Споделена история от Семейство

Изгонване
Имах хазартна зависимост близо 6 години, на 24 съм. Преди 2 месеца си пуснах забрана в НАП, и съм чист, остана ми единствено да си платя вноските към кредитните институции, които не са никак малки. Заплатата не ми достига, търся откъде да си набавя поне още 400-500 лв на месец, да избутам до октомври и там ще е по-леко... Родителите по никакъв начин не бива да разбиват, защото сумата която съм набил е огромна, близо 50 000 лв, откакто бях 12 клас. В безизходица съм, да открадна ли от някъде някаква сума, назаем ли да взема..

Коментари

1.   Бях в твоето положение до 30 годишна възраст. Не съм търсил бързи пътища за пари, за да не затъна повече, други го направиха, още са зад решетките. Започнах работа на 2 места и на трето почасово, трябваха ми 8 години за да върна всичко, като в тези години само от работа в къщи, нито жени, нито заведения или почивки. Поех си последиците.

2.   Само това ти липсва - да откраднеш пари... Помисли дали не може да намериш нещо почасово допълнително. Знам, че ще е тегаво но ще стиснеш зъби няколко месеца. Помисли и защо не ти стига заплатата - дали не може да съкратиш някакви разходи (прекрасен момент да спреш цигарите).

И спри да играеш хазарт - никой не е забогатял от това.

3.   Вземи кредит, изплащай го, на минимум вноски, доста години, продаи нещо, ако има какво, поне да платиш, част от сумата, която дължиш, преустанови хазарта, това е за което се сещам.

4.   Има начин как да вържеш двата края. Знаеш какъв е. Знаеш, че никога няма да простиш на себе си и няма да си същия човек. Колкото и тъжно да звучи, всички зависимости - наркотици, алкохол, хазарт и т. н., принуждават хората да паднат толкова ниско. Делят те 2 стъпала от дъното - следващото е кражбата, а предпоследното - да изнудваш близки и познати за пари. По-добре говори с родителите си, защото стигнеш ли дъното, ще си изкупиш кредита, но никога няма да си изкупиш срама и унижението.

5.   Ех мили момко така си обърка живота. Незнам какъв съвет да ти дам но недей да крадеш. Ако откраднеш ще затънеш още повече.

Какво значи забрана в НАП.

6.   Всички незаконни неща си ги избиваш от главата. Защото сегашните ти проблеми ще останат, но върху тях ще имаш и затвор. Търси си по-добре платена работа и не се занимавай с тъпотии.

7.   Авторът съм.

Н5, това е административно наложена забрана от НАП, за всякакъв вид хазарт. И да искам не мога да играя

8.   От човек, който минава през същото, спокойно, всичко ще се нареди.
Аз съм вече от 6 месеца не играя, не мисли, че като си си пуснал забраната вече не си зависим. Замисли си каква е липсата, която те е накарала да играеш, защото проблема ще продължи да те преследва в живота. Аз лично споделих на родителите си, бяха леко разочаровани, но пък получих пълната им подкрепа.
Всички грешим, знам че ти е много трудно, но опитай да им обясниш защото иначе ще ти тежи вината.

Успех

9.   Много точен коментар номер 4. Ако открадне съвсем ще затъне.

11.   Смени си средата, замини за чужбина и работи.

12.   Отивай в чужбина, по-бързо ще ги върнеш парите