Какво бихте направили?
На кратко: съпругът ми един ден каза, че не може да живее с мен заради убидите които съм казвала през годините и просто каза да си събирам багажа и да си ходя при майка ми с двете деца. В последствие разбирам, че се е влюбил в колежка и си пишат, колко се обичат и как един ден ще са заедно, ако тя приеме аз на момента изчезвам. Преди този момент не е давал никакви сигнали, че нещо не е добре, освен че от 2 г имаме дете и той през повечето време спи в хола и секса куцаше (1-3 в месеца). Аз съм разбита, той казваше искам да опитам с нея, ако ли не сам да живея. Отидох си и на 3-я ден на рожденният ми ден дойде посреднощ уж да се оправим и ме прибра, а вечерта каза че като ме видял сутринта нямало да стане, не можел да върне чувствата си към мен Отидох си пак и вече втора седмица стоя и плача, не зная мога ли да простя или не. Има ли смисъл изобщо? Каза да му дам още време, да види дали ще му залипсвам още, какво по дяволите е това? Всеки ден звъни да види децата за 2 минути и това е.. Аз не се показвах изобщо. Искам да забравим, да се променим, а дали е възможно счупено да се лепи? Трябва да устроя децата в родният ми град -училише, ясла а няма време. Не знам дали мога да простя дали той ще ме обича пак или да се предам, че всичко свърши.

Коментари

1.   Скъпа, не заслужаваш такова отношение. Съжалявам, че ти се налага да минеш през това. Мога да ти кажа само едно - не позволявай да бъдеш нечия опция.
По думите ти, държанието на този човек звучи много шантаво. Несериозен е. Дори да се случи така, че да се влюби в друга, постъпката му е неморална. Имате и деца. На всичкото отгоре е и изневерявал. За капак бил все още объркан. И какво, ти всеки ден ще се будиш и ще се чудиш дали днес господина е решил да те обича или не? Стига глупости! Той да не е на 15? То дори тийнейджър на тази възраст има повече акъл в главата.
Имаш дечица и това усложнява ситуацията. Но не предизвикваш ти раздяла. Предизвиква я той. Нямаш вина. И по-добре да се махнеш от него, вместо цял живот да страдаш. Ами днес е колежката, утре може да е съседката. От непостоянен човек няма как да очакваш нещо сериозно. Децата ти? Сто пъти по-добре да си ги възпитаваш ти, вместо онзи биполярен тип без грам ценностна система.
Дано Господ ти изпрати един свестен и осъзнат мъж, който да ти дава цялата любов на света, защото ти я заслужаваш. А онзи все ще се осъзнае. Но вече ще е късно. Най-доброто е да простиш и то за твоя душевен мир. Но не позволявай да си играят с теб. Убедена съм, че си млада, красива и умна дама. Бъди там, където оценяват тези твои качества. Успех и горе главата!

2.   Скъпа, той те е взел за даденост и не те иска изобщо. Иска си к***ата, която си е намерил. Обаче тя явно вече не го харесва толкова, понеже ѝ е достъпен и той може би иска връзка, а тя изобщо не е навита за такава и го разиграва. Викнал те е обратно, според мен, точно защото в даден момент онази му е била шута, пък после пак се върнала и той пак те е натирил с детето. Еми, не става така, съжалявам.
Вземи се в ръце и ако имате сключен брак - разведете се, гледай си детето отделно от него и не се занимавай повече. Всичко ще е наред, родителите ти ще те подкрепят, ти самата ще си стъпиш на краката и ще видиш, че можеш и сама.
Колко самотни майки има у нас заради такива глупаци като твоя мъж, идея си нямаш...
Смело напред. Горе главата. Изтрий го този човек просто. Давай му да си вижда детето веднъж в седмицата, ако иска, и това е. Затвори я тази страница и си запази достойнството и по-добрата част от семейството.

3.   Много си глупава. Трябваше да му кажеш: "Добре, оставям ти децата да ги гледате с любимата, а, аз ще си търся късмета другаде. За сега ще отида при мама и тате, докато и аз се влюбя"

4.   Ти все пак обиждаше ли го?

5.   На твое място бих подала на секундата молба за развод. Унизително е и е повече от очевидно, че не изпитва любов към теб. Нямаш бъдеще с този човек. Да, няма как да го зачеркнеш напълно (заради детето, което той неминуемо ще вижда от време на време), но ще си свободна да търсиш щастието с друг човек.

6.   По закон щом имате сключен брак и деца под 18г. той няма право да те изгони от жилището, в което живеете, дори да е само негово. Като не му харесва, може той да се изнесе, като не му понася да стои около теб. Хубаво си прочети правата. Не може само защото на него му се е отворил парашута другаде, да те гони и да те изпраща чак в друг град? Ами нали имате деца, иска да е далеч и от децата си ли? А ти се хвани в ръце, спри да му се молиш, подобри външния си вид, намери си занимание някакво и не му обръщай внимание. Като решиш какво да правиш, като искаш се премести или отиди при майка ти, но знай, че той няма никакво право да те гони от жилището, докато децата ти не навършат 18г! Вуйчо ми ненавижда вуйна ми и с право, защото тя е ужасна, но не може да я изгони, поради същата причина - имат дете на 13. Имат сключен брак, жилището е само негово, но ще в търпи, докато не навърши 18г. Не може да те развява като парцал, защо се е оженил за теб?