Споделена история от Семейство

Живот за младо семейство в Русия
Здравейте, искам да питам дали някой има наблюдения за живота в Русия в някой голям град(не Москва или Петербург) за младо семейство?

От морето сме, младо семейство с две малки деца. Аз наследих от баща си пакет акции в един от големите заводи за захарни изделия и сладки и получавам 2800-3000 лева от тези акции на месечна база.

Държа да отбележа, че за тези пари дори не си мърдам пръста. Имаме още апартамент във Варна където живеем и вила на жена ми в курортно градче на Южното Черноморие.

Честно казано заради тези готови пари малко се разглезихме и даже преди инфлацията доста добре си живеехме - по цяло лято почивчица по морето, останалата част от годинта някаква ненатоварваща работа колкото да не е без хич.

Сега усещам как парите се топят, а и децата растат, трябва да мислим и за тях повече доходи да отделяме. Като цяло в България въобще не ми харесва децата в каква сред растат - то е само разговори за наркотици сред тийнейджърите, ЛБГТ идеологии и абсолютно идиотска образователна система.

Мислехме къде може да се преместим и евентуално да си живеем като си взимам аз парите от акции, лятото ще пускаме и вилата под наем.

Западна Европа абсурд - и двамата с нея сме русофили, а и тези пари там няма да стигат.

Аз руски знам още от училище, тя ме изненада колко е мотивирана да се преместим в Русия, даже от 3 месеца учи интензивно руски.

Смятаме, че там животът е по-спокоен, уреден, законите се спазват, а и като гледахме разходите за живот? ! Че то си е направо рай!

Квартира - 700-800 лева(не говоря за Москва! ), храна 150-200 лева за цялото семейство на седмица, училище - без пари, другите неща като горива - почти без пари.

Големият ми въпрос е мислите ли, че ще направим грешка ако заминем и някой има ли наблюдения от живота в някой от големите градове без Москва и Санкт Петербург?

Говорим за градове с около 1 милион души население - Екатерининбург, Казан, Волгоград, Ростов на Дон?

Смятате ли, че децата ще израстнат в една по-морална и християнска среда и че ще имат полза от живота в Русия и контактите, ако един ден решат да се връщат в България?

Моля за сериозни отговори.

Благодаря

Коментари

1-50 от 62

1.   Е откъде да знам за живота в Русия. Не знам дали ще направите и грешка.

2.   Ей ти каза сериозни отговори извинявай.
Ами опитайте. Получавате и добри пари.

3.   Няма да сгрешите.

5.   Не не мисля, че си в грешка!
Имам приятел в Архангелск и го видях тази година, като ми каза как живее си е найстина рай. Жена му е рускиня и той ми каза, че била потресена как обучават тук децата затова именно отказала да живеят тук.
Той ми каза също, че там учителската професия е много престижна и хванат ли учителка примерно да пуши по време на работа и около училището я уволняват моментално.
Давали облекчения на младите семейства, само че вие не сте руски граждани тъй че едва ли. Другото е относно храната той беше потресен спрямо цените в БГ, че тук си купил две "резенчета" кашкавал за 20лв., а там каза че за тези пари купува цяла пита почти. Горивата каза литър бензин бе 0, 50ст. сега обаче заради войната каза се вдигна на 1лв. 1. 15ст. (наши пари). Дотук всичко е плюсове, но имаш и няколко минуса и то значителни.
Единият е, че е много студено с това сте наясно предполагам и другият е че заплатите са ниски. Толкова вземаш колкото да оцеляваш и се бачка по
8-12часа здраво и ако нещо много недоволстваш ти показват пътя, защото моят приятел каза зад теб на опашката за тая работа чакат поне 20 таджики. И още нещо моят приятел живее там с външни пари защото е с двойно гражданство иначе каза ще ни трудничко. Но на вас това не би трябвало да ви влияе това понеже вие също ще имате външни доходи които ще ви влизат там.
Моят съвет е търсете си доколкото е възможно по "топъл" руски град близко до България а не някъде в Сибир! Например един такъв е Краснодар отсреща Варна. Поздрави!

7.   Руснаците бягат през глава, на където им видят очите, вие се питате как е там. Следете потока на миграцията и ще се ориентирате.

8.   Ами съвсем сериозно ти казвам да не живееш в заблуда. Още днес мога да ти доведа няколко руснаци, които живеят в България и да ти кажат как стоят нещата там нагледно. Парите ще ти стигат, но дотам, не си мисли, че моралът е по-висок, децата ще се научат да пият сериозно от малки, а наркотиците са разпространени не по-малко от тук. По-скоро бих ти препоръчал да идеш да живееш в Испания, там не е по-скъпо от България, но пък е по-уютно, ама ти си знаеш де.

10.   Ами аз съм наполовина руснак и живея от 20 г. в България и не бих се върнал в момента в Русия, преди 4-5 години много мислих да се върна в моя роден град Санкт-Петербург и дори гледах апартаменти за покупка, но с оглед на събитията в момента и оня гном, който разсипва държавата се въздържам. В момента положението е доста зле, не знам как смятате да си получавате парите от чужбина в Русия като няма нито една банка в света, която да прави преводи в руски банки, защото ги изключиха от swift, само reiffeisen работи и иска нещо от сорта на 200 долара от валутен превод като комисионна. Заплатите са доста ниски след 100% инфлация, 40-50 000 рубли в Санкт Петербург когато долара беше 33 е ок, ама сега при 95 е абсурдно. Безработицата е все по-голяма, всичко е с рекордни цени заради паралелния внос на всичко западно заради санкциите. Доста нестабилна ситуация бих казал, защото никой не знае колко още ще има война, колко още мъже ще бъдат мобилизирани и колко още ще се затяга примката от санкции.
Докато гнома не бъде махнат или убит ще е все зле. путин е рак за Русия, която е прекрасна страна и я обичам, но докато тоя крадлив режим не падне, нищо добро не чака Русия.
Иначе можете да гледате канали като svetlana from russia или niki proshin в ютуб, които показваха преди месеци какво се случва с цените и живота като цяло.
Аз не бих живял никъде в Русия освен в Санкт-Петербург, защото това е най-добрия, удобен, комфортен и красив град в Русия, но иначе Казан, Краснодар са прилични

11.   Отидете в този човешки рай. Само те моля след година-две да пишеш тук от първа ръка как сте!

13.   Градът с най-висок стандарт на живот в Русия е Тюмен, бил съм там, много е добре. Разгледайте го и този вариант.

14.   Заминавайте! Ако можете намерете още няколко като вас и заминавайте групово. Малко ще ви мръзнат задниците във външните тоалетни, ама карай.

15.   Разбира се, за децата е полезно да се запознаят отблизо с масов алкохолизъм и проституция, но поне няма да ги хване "джендъра".

16.   Аз не мога да съм на студено. Ужас. Предпочитам топличко в България.

17.   Поредната измислена тема... то само по изказа на автора-веднага ти светва червената лампичка, не знам защо някои се връзват на такива фалшиви теми, че и си губят времето да коментират.

18.   #10

Не знам на колко си руснак, ама скоро май не си живял в Русия понеже 90% от изписаното от теб не е вярно! Имам и аз роднини там и ги посещавам редовно така, че не знам за коя Русия говориш, но тия неща където си изписал са неверни!
Авторе само едно ще ти кажа не се подвеждай тук на коментарите на някакви прозападно промити мозъци.
Като слушам номер 10 направо казва хващай пътя за САЩ! 10 той и Навални ги ръси такива и затова лежи там където му е мястото!

19.   8, не им давай такива идеи, ще вземат да те послушат наистина. Нека да ходят тия промити мозъци, на мен няма да ми липсват. Даже както написа 14 - да вземат и други такива с тях.
Оставям настрана тотално промитите им загладени мозъчета, ами тоя си и признава, че са мързеливи търтеи и не си мърдат пръстта. За какво са ни такива тук, с какво са полезни?
Да ходят да си промиват там още мозъчетата в този "земен рай", в който се спазвали законите и не изобщо "не могат" да те вкарат за години в затвора, защото си "унижил армията, понеже си казал/написал, че "специалната военна операция" не върви по план. Или, ако си до 30 години може и да не успееш да напуснеш страната, ако си бил призован във военно окръжие и подлежиш на мобилизация. Това е указ на Путин от оня ден.
Също така - нека децата му се зомбират в "качественото" руско образование, където от ранна детска възраст ще ги учат, че трябва да трепят набедените от "вожда" за нацисти, пък ако трябва и да е с военни средства. Нека да отидат във високо "моралната" държава, където процентите на алкохолици и наркомани на глава от населението са най-високи в света.
Ние прозападните хора нали все ги пращаме там, на "хубавото". Нека отидат и да се убедят от първа ръка колко прекрасно е.

20.   Ти ебаваш ли се. Провери статистиката за употреба на наркотици. Руснаците са много по-изпаднали от Европа, както и в алкохолизма и престъпността. За образованието съм съгласен. То сигурно и в Албания да идеш, ще е по-добро. Енергията, а от там и местните стоки, сигурно са по-евтини.

Каквото и да е, не бих отишъл в държава, която хората масово я напускат, във война е, изолирана от света като никога в историята си, със съвсем неясно бъдеще и с икономика, която не отговаря на съвременните реалности (разчита на фосилни горива, от които света иска да се отърве възможно най-скоро). Да не говорим, че децата ти ще ходят да служат войници (за което само по себе си надали ще са ти благодарни), а тая война надали ще свърши скоро. 10 години се биха в Афганистан, 10 години в Чечения, вече 10 години са в Украйна. Тия постоянно са във война с някого и жертви не броят.

21.   Поредната тролска тема :-)

22.   Не бих отишъл в държава, в която смяната на властта обикновено е съпроводена с граждански войни, но ако толкова ви влече, пробвайте.
Не съм живял в Русия, но работя с няколко руснаци сравнително редовно. Отдвна живеят в Европа и въпреки, че са сравнително заможни, в Русия се връщат само да си видят роднините.
Наркотиците са 10 пъти повече, отколкото у нас. Здравеопазването е все още една идея по-добро от нашето. Образователната система е зле. Това е, което съм чувал от руснаци.

23.   А защо не Полша, Словакия, Чехия? Чехия е пълна с руснаци, буквално в Прага доскоро на всеки ъгъл пишеше с кирилски букви "Аптека", защото ги държаха рускини. В моята фирма там повече от половината ми екип бяха руснаци.

Като култура тези три страни са доста сходни с Русия и руснаците, особено Полша е направо като една малка Русия (само да не сте посмели никога да им го кажете, не ги харесват по разбираеми причини, както някои сърби не харесват нас или пък гърците).

Ако можете да се стърпите да не казвате много-много, че сте русофили или поне да не го развявате хем ще сте в ЕС и няма визи, хем езикът и въобще всичко е точно ала все едно сте в Русия.

Самите руснаците много им харесва в Чехия, Карлови Вари е прекрасно градче и беше пълно с тях. Въобще Чехия има прекрасна архитектура, аз съм живял и в Холандия и да ти кажа Чехия изглежда по-красива и си личи, че когато онези в Холандия са били бедни Бохемия е била супер богата.

Прага обаче е скъпа, Бърно може би е за предпочитане. Иначе Братислава заплатите са като в Прага, но животът по-евтин. И си само на 50 километра от Виена. Но не се безпокойте, западния манталитет не е много пробил там.

Даже имат ресторанти каквито са имали по соц време - повечето са на самообслужване и само ти мерят обяда и плащаш на грамаж на касата, излиза по-евтино всъщност. В Полша пък имат т. н. млечни барове, които са също такива закусвални.

Полша и Словакия са по-обрани като стил на градовете, по-соц са някак. Но пък Словакия има най-хубавите планини от трите, на места много приличат на Рила или Пирин.

Но за Словакия и Полша особено да те предупредя, че жена ти може да ревнува като се заглеждаш по някоя зеленоока или синеока местна. А в Словакия си имат и красавици с кафяви очи ако предпочиташ. Отиди в някой мол в Братислава и ще разбереш за какво говоря, успех!

24.   Проблемът е, че местенето в Русия е административно много сложно. Де факто ние сме вражеска държава за тях. Визи, разрешения за пребиваване, доказателства за доход... не става хоп и готово. Не е като да хванеш самолета за Франкфурт и да си наемеш квартира.

Второ, много са сложни ограниченията за прехвърляне на капитали. Ако тука банката ти замрази сметката, умираш прав. А като нищо ще ти я замрази след няколко превода до Русия. Трябва да опознаеш криптото по неволя.

От всичко излиза, че трябва да си силно мотивиран. Отделно климатът не бива да се пренебрегва.

Споделям отвръщението ти от Запада, но все още в България не е толкова зле. Опитват да прокарат педерастията в училищата, но имаш едни 10 години докато им се получи, а дотогава възпитавай децата за отпор. Отделно, камъкът си тежи на мястото.

27.   Бих те посъветвал да заминеш - за МОЕ добро. Колкото повече русофили една държава толкова е по-зле. Интересно как ще си получаваш парите от наема и от акциите, като рашистанските банки са изключени от SWIFT. Парите ще трябва да минават през китайска банка и ще ти оскубят задника от таксички - сега им минава номера и одират кожите на смотаните руснаци.

Ако закъсат с войната в Украйна току виж и те мобилизарли - имаше такива случаи с казахстанци и узбекистанци. Въпреки, че не са руски граждани ги мобилизарли на сила.

Иначе че ще е по-евтино там - вероятно. Рублата постоянно губи стойност и поне храната ще е евтина.

И морал има в русия - изразява се в това, че гони африканските държави по процент на населението на болни от СПИН. По алкохолизъм даже и ирландците не могат да ги стигнат. Броят на убийствата на хиляда души е 8. 5, докато в България е 1. 2. Морал та дрънка.

Заминавай и не се връщай.

29.   До 7
"Руснаците" бягат през глава от Русия.
Само, че не си разбрал кои са тези "руснаци" които бягат от Русия. Това са руски евреи които бяха останали в Русия след Втората Световна Война, които бяха посъветвани от американските евреи да си стоят в Русия и да им се бъркат в политиката. Такъв беше Жириновски който имаше дори собствена партия в руския парламент. Има още руски евреи в руския парламент макар да са вече малцинство, но ги има. А ти ще си останеш невеж още много години.

30.   Проверете Португалия за заминаване. Тамм е доста евтино но ще трябва и да се бачка малко. Сега да живееш с 1500 евро малко ще е трудно. Поне още една заплата.

Страната е хубава, топла и евтина.

31.   Ако имате добри финансови възможности, не виждам защо ви е да се местите където и да е. Това, че сте русофили, няма да ви направи по-малко чужденци, нежели и да говорите езика. Да си чужденец не е яко и освен ако мотивацията не е финансова, защо ще си го причиниш, че и на децата си?
Ако си мислиш, че като отидете в Екатеринбург или някъде другаде на -50 градуса няма да има наркотици, гейове и лоши хора, а децата ти ще си играят на кукли и колички докато им дойде време за женитба, не знам как си оцелял до сега.
Относно ЛГБТ пропагандата и некачественото образование в училище те разбирам. Но щом имаш пари, можеш да пратиш децата в частно училище, или да минат на домашно обучение и да им намериш частни учители, за да избираш ти и жена ти какво да учат. А християнското възпитание идва от вкъщи най-напред, та ако ти не си ги научил на вяра и не си им инсталирал правилни ценности, и на Атон да ги пратиш, файда йок.
Темата май е пързалка. Чак пък толкова наивни хора не вярвам да има. Иначе аз също съм против новите глобални идеологии, ама съм далеч от илюзиите, че на земята има рай.

32.   Само като прочетох "ние сме русофили" и ми се изясни картинката...
В Русия бих отишъл, за да видя прекрасния Санкт Петербург и мегаполиса Москва, на екскурзия! Толкова!
Такива прекрасни държави за живеене има - Австрия, Германия, Италия, Испания, Холандия, Португалия, Англия и прочие...
Те в за Русия мислят. Ужас!
Пробвайте в Казахстан, Латвия, Литва, какво пречи?
Ами хем смешно, хем тъжно е.
Но явно русофилите имат тяхно виждане.
Успех!

33.   Никога не се премествайте сляпо, в която и да е държава. Наеми си апартамент за 2-3 месеца в някой град, виж дали ти харесва живота и след това купувай жилище, премествай семейството. Плюс това като друг човек от Варна, пропуснал ли си огромното количество реклами на руски език във Варна и Златните? Особено във Варна и крайбрежието си имаме мини-Русия.

34.   Истината е, че и в Русия са тръгнали мощно по пътя на глобализма, нищо, че го играят антагонисти на античовешкия евроатлантически модел. Пълна постановка за наивни души.

Вместо да бягаме на запад и на изток, дайте най-добре тук в България да си изградим един оазис на нормалността сред цялото това безумие и да оставим нещо на децата си. А който е безнадежден западнопоклонник или източнопоклонник, да хваща пътя и никога да не се връща, вместо да опитва да налага тамошните порочни модели на всички ни.

35.   А ако знаеш пък колко хубави неща се говорят за Северна Корея... каква Русия, я направо при другаря Ким, най ще ви е добре. :)
В някоя африкнска диктатура също няма да ви е лошо, пък и в Латинска Америка има хубави места... то Колумбия, Венецуела... жалко, че Уго умря, ама и Мадуро не се справя зле. Сигурно ще ви допадне.

36.   18, кое точно не е вярно? Че има война или че могат да те мобилизират, или че с тази война бъдещето е неясно?

37.   29, и Путин ли е евреин? Защото и неговите дъщерички са в лошата Швейцария?

38.   И аз съм русофилка и мечтая за Русия, но както казаха по-горе - да се преместиш там е изключително сложно и скъпо. Все пак сме член на нато и гейропа. :(

Ходила съм там, страната е прекрасна, уредена, чиста. ПОНЕ 90% от помията, която се пише, е пропаганда. В който и да е руски град да отидеш, ще се убедиш, че те живеят в 22-23 век, а ние още живеем по кочини и дупки.

39.   Пожелавам ти да отидеш в Русия и никога в живота си да не можеш да се върнеш в България.

41.   #34 Голям оазис ще изградиш с така купчина чалгари навсякъде. Нерваци на пътищата, в магазините, по улиците. Нацепени, татуирани батки, простаци и пълна развратност и пропадналост. Никаква любов към учение или самоподобряване. Това ако е нормалност, не знам какво е ненормалност, честно.

42.   Понеже сте големи русофили, изгледай 1-2 предавания на Мужское женское и тогава прецени дали живота в Русия е по добър...

43.   Авторе аз ти написах. че не знам но като гледам какви коментари има мисля. че е по-добре да получиш информациа от сигурен източник.
Има неща. които не са за пренебрегване. Да.
Може би е най-добре сам да отидеш и да видиш. Най-добре е да заминеш на екскурзия и тогава да решиш. Щом искаш нещо направи го.
Все пак който не рискува не печели.
Ако не заминеш може цял живот да съжаляваш. че не си опитал.
Като чета коментарите се амбицирам да отида и да видя лично. Лично Аз.

44.   32 съгласявам се с теб, но да наречеш

Германия, Холандия и Англия прекрасни,

а да пропуснеш Чехия, Словакия, Дания и Щвеция не е сериозно.
Вярно, написал си "и прочие... ", но тези трите по-горе не са прекрасни по никой показател спрямо другите, които изрездаш и четирите, които аз споделих.

45.   Смея се и на тези дето обичат Русия и на тези дето хвалят кочини като Холандия, Германия, Англия и Испания.
Испания е презастроена на морето като нас, но с още по-грозни хотели тип панелки от 60-те до 80-те. Иначе е чиста, но е цялата бетонирана. Забравете за зеленината с която сте свикнали тук. Португалия е сто пъти по-зелена и красива, с по-традиционно строителство, предимно ниско.

46.   Авторе, най адекватното мнение е на 24, според мен.

Не че не ни обичат, но за българите винаги е било трудно да ходят в Русия. Сещам се 2015 обикалях надлъж и на шир, но с виза от варненското консулство, само за месец. От Софийското посолство с мъка ти даваха не повече от 2 седмици туристическа.
Русия още от време оно е отворена за турци и бразилци. Сега разбирам защо. Но не и за българи. Ужасно трудно е да се пребориш с тамошната абсурдна бюрокрация да си намериш работа, особено ако си специалист.

Иначе аз лично не виждам смисъл да оставаш там, ако не е Москва или Питер. Там наистина е страхотно за живеене, но другите градове са изостанали доста. Ще ви дойде малко нагорнище. Има си и гопники, има си престъпници. Има и мизерия и алкохолизъм. Сградите са стари, разбирай Захарна Фабрика в София, онези жълтите блокчета от 60те с дъсчени подове и несменяни керемиди. Горивото е супер евтино иначе.

Владивосток и Новосибирск са добра опция, но в последния има доста депресия и сибирски комари, които са големи колкото врабчета. Другите градове в Сибир, а и не само са чисто индустриални. Изобщо не-европейската част не е за чужденци, повярвай ми. Трудно се живее, ако не си се родил там. Атмосферата е такава. Депресия. Няма зеленчуци и плодове хубави. Храната лично аз изобщо не я харесвам. Малки неща, но са много минусите.

И аз съм русофил, но имам чувстото, че малко романтизираш Русия. Не е кой знае колко по-различно от тук. Е това е че са НАРОД, не са мърша.
Постой в Бегето още малко. При нас положението ще се оправи много скоро. До края на другата година българите от чужбина ще се приберат и страната ни ще тръгне напред. Гарантирам!

47.   Авторе, голяма кука си сложил на въдицата за краварски шарани, гледай сега как кълват, даже и без стръв, достатъчно е да им напишеш-Русия, и скачат като попарени, сякаш с вряла вода ги заливаш. А всички те са като коментар №1, хабер си нямат от живота в Русия, но щом от Козяк им спуснат опорка, за пари драскат каквото им кажат. Бъдещето на Европа е с Русия и Китай, САЩ изчезват, времето им изтече, няма вече хегемон, има само дебелогъзи крави в краварника, хитрите вече се изнасят от САЩ. Много добре си се ориентирал, навреме махай децата си от това блато, което краварските подлоги създадоха от България!

48.   Много се радвам, че почнахте да се ориентирате към истинската си родина. С най-добри намерения както по-горе са писали ви пожелавам - събирайте се групово и заминавайте с 200. Ако трябва да ви помогнем административно и финансово. Русия е рай за русофилите, давайте смело.

49.   Руснаците са плъзнали из България като хлебарки, нашия се засилил право в кочината да се хвърли. Ако в Расията е много хубаво, те няма да идват при нас.

50.   47, тръгвай за Русия тогава. Лично ще те нося на гръб до там.

52.   Бил съм в Русия за един месец, но не смея да коментирам, а тука всякакви разбирачи дето през живота си не са стъпвали там се изсипаха да изказват мнения.

53.   52, и какво като си бил в Русия ЦЯЛ месец? Колко градове и села си обиколил, с колко прослойки си общувал, какъв бизнес си правил там и с колко руски закона си се сблъсквал в рамките на месец?

54.   На такива като теб с радост бих ви купил еднопосочен билет. Заминавайте по-скоро!

55.   Каква ирония-руснаците един-подир друг гледат как да се махнат от собствената си държава, а ти искаш да отидеш там. Ами върви, но трябва ти и семейството ти да внимавате с приказките, че за едното нищо могат да ви вкарат в затвора. И като цяло мнението ми е, че в Русия е мизерия, пълна с пияници по улиците. Общо взето-комунизъм, който ще ви бъде в голям минус

56.   Така е номер 47. И аз не разбирам за живота в Русия но май има и други, които не знаят но пишат.

57.   До н. 54-Щом си такъм дарител-аз пък искам еднопосочен билет за Хаваите, ще ми вземеш ли и да ме изпратиш по живо по здраво:)))

58.   55 на каква база създаде мнение за Русия? Колко време по кои руски улици се разходи та да твърдиш че е мизерия пълна с пияници?

59.   Уважаеми краварски подлоги, колкото и да драскате по форуми, не сте в състояние да обърнете фактите, а именно:
1. Избягалите от Русия в следствие на СВО са да речем около 500 000, но да им дадем двойно, почти никой от които не се е засилил за насам (също като украинците). На фона на 147 000 000 е незначително за да се изтъква като пример за нещо. За сравнение - от "Демократична република България", напусналите са близо 2 000 000, при население от 6 500 000. Оставям изводите за хората, които имат повече от 1 мозъчна клетка.
2. Има си една ежегодишна статистика на ООН (надявам се признавате легитимността на организацията и достоверността на докладите им), наречена Human Development Index (за Харвардци) или Индекс на Човешкото Развитие, която еднозначно степенува над 150 държави за качеството на живот в тях. Не е строго секретна и всеки може да намери данни на кое място е поставена държавата му спрямо други. От този доклад излиза, че Русия е с малко по-висок рейтинг (подчертавам) от България, на фона 12-13 пакета санкции. Има и не малко други непослушни за краварите държави, които са поставени на по-предни места от нас, напр. Аржентина. Отново си правете сами изводите.
Умнокрасивите явно не сте много на ти с физиката и ще трябва да се научите практически, че колкото повече напъвате, толкова повече противодействие ще получавате отсреща. Но ви влизам в положението - друга работа освен форумни тролове и площадни чучела си нямате. Успех със слугинажа.

1-50 от 62