Споделена история от Други

Българите още ли са расисти?
Въпроса ми е: Ако видите на улицата тъмнокож мъж с бяла жена какво бихте си помислили?

Коментари

1.   Моето мнение е, 1 мина за настъпване по-малко.
Всекиму е ясно защо е с такъв индивид, но няма лошо.
Поне да не се опитва да го овърта на "любов от пръв поглед" и т. н. ала-бализми, само за да не си проличи какъв ѝ е основния критерии при подбор.

2.   Аз лично не съм расист. Българина по принцип не е свикнал да има тъмнокожи мъже и жени по улицитe. А включат ли някой афроамериканец в някой филм винаги се появяват хора които се възмущават, че са включили във филма афроамериканец.

3.   Живея в Лондон и всеки ден ги виждам такива. Какво да си помисля.
Имаш малко извратена представа за това кои са българите. Повечето от тнас не живеят в България дори.

Ти си също толкова зле, колко е и расиста. Осъждаш хората.

4.   Честно - че е някоя лека жена, която чувала, че на черните им са големи или просто се е хванала с него, защото е екзотичен и различен, пренебрегвайки факта, че повечето негри не са особено читави.

Сигурно има и изключения, но мнението ми е няма да е добро. И не, нищо няма д акажа, защото всеки е в правото си да прави каквото си иска, но определено няма да ми направи добро впечатление.

5.   Че е много изпаднала горката, за да се хване с черен.

6.   Всички са расисти.
Сред негрите е пълно с откровени расисти.
Все пак за мен, най-големите расисти на света си остават индийците. Това винаги ме е втрещявало при контакти с индийци. Думата "ариец" всъщност идва от санскрит.

7.   Отвращението породено от такава гледка не е въпрос на расизъм, а на естествена реакция. Истината е една и тя е че черните и белите не са равни. Черните имат много про-малък мозък от белите. Това са научни факти. За което и в САЩ до преди няколко десетилетия бракове между бял и черен бяха забранени със закон. Сливането на черен с бял или цигаин с бял носи последици върху бъдещото потомство на белият много по тежки и увреждащи кръната му линия от раждане на дете от инцест. Но света явно има тенденцията да изтъпява с времето. Добре, че са Япония и Южна Корея, те са единственият лъч надежда за тоя свят, понеже те са висши раси, които имат строги принципи да не се смесват с черни, нито с други култури особено арабски и мангалски. Който направи такова провинение бива отлъчен от обществото, държавата и семейството.

8.   Че се разминавам с ур*спия. Това мисля. А за негъро... Все ми е тая. Да не ми се пречка пред очите само.

9.   А знаеш ли не само какво би си помислил, а и направи един тъмнокож мъж, ако види тъмнокожа жена с бял мъж...

11.   Подкрепям номер 9. Чернокожите убиват, насилстват и крадат, а оправданието им е било, че са черни и белите били расисти...

За всяко нещо си има причина и не винаги е цветът на кожата.

12.   Отврат... как смърдят, не само негри, а и араби, турци, а пък за индийците да не ви говоря... на един аутохоф спряхме да ходим до тоалетна, беше спрял един автобус с индийци, майко мила, как смърдеше в тоалетната, бедна ви е фантазията, с 200 избягах и викам на моя:" Ще си пишкам под камиона! ", страшно е... а камо ли пък с такъв да правя каквото и да било...

13.   Българите сме расисти, да. Ся на мен лично не ми пречи, ако някоя ходи с негър. Обикновено това е защото или няма българин, който да я хареса (дебела, неугледна и т. н. ), или защото е решила, че това е екзотично преживяване.

14.   Ще си мисля, че много е изпаднала, никой не я харесва и затова се е хванала с негър. Или, че е меркантилна, ако тъй има пари. Същото си мисля и ако видя бяла жена с арабин. Не случайно има отделни раси. Мисля че смесването им не води до нищо добро.

15.   Българите са абсолютни расисти висша степен. Аз съм женен за бразилка, която не е черна, а малко по - тъмна. Скъсаха се да я зяпат, когато дойдохме в България. Да не говорим колко пъти чух, че съм можел да си намеря по - свястна жена, не някаква циганка.
Това е една от причините да се връщам рядко в България.

17.   Е авторе не си ни описал, колко черен е черния и колко точно бяла е бялата.
Дали българите сме расисти, не мисля така, защото расисма има степени, българина може да говори зад гърба им, но не би ги нападнал в лицето. Докато други нации биха нападнали словестно и дори физически и двамата партньора в такава връзка, хората в българия няма да им кажат нищо в лицето, само някой биха си позволили да говорят зад гърба им.

18.   Да, расисти сме.
Всички хора са расисти - естествено е да сме такива.
Не е естествено да правим филм с черна Ариел, понеже негрите се чувствали засегнати, че няма русалка с техния цвят на кожата. Ами бяла Опра Уинфри защо да не сложим, в такъв случай?
Щото чернилките ще избеснеят и ще почнат да проповядват за това как сме искали да им разрушим идентичността. :)
Те са по-големи расисти от всички бели дори.

Расизмът си е нещо нормално, докато такива изцепки като горната не са и въобще не трябва да ги приемаме. Всеки си има своята идентичност и трябва да си я пази. Не както ние белите напоследък се превръщаме в мекотели и правим безумия само, за да угодим на цветнокожите.

Знаете ли как се гледа на връзка на черен мъж (циганин, негър, какъвто и да е там) с бяла жена от неговото семейство?
Правят всичко възможно да развалят отношенията или да съсипят момичето, понеже не е от техните.

Винаги ще се делим, няма как да сме едно щастливо общо стадо.
Човешката природа не е такава и не е зле това да се възприеме най-накрая.

Това са моите 5 стотинки по темата.

19.   15 - Блазе ти. Не съм видяла нито един грозен бразилец / бразилка. Те ми се струват по-скоро мулати, отколкото негри. Иска ми се да имах тази екзотика на хората там. Ама съм като пуканка, за съжаление. И аз искам да се запозная с някой от Бразилия, но трудно е само да намеря курс по португалски език, да не кажа невъзможно. Вие в Бразилия ли живеете? Наистина ли е толкова опасно по уиците, както пишат тук?

20.   Работя с клиенти в Лондон (аз съм но. 3). Последно имах една черна клиентка, женена за бял, която ми говореше за гени. Че съм имал добри гени. До това заключение стигна на 10тата минута откакто се запознахме.
Щом такива неща й се въртят в главата, не знам кой е расиста.

Българите(тези които са в България ) може да гледаме стреснато черните, защото рядко ги виждаме в България, но винаги се отнасяме с уважение към тях. Както и към циганите между впрочем. Цигани -роби не съм чувал някой да има. Ако хората мразят циганите , това е заради тяхното поведение и култура, не защото са тъмнокожи.
Докато виж англичаните даже са натиквали черните в зоологически градини на общ показ... ей така са ги третирали, като животни. За други безчинства да отваряме ли темата?

Всички приказки за расизма се отнасят за тях. Каквото те са си надробили да си го сърбат. Ние нямаме отношение към това.

21.   Вулгарчето по принцип си е злобничко, та расизмът си се очаква. Ето, гледай за пример загубеняци като осмичката или мижитурчето №18 - мъжленца онлайн, пълни путки наяве (гарантирано). Осмичке, какво ще направиш като ти се изпречка, а? Ще паднеш на коленца и ще му го набузиш или само ще се разплачеш? У Вулгаристан черни няма да видиш, то гетата буквално изглеждат по-добре от софийските квартали. Ела и го кажи това в Америка, да видим колко бързо ще те изнасилят.

Помнете, вулгарчета - 500 години ви ебаха турчулята, едни никакви си макаронци ви крадат историята, сега па и мангали ви надраждат демографски. Не сте нищо за завист. Разликата между вас и негрите е в по-малките ви пишки.

22.   Принципно не съм против емигрантите или кой с кого се клати (аз самия предпочитам азиатки), но като чета някои коментари и не разбирам как някои хора вместо да ги прибират за лечение, им издават зелени карти или набора от документи за трудова заетост...
21, и аз съм бил в Северна Америка (за щастие не в САЩ и в по-нормален период от време) и мога да ти кажа от личен опит, че расизмът там е на светлинни години от този в България (не в положителен смисъл). Всеки ден десетки (може и стотици) хора мрат от всякакви екстремни прояви на расизъм - дали от полицаи (независимо от расите между служителите и жертвите), дали по улиците, дали в училище - няма място, където да си в безопасност, защото винаги те свързват със стереотипа за дадената раса и винаги се намира някой лумпен и въоръжен като за спец-акция в Афганистан.
Не знам дали си била изобщо в София, но ако предположим, че Люлин може да се оприличи с гето, то това далеч не е случая за Драгалевци (примерно). Същите разлики ги има и в Щатите (и навсякъде по света, без изключение). Между другото, и белите и тъмнокожите там (от общия генофонд) са най-бруталните и приблизително еднакво големи расисти. Коренните американци (индианци) и азиатците са може би най-нормалните хора там. Това, което 18 описва е общия случай там като винаги има изключения (но са малък % от масовката). Бих добавил, че въпреки, че съм по-бял и от "белите" там, винаги са ме третирали по-добре от преди да разберат, че съм от България, която свързват с Русия и промитите им мозъци се разработват с пълна пара в режим вълна самосъхранение благодарение на зловредните им медии, които постоянно ги облъчват как или Русия ще им намята бомби понеже били до такава степен против капитализма, или как Китай ще им изкупи дървените бунгала и няма да има къде да се заробват с ипотеки и т. н. простотии. От друга страна, тъмнокожите винаги са гледали зле на мен, защото ме свързат с тамошните "бели", на които имат пълното право да са ядосани, но след като установят от къде съм родом, рязко са си подобрявали отношението. Но е факт, че всичко живо там се събужда и си ляга с расизъм и други форми на вредни облъчвания. Ако твърдиш обратното, значи не си и стъпвала там (извън някакви измислени бригади за лятна работа, в най-добрият случай).
Ако става на въпрос за раждаемост, тя е зле навсякъде, където обществото е хиперкапиталистично структурирано, вкл. в САЩ (раждаемостта в гетата там също е по-висока от тази в престижните квартали - да не говорим за средната класа, но това го пропускаш по една или друга причина). Други примери са Япония, Южна Корея, Италия и т. н. Не разбирам как изобщо правиш връзка раждаемост-расизъм, но поне за мен двете нямат нищо общо. Отглеждането на деца се измерва в пари, а не в това какъв нюанс на кожата са родителите, но както и да е.
На последно място бих изкоментирал и стереотипа с размера (истината е във формулировката) - май си попрекалила с порното и си с някакви сюблимно-изкривени очаквания относно размерите, че дажи си успяла да си изградиш и асоциация с размер-раса. Явно не си била нито с достатъчно българи, нито с достатъчно тъмнокожи, че да твърдиш подобни глупости. Преди да ме захапеш с нещо от типа "ти от къде знаеш" - в съблекалните във фитнесите е трудно да не се забележи.
Ако толкова не ти харесва България - никой не те кара на сила да се връщаш, но поне си живей в Америка (или където и да е), без да си изливаш комплексите по цялото мъжко съсловие заради неблагоприятните преживявания и асоциации, които лично ти имаш.