Споделена история от Семейство

Родителите ми ме натоварват психически
Здравейте, пише жена на 35 години. Бременна съм в момента и обичам съпруга си. Радвам се че го срещнах. Мислех си че когато имам собствено семейство ще се отдалеча от родителите си, но не стана така. Аз съм единствено дете, от малка помня скандалите и побоищата вкъщи. Нашите оргазнизираха всекидневно панаир за съседите във входа. Майка винаги и за всичко крещеше до Бога, баща ми я биеше и все имаше синини. И мен са ме били с пръчка като малка, а веднъж баща ми беше полудял и се заключих от страх в банята и той тръгна да разбива вратата. Отделно че никога не сме били близки, не съм получавала никога подкрепа от тях, нито обичам те да чуя, нито прегръдки. Винаги за всичко бях виновна аз, затова и спрях да им споделям каквото и да е. Бях на 15 когато направих опит за самоубийство, след постоянните плачове на майка че съжалява че ме е родила, че я срам от мен и т. н. После нещата пак си вървяха по старому, разочаровах се много и от баща ми който провали абитуриентския ми бал, беше ужасен ден за мен. На сватбата ми дойде без пари или подарък, после ми се скара че трябвало предварително да го предупредя да не се излага. Сега са възрастни, майка не е добре психически, баща ми постоянно ми звъни да ми се оплаква и да чака помощ от мен за готвене. Иска да ходя да ги виждам, да им нося, а те грам не се грижат за себе си. Не ме и пита как съм аз. Не ги обичам, не ги уважавам дори, но след всеки разговор ме карат да се чувствам виновна и зле.

Коментари

1.   От теб зависи как да възприемаш тия енергиини вампири.
Ако могат да се обслужват- да запрятат ръкави.
Ако не могат- има социални патронажи.

2.   Съжалявам. Успокой се, мисли за бебето си. То ще те успокои.

Но за сватбата баща ти е прав. Трябвало е предварително да го предупредиш, че традицията е такава, че трябва да остави подарък или пари.
Аз също не съм ходила никога на сватба и незнам много за тези неща.
А и това да му е проблема да не даде пари за сватбата.

3.   Благодаря ви за мненията, полезно ми е да видя ситуацията отстрани според други хора. А за сватбата, всеки знае че се дарява нещо, той ми е родител все пак. Ходихме да му купим и панталон, обувки, а той забравил че в събота се женя. Закъсня за църквата. Няма го на нито една снимка от фотографа, дойде чак за ресторанта, след като му звънях като луда и той ме пита не беше ли в неделя сватбата. Аз вика си обядвам сега.

4.   Просто спри да се занимаваш с тях. Това са емоционално болни хора, енергийни вампири. И моите бяха така, но с времето се пооправиха. Пази здравословна дистанция. Не се сърди на баща ти за подаръка, голяма работа, че не е дал нищо.

5.   Е за сватбата както и да е ама за другите неща не е прав.

Аз също не знам, че се подарява нещо. И откъде да знам не съм ходила никога на сватба и нямам намерение да ходя.
За какво да ходя нямам излишни пари.
Може би съм малко стисната но не желая да се охарчвам излишно.

6.   2, какво е трябвало да предупреди, че като баща на булката е трябвало да подари нещо ли? Моят баща също, дето е пълен мърляк ако имах сватба щеше бая хубав подарък да подари. Въпросът не е в подаръка, а в отношението. Отдалечаваш се, авторке от тях и това е.

7.   Това което си преживяла е просто ужасно и въобще не знам как можеш все още да им говориш. Отгледали са те да но реално доста са те травмирали и според мен е по-добре за напред да се отдалечиш от тях и да се грижиш повече за себе си и за бебето си. Говори ли с мъжа ти, той на какво мнение е?

8.   Здравей, мъжът ми ги знае какви са, разказвала съм му всичко. Той също мисли че не трябва да се занимавам с тях. Проблема е в мен, че след всичко чувствам някаква вина. Не мога да се справя с това чувство след общуване с тях.

9.   Е незнам как може да предупреди но ако човекът не е бил никога на сватба като мен откъде да знае.
За какво ми е да ходя на сватба като ще ме одумват колко съм стисната ако не им хареса нещо.
Според мен е важно отношението а не подаръка.

А и това да е проблема със сватбата но тук става въпрос за доста по -сериозни неща. Баща й се държи ужасно.

10.   Дистанцирай се, всеки има или познати или близки като описаните от теб, вариант да отидеш в чужбина също е добър, мисли за себе си, това е правилното решение, намери си среда където ще ти харесва да общуваш със хора със сходни интереси.

11.   Значи пътя за съжаление е един. Поддържаш дистанция, като постепенно я увеличаваш
Ходиш там все по-рядко и не мислиш за тях като за близки хора

12.   Значи пътя за съжаление е един. Поддържаш дистанция, като постепенно я увеличаваш
Ходиш там все по-рядко и не мислиш за тях като за близки хора

13.   Не се занимавай с тях.
Не бива да чувстваш никаква вина.

Въпреки че мнението за сватбата ми е различно аз също мисля, че трябва да прекъснеш връзка. Спокойствието ти е най-важно.
Родителите ти много са те наранили.

14.   Спри комуникацията с тях!

Не вдигай телефона, не им пиши, ако трябва си смени номера...
Но най-важното за теб сега е бебето. Тях не ги мисли, все едно ги няма.
Наслаждавай се на времето с мъжа ти и ти пожелавам спокойствие, щастливо семейство и здраво бебче!