Споделена история от Семейство

С колко пари живеете на месец под наем?
Здравейте,
С каква сума живеете на месец под наем и стигат ли ви в тези времена, струва ми се, че всичко е много скъпо..

Коментари

1.   Не е скъпо, заплатите в България са мизерни. Решението е емиграция на Запад. Аз го направих и не съжалявам изобщо. Плащам си и наема и пестя половината си заплата след данъци. Още една година и ще си купя жилище. А мамините синчета, които останаха в България ако не бяха родителите им щяха да ми се молят да ги вземам при мен ма работа. Но друго си е да си гъзарят на тати с наследствен бизнес и купен джип наготово. Така мога до 100 да живея.
Авторе, ако нямаш подкрепа от родители и нямаш вуйчо владика, стягай куфарите и далеч от България докато си млад и способен. Иначе те очаква бъдеще на средностатистическия българин - работа за мизерни пари на местен чорбаджия и ще се озлобиш докато жена ти се чуди откъде да намери пари за децата. Почивка и ремонт на жилище само с бърз кредит и лишение целогодишно. Каране при късмет на 20 годишна кола н-та употреба на 500к километра с превъртян километраж и висене по сервизите за диагностика през месец. Ти избирай - роб в България или бял човек на Запад.

2.   Аз не съм под наем, но заплатата не ми стига. Много е зле. Сега взимам повече от преди, но не ми стигат.

3.   Само така ти се струва. Живеем перфектно, е виж по телевизията така ни казват.

4.   Никога не стигат. Не стигнахме до там. В София са по 1000 кинта гарсониери панелни, като сложим сметки Не мерси, друго си е да имаш дом. Дори да не се изкарва толкова. Тия наеми само дърпат човек назад.

5.   Аз плащам 350 лв. наем и към 80 лв сметки. Стигат ми парите. Живея скромо.

6.   Аз работя от 16 години и не помня някога да съм си харчил цялата заплата независимо дали е била 300 в началото или 3000 сега. Не съм бил никога под наем де.

7.   Трима души сме и харчим 3 к обикновено. В редки случаи се случва да имаме извънредни разходи като почивки, ремонти и т. н. и тогава сме стигали и 5. Наем не плащаме, не живеем луксозно, но и не се лишаваме от нищо. В смисъл купуваме всичко необходимо, но нищо излишно и само средно качество.

8.   До миналата година бях под наем в София. Живеех сам, вземах около 1800 чисто (понякога малко повече заради бонуси). Наема ми беше 400 лева, в гарсониера живеех, специално я взех защото беше близо до работата ми. Бях говорил с хазайката и го смъкна, иначе искаше 480 на обявата. Тогава инфлацията не беше още с пълна сила и се справях добре, на мен парите си ми стигаха, че успявах и да спестявам. Не се лишавах от нищо.
В началото на тази година обаче напуснах София и реших да се върна в родния ми град, предложиха ми тук и работа по моята специалност. Не исках да се “заробвам” с кредит за жилище в София, според мен цените спрямо качеството не си заслужават. Сега не плащам наем, живея си сам в наследствен апартамент, нашите пък са си в къщата.

9.   Млада двойка сме на по 23г. и живеем под наем в София. Харчим грубо около 2500лв на месец двамата - понякога повече, понякога по-малко (ако месеца е дъждовен и си стоим предимно вкъщи). Останалото в края на месеца влиза в спестовна сметка, от където пък взимаме пари за почивки поне два пъти в годината. За момента парите ни стигат, за да живеем спокойно без лишения, но не и за да си купим наше жилище/нов автомобил - както се казва винаги може и повече и точно заради това продължаваме да учим и да се развиваме.

10.   Слава богу успявам да си платя наема и сметките.

14.   Стигат ми парите защото не харча за глезотии.