Споделена история от Семейство

Баща ни не ни обича, помогнете!
Здравейте. Аз съм момиче на 16 г. Живея с баща ми и сестра ми, която е три години по-малка от мен. Нямаме майка, защото миналата година тя почина от рак на черния дроб. Както разбрахте от заглавието, единствения ни останал родител се държи толкова брутално с нас след смъртта на майка ми, та вече имам чувството, че не ни обича. Постоянно проявява към нас физическа и словесна агресия за най-дребни неща. Постоянно се държи с нас като с прислужници (все едно е на хотел), непрекъснато аз и сестра ми готвим, чистим, перем, пазаруваме, а той по цял ден лежи на кушетката, изпушва по една кутия цигари на ден, напива се с алкохол и гледа телевизия, а надвечер излиза с приятелите си комарджии. Рядко ни позволява да излизаме с приятели, (обикновено, когато поискаме това, сме си свършили домакинските задължения) ограничава ни къде да ходим, (въпреки, че квартала ни не е опасен) а когато разбере, че сме казали някоя случка от вкъщи, ни спуква от бой, удря ни с всевъзможни неща (бутилки, тигани, лъжици, дистанционни, смачкани листи хартия, гребени, книги, храна, дори плюшени играчки и прочие) и просто мога да кажа, че у нас е ад.
Преди два месеца сестра ми завърши основно образование и по този повод се бяха събрали с випуска й, за да празнуват. Аз я бях гримирала подобаващо за тази празнична вечер, но не й бях сложила много грим (бях й сложила спирала, много бледи сенки [такива с телесен цвят] и бледо розово червило). Аз също се бях гримирала по този начин, тъй като и моят клас се бяхме събрали. Бяхме си облекли прилични тоалети (аз бях с рокля с бухнали ръкави, дълга до колената ми, а сестра ми беше с платнен гащеризон с разкроени крачоли) и бяхме с маратонки. Когато отидохме при баща ни да му кажем, че тръгваме, той побесня, каза ни, че приличаме на долнопробни проститутки и дори започна да ни огъва ръцете. Побегнахме изплашени, а сестра ми дори се разплака, докато вървяхме. След около четири часа се прибрахме вкъщи. Първият въпрос на баща ми беше дали сме пили алкохол. Ние отгововорихме, че не сме, (наистина бяхме абсолютно трезвени) но той се ядоса и ни каза, че лъжем, след което ни заля с ракия по лицата и ни нарече "ходещи левкемии" и "курви". В този момент звъннах на вуйчо ни, за да дойде да ни прибере, като се скрих в банята, за да не ни чуе баща ни. Отидохме в стаята ни, взехме си най-необходимите неща, взехме си якетата, но точно тогава баща ни ни видя и ни пита къде отиваме. Ние му казахме, а той просто освирепя. Започна да крещи с глас на звяр и ни уплаши много. За щастие, точно в този момент видяхме, че колата на вуйчо ни е пред блока и побегнахме. Баща ни едвам се озабти.
Останахме там една седмица, а като се върнахме, баща ни ни наби. Постоянно търпяхме този тормоз. Един ден аз предложих да подадем сигнал в "Закрила на детето", но баща ни осуети този наш план, като каза, че е чул какво сме намислили. За щастие, тогава нямаше бой, само с няколко крясъка се разминахме. Преди два дни обаче, вкъщи избухна скандал, защото сестра ми не беше измила съдовете, защото беше на тренировка (тя тренира волейбол и след няколко дни ще имат мач). Баща ни побесня и я преби дотолкова, че й счупи ръката. Аз я защитих, обаче само като го упрекнах, той ме удари през устата. Аз му казах да спре да ме бие, обаче той стана още по-агресивен и замалко не ми счупи носа. След това се изсмя ехидно и самодоволно и каза на сестра ми "Сега ще видим как ще ходиш на тренировки и как ще играеш волейбол, нещастнице!" Не му казахме нищо и отидохме да лягаме.
Достатъчно много ви разказах. Моля ви само за едно: Не ми казвайте, че историята е измислена, защото не е така! Вече се чудя какво да правя. Всеки ден аз и сестра ми сме на тръни. Предлагайте, ако имате съвети! Всеки съвет ще ми е от полза! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Не може ли вуйчо ви да ви вземе. Може от Закрилата на него да дадат попечителските права. Голяма грешка, че сте се върнали пак при него. Трябваше да предвидите, че ще ви набие ако се върнете. А и вуйчо ви той като по -възрастен защо не е предвидил че онзи ще си отмъсти и ще ви набие. Ако съм на мястото на вуйчо ви щях да си поговоря с него по мъжки.
Щях да му покажа какво значи да удряш по -слаби същества от теб.
Щях да му покажа какво значи да удряш невинни хора.

А той как се държеше преди смъртта на майка ви.
Съжалявам за смъртта на майка ви.

3.   Явно баща ви е алкохолик и насилник.
По говорете с някой близък, на когото имате доверие. Вуйчо, учител. Ако се наложи, подайте сигнал в Закрила на детето. Поне да го плашат малко. За домакинската работа е нормално да я вършите. Не е нормално да ви бие и тормози.
Учете здраво, за да може като станете на 18 да си намерите хубава работа и да живеете самостоятелно.

4.   Вуйчото.

5.   Ясно е че я вършат.
Прав си номер 4. Вуйчото.

6.   Вуйчото какво работи. Има ли деца. Женен ли е.
Напишете нещо моля Ви.

7.   Ами историята звучи точно като измислена, имаш богат речник за 16 годишна, предполагам че пак е някаква провокация са "мъжете насилници в Бг ". Надявам се да съм прав и да не е истинска история.

8.   Авторке, авторке, кога най-после ще спреш да публикуваш, глупави измислени истории. Абе ти някога ще се осъзнаеш ли какви глупости пишеш. Ама това не е един и два пъти а вече много пъти, дори стотици пъти може би. Как нямаш срам и морал да спреш тези лайнарски отвратителни помии. Удрял ви с бутилки, тигани, лъжици. Баща ти с бой счупил ръката на сестра ти. Няма толкова брутален баща към собствените си деца, но ти си толкова проклета, че само ти публикуваш такава помия. Защо ни молиш да не казваме, че историята е измислена. Всеки с малко акъл ще се увери, че тази история е абсолютна гадна измислица. Да, има тъпи коментатори, които вярват на тъпи измислени истории.

10.   Баща ви има много сериозен проблем и нервите му са унищожени и всичко си го излива върху вас. Съвета ми е говорете с училищния психолог какво да направите а в краен случай се обърнете към анимус която е много по вероятно да ви помогне от полиция и закрила на детето защото държавата не е интересува нищо и никой. Вашето отглеждане е свързано и с пари иначе бих ви посъветвал при вуйчо си да отидете.

11.   Закрила на детето. Сигнала може да се подаде и от възрастен, от вуйчото.

12.   Миличко, проблемът не е, че баща ви не ви обича, а че ви насилва! Моля, потърси помощ от други възрастни близки!

13.   Горките дечица, тоя изрод сигурно и майка ви е бил така зверски както вас, а сега след като тя е починала и той няма на кой друг повече да си излива агресията и комплексите, е почнал да си я излива на вас!!! Той е просто един жалък, нищожен комплексар и нещастник, а може и да е прикрит гей, и да блъфира и да се прави на "големия мъжага" за пред хората, за да не го видят какъв е гей! Веднага, ама ВЕДНАГА намерете начин, как да избягате и да се доберете до вуйчо си пак, и този път НИКОГА ПОВЕЧЕ НЕ СЕ ВРЪЩАЙТЕ при изрода, който ви тормози и разсипва живота ви, и го обадете заедно на полиция, Закрила на детето и на всички други възможни организации, които могат да ви помогнат да го натикате заедно във затвора, където му е мястото, и където ще опознае истинската си сексуална ориентация! Такива насилници, изроди и психопати като него НИКОГА НЕ трябва да създават деца, за да не им тровят целия живот с техните болни комплекси и мания за превъзходство над другите!

14.   Едни плачат от баща, а моите плачат за баща си... Боже, колко е несправедлив света...

16.   8, много грубо.
7, това, че момичето има богат речник за възрастта си трябва да Ви радва, че още има такива момичета.

17.   До н. 14-твоите деца може и да реват за баща си, но най-вероятно е така, защото не ги е бил, трепал, удрял, наказвал, обиждал, унижавал, не ги е малтретирал системно, не им е оказвал психологически тормоз и т. н.
Няма как да разбереш авторката и други, като нея, включително и мен, защото твоят баща не ти е оказвал системен физически, психически, емоционален тормоз и т. н.
Затова н. 14-не ми издишай, като някой баба, която тръгнала да се възмущава, защото ако твоят мъж ТРЕПЕШЕ децата ти, надали сега щяха крокодилски сълзи да леят за него!
Преди да съдиш авторката, вземи погледни РЕАЛНО НЕЩАТА, а не да охкаш и въздишаш, като пред припадък, че накъде вървял света.
Мен като са ме тормозили ЦЯЛ ЖИВОТ и двамата т. нар. родителя, ПОВЯРВАЙ ще танцувам от щастие, когато пукнат и се разкарат от живота ми и от този свят.
А ти си продължавай с въздишките....

18.   Не съм хазартен тип, но залагам висока сума пари че това е измислена история.

23.   От авторката - историята не е измислена. Трябва да съм рядко тъпа, за да измисля подобно нещо. Напълно реална е. Залагайте колкото пари искате, аз казвам, че е истинска.
От няколко дни баща ми е спрял да ни бие, но продължава с обидите. Със сестра ми бяхме си купили чипс, започнахме да ядем, а той започна да ни обижда, че сме дебели. Вярно е, че сме по-едри, но не сме дебели. Що се отнася до вуйчо ни, да, той е женен, има дъщеря, и е учител.
П. П. Благодаря за съветите.

25.   Номер 8, няколко неща ще Ви кажа:
1. С бой може не само да счупиш нечий крайник, а и дори да го убиеш. (Зависи от силата на удара)
2. Всъщност е напълно възможно бащата да удря дъщерите си с бутилки, тигани и лъжици.
3. Има къде-къде по-брутални родители към собствените си деца. Спомнете си за онази майка, която беше застреляла децата си.
4. Кои теми също са на тази "проклета" авторка? Изредете ми ги от А до Я.

26.   Точно така номер 25. Многознайкото да ги изреди.

28.   Към всички, които казват, че това е измислена история - посочете ми поне три причини да го мислите и тогава ви признавам.

29.   Как сте момичета.

30.   Мило момиче, каква е обстановката вкъщи?

Възможно ли е да споделите с вуйчото и да ви вземе? Това си е направо за закрила на детето. Не е трябвало да се отказвате от подаването на сигнал.

31.   Ми прав е баща ви, кво му се сърдите. Ако моите деца се обличаха и гримираха така, щях да ги смеля от бой до степен в която да си търсят зъбите.

32.   31, защото си същият психар.

Как си, дете? Още ли сте при баща ти?
Заради счупената ръка на сестра ти, можете да вкарате баща ти в затвор да го озаптят малко.
Иначе и в полицията може да поискате (не е необходимо той да е съгласен) евалюация от криминален психолог и да го настанят в психиатрия, а вие с вуйчо ти.
Да е благодарен баща ти, че е сте мои близки... нямаше да има време да гъкне даже.

33.   Номер 31 ти си за психиатрията. Тъпкано да ти се върне ако пребиеш някого.

35.   Това ми звучи като история от "Съдби на кръстопът".

36.   Ей, аман от тоя богат речник бе... Всичките я хвалите тая авторка за тоя прословут речник. Авторкее, даже и речник на професор от БАН да имаш, като си толкова лъжлива, долна и безпардонна никой не би те взел насериозно. Да се спреш веднага с твоите измислени идиотщини, че не останаха хора, дето да ти вярват вече. Ти не си никакво 16-годишно курвенце, ти си някаква 50-годишна мома, дето няма какво да прави и публикува тъпотии тука.

37.   Аз й вярвам. Я си гледай вашата работа и не ми казвайте на кого да вярвам и на кого не.
Факт е, че има много убити жени. Има много жертви на насилие.

38.   Моя коментар ще бъде дълъг, но не ме хейтете за това. Виждам, че нямате никакъв морал. Децата всеки ден търпят бой и обиди, а вие ги плюете! Може би само ако видите това на живо ще повярвате! До коментар номер 31:гащеризонът и роклята до коляното са си напълно нормални детски дрехи. А гримът не е бил толкова много, освен това има детски гримове. Дори аз като малка имах. Но както и да е, да се върнем на основната тема. Нормално е да ги кара да вършат домакинска работа, но само ако е за добро (тоест за да се научат как да се справят сами с такава работа в бъдеще). Но ако ги бие за почти всичко, е, това показва, че е пълно ку-ку! При такъв бой той не само може да ги нарани, ами и направо да ги убие! Просто някои хора не разбират сериозността на такава ситуация, а би трябвало, защото това не е шега работа! Освен това по света може да има такива родители, а дори може и да са по-лоши! Разбира се, нормално е по някога родител да не пуска децата си навън, особено ако е късно, студено или опасно. Но този сякаш прекалява! Дано не ви отекчих с моя коментар!

39.   Не си номер 38. Ти си здравомислещ човек за разлика от някои откачалки.

40.   Мила, как си? Как е сестричката ти и ръката и? При вуйчо си ли сте вече?

42.   Няма смисъл да питате авторката как е. Тя очевидно събра малко внимание с измислената си история, обаче всички я уличихме, че това е абсолютна измислица и най-вероятно сега е настървена и се спотайва като мишка в трици.

43.   Може ли авторката да отговори какво се случва в момента, дали е послушала съветите.

44.   Може ли. Притесняваме се за нея.

45.   Авторката е зле, но не, защото "баща й я тормози", а защото всички я разкритикувахме неудобно, защото се усетихме, че тази история е измислена, тъй като не сме толкова лековерни, колкото й се иска да сме.

46.   Номер 45, ако историята беше изизмислена, авторката нямаше да каже нищо, а има един нейн коментар, виж по-нагоре! Освен това, сайтът си има отделна графа за измислени истории! А тази е в графа, , семейство''! Постави се мястото на авторката, да видим дали ще ти харесва! Вероятно не! И ако си мислиш, че един баща не може да бъде толкова строг със своите деца, лъжеш се! Предполагам, че твоите родители не са такива! Спри да живееш в розовия си балон и виж реалността! Има къде-къде по-лоши родители към своите деца, нали знаеш онази майка, която е застреляла децата си? Не знам много за този случай, но смятам да го потърся в интернет. Ако смяташ историята за измислена, не коментирай! Този сайт е за съвети, а не за нападки! А относно историята:недай си Боже, онзи психопат да ги е убил, защото смъртта, особено на деца е най-ужасна. Ти вероятно си и номер 42. А пък аз съм номер 38 и номер 43. Ти по-добре гледай да не ти случи нещо такова и да ревеш! Всичко се връща, вярвай ми! Пиши, ако си ме разбрал, ако ли не - пази коментарите за себе си! И да не съм чула гък от тебе повече, ясно ли е? До авторката:ако сте живи, отговорете и не случайте тези, които мислят историята ви за измислена! Мнозинството не мисли така и иска да знае какво се е случило с вас! И ако още сте при онзи изрод:послушайте предишните съвети и бягайте, и повече не се връщайте при него! Дано всички ме разбраха!
Номер 38 и 43

47.   Явно аз съм доста лековерна.

48.   Съгласна съм. Дори и да е измислена може да е от полза за някой, който я чете и е жертва на насилие. Приемете го като филм за насилието с поучителна цел.

49.   Предпочитам темата да е измислена отколкото да знам, че има деца, които страдат и са жертва на тормоз.
Дай Боже да е измислена.

50.   Да, измислям си, нямам си друга работа. Благодаря ви за съветите, минавам само да кажа, че сме вече при вуйчо си, при когото се чувстваме много по-добре. Преди около три седмици имаше дело срещу баща ми и го осъдиха на 16 години затвор. Вече ги няма ежедневните крясъци, шамари и ритници и наистина ни е по-добре. Благодаря за това, че обърнахте внимание, защото наистина ми бяха от полза. Сега при вуйчо ни имаме всичко, което нямахме при баща ми.
А към вас, които казвате, че историята е измислена - не се ли замислихте, че ако беше измислена, щях сега да пиша тук?

51.   Не разбрах последното изречение авторке. Да.
Радвам се, че сте при вуйчо си.