кеф, зарежда ме.
Жената преди няколко седмици, вече в пети месец, ми сервира, че е време да търсим нов дом за кучето. На недоумяващия ми поглед тя отвърна с "ама какво, с нас ли ще остане? Мислех, че се подразбира, че като имаме дете... ". И взе да ми обяснява, че можело да бъде опасно, детето да развие алергии, че нямало да има време. Отказах категорично. Няколко пъти водихме спор, опитах да ѝ обясня, че кучето е добре обучено и няма никаква опасност. Че за детето е добре да расте с домашен любимец. Обясних ѝ, че му остават вероятно между 4 и 8 години живот още, а после няма да вземаме друго. Заведох я при едни приятели, които имат куче и после им се родиха две деца. Но тя не мирясва. Преди десетина дена открих, че е пуснала обяви из някакви групи, че подарявала куче. Скарахме се жестоко, тя се разрева, истеряса, заплаши, че ще изхвърли кучето. За пръв път побеснях, разкрещях ѝ се и я заплаших, че по-скоро тя ще изхвърчи, но кучето остава. А като се роди детето, по-добре да ми го даде и да се маха, да не го трови. Не можа да повярва, при положение, че винаги съм я носил на ръце. И аз не можах.
Преди три дни ми заяви, че ако не му намеря дом, ще иде при майка си. Пак се скарахме, накрая ѝ казах прав ѝ път и ако се стигне до раздяла ще мислим вариант за споделено родителство.
Все пак се замислих за варианта да дам кучето на близки хора и да мога да го виждам. Питах майка ми, сестра ми и някои близки приятели, но на никого не му трябва животно. Колкото и да обичам жена си и да искам да съм с нея и детето, няма да допусна най-добрият ми приятел да отиде при непознати, които я го гледат добре, я не. И да свърши в приют или на улицата. Не искам и детето ми да се ражда с такова проклятие, заради него да бъде изоставено животно. За мен стопанин да зареже кучето си е едно от най-лошите предателства. И колкото и да е грозно, или жената ще се кротне, или ще я оставя да си тръгне. Аз съм расъл с разведени родители, кофти е, но не се умира.

Коментари

101-126 от 126

116.   За величието на една нация може да се съди по отношението й към животните.
Махатма Ганди.

119.   Номер 75 ти си много жесток човек. Каквото като бременееш да не извършваш национален подвиг. Как ще възпиташ детето си да бъде същото жестоко същество като тебе. Какво като е куче пак е живо същество.

141.   Авторе, успяхте ли да се разберете с жена ти?

142.   Имала съм куче цели 13 г.
Обичах го толкова много! Държах го в ръцете си, когато си взимаше последните глътки въздух.
От 40 дневно го имах. Мина един съзнателен живот с него, а когато го приспахме, ей тогава разбрах какво е загуба за първи път.

Обаче ще ви кажа едно - с хора се живее!!! Не животни, а хора. Нищо не може да замени прегръдката, любовта, целувката на съпруга!

Авторе, вярвам, че ще вземеш правилното за теб решение. Каквото и да е то, за теб ще е правилно. Мнения много, но само ти знаеш какво искаш и не искаш да направиш.

Ж 30 г.

143.   Не го приемай като хейт (за твое добро го правя, въпреки че ще съм малко строга), обаче ти сериозно ли ще изхвърлиш БРЕМЕННАТА си жена заради някакъв си пес. Знам, че го имаш от бебе, привързал си се към него и че за тебе е много повече от, , пес, , .. И не, не казвам, че трябва да изхвърлиш него, казвам, че никой не трябва да си тръгва. Вие като едно семейство трябва да се разбирате и да стигате до едни и същи решения. И като чета как предпочиташ кучето си пред бременната ти жена, не тя заслужава да си тръгне, а ти!
Тя не теб иска да разкара, а кучето ти. Тогава ти защо искаш нея да разкараш? Пък и жена ти абсолютно има право да се притеснява за бебето ви. И не, не за алергии. Но представи си, че това куче нещо откачи и от нищото захапе бебето ви. И само не ми казвай, че е много добро и няма да направи нещо такова. Мои роднини имаха куче и също сато теб бяха заблудени, че кучетата са много по - важни от семейство им и бащата искаше да разкара кучето заради детето, но майката не даваше. И знаеш ли какво стана? Уж доброто мамино сладко кученце нахапа зверски детето. И после стоеше в болни ца два дни. Това ли искаш да стане с бебето ви.? Сори за хейта, но някой трябваше да ти припомни кой си и че не целият ти свят е кучето.

144.   Браво номер 142 значи и ти мислеш така. С куче не се живее, а с хора. Защо едното трябва да изключва другото.

145.   Какво като е бременна бе. Да не е центъра на света. За злобата и проклетията няма оправдание. Знаела е. че той живее с кучето преди нея. нищо не е казала и преди да забременее. И после защото и е скимнало решава да се оттърве от кучето защото така и е скимнало.

146.   Освен това мисля. че тя иска да се раздели с автора а кучето е само повод. По какво е показала. че го обича. Така не постъпва обичащ човек.

147.   Номер 143 каза обективни причини съгласна съм но жената на автора не му казва обективни причини а се налага. Това е грозно.

148.   Защо автора да е сам какво пречи да си намери жена, която да обича кучета и да си паснат с автора.

149.   Защото 148, жените си умират за разведени мъже с деца от предишен брак, ей затова.

150.   149, мъжът не го бърка има ли дете или не. Мята издръжката и се е отчел като родител. Може спокойно да прави на всяка.
Ако беше жена, там вече е проблемното.

151.   150, да, много мъже карат на тоя принцип, че мятат една издръжка и майката да се оправя.
Но и жените вече не са толкова глупави и отбягват такива мъже, защото осъзнават, че утре може да са на мястото на бившата.

152.   Автора:
Разделихме се с жена ми. Почти бях склонил за кучето. Говорих с разни организации и ми казаха, че няма шанс да оцелее на улицата. То е две кила, без навици за оцеляване. И в приют вероятно ще го убият другите, ако не умре от мъка. Не можах да осъдя на смърт май-добрия си приятел, търсих му стопани, но не намирах.
Един ден се прибирам и кучето го няма. Избягало докато жената го разхождала. Търсих го три дни, докато попаднах по групите на негови снимки. Намерено в другия край на София. Взех си го, там се мотало на паркинг пред супермаркет. Замислих се, жена ми откак забременя спря да го извежда. Каква е тази самоинициатива? Та, попритиснах я, призна си. Умишлено го разходила там и го изпуснала.
Не искам да я виждам повече. Много грешки може да съм допускал, може да съм мухльо, чехльо и боклук. Може никоя да не ме погледне. Това ще го преживея. Но няма да си простя, че почти изоставих най-добрия си приятел. И допуснах това да се случи.
С жената ще държа формален контакт, заради детето. Дано го науча на нещо добро.

153.   Авторе, поздравявам те за решението ти, избрал си правилното, аз също съм постъпвала така. Не знам защо, ти не беше и уточнил де, но мислех, че става въпрос за голяма порода куче, а не за малко 2 кг. Съвсем няма право да хленчи, че щяло да пречи и да “вредяло” на детето.
От номер 2

154.   Авторе (152) жестоко същество се оказва жена ти... щом е способна на това, да заведе и зареже животинска изцяло расла в домашни условия, без никакъв шанс да се защити и оцелява само навън... добре си постъпил като си се разделил с нея.
Иначе щеше да се пречупиш като душа, намрази нея, а още по- лошо - и себе си, нямаше да можеш да посветил дори от онази чиста любов, която имаш в себе си към детето дори вероятно.
Погрижи се от сега да се уточнят бъдещите време и грижи за детето ви. И предай на детето тази твоя чистота, любов към другите живи същества, чувство за отговорност, грижа към по- слабите и непоносимост към несправедливостта!
Ще срещнеш любов, няма как да е иначе. Това, което си задвижи и затвърдил в душата си, ще привлече каквото излъчваш.
Запомни нещо и си го припомняй когато се налага:
"Ще те нараняват толкова, колкото ти искаш да бъдеш наранен".

155.   Аз пък гледам риби. Никога няма да си махна аквариумите. Даже казах на жената, че мисля да махна големия телевизор в хола там да сложа 300 литра аквариум. Ще си гледа сапунките на по-малък в кухнята. Даже я научих да се грижи за тях. И колкото повече опознавам рибите толкова повече намразвам хората.

Чингис Хан-Скандинавеца

156.   Евала авторе, шапка ти свалям. Не за друго, а че си проявил човечност и имаш съвест. Никога не потъпквай принципите си.
Най-лошото е, че си видял жена ти що за човек е. Това ако беше нормална жена, поне щеяхте да го обсъдите и да стигнете до решение заедно. Изпуснала го била на другия край на София.... без коментар.
Още веднъж те поздравявам.

158.   Знам. че ще бъдеш добър баща. Няма да се откажеш от детето си.
С тази жена не можеш да се разбереш нормално.

159.   Браво, изгони бременната си жена, заради псе. По-голям мъж ли се чувстваш сега? По-принципен ли си вече, като остаави детето си? Откачалка.

160.   Номер 159 ти не си разбрал жена му се е опитала да разкара кучето.

161.   Не е истина с какви мизантропски коментари се е напълнило тук. Да поставят интересите на родилката и бебето след интересите на помиярчето. А за т. нар. "баща" нямам думи. Тотална деградация.

162.   Абе я стига номер 161. Трябва ли да се угажда на проклетата жена само защото е забременяла. Ами ако тя поиска той да изхвърли и майка си.
Няма значение че е куче. Това куче е важно за него.
Тя е била наясно, че в живота му има куче преди да забременее.
Аз също съм била бременна и какво от това не съм се държала толкова проклето.

163.   Прочетох само заглавието и ще кажа, че това е абсурдно. Имам куче и не си представям да го зарежа и да го дам на някой си. Как би се чувствало самото то, абсурд

164.   Подкрепям 161, помиярите защитава помиярите. Достатъчно много изроди се народиха напоследък, и тук има доста от тях, как можело родилката да не иска помияр до детето й!? Да ги изритва и двата помияра и да си отгледа детето в чиста среда. Знаете ли помияри, какви страшни болести разнасят кучетата, чували ли сте за кучешка тения? Освен в червата, може да достигне до мозъка на детето и то да умре в адски мъки? Боже колко деградирали хора има, да предпочетат кучето пред детето си!?

165.   Абе вие сте болни. Не означава да предпочете кучето пред детето си. Кучето не е куче просто то е важно за някого.

Като има риск от болести то се говори предварително преди да забременее жената а не да забременее и да поставя условия.
Абе това всичкото е проклетия.

101-126 от 126