Споделена история от Семейство

Сама или с него?
Омъжих се преди 1 година. Заедно сме от 2. Той е мързелив, инертен и не особено интелигентен. Заблуждавах се, че поне е добър.

Скандалите ни започнаха от самото начало на връзката ни. Естествено - за пари. Мъжът ми работи за 400 лева. Аз съм по майчинство, на 300 лева... Когато ходех на работа, аз получавах хубави пари, но цената бе ниски осигуровки.

Явно само той и баща му не разбраха, че трябва да си намери нормална работа. Учил е висше образование, но се задоволява с нискоквалифицирани работи. Всяко нещо е борба при нас - да си купи нови дрехи, да си купи обувки, да не ходи като клошар, да си намери работа.

За себе си нищо не съм поискала. За две години сме отишли само два пъти на кино, единствените му интереси се свеждат до четенето на клюкарски вестници и гледане на бой с животни и бокс в интернет.

Нещата така брутално се изродиха, че скандалите се превърнаха в нещо "нормално" и прераснаха в побоища. Не мога да го уважавам и не мога да съм толерантна към това, което той е. Иска толерантност. Не мога да съм толерантна към неговите 400 лева.

Била съм меркантилна.
Аз имам добра работа, собствено жилище. И съм меркантилна - ха ха ха... Бие ме. Биеше ме и когато бях бременна. Започна да става все по-брутален и смел в изтезанията. Снощи отново ме би. Тази сутрин намерих сигурно 1/10 част от косата си върху дивана, върху който ме скубеше, удряше, душеше, извиваше ръцете. Дивана, върху който ми разби носа.

Обижда ме, псува ме, кълне ме. След това потъва в амнезия - явно така успокоява гузната си съвест. Почва да се мазни с мазен глас и така ден-два... Защото жилището е мое и го е страх да не остане на улуцата.

Пред малкото общи познати (те са мои познати, аз не познавам нито един негов приятел и дори се съмнявам, че има изобщо) се прави на много готин пич с чувство за хумор. Пуска заучени фрази, с които "плени" и мен навремето. Но само аз знам какъв изрод и насилник е.
Да, обиждам го, унижавам го и му налитам - признавам си. Но не мога да го уважавам, някак си не мога. Не мога да се ПРИМИРЯ...

Страх ме е от самотата, но почти съм взела решение за развод. Защото ме е страх детето да стане свидетел на нашите извратени отношения.
Моля ви за съвет.

Коментари

1.   Какво правите при такива мъже бе, ЖЕНИ!!!??? !? !? ! Вие сте глупавите

2.   Подари по-хубав живот на теб и детенцето ти. Може би (да не кажа, че 100% съм сигурна) ще намериш мъж, който на първо място ще те обича и цени като жена!

3.   От това положение не виждам друг изход освен раздяла. Децата на разведени родители също могат да живеят добре, та понякога развода е единственият изход. Меркантилна - ами да, всеки се стреми да изкара повече за да стигат. Не виждам нищо лошо или странно в това.

5.   Разделяй се с този... (не знам как да го нарека, съжелявам МНОГО! Това за мен не е мъж а нещо като нищожество!)

Бие жени?
Гледа бой с животни

извинявай, но той нормален ли е?

не дръж детето при такъв човек!
По-добре без баща или с чужд такъв, от колкото с човек от който пример не е добре да взима!

Успех на теб и на детенцето!

6.   Ами след като апартаментът е твой, защо не го изгониш? Не му споменавай още за развод, събери му партакешите и го изхвърли на улицата като мръсно куче! Това заслужава. Пък ако и след това не му дойде акъла (в което съм почти сигурна), тогава наистина ще е най-добре да се разведете. В никакъв случай не допускай детенцето ви да става свидетел на такива грозни сцени, това остава белег за цял живот.
Желая ти успех! :)

7.   Потърси помощ в институции като закрила на жената. За уважение към него и дума не може да става! Уважавай себе си! Обичай се! Поне, ако не себе си, спаси детето си!
Успех!

9.   Че ти и сега си сама. разкараи го

10.   Тъпи жени, нещастни. Мразя ви. Мразя ви, защото съм сам, а вие ходите при пияниците и побойниците. Заради тази чиста омраза след време ще стана като тях. А може би вече съм такъв?

11.   Спасявай се докато си млада, момиче! Познавам такъв човек, той е съпруг на моя приятелка, те ходеха 3 г и тя не разбра какво чудовище е той, докато не се омъжи за него. Освен всичко описано от теб, той съумя и да я обере до шушка.... по негови си начини.

Спаси себе си и детето си. Такива хора не се променят, още повече, според мен това е състояние на психиката, което е заложено дълбоко вътре, нищо не можеш да направиш. Спри да търпиш. Имамного хора по света, които ще бъдат с теб и до теб, както и до детето ти....

12.   Ех тия пусти пари, гадни, разделят, променят и хората се намразват заради тях, но без тях не може. ти го дразниш и той за това те малтретира, не си владее гнева. Гони го от вкъщи и това е преди да сте се избили и побъркали детето

13.   Ако това, което казваш, е истина, просто начаса трябва да се разделиш с този човек. Правилно ли разбрах как си мислила за ''добър'' подобен тип?
Явно си била нетърпелива да се омъжиш или детенцето е ускорило нещата.
При вас нещата са трагични, ако те питам защо си се омъжила за този, и ти не знаеш. Нима не знаеше, че кара на ниска заплата?

14.   "... моля за съвет" ???!!! Ти наред ли си?! Ето ти един съвет - ИЗРИТАЙ НЕЩАСТНИКА КАТО МРЪСНО КОТЕ НА УЛИЦАТА И СИ ЖИВЕЙ ЖИВОТА ДОКАТО СИ ОЩЕ МЛАДА!

Ей, жени, честно не ви разбирам. Как така ще търпиш побоища и обиди и то бременна. Ма ти достойнство нямаш ли, самоуважение нямаш ли, инстинкт за самосъхранение нямаш ли. Ти си виновна, щото тъприш това положение, затова недей да мрънкаш по форуми, а действай ако искаш да промениш нещо. Ама ми си струва, че си от типа женички, дато само се оплакват и нищо не предприемат, щото ги е шубе да не останат сами и от мнението на хората.

Ти родители, роднини нямаш ли? Баща, брат, някои и друг по-як братовчед - я, да се съберат мъжете от родата и първо да му тръснат един бой, ама такъв бой, та да запомни кога е бил бременна жена и после му събирате парацалите и навън.

15.   Разкарай го този търтей! ;)

16.   Явно ти си мазохистка, за да търпиш подобно мекотело... поне спаси детето си и го напусни незабавно.

17.   Трябва да се разведеш с него. Не може детето ти да израстне с такъв баща. Ако не се разведеш с него, детето ще се измъчва като вижда как родителите му се карат, а и като порасне и се ожени/омъжи, ще прави същите неща, които прави твоя съпруг. Ще му е по-добре без такъв човек. Не му разрешавай дате мачка!
*Яса

18.   Благодаря на всички за коментарите. Аз вече съм го решила. Даже успяхме да говорим. Подаваме заедно по взаимно съгласие молба за развод. Защото ако е честен, той не иска детето. Винаги ме е заплашвал, че ще ми вземе детето. Но РЕАЛНО, той не го иска. И разбра, че няма как да ме задържи при себе си. Другата седмица подаваме молба за развод.

Номер, 14-прав си. Понякога ме е срам от себе си. Винаги съм се имала за човек със самочувствие, но разбрах, че почти съм го загубила. Но почти. Някъде дълбоко у мен чувството за самосъхранение и достойнството се надигнаха.
Няма връщане назад. По-добре сама.
Отново, благодаря на всички!

19.   Пффф жалкото е, че чак когато се стигне до брак и вече са дошли и децата, тогава си отваряме очите. Аз съм дете на разведени родители и съм виждала как баща ми пребива майка ми и я извежда чисто гола навън... пфффф изроди, изроди.. не знам какво да кажа, бягай от него отърви се от него, после ще съжаляваш че си стояла толкова време при него и си пропиляла годините си.

20.   Едно голямо ЕВАЛА на една истинска и силна жена! Браво за смелостта, за решението. Мисля си само колко ще си щастлива занапред, когато съвсем се освободиш от него.. Чака те щастие да знаеш. Съдбата обича смелите. Успех.

Лоша

21.   Браво, момиче, че си взела решение. Приключвай колкото се може по-бързо с развода и започвай новия си живот - ще видиш как ще ти олекне, ще се успокоиш, детето ще се успокои и отново ще се почустваш жива и със самочувствие. А съм сигурна, че няма да мине много време и нов, прекрасен човек ще се появи в живота ти и ще обича теб и детето. След буря винаги изгрява слънце.

22.   Горкото детенце... Бог да ви пази....

Внимавай да не ти налети тия дни пак на бой... потърси помощ от някой роднина... и задействай веднага документите :)

23.   Баща ми е бил такъв- дори по лошо. Майка ми разправя, че веднъж я пребил на улицата пред всички, защото я бил оставил да прави зимнина в нас, а тя излязла да разходи детето. Не изкарваше никакви пари, майката на майка ми събрала пари за лятна количка на сестра ми, а той и ги взел и купил някаква част на колата.

Докато не се махна откъщи я съсипваше от бой, сестра ми също, биеше я, тя имаше тикове дори вследствие на побоищата, впоследствие тя започна да бие мен, защото това рефлектира. Махна се, но не се разведе, заплаше майка ми, че ако иска развод, ще я убие. И наистина беше способен на това. Цял живот тя нито с женените женена, нито с разведените разведена.
Накрая Господ му върна всичко, разболя се много, инвалид е на пенсия сега, и пак майка ми ходи да го гледа. Пак се държи лошо с нея, не се променя.

Та съвета ми е махай се, защото аз като дете на такъв родител, щях да се радвам, ако майка ми се беше развела и беше взела някой друг по-нормален, нямаше да бъда пребивана до 15 годишна от сестра ми жестоко, както ти си сега от мъжа си, нямаше да живеем в пълна мизерия и т.н.

Такива мъже не заслужават семейство, а детето ти не заслужава такъв баща. Те са такъв тип - примерно баща ми не смята, че трябва да си мръдне задника за нещо, лежи по цял ден и само командва "донеси ми вода, подай ми дистанционното, донеси ми телефона. Веднъж не успях да му донеса навреме телефона, защото беше с удължен кабел, който се заплете и той ми се развика, че съм била рядко лайно, че съм била нищожество.

Отделно винаги казва: "Това жената не е като човека". Имаше някакви животни на село, кози и разни други и съм го виждала как вдига козата във въздуха и я хвърля на няколко метъра, защото не стояла мирно, докато той я доял. Пълен изрод.
А сега вече ми говори, че си бил оставил семейството да изкара нещо за нас, не бил се махнал от отговорност.

Както и да е, всичко се връща. Аз обаче си взех голяма поука от цялата работа и когато срещах мъж, който и малко да ми прилича на него бягах, колкото се може по-далеко. За сметка на това се омъжих за най-свестния и любящ мъж, който се грижи за мен. Сестра ми и тя.

Колкото до притесненията, че ще ти вземе детето - това няма как да стане просто. Ти си майката, а в 90% съдът дава детето на майката, отделно от това, ти имаш жилище, ти имаш и хубава работа. Така че с тия заплахи само ще си остане той. Но не прави компромис с живота си и този на детето си.

24.   Изхвърли го от жилището, това е най-важното.
Не контактувай с него по никакви поводи и да няма достъп до детето.

25.   По - добре сама, от колкото зле придружена ;)

26.   ТИ ЛУДА ЛИ СИ?? Седите с тези мъже и после се оплаквате. Поне на някои оправданието им е, че няма къде да идат.. твото какво е??? ЖАЛКА КАРТИНКА.

Passion

27.   Номер, 23, напълно те разбирам, но при мен беше мнооого по зле. Няма такъв изрод като моят баща. Неразбирам само защо Господ не го убие и да не отърве другите от мъките. Много бой сме яли, много психически тормоз. Твоя е цвете пред моя.

Един пример ще дам защо бях спуквана до кръв и счупване от бой. Защото не ми даваше да се къпя. Казваше много често се къпеш. За него нормалното е веднъж на 10 дена. Без да преувеличавам, заклевам се. И аз скришно влизах да се мия всеки път със страх, обаче един път ме хвана...

Или друг случай- към 2-3 през нощта аз спя. Телефона (домашния) звъни и той се ядосва, чупи телефона, идва и почва да ме рита (защото аз спах на земята)...
Постоянно от 9 годишна ми повтаряше, че ще стана проститутка... и т. н.

СЕга и аз като теб бягам на километри от мъже като него. Харесвам всички, които не приличат на него. Отвращава ме. Има Господ той ще се погрижи за изрода долен. Сега нищо не помнил. Не бил ме докосвал с пръст, кучият му син...
Авторке, мисля че въпросът ти е излишен.

28.   Дошъл ти в собственият ти дом и ти посяга...Наглият тип.

29.   Махни се от него!!! Веднага! И не прави детето си свидетел на вашите отношения!

30.   Здравей не съм изпадала в твоята ситуация, но преживях нещо подобно. Когато бяхме малки със сестра ми кавгите в къщи бяха нещо нормално. Така израснахме. Винаги съм съжалявала, че майка ни не се е развела.
Заради преживяното в детството ми се заклех, че ако имам дете няма да допусна тази грешка да расте в омраза и скандали. Сега съм самотна майка на 7 год. момченце. Разбери, че всеки държи съдбата в своите ръце. Един живот имаш, няма от какво да се страхуваш. После вече ще бъде късно за съжаление. Сама решавай какво е най- добре за теб и детето ти. Успех!

31.   Ако ти не се разведеш с този човек на всяка цена, ще си скубеш косите и ще се проклинаш след време. Ще съсипеш и децата си. Колкото по-млада и по-навреме, толкова по-добре. После става още по-трудно. Казвам ти го от личен опит. По-добре сама, отколкото с него. Имай предвид, че след време не ще си сама, а самотна и ще се чувстваш все по-зле и все по-омърсена с този мъж, което е още по-лошо. Не се лишавай от шанса да намериш щастие или поне най-малкото да живееш като нормален и спокоен човек.

32.   По - добре сама от колкото зле придружена !

33.   Виждам че си взела ПРАВИЛНОТО решение,
яд ме е че си застрашила бременноста си с тоя тъпак,
но по-добре късно отколкото никога, не слушай молбите му,
не го съжалявай, развеждай се колкото може по бързо и това е...
Успех.