Споделена история от Семейство

Отдалечих се от семейството си
Здравейте,
С баба ми (живее в друг град) винаги съм била много близка. Тя ме е отгледала и ми е помагала много. До скоро (преди да получа паник атака) бях близка с нея, търпях дори да ме дразни с нещо и като цяло си товарих моята психика угаждайки на всеки за всичко. След като получих паник атаки преди година, това рязко се промени и за да се излекувам трябваше да отстоявам себе си и да казвам не, когато аз не искам нещо. Научих се да го правя, но сега виждам как й липсвам звъни ми, търси ме, но същевременно с това ме и обижда доста грозно с някакви нейни безпочвени изказвания. Това ме накара доста да се отдръпна от нея и някак цялата близост, която имахме изчезна. И то защото реших аз да управлявам живота си изцяло - например с кой да живея, как да се казва детето ми, как да се облича, кога да каня някой на гости и да каня ли изобщо.. майка ми също ме обижда, че съм станала едва ли не сама да си живея, с никой не поддържам контакт (което не е точно така) и тн… а с мъжа ми си живеем перфектно… просто те ме товарят с това, че са много негативни винаги.. и някак създадох дистанция …. Извинявам се, че стана дълго и объркано, но ми се иска да чуя още мнения и дали аз прекалявам …

Коментари

1.   И на двете казваш, че искаш по-спокоен живот, за да се стабилизираш психически и че въпросите, които касаят твоято семейство, е само ваша работа. Моята рода е същата и ми отне години да се дистанцирам. Някои хора не разбират какво значи лично пространство, само дават акъли и са силно склонни съм клюкарстване.

2.   А ми те са били и преди токсични, но ти не си ги осъзнаваш. Гледай напред, не угаждай и не им слушай глупостите. Това не е вярно, а проекция на техния акъл. Аз затова отидох още по-далеч, в чужбина. Съсипаха ми здравето.

3.   Лошо е, че баба ти с която сте близки се държи така.

4.   Призив за масова дискусия по темата! Това е реален обществен БИЧ! Засрамете се хора! Докато теми свързани с болежи и сърбежи, пръскат от активност, изразяваща се в ""Сейр, осъждане и даване на Акъл", А такива с подобна важност биват прескачани, никога няма да имаме общество и нацията ни ще е Нисша!
Сега по темата :)
Давам пример с заметения под килима факт гласящ : "В миналото е имало ДУШЕВНО БОЛНИ, ХОРАА не Луди Хора! което се подразбира, че на някого му се е разболяла душата! Как може да се разболее нечия душа?? Ами чрез Най-близките хора, които са доверени познават ни по-добре от самите нас, не са опасност за нас, а поткрепа и закрила държащи ножа зад гърба! Кой подкрепя нуждата да се криминализират тези деяния? Държавата, ако преследва тези деяния като престъпност, би било пример за защита на човешките права! Жалко че сега имаме човешки права, като право на живот, дали след като няколцина души наречени общество ни подхлъзнат набутат и "наредят" в криминализирана ситуация (след сговор)или преди да ни убие някой Луд, който не е душевно болен и близките и обществото не са го побъркали, ТО ИМАМЕ ПРАВО НА ЖИВОТ! Масово се говори за висока обществена опасност съдейки жертвите и все това болно общество съди един човек! НЕ ЧУХ ТРИ ИМЕНА ОТ КВАРТАЛА ДА СА С ПРОБАЦИЯ ЗАЩОТО ПУСНАЛИ СЛУХ ЗА ЖЕНА ТИ, ПАК СА ТЕ ПРОВОКИРАЛИ И СА ТЕ ПОСТОВИЛИ В СИТУАЦИЯ НА СГОВОР ИЛИ ПОСТАНОВКА, КОЯТО НЕ Е КОНТРОЛИРАНА ОТ ТЕБ С ЯСЕН ИЗХОД ЗА ДРУГИТЕ И СИ С ПРОБАЦИЯ СУПЕР ОПАСЕН ЗА ОБЩЕСТВОТО СЪСТОЯЩО СЕ ОТ ТРИМА ИЗПАДАЩИ В СЪЩАТА ОБЩЕСТВЕНА ОПАСНОСТ ВСЕКИ МЕСЕЦ, ЖАЛВАЙКИ СЕ ОТ ПОРЕДНИЯ НАСИЛНИК, КОЙТО Е ОБЩЕСТВЕНО ОПАСЕН ЗАЩО НЕ И В ТАКЪВ РЕЦИДИВ! Като малък мечтаех да стана полицай, като голям мечтая да съм малък и да не срещам полицаи И Системата, ааа Относно правописа ще ви кажа, че не съм на изпит по бел, не пиша на системата, и определено полицаите са доста по зле, така, че марш да критикуваш куките за правопис, а не бъди компютърен гангстер хахах Тоя сайт е супер сеирджиййски и ще се извиня, ако се получи стойностна обществено полезна дискусия! ТИ СИ ОБЩЕСТВОТО!!

5.   Мисля, че е за добро иначе оставиш Конго да продължават да те потискат никога няма да може да изживееш живота си както ти искаш, нищо чудно и паник атаките ти да са всичкия тоя стрес, който непрекъснато са ти образували. Живей си живота и ги дръж на дистанция!