Споделена история от Семейство

От години съм сам. Къде бъркам и какво не правя правилно?
Здравейте на всички.

От няколко дни мисля за това защо съм сам.
От 2017-та година нямам сериозна приятелка и честно казано това ме наранява доста. Същевременно съм и добре. Виждам се с една приятелка с която имаме интимен контакт, но същевременно не сме гаджета поради разликата във възрастта ни. Говорили сме си за това, че трябва да се замисля вече за семейство, защото съм на 30 и времето си минава. Докато се усетя, ще стана на 40 и вероятно никога няма да си намеря жена след това.
В момента преследвам кариера с която да подсигуря бъдещето си, но и същевременно се опитвам да си намеря приятелка с която евентуално един ден да създам семейство.
Опитах няколко пъти с няколко момичета, но нищо не се получи. Първата искаше да бъде с мен само за да вземе легални документи и да живее като истинска европейка. Обичах я и бях готов на всичко за нея, но тя постоянно ме подлагаше на невиждано напрежение, затова и си казахме сбогом.
С втората проблемът беше дистанцията. Бях малко далеч, но не ми беше проблем да пътувам. Тя обаче не искаше и да чува. Отделно на това ме подлудяваше. Както самата тя се описа, беше биполярна. Миналата година искаше да отидем заедно на почивка на Бали, на която да се заздравим, но вместо това се скарахме. Впоследствие направи непростимото и преспа с някакъв местен, който живее в Германия, и за капак на всичко, на връх Коледа, тя ми изпрати имейл в който ми казва, че е бременна. Обезумях и бях на косъм от това да се самоубия, защото просто не се издържаше. Дадох всичко от себе си, но в крайна сметка нищо не беше оценено.
И така до този момент.
Винаги съм давал всичко от себе си, но никога така и не бях оценяван.
Искам да разбера къде бъркам, какво не правя правилно, и дали грешката изобщо е в мен, или е в другите.
Ще съм много благодарен за помощта, защото това ще ми даде отговорите от които имам много голяма нужда.

П. С. Ако е писано да си остана сам, не ме бърка, ще преследвам кариерата си и няма да се занимавам с никакви момичета, но все пак... трябва ли да бъде така?

Коментари

1.   Ще ти кажа веднага къде бъркаш. Лабилен си, чувстваш се пълноценен само ако има някоя, която затвърждава първото и те прави по-малко мъж от баш мъжете.
Докато бе се научиш да си си самодостатъчен все ще е така, никоя читава няма да търпи лабилен мъж до себе си, то си личи, нервен, говори много, пише много, неуверен и тн.
Нека това ти е обеца на ухото което е станало, хванал си се да се разправяш с някаква парясница, чак на Бали щял да я води, да заздравите отношенията, ще падна.
Забременяла, ми нищо чудно без акъл какво друго да направи, бас държа че скоро ще влезе в графата на самотните майки ненамерили себе си, то такива друго няма да сътворят, ще си чакат почивките и ще си гледат кефа, дали ще и го дадеш ти или друг кретен все тая, важно е някой да си ги гледа.
Та какво да ти кажа още, време ти е да възмъжееш.

2.   Не. Ти заслужаваш да си щастлив.

3.   Проблемът е в съвременните жени. Сам каза - биполярна...

Иначе не трябва да е така. Трябва да се лекуват, всяка да ходи на психолози, психиатри... Ама ей на!

4.   Много общо си написал въпроса. Трудно е да се каже къде бъркаш или дали изобщо бъркаш.
Мога да ти кажа какво направих аз в подобна ситуация преди 10 години.
Нямах сериозно гадже от няколко години, а исках.
Не съм сваляч и не обичам да флиртувам с жени.
Затова направих си регистрации в няколко сайта за запознанства и взех да чатя по 2-3 часа всеки ден с много жени. Определих си и горе-долу с какви жени да чатя. Аз харесвам ниски и слаби жени. Определиха си и горе-долу на колко години да са - поне 5-6 години по-малки от мен и какви зодии да бъдат - с които да пише, че имам съвместимост.
Много чатих - за 1 година излязох на среща с над 40 жени. Имах кратки връзки с 5- 6 от тях. И накрая си намерих момиче, което ми харесваше за жена - добро, нежно и скромно момиче, отпуснах се с него, позволих си да се влюби и сега сме женени и имаме дете.
Не обичах много да излизам на срещи, но като свикне човек се отпуска и му става даже интересно, а и си подобрява уменията - чисто като комуникация, а и по-бързо почва да прави преценка човек - коя жена му харесва като човек и коя не. Външно е ясно - това се преценява лесно :).
Сега като пропуск отчитам, че не си направих професионални снимки - това е много важно.
Аз по принцип изглеждам доста добре - жените ме харесват на външен вид и разчитах на това, но не е правилно.
Направи си различни снимки от професионален фотограф - като му обясниш защо са ти снимките - да те снима по-секси да си.
Така ще искат да излизат с теб много повече момичета и ще можеш да си избереш.
А и друго не натягай процеса - забавлявай се на тези срещи - пиене, барове и те нещата ще си дойдат сами на мястото.
Просто трябва с много жени да излизаш

5.   Грешката не е в теб. Просто досега не си намерил свестна жена.

6.   Ти си ги избираш такива! Пък и нищо конкретно не пишеш за себе си освен "давам всичко". Какво е това всичко, включва ли окачени изисквания като "жената трябва да ми чисти, готви, сервира" т. н, не трябва да има приятели, не приема инструкции?
В единият случай чужденка (май си онзи, който се хвалете с украинката) в другият била далеч!
На това му се казва- автосаботаж или също е вероятно- каквото падне защото нямам избор.

7.   Така описано най-реалистичният вариант за теб е да направиш наистина добри пари, т. е. милиони, и да си вземеш много млада жена.

8.   Спри да търсиш, когато си добре сам със себе си, ще се наредят нещата.

9.   Значи казвам ти го като жена, имам семейство, но с проблеми и същият, който спомена - давам всичко от себе си. Ние хората, които даваме всичко от себе си рано или късно, приемат го за даденост и дори ни се подиграват. Аз дори с последни пари все взимах нещо за мъжа, това онова и разправях веднъж на приятелка и тя ме попита, той кога на теб нещо изобщо ти взе за последен път. Остави това, но и в отношенията, не ти казвам да не си честен, да си някой измамник или да играеш по тези стратегии дето учат сега в нета мъжете да въртят жените и да им държат интереса, това са глупости. Но не разкривай всичко бързо, не слагай душата си. Както описваш, това не са правилните жени за теб, а и леко използвачки. Ще си оправя отношенията на Бали тя? Това ми звучи като виц, просто като оправдание и изпросване на екскурзия в Бали. Щом е Бали явно не си от най-бедните, преценявай ги добре жените, бавно и полека, в много малки неща можеш да разбереш честна ли е или го играе: например да ти чете съобщение и да отговори след час-два или два дни? Била заета? Моля те, за два дни все ще намеря време да отговоря на съобщение, ако искам. Ще се намери правилната, прецени я добре и не бързай.

10.   В момента е много трудно с жените. Много малък процент мъже имат някакъв успех с тях, други които са във връзки са нещастни, а трети нямат връзка и имат по-малко контакти с жени.

Може би някои жени сега ще кажат, че също не могат да намерят мъж, дори средно ниво, но истината е, че тяхното средно е 8-9/10. Тяхното средно не е 5 или average, както е по-модерно да се каже.

11.   А аз съм от години и за години все сам. Нищо кофти нема.

12.   Авторе, преди време тук имаше една специална тема за решение на проблеми подобни на твоя.

Аз си я запазих, защото в нея има много ценни съвети.
Заглавието й е : "За хората, които са сами, но искат да си намерят съпруг/а"

Ето и връзка към нея:
http://spodeli. net/4/story-172076. html

Ако нещо сайтът не публикува връзката(макар, че е към тема от самия сайт) - напиши в Гугъл заглавието на темата и ще ти излезе!

13.   Не си сбъркал никъде. Връзките до тук ти показват, с каква не трябва да бъдеш

14.   Абе приятел, я се съвземи малко от тия мисли. Първо ти ли си мъжа или кой? Няма как свястна жена да ти върти курвенски номерца и да ти дава условия да направиш нещо. Как ли пък не съм я завел някъде да си оправила отношението хаха. На кукуруза ще я водя да го копае в жегата да я видя какво ще прави.
Събирай се със свястни компании и ще си намериш свястно момиче. И не ги учи да ги привличаш с пари. Такива не стават за жени. Трябва да те оцени и обича като човек, а парите ти да са бонус и въпрвки това, ако е свястна ще ти ги пази.
Аз преди да се оженя харчех пари за всичко, сега жена ми не ми дава лев да похарча, събираме ги и инвестираме.

15.   Да - проблемът е вътрешен и е в теб. Избираш си неподходящи за теб жени. Не знам, по какви критерии ги подбираш, но явно трябва да промениш нещо. Докато търсиш и правиш същото, ще получаваш същото. Опитай да поставиш себе си в центъра, да се грижиш достатъчно за себе си, да правиш нещата които те влекат - изобщо да се почувстваш добре в собствената си кожа, преди да започнеш връзка със следващата. Колкото повече приемаш и одобряваш себе си, толкова по-голям шанса да привлечеш правилната жена. И ако светнат предупредителните лампички, вместо да правиш компромис и да се надяваш, че ще се оправят нещата, прекратявай връзката и продължавай.

16.   Номер 15 много философски.