Споделена история от Семейство

Майка ми, която обичам с цялото си сърце ме съкрушава.
Не всеки има родители, няма идеални хора знам... но когато някой ви отгледа с любов и се превърне във ваш най добър приятел, незаменим изповедник и опора и в един момент, когато пораснете и започвате да ставате самостоятелен, независим успешен и щастлив, този човек ви уязвява с думи, без дори да се замисли, като че ли гледа да ви злепостави и споделя ваши лични неща... тогава много боли... прощавате, защото не вярвате че е нарочно, но ситуациите се повтарят и потретват и тогава имате усещането, че целият ви свят се руши. Живея в чужбина от 2 години, работя, а от скоро си имам и приятел, споделях много неща с майка ми, но тази ситуация ми отвори очите. Тя работи в офис с колега мой връстник, днес и звъннах и исках да и кажа нещо за новият си приятел, който всъщност е бившият ми с който се събрахме отново. Тя ме предупреди, че не е сама и ме попита пред моя набор. , , Той обади ли ти се на следващия ден? " Аз я попитах, защо си мисли, че не би ми се обадил и че има странна лгика, при положение, че знаеше, че той иска да се съберем. Тогава тя ми отговори, , Като знам, какви неща си ми разказвала за него как се държи с теб... " вбесих се, защото реално въпросният мъж не се е държал зле с мен. И аз не съм и разказвала, кой знае какви неща, но го каза това пред колегата си, който ми е набор, като че ли да ме злепостави. Аз и казах, че в тоя свят няма истински приятели и че всеки гледа да ти забие нож в гърба(визирайки нея) и и затворих. Подобни ситуации не ми се случват за първи път с нея, но този път ме заболя наистна много... сърцето ми плаче, защото не го очаквах имам нужса от истинска приятелка скоято да споделям, но явно в този живот няма истинсо приятелство...

Коментари

1.   Ти нещо приемаш чутото много навътре и много лично, а то дори два пъти прочетох нищо не ти е казала. Направила си крачка назад в твоя живот само този извод може да си извадиш с право. Слаба си това е истината.

2.   Два пъти прочетох историята ти.
Майка ти нищо лошо не е казала!
Много си чувствителна. Помисли си дали не съжаляваш, че си се събрала с бившия ти приятел и затова така да реагираш.
Обмисли добре какво си казахте с майка ти и говори с нея за да ти олекне.

3.   Ами някои неща не трябва да се споделят с майките, майка ти ти е майка, а не приятелка. Чисто от любов преекспонират и защо и се обаждаш по време на работа?

4.   Егоизъм, нормално е за хората, дори за майките. Това да ти е за урок да си потърсиш приятелки и малко да заземиш идеалите си!

5.   Класика. Майка ми ги прави същите изпълнения. Някои майки се ласкаят, че са млади по дух и са най-добри приятелки с дъщерите си, или пък не искат да си признаят, че децата им вече не са деца. Оттам и публичното споделяне на маловажните вълнения, според тях, или интимни подробности от живота на "детето". Както биха споделили случки с другите мами в парка. Всички се справяме трудно с остаряването. Не се коси, просто покажи на майка ти, че си възрастен човек. Тя ти е майка и най-близък човек, а не най-добра приятелка. Ти си млад човек предполагам и имаш нужда от приятели на твоите години, както и от майка си понякога.

6.   Споделяй с приятелки не с майка си.
Майките споделят случки както с другите майки с парка. Не мислят, че правят нещо лошо.