Споделена история от Тинейджърски

Дали ще ме хареса?
Здравейте! Момиче на 14 съм. От скоро си имам приятел. Ние изобщо не мислим да го правим скоро, но в бъдеще знае ли се, и се притеснявам от едно нещо. Дали ще ми хареса тялото? Той ми е казвал, че съм слаба (без директно да го питам). Виждал ме е от пъпа нагоре до раменете, но като цяло не знам дали ще ме хареса. Не съм дебела, 53-4 кг съм, 160 см. Имам си недостатъците (малко мазнини на корема) и също така имам и малко стрии. Говорили сме си, че попринцип той го иска това, но ми казва когато съм готова, след някакво време, понеже и той не обича да прибързва. Но ако един човек иска да си легне с теб, значи ти харесва тялото, но не ме е виждал дори половината гола. Има още докато се опознаем, но и физически също. Тъпа тема, но не знам, ако не ме хареса, защото има големи очаквания (не знам дали е така), защото ние преди да стигнем до това, все пак ще ме види гола и други неща ще правим, така че... Вие кажете.

Коментари

1.   Не би трябвало да има проблем, нали сте си заедно и те харесва. Малко несъвършенства всеки има. Недей да се притесняваш, и без това доста време има.

2.   Здравей, не си мисли, че мъжете обръщат огромно внимание на малко мазнини и стрии. Стриите са нещо нормално - имат ги доста жени, включително и аз (на 20 години съм). Всеки мъж харесва различни женски черти. Някои мъже харесват супер слаби жени, а други си падат по по-закръглени. Щом приятелят ти се е хванал с теб и не ти дава зор няма за какво да се притеснявяш. Все пак, ако не те харесва едва ли ще станете гаджета.

3.   Здравей, авторке.
Някои мъже обръщат даже голямо внимание на стрии и подобни- това са мъже с изключително ниска самооценка, това им е начина да опитат да манипулират жената така, че да се чувства не достатъчно хубава и да не забелязва техните недостатъци. Ако попадне когато и да е в живота си на такъв- бягай далеч от него и не допускай дори приятелство.
Ще осъзнаеш тези неща с времето и ще си ги потвърдиш и сама.
Тялото ти е твоят единствен сигурен дом/храм- обичай го и си го уважавай!
Нямаш никакви причини да се притесняваш дали това момче ще те хареса, със сигурност те харесва. Вие сте си чисти душевно и емоционално деца още, нямате цинизма на някои възрастни и дано така да си останете.
Хубаво е, че нямате да бързате за интимни отношения. Имаш да се развиваш още не само физически, а и емоционално. Ако дори само едничка мисъл те спира, не трябва да го правиш. Не докато не си напълно готова физически и емоционално, с желание.
Аз го направих на 18 г и не съжалявам въпреки, че много от съученичка ми поне казваха, че вече са го правили дори на около 15 г възраст.
На 18 бях вече напълно готова за моят първи път, бях спокойна и със самочувствие, знаех, че искам точно този да е човека, с който искам да го направя и ще бъде красиво, нежно и приятно.
Когато стигнеш до там, може би поне на около 16 г, знаеш, че е задължително да ползвате презервативи, а е добре и преди това още да посетиш гинеколог за да ти изпишат подходящи за теб антиконцептиви- презервативите пак са задължителни.
Иначе си прекрасна всякак, и за него и за останалият свят, трябва да видиш това в себе си и да се приемеш и ти така- прекрасно младо момиче.

Ж

4.   Благодаря много за всички коментари! Наистина сте много прави и номер 3 каза много истини.