Споделена история от Семейство

Мъжът ми не се грижи за детето и не сменя пампрси?
Родих на скоро. Мъжът ми отначало беше много щастлив. Черпеше приятели и познати. Оказа се, че се нуждая от помощ за отглеждането на дъщеря ни, но няма на кого да разчитам да ми помогне. Живея с мъжът ми и с дъщеря ми. Бабите и дядовците живеят в други градове и няма как да се ангажират. Получих следродилна инконтиненция, за която докторите ми казаха да правя упражнения на Кегел и че ще ми мине след време. Освен на дъщеря ми слагам памперс и на себе си понеже се изпускам по малка нужда. Молила съм мъжът ми да ми помогне, но той казва всеки път, че е измолен и че другия път ще помогне, което е никога за него. Той нито един път не е сменил памперс. Как да го накарам да се задейства и да почне да помага?

Коментари

1.   Той не е човек. Как може в такава ситуация да не ти помогне. Незнам как да го накараш но знам със сигурност. че не е трябвало да се събираш с такъв индивид и да му раждаш дете.

2.   Няма начин. И моят беше същото говедо. Без баби, без дядовци, без помощ отникъде. Само лъжливи обещания: "Моля те, сами роди да си имаме детенце, аз много ще ти помагам". Да, ама не. Като стане на 2, 5 години ще се научи и без памперси.
Ей, затова на дъщеря ми обяснявам, че за българин не трябва да се жени.

3.   А как да накараме всички да се обичат, че да настъпи световен мир? Или пък как да накараме Африканците да правят по-малко деца, като не могат да ги изхаранват?

Като повечето жени, и ти не можеш да схванеш, че човек може да контролира единствено собствените си действия и избори... Мъжът с който се хванеш е това което е. Няма как да го трансформираш от жаба в принц, само като го цунеш...

4.   Aми отиваш някъде за час или два, я на кафе с приятелка или някъде където е наложително. През това време да се грижи за детето.
Лесно им е.

5.   Прав си номер 3.
Някои хора си мислят, че като някой се събере с друг той ще се промени но хората не се променят. Дори когато станат родители лошите навици на хората не се променят.

6.   Раждат и реват, че баби и дядовци не помагали. Да не са ви слъжни бе да ви гледат чавето? Животи нямат ли, та видиш ли нямало кой да помогне. Няма да ревете, такива мъже си избирате, щото и самите вие сте тъпи.

7.   Това не е мъж, а говедо. Говеда са и родителите му да не ти помагат, независимо в друг град или не. Като видя баби и дядовци да се виждат само с внуците колкото да се снимат с тях ми се повръща. След време ще се разделиш с рози мъж, той не е човечен и не ти е нужен. Ако и не помага финансово точно сега ама съвсем не ти е нужен.

8.   Затова мъжът трябва да присъства на всички прегледи, раждане за да е съпричастен, а не да черпи само.

9.   Може би мъжът в случая работи, а жената е в майчинство, има цял ден да се грижи главно за бебето.

10.   Това не е мъж, а дете. Гади ми се от такива лекета като мъжа ти. И го казвам като мъж, сменил сума ти осрани памперси, чистил повръщано и мил 2 броя насрани детски задници.

Сега, разбира се, ще скочат разни чичаци с коментари от рода "Ма той мъжа цял ден е блъскал. Заслужава почивка" и тем подобни. Детето не е временен ангажимент. Ако не можеш, дори и след работа, да се грижиш за детето си, не ставаш за родител. Точка!

11.   Дори жената да е в майчинство и да трябва само тя да сменя памперсите ни било разбираемо но жената трябва да сменя памперси и на нея.

12.   Авторке чий памперс го караш да сменя, твоя или на бебето?

13.   До 7

И от какво ти се повръша бе? Знаеш ли на мен от какво ми се повръща. От "майки", които още след раждането си мислят, че всички са им длъжни, щото вече е родила и се държи като пчелата майка. Никой не ти е длъжен да ти гледа детето бе, набийтв си го в главата. Няма баби, няма дядовци, с нищо не са ви длъжни. Що за наглост да искаш някой да участва в гледането на децата, освен родителите. Може ли да ств толкова тъпи, не знам? ! Раждат по едно дете и после -ох ама колко ми е трудно, ох мъжа ми не ми помага, ох бабите не ми помагат...
Това е положението, нвма да правите деца, като не искате

14.   Абе не става въпрос за памперсите само, просто го е споменала като пример. Жената докато се възстанови и трябва физическа помощ, в крайна сметка е в това състояние, защото НЕГОВИТЕ гени продължава. А този глезльо, който и е мъж, явно се отвръщава от грижите за малкото бебе или го е страх. Попитай го какъв точно му е проблема - страх ли го е, гнус ли го е. Ако е първото го успокой, че бебетата не са чупливи и го насърчи да пробва, а ти му помагай (малко се иска майсторство да направиш забавен процеса), ако е второто, му кажи, че това е част от него и все едно да го е гнус от себе си. В крайна сметка недей да натякваш, ами го извикай като къпеш или подменяш памперси и директно му връчи бебето, като седиш до него с указания, и го хвалиш, разбира се, за да добие смелост. Ако трябва нещо тежко да се мести и да се прави, нека го прави той, обясни му, че така няма как да се възстановиш. След първите няколко пъти, ще разбере, че общуването с бебето по този начин също има своите удоволствия и ще се привърже към бебето. Още няма бащински чувства развити или го е страх от малкото човече.

15.   Номер 13, я ходи и попитай майка ти дали е нямала помощ от баби? Злобарче жалко! Ти дете си виждал само на снимка и един ден не си се грижил, за това много ти знае устичката.

16.   Естествено, че не става въпрос само за памперсите, нечовешко е да не предложи помощ на тази жена.

18.   Точно така номер 13 ходи питай майка ти не е ли получила помощ от баба ти.
Мен баба ми ме отгледа а майка ми ме изостави когато бях дете.

19.   До 12 от авторката:

На дъщеря ни.

20.   Да гадно е да не иска да смени памперса на дъщеря ви.
Хрумна ми нещо спираш да му готвиш ако пита защо казваш ами уморена съм.
Или спираш да чистиш Или да правиш каквото и да било за него пък дано се усети.

21.   №6, ако си забелязъл, точно такива мърморани в много постове оплюват свекървите си, вирят си носа и се правят на богини, трябва мъжете им да лазят в краката, а кото пръкнат едно дете, оляват колко трудно било. А как някои отглеждат по 5-6 деца и са щастливи при това. Един памперс им тежи да сменят, а какво остава да се грижи за друго. Какво има да се прави при отглеждането на дете, да го нахрани и да му смени няколко пъти памперси. Ето ги да се видят мърморещите кифли колко струват, и добър ден да им кажеш, пак ще реват, че това е тормоз. За да каже човека, че е уморен, значи е уморен, а такива искат и душата му да извадят. Хайде да започват с акълите, зарязвай го, развеждай се, той не е за тебе и на кого ще накриви, по лесно ли ще й стане. Убедих се, че няма угодия на вироглава жена!

22.   Еми мила за съжаление е масово и моят два памперса не е сменил, защото го е гнус и не можел, играчка не е държал в ръката си да се занимава с детето и 2 минути, няма как да го накараш насила, но трябва да си извоюваш поне нещо с което да участва и да ти е в помощ, аз с доста усилия му прехвърлих готвенето, когато не пазарувам готова храна. Разбира се, че грижите за детето падат основно върху майката, защото мъжа работи, а нощем трябва да се наспи, за да е годен за работа, но поне в нещо трябва да те отменя, с много настояване и усилия ще стане :)

Вещица

23.   Да разбира се, че трябва да се наспи за да е годен за работа но трябва и да отменя в нещо жената. Не пречи да смени един памперс и после да спи цяла нощ. Един памперс сменянето му не отнема повече от най-много десет минути.
Ами ако и жената каже, че е уморена да свърши нещо.

24.   До 22

Еми някой насила ли те кара да му правиш детв бе?
После ревете от мъжете, ама не ревете, че не може да вземете правилно решение с кой мъж да сте.

25.   Прав си номер 24.

27.   23 Да напълно съм съгласна с теб, че трябва да отменя се с нещо и аз го написах, просто конкретно с памперсите май е загубена кауза при повечето, за това по-добре избери нещо друго, което да му възложиш.

28.   13 Ако въпросната баба не и помогна, няма как утре да чака момичето да иде до аптеката да и вземе лекарства например или не дай си боже нещо по- сериозно. А мъжа е длъжен да гледа детето.

29.   21 явно нямаш деца. Като ти дадат детето ще видиш дали е само памперс и храна.

30.   Да добре е да му възложи нещо друго.
Мъжът е такъв какъвто го научи жената.

31.   Авторке, това, ако ми го кажеш на мене, че не съм сменял памперси, директно ще си заминеш при майке си да си те гледка заедно с детето.

А иначе, че не помагал за нищо. Ами такъв си го избрала. Кой ти е виновен?

32.   Донякъде си прав номер 31.
Не може да го превъзпита. Щом още от самото начало не го е накарала да сменя памперси вече е невъзможно да го накара.