Споделена история от Семейство

Когато мъжът не може да се погрижи
Когато мъжът не може да се погрижи за семейството си, имам чувството, че се озлобява към жената и детето си. Вие как мислите?

Коментари

1.   Мисля че мъжът се озлобява не защото не се е погрижил за семейството си, а защото жената в семейството не осъзнава че е партньор в това семейство, тя приема че трябва мъжът да се грижи за нуждите на семейството и за нейните лични нужди, сякаш й е слуга а не партньор. Ако жената е намясто и е истински партньор в семейството, ще намери начин, ако не да носи, поне да пести, така че да има за нуждите, според доходите, че и спестявания за черни дни ще събере.
Понякога мъжа си изкарва яда върху децата, защото вижда в тях копирането на майката, децата често копират начина на мислене и държание на родителя или човека, с който прекарват най-много време.

2.   Аз мисля, че сме 2023 година и жените са силни и независими... Какви са тия приказки "мъжът" да се "погрижел"? Няма мъж, няма жена. Доходите трябва да са 50/50, грижата за детето и дома 50/50...

3.   По-скоро се депресира...
Зависи страшно много и от това - дали жената прави нещо, за да му помогне (дори и да е само морална подкрепа и любов), или само го упреква.

4.   Точно така е.

5.   Не, по-скоро проблема е в теб. Много мъже биват навиквани и нахоквани по много просташки начин от жените си или се излива злоба и агресия върху тях и от това се чувстват кофти и губят мотивация за всичко свързано с жената. Да не говорим, че жените стават все по-натоварващи.

6.   Когато не им върви в работата или в частния бизнес, повечето мъже се превръщат в злобни, мърморливи изчадия. По-благите по характер се сдухват и се затварят в себе си, а най-амбициозните се самоизяждат и нахапват най-близкото си обкръжение.

7.   Освен ако мъжът не е нещо болен или сакат, няма такова положение, при което да не може да се погрижи за семейството си! Ако трябва, цял ден ще обикаля улиците, ще събира бутилки и хартия от контейнерите за отпадъци (виждал съм го с очите си в Германия), ще ги предава за вторични суровини, и ще докарва 20-50 лв. на ден за хляб, кисело мляко и най-необходимото.
Ако лежи и чака жена му или родителите им да ги хранят - естествено, че ще има проблем.
Да не говорим, че няма абсолютно никакво нито интелектуално, нито физическо предизвикателство в това - да изкара един курс за заварчици. Вземат доста добри пари, частна работа също има предостатъчно, пък ако ходи в чужбина всяка година за месец-два, след това направо ще живеят охолно а българските стандарти.

8.   Моят опит показва, че се развежда и тактично се изнася на село. Прави циркове за детски, издава забрана на детето за напускане на страната до навършване на пълнолетие (с любезното съдействие на Интерпол), проваля не един, а два живота и дори не се възползва от "правото" за месечни свиждания със сина си (мен).
Дали е злобен? Може би, няма как да знам... За 30 години сме имали общо 30 минути контакт.
Аз станах ли злобен? Не, но съм и с нулева търпимост към селяшки манталитет (9/10 индивида в държавата). Пука ли ми за някой и нещо в тази държава? Не (освен майка ми и кучето пред блока).

9.   Готованковци, мамини синчета и мъже с пороци, комплексари да. Изключвам случаи, когато здраве е засегнато. Има такива мекотели, страшни. Работи за 800 - 1000 лв. на него си му стигат за цигари бира и закуска, на жената чакат. Целия свят им крив, всичко против тях.
Озлобява ли? Просто спира да се геижи, казва оправяй се. Тука никой не е в състояние да накара балканеца да си поеме отговорността
По-добре без такъв. Накрая жената работи и издържа семейство, неговите пари за комар и пиене. Като му се каже нещо налита на бой. Иска слугинаж.
Benjamina

10.   Да, когато мъжете не могат да пипнат нещо вкъщи, жените ги товарят. Не могат да питат има ли нужда от нещо, дали не са и свършили парите, щото тя почти плаща всичко.

11.   Не той аз ще се озлобя ако нищо не прави и чака да го издържам.