Споделена история от Семейство

Подготовка за новородено
Мили дами каква беше подготовката ви за посрещане на бебчо? От кога започнахте и с какво?
Аксесоари дрешки? Подготовка на багажа за болницата? Ще ми бъде полезно за в бъдеще!
Благодаря!

Коментари

1.   Подготвих се чак 8 месец и не съжалявам. Случват се много аборти, човек не трябва да избързва. Боядисват се стените на стаята за дезинфекция, съветвам те да му вземеш има едни бебешки легла с шкафче отстрани, които един ден стават за по-голямо дете, а шкафчето за бюрце. С дрехите въобще не бързах. Имах два комплекта за изписване, това беше лукса, който си позволих, да избера който ще отива на косата на детето. Доста дрехи ни дадоха, но долни камизолки и долни блузки ползвахме само нови. Количка среден клас с проучване в интернет на коя количка няма да се разбият колелата при ужасните ни улици, нея също накрая, даже след раждането. Обиколни и за креватче често взимат, но е напълно излишна покупка, музикални и говорещи играчки също не са за новородено, защото го стряскат. Бебетата обичат тишината. Не го дръж само на ръце, защото ще го научиш и нощем непрестанно ще плаче да е на ръце. Строг режим и хранене по часове и преобуване. В началото си ползвахме и будилник, детето почти не е плакало.

2.   Ами започнахме тоест имахме проблеми. Как да кажа помогнаха ми разни хора от иституции. Кога беше не мога точно да кажа. Дадоха ми дрешки за бебето.

3.   Докато си бременна, само ходиш и харесваш, покупки за багаж за болница се правят в последния момент, магазините си работят няма да изчезнат, а ако внезапно тръгнеш да раждаш неподготвена без багаж за бебе, мъжа ти ще купи и ще донесе докато раждаш или най късно на другата сутрин.
Към 7-8 месец от бременността обиколете с мъжа си да харесате кошара, боя за стаята, а той докато сте в родилното три или седем дни за да не скучае нека бодиса детската, да купи и сглоби кошарата, която сте избрали. Дрехи и аксесоари ще купиш след като прибереш бебето у дома, най-вероятно бабите докато си в болница ще накупят комплект за изписване, дрешки и аксесоари, а всичко което ти липсва ще купиш в последствие, често се случва роднините да накупят толкова неща че няколко месеца да нямаш нужда да пазаруваш.

5.   Аз в 4-ти месец взех количката, дрехи купувах през цялото време. Матрак, легло, текстил (чаршафи, чували за спане) купих 7-ми месец. Съпругът ми го сглоби като влязох в болница и той оправи леглото, за да е готово като се прибера. Багажът ми си седеше готов от началото на 37-ма седмица в коридора. Купи си всичко от рано, за да ти е мирна главата. Аз преносих, но има много жени, които раждат по-рано и се виждат в чудо, защото нищо не е готово. Успех и лека бременност и раждане! ❤️

6.   Едно огромно Сърчице ти пращам.
Да ти е живо и здраво детенцето.